Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
HD Rozšířená nabídka v Krumlově, Kaplici a Týně
Lokalita: Kaplice, Český Krumlov, Týn nad Vltavou - kab. rozvody Krumlov, Kaplice, Týn
Datum: 24. ledna 2012 16:00
Upozorňujeme naše účastníky v Českém Krumlově, Kaplici a Týně nad Vltavou, že i v těchto městech bylo tento týden dokončeno spuštění nového programového balíčku, tentokrát převážně s programy ve vysokém rozlišení (HDTV) a s jedním SD programem.
 
Do DVB-C paketu Z na tv kanálu SE 36 (426 MHz) byly nově zařazeny celkem čtyři nové HDTV programy a jeden program ve standardním (SD) rozlišení. Jedná se o tyto nové HD programy:
EUROSPORT HD, DISCOVERY HD Showcase, ANIMAL Planet HD, PRIMA HD a ANIMAL Planet SD. U tohoto paketu zároveň též byla změněna modulace z původní hodnoty QAM 128 na novou hodnotu QAM 256, aby paket měl dostatečnou kapacitu na všechny nově zařazené programy.Původní zde šířené německé HD stanice Anixe HD, QVC HD a HSE HD byly v tomto paketu zrušeny!
U DVB-C paketu I na tv kanálu SE 33 (402 MHz) s německými HD programy ARD, ZDF a ARTE HD byla změněna modulace z původní hodnoty QAM 128 na novou hodnotu QAM 256! Tato změna zvýšila kapacitu paketu a v budoucnu umožní přidání nových programů.
 
Všechny nově zařazené HDTV programy jsou šířeny v rozlišení 1080i a značnou část vysílaných pořadů šíří již v nativním (skutečném) HD rozlišení. Výjimkou je pouze program Prima HD, který z důvodu nepřizpůsobení vysílacího řetězce je zatím od provozovatele šířen pouze jako 100% upscaling standardního signálu TV Prima v SD rozlišení.
 
V tomto paketu byly nově přidané stanice rozděleny a zařazeny do digitální nabídky takto:
- programy Prima HD a Animal Planet SD jsou šířeny nekódovaně a jsou přidány volně v rámci běžné Základní programové nabídky.
- nové HDTV programy Eurosport HD, Discovery HD Showcase a Animal Planet HD budou šířeny kódovaně v nové zvlášť placené HD Rozšířené nabídce, kterou je možno si stejně jako běžnou SD Rozšířenou nabídku přikoupit ke standardní Základní nabídce. Finanční navýšení ze Základní na HD Rozšířenou nabídku činí 120,- Kč, stejně jako u obvyklé SD Rozšířené nabídky.
K přijmu nové HD Rozšířené nabídky je potřeba zařízení (televizor nebo STB) s digitálním kabelovým DVB-C tunerem a zároveň tunerem HDTV MPEG4 H.264 a dekódovací karta Conax, v případě televizoru ještě CA modul Conax. Vše máme pro zákazníky skladem.
V případě zájmu o zřízení HD Rozšířené nabídky mohou naši účastníci kontaktovat naše zákaznické oddělení v Č. Budějovicích na telefonních číslech 385524088, 385524086 a 606768856.
 
Vzhledem k tomu, že naše jarní zvýhodněná akce Elsat je již za dveřmi, bylo rozhodnuto v těchto městech již nepořádat separátní akci pouze na tuto HD Rozšířenou nabídku, jelikož vzhledem k časové tísni by již nebylo možné vše spolehlivě připravit, vytisknout letáky a informovat účastníky.
V Krumlově, Kaplici a Týně bude tedy stejně jako v ostatních městech možno využít zvýhodněné zřízení nově spuštěné HD Rozšířené nabídky v průběhu naší jarní akce, pořádané v březnu a dubnu tohoto roku.
O termínu, průběhu a podmínkách jarní akce budou naši účastníci včas informováni obvyklými cestami.
 
Do analogové televizní nabídky v Č. Krumlově, Kaplici a Týně nad Vltavou byl náhradou za dětskou stanici zařazen nově spuštěný program Animal Planet SD ve standardním rozlišení. Animal Planet je program, který divákům přináší příběhy ze života zvířat.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.