Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Výpadky programů - informace pro účastníky
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 13. března 2012 17:50
Informace pro účastníky
 
V současné době se vyskytl technický problém v digitální DVB-C nabídce s programem Prima HD, v menší míře s Novou HD a Novou sport HD, případně s některými dalšími programy, především v HD rozlišení. Jedná se o občasné mžikové výpadky obrazu nebo i zvuku nebo o krátkodobý rozpad obrazu nebo části obrazu.
O problému víme a velmi intenzivně ho řešíme. Bohužel se jedná o natolik technologicky složitý proces, na cestě digitálního signálu od zdroje až k zákazníkovi, že je velmi obtížné příčinu potíží odhalit, jelikož možností, kde může vznikat, je mnoho a je nesnadné je všechny nasimulovat a ověřit. Navíc různá koncová zařízení (televize a STB) reagují na tento problém různě, na některých se neprojevuje v podstatě vůbec, na jiných velmi intenzivně.
Zatím jsme bohužel nebyli příliš úspěšní, navíc se zdá, že v kabelovém rozvodu Písek se na výše zmíněný problém nakumulovala ještě další, paralelní závada, která se projevuje i na digitálních programech, zpracovávaných zcela jiným způsobem a jinde než výše zmíněné programy.
Prosím proto o trpělivost, než se problém podaří uspokojivě vyřešit, odhalit příčinu a výpadky eliminovat.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.