Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Technické a programové změny v digitální nabídce Elsat, rozšíření programové nabídky
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 1. prosince 2011 12:00
Technické a programové změny v digitální nabídce Elsat, rozšíření programové nabídky

Upozorňujeme naše účastníky na kabelových rozvodech Elsat, že v minulém týdnu byly provedeny některé programové a technické změny a přesuny v digitální nabídce Elsat a digitální programová nabídka byla rozšířená o některé nové především HD programy. Část změn byla již provedena dálkově ve všech našich rozvodech, část zatím pouze v Č. Budějovicích, Písku a Vimperku. V kabelových rozvodech Týn nad Vltavou, Český Krumlov a Kaplice bude rozšíření programové nabídky a související změny z důvodu postupných dodávek potřebné technologie od výrobce provedeno letos koncem roku nebo v průběhu ledna. Druhá možnost je pravděpodobnější.
 
Digitální nabídka:
 
- Do DVB-C paketu H na tv kanálu SE 32 (394 MHz) byla přidána stanice Nova Sport HD. Tento špičkový sportovní HD program je šířen nekódovaně a je přidán volně v rámci běžné Základní nabídky. DVB-C paket H - kanál SE 32 je šířen s modulací QAM 64.
Tato změna se nyní týká těchto rozvodů: Č. Budějovice, Písek, Vimperk, Týn, Č. Krumlov, Kaplice.
  
- U DVB-C paketu I na tv kanálu SE 33 (402 MHz) s německými HD programy ARD, ZDF a ARTE HD byla změněna modulace z původní hodnoty QAM 128 na novou hodnotu QAM 256! Tato změna zvýšila kapacitu paketu a v budoucnu umožní přidání nových programů.
Tato změna se nyní týká těchto rozvodů: Č. Budějovice, Písek, Vimperk. U kabelových rozvodů Týn, Č. Krumlov, Kaplice bude provedena později.
 
- Do DVB-C paketu Z na tv kanálu SE 36 (426 MHz) byly nově zařazeny celkem čtyři nové HDTV programy a jeden program ve standardním (SD) rozlišení. Jedná se o tyto nové HD programy:
EUROSPORT HD, DISCOVERY HD Showcase, ANIMAL Planet HD, PRIMA HD a ANIMAL Planet SD. U tohoto paketu zároveň též byla změněna modulace z původní hodnoty QAM 128 na novou hodnotu QAM 256, aby paket měl dostatečnou kapacitu na všechny nově zařazené programy.
Původní zde šířené německé HD stanice Anixe HD, QVC HD a HSE HD byly v tomto paketu zrušeny!
Tato změna se nyní týká těchto rozvodů: Č. Budějovice, Písek, Vimperk. U kabelových rozvodů Týn, Č. Krumlov, Kaplice bude provedena později. Důvody viz výše.
 
Všechny nově zařazené HDTV programy jsou šířeny v rozlišení 1080i a značnou část vysílaných pořadů šíří již v nativním (skutečném) HD rozlišení. Výjimkou je pouze program Prima HD, který z důvodu nepřizpůsobení vysílacího řetězce je zatím od provozovatele šířen pouze jako 100% upscaling standardního signálu TV Prima v SD rozlišení.
 
V tomto paketu byly nově přidané stanice rozděleny a zařazeny do digitální nabídky takto:
- programy Prima HD a Animal Planet SD jsou šířeny nekódovaně a jsou přidány volně v rámci běžné Základní programové nabídky.
- nové HDTV programy Eurosport HD, Discovery HD Showcase a Animal Planet HD budou šířeny kódovaně v nové zvlášť placené HD Rozšířené nabídce, kterou je možno si stejně jako běžnou SD Rozšířenou nabídku přikoupit ke standardní Základní nabídce. Finanční navýšení ze Základní na HD Rozšířenou nabídku činí 120,- Kč, stejně jako u obvyklé SD Rozšířené nabídky.
K přijmu nové HD Rozšířené nabídky je potřeba zařízení (televizor nebo STB) s digitálním kabelovým DVB-C tunerem a zároveň tunerem HDTV MPEG4 H.264 a dekódovací karta Conax, v případě televizoru ještě CA modul Conax. Vše máme pro zákazníky skladem.
 
 
Analogová nabídka:
 
- Do analogové televizní nabídky bude zařazen nově spuštěný program Animal Planet SD ve standardním rozlišení. Program bude do analogu zařazen v jednotlivých městech postupně, v některých rozvodech ještě letos, v ostatních během ledna, náhradou za některou dětskou stanici.
Animal Planet je program, který divákům přináší příběhy ze života zvířat.
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Některé televizory s DVB-C tunery a některé kabelové Set Top Boxy (dále STB) umožňují si samy nalézt a přidat nové či změněné programy v rámci automatické aktualizace programů. U STB je však většinou potřeba si změny naladit uživatelsky pomocí menu zařízení. A to buď pomocí manuálního nebo automatického ladění. V tomto případě však doporučujeme spíše režim opětovného kompletního automatického naladění. Vzhledem ke změně modulace u dvou DVB-C paketů je především u STB Handan nutné! předtím z menu provést návrat do továrního nastavení (factory reset) a následně spustit automatické ladění se zadáním počáteční frekvence 130 MHz a koncové frekvence 426 MHz, Symbolrate 6900 a modulace QAM 64 a zároveň povolit i modulaci QAM 256!
Uvedení do továrního nastavení je však velmi vhodné i u STB Kaon (SD i HD verze)
Pozn.: pro uživatele STB zn. Kaon – frekvence např. 386 MHz = 386000 kHz, atd.
 
Dále upozorňujeme, že v některých městech/kabelových rozvodech některé pakety z digitální nabídky obsahují nebo mohou obsahovat i programy či celé pakety v oficiálních přehledech digitální nabídky Elsat neuvedené. V těchto případech se jedná o testovací a zkušební programy či pakety, které nejsou součástí digitální nabídky a jedná se pouze o testy určené pro vnitřní potřebu kabelového operátora. Tyto programy sice většinou lze normálně naladit a sledovat na televizoru či STB, ale z jejich podstaty jejich případné zmizení, změny nebo přesuny nelze u operátora nikterak reklamovat, pokud nejsou do nabídky oficiálně zařazeny.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.