Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Drobné výpadky signálu na programech ČT HD v DVB-C nabídce
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 19. září 2018 16:00
Trvání do: 20. září 2018 16:00
Drobné výpadky signálu na programech ČT HD v DVB-C nabídce

Přibližně od počátku září jsme se my i naši zákazníci potýkali s většími či menšími drobnými výpadky a fragmentací obrazu na všech programech ČT HD v kabelové digitální nabídce v DVB-C paketech č. 8 a 14. Původně předpokládané navýšení kapacitní rezervy, spojené s vyřazením duplicitních derivátů Barrandov TV v SD rozlišení z paketu 8 nevedlo k žádanému výsledku.

Po důkladných analýzách a testech v posledních dvou týdnech jsme však pravděpodobně konečně dospěli k vyřešení problému se zmiňovanou chybovostí. Zdá se, že koncem srpna došlo v satelitním streamu, z nějž programy ČT HD nabíráme, k úpravě nastavení přenosových parametrů streamu, pravděpodobně za účelem zvýšení kvality přenášeného signálu. Tato úprava však bohužel měla zároveň za následek určitou nekompatibilitu s naší přijímací a decryptovací technologií a tím nárůstu chybovosti.
Po analýze a vyvození závěrů jsme provedli určitou úpravu na naší technologii a signál všech programů ČT HD by nyní měl již být v pořádku, datový analyzátor již nevykazuje přítomnost žádných chyb jak tomu bylo předtím. Máme samozřejmě na mysli chyby, které vznikaly v digitálním řetězci při zpracování na naší technologii. Tedy nikoliv chyby na signálové straně např. při zhoršených příjmových podmínkách, špatném počasí atp. Nebo naopak u koncového zákazníka při závadě na kabeláži, atd.

Za potíže s těmito výpadky u programů ČT HD se našim zákazníkům velice omlouváme. Bylo to velmi nepříjemné i pro nás, hledání příčiny a hlavně jejího vyřešení bylo hodně náročné a obtížné. Tyto věci nejsou zcela exaktní, vše bylo potřeba zjistit měřením, testy, analýzou, ověřováním a postupným vyloučením možných příčin problému. Děkujeme za pochopení.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.