Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Přeladění DVB-T multiplexu RS7 na vysílači Kleť
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 14. prosince 2017 08:00
Přeladění DVB-T multiplexu RS7 na vysílači Kleť

Ve čtvrtek 14. 12. v ranních hodinách dojde na vysílači Kleť k přeladění regionálního DVB-T multiplexu RS7, resp. veřejnoprávního muxu 1a včetně na nový vysílací kanál. Konkrétně bude tento mux přeladěn ze stávajícího kanálu K 32 (562 MHz) na nový kanál K 42 (642 MHz). Důvodem přeladění je nutnost uvolnění některých vysílacích kmitočtů v rámci přípravy na budoucí přechod na nový vysílací formát DVB-T2/HEVC.

Mux RS7/1a obsahuje tyto televizní programy: ČT 1 HD, ČT 2 HD, ČT 4 Sport HD, ČT :D/Art, KinoSvět. A dále rozhlasové stanice Rádio Čas, Rádio Čas Rock.

Protože tento DVB-T multiplex šíříme i v naší pozemní digitální nabídce a zároveň je zdrojem signálu i pro některé programy v naší kabelové digitální DVB-C nabídce, dojde během a po přeladění vysílače k výpadku dotčených TV/R stanic i v naší digitální, potažmo analogové nabídce. Bude nutno provést příslušné úpravy i na naší kabelové technologii, jež provede naše technická skupina v co nejkratší době, nicméně i tak je u dotčených programů nutno počítat s výpadkem minimálně v řádu hodin.

Za tento výpadek se společnost Elsat našim zákazníkům omlouvá, ale jedná se o záležitost mimo naši kontrolu, kterou nejde technologicky příliš podchytit a připravit dopředu.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.