Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Změna v distribuci filmových kanálů HBO a Cinemax
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 30. listopadu 2019 23:00
Vážení účastníci

Chtěli bychom vás informovat, především tedy předplatitele filmových nabídek HBO a Cinemax, že počátkem prosince dojde k poměrně významné změně v distribuci filmových kanálů HBO a Cinemax v naší kabelové digitální nabídce.

Z naší strany jde o reakci na informaci od společnosti HBO Europe s.r.o., že koncem prosince přestane kabelovým a ostatním televizním operátorům dodávat a poskytovat signál filmových kanálů HBO a Cinemax v SD rozlišení (všech derivátů těchto kanálů).

V průběhu následujícího týdne tedy dojde v naší nabídce k ukončení šíření všech programů HBO a Cinemax ve standardním (SD) rozlišení a kompresní normě MPEG2. S výjimkou hlavního filmového kanálu HBO Czech, který si překonvertujeme do SD rozlišení a normy MPEG2 na vlastní náklady na naší technologii.
Místo toho budou do HD rozlišení nově převedeny i filmové kanály HBO 3 a Cimemax 2, které jsme dosud šířili pouze v SD rozlišení. Ostatní programy (HBO, HBO 2 a Cinemax) již v HD rozlišení šíříme delší dobu.

Obsazení těchto filmových kanálů v našich DVB-C paketech bude tedy nově takto:
DVB-C paket 1 - SE 29 - 370 MHz:
HBO 3 HD, Cinemax 2 HD
DVB-C paket 10 – K 38 - 610 MHz:
HBO HD, HBO 2 HD, Cinemax HD, HBO Czech SD

Všechny filmové kanály HBO a Cinemax v HD rozlišení jsou šířeny v novější kompresní normě (kodeku) H.264 AVC. Budou tedy přijímatelné pouze na novějších televizorech a set top boxech již vybavených tunery s tímto kodekem kompatibilními. Na starších televizorech a STB uzpůsobených pouze pro příjem starší normy MPEG2 zůstane přijímatelný pouze hlavní filmový kanál HBO Czech SD.
Za tuto komplikaci a nepříjemnost se omlouváme, jedná se o záležitost mimo naši kontrolu. Dodavatelé a poskytovatelé programů postupně tlačí operátory k přechodu na jejich HD verze v novějších kompresních formátech. Jistou kompenzací budiž fakt, že v rámci této změny nově zařazujeme v HD rozlišení programy HBO 3 HD a Cinemax 2 HD.
Z cenového hlediska se pro předplatitele těchto filmových kanálů nic nemění.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.