Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
AKCE PODZIM 2019
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 14. října 2019 08:00
Trvání do: 20. listopadu 2019 16:00
Vážení televizní diváci, 

opět přichází naše podzimní akce říjen/listopad 2019

platná od 14. října 2019

Akční nabídky a slevy platí pro připojení na kabelovou televizi, pro připojení k Internetu a také zřízení služby Elsat on-line TV.

Akce dále platí i pro zájemce o přechod ze Základní na naši Rozšířenou programovou nabídku, HD Rozšířenou nabídku a digitální filmovou Pay TV nabídku (filmové kanály HBO a Cinemax).

Podrobnosti a další informace o naší podzimní akci si můžete stáhnout zde (soubor ve formátu pdf):
web.elsatnet.cz/panek/sdeleni/AKCE_PODZIM_2019.pdf 

Využijte našich výhodných nabídek a kontaktujte naše zákaznická oddělení!
Další informace a kontakty naleznete na našem webu
www.elsat.cz
tisk
Informace o přechodu pozemního tv vysílání na formát DVB-T2
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 12. října 2019 10:00
Trvání do: 7. listopadu 2019 16:00
Informace pro zákazníky kabelové televize Elsat o přechodu pozemního televizního vysílání na nový formát DVB-T2

Vážení účastníci,

jak většina z vás již pravděpodobně zjistila ze zpráv v médiích, na jaře příštího roku dojde k poměrně zásadní změně v pozemním televizním vysílání. Stávající pozemní digitální vysílací formát DVB-T bude končit a bude nahrazen novějším a efektivnější formátem DVB-T2 a také novým kompresním kodekem H.265 HEVC, někdy také označovaném jako MPEG-H.

Tato změna bude zároveň znamenat poměrně značný zásah i do televizní a rozhlasové nabídky kabelové televize Elsat. A to konkrétně do naší pozemní DVB-T/T2 nabídky, jež slouží jednak jako náplň Omezené nabídky, a dále také jako zdroj signálu pro naše účastníky, kteří zatím nejsou vybaveni televizory (TVP) nebo set top boxy (STB) pro příjem kabelového digitálního formátu DVB-C v Základní nabídce.

Naším cílem je vyhovět a vyjít vstříc jak progresivním, tak i konzervativním zákazníkům, kteří kvůli této vysílací změně nechtějí nebo zatím nemohou měnit své stávající televizory a set top boxy pro starší vysílací formát DVB-T za nové modely. Proto společnost Elsat připravila technické řešení, které obslouží na naší pozemní nabídce jak TVP a STB, již vybavené pro příjem novějšího formátu DVB-T2 HEVC, tak i starší modely, kompatibilní pouze se starším formátem DVB-T MPEG2 a MPEG4 H.264.

V průběhu měsíců října a listopadu proto provedeme relativně významnou změnu v programovém i kanálovém (frekvenčním) obsazení naší pozemní digitální nabídky v kabelových rozvodech. Toto bude vyžadovat od našich účastníků jednorázové přeladění TVP a STB na nové složení nabídky. A na jaře příštího roku, kdy dojde na pozemních vysílačích k transformaci z přechodových na finální sítě formátu DVB-T2 a některým programovým změnám, bude následně nutno provést ještě jedno přeladění TVP a STB na tento finální stav. Jsme si vědomi, že toto dvojité přeladění bude pro naše účastníky poněkud nepříjemné a obtěžující, ale bohužel je to krok nutný a nevyhnutelný, aby mohla naše pozemní nabídka v kabelovém rozvodu dále pokračovat. Musíme totiž až následně zareagovat na provedené změny na pozemních vysílačích (Kleť, Mařský vrch), a toto si nelze nijak připravit dopředu.

V čem bude změna spočívat? V současné době šíříme v pozemní nabídce 6 – 8 programových multiplexů ve starším formátu DVB-T, nabíraných z pozemních vysílačů. Tyto multiplexy však postupně skončí a programy přejdou pouze do nového formátu DVB-T2. Konzervativní zákazníci s TVP a STB pouze pro formát DVB-T by tak úplně přišli o televizní signál. Proto společnost Elsat na vlastní technologii připravila celkem čtyři své vlastní skládané multiplexy, které budou obsahovat televizní programy v současném starším vysílacím formátu DVB-T. Tyto muxy budeme v naší síti a pozemní nabídce i nadále šířit, tak, aby je mohli dále přijímat ti účastníci, kteří zatím nebudou vybaveni přijímači pro novější formát DVB-T2. A nepřijdou tak v naší kabelovce o své programy ani po tom, co starší formát DVB-T na pozemních vysílačích a společných anténách definitivně skončí. V těchto našich čtyřech skládaných DVB-T multiplexech budeme přenášet 25 – 28 nejsledovanějších televizních programů ve standardním (SD) obrazovém rozlišení.
A pro naše progresivní zákazníky, již vybavené TVP a STB pro nový vysílací formát DVB-T2, budeme zároveň v naší pozemní nabídce šířit i současné tři přechodové sítě a od jara příštího roku čtyři finální sítě (muxy) v novém formátu DVB-T2. Progresivní zákazníci, kteří poptávají v naší pozemní nabídce větší počet programů, vyšší obrazovou kvalitu (HD rozlišení u některých programů), přídavné audio stopy a titulky (u některých programů) a doplňkové služby (např. HbbTV), tak toto vše naleznou v námi přenášených DVB-T2 multiplexech.

Protože celá tato změna v naší pozemní nabídce bude vyžadovat poměrně značný zásah do technologie na našich hlavních stanicích v jednotlivých městech, nedojde k avizované změně ve všech rozvodech najednou, nýbrž postupně jeden po druhém podle stanoveného harmonogramu, jenž bude ještě upřesněn.

O termínu změny v konkrétních městech budou naši účastníci předem informováni v našem Infoservisu Elsat. Následně bude stačit provést automatické proladění TVP a STB na novou nabídku a naladěné programy si uložit do předvoleb na svých přijímačích.
Systém ladění je pro každou značku a model trochu jiný, ale v zásadě se u televizorů vždy bude jednat o přibližně tento postup: Menu – Instalace – Digitální ladění – Automatické vyhledávání – Anténa/Pozemní – Úplné ladění – Start. Pochopitelně některé názvy a kroky se mohou pro různé modely lišit.

Zdůrazňujeme, že vše výše řečené se týká těch našich účastníků, kteří přijímají za a) naši Omezenou programovou nabídku; b) naši Základní nabídku, ale pouze její pozemní digitální součást ve formátu DVB-T/T2.
Pro ty účastníky, kteří přijímají na svých zařízeních naši Základní nabídku v kabelovém digitálním formátu DVB-C se nyní nemění nic. K drobným změnám v některých DVB-C paketech dojde až na jaře příštího roku, protože pozemní vysílače v současném DVB-T formátu jsou pro nás zdrojem signálu i pro některé programy v kabelové DVB-C nabídce. Bude se však jednat jen o některé programy v SD rozlišení, programů v HD rozlišení se změny nijak nedotknou.
To znamená, že všichni naši účastníci, kteří přijímají na svých televizorech a set top boxech naši Základní či Rozšířenou programovou nabídku v kabelovým digitálním DVB-C formátu ji budou přijímat I nadále bez omezení a výrazných změn I nadále, bez ohledu na změny prováděné v pozemním televizním vysílání.

 
Pozemní televizní multiplexy ve formátu DVB-T/T2 v kabelových rozvodech ELSAT – podzim 2019

Přechodová síť PS12 – kanál K 40 – 626 MHz – formát DVB-T2 HEVC
Prima TV, Prima Cool, Zoom, Max, Krimi, Love, Barrandov TV, Kino Barr., Barr. Krimi, Barr. News, Óčko, Óčko Star, Šlágr, Šlágr 2, TV Noe, Nova TV, Nova Cinema, Seznam TV, Rádio Proglas

Přechodová síť PS11 – kanál K 41 – 634 MHz – formát DVB-T2 HEVC
ČT 1 HD, ČT 2 HD, ČT Sport HD, ČT 24 HD, ČT Art HD, ČT :D HD
Rozhlas: Radiožurnál, Dvojka, Vltava, D-dur, Plus, Jazz, Wave, Junior    

Přechodová síť PS13 – kanál K 42 – 642 MHz – formát DVB-T2 HEVC
Nova TV, Nova 2, Nova Cinema, Nova Action, Nova Gold, Relax, Rebel, KinoSvět, JOJ Family, Prima Comedy Central, regionalnitelevize.cz, ABC TV

Mux Elsat E1 – kanál K 43 – 650 MHz – formát DVB-T
ČT 1, ČT 2, ČT 24, ČT Sport, ČT :D/Art, TV NOE

Mux Elsat E2 – kanál K 44 – 658 MHz – formát DVB-T
NOVA TV, PRIMA TV, NOVA Cinema, PRIMA Cool, TV Barrandov, Kino Barrandov, Barrandov Krimi

Mux Elsat E3 – kanál K 45 – 666 MHz – formát DVB-T
PRIMA Zoom, PRIMA Max, PRIMA Krimi, PRIMA Love, SEZNAM TV, ÓČKO, ŠLÁGR

Mux Elsat E4 – kanál K 46 – 674 MHz – formát DVB-T
NOVA Action, NOVA Gold, NOVA 2, KINOSVĚT, ÓČKO Star, ŠLÁGR 2, REBEL
tisk
Změna ve vysílání v DVB-T/T2 formátu v kabelovém rozvodu Elsat
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 4. listopadu 2019 08:00
Trvání do: 7. listopadu 2019 16:00
Změna ve vysílání v DVB-T/T2 formátu v kabelovém rozvodu Elsat

V návaznosti na zprávu, zveřejněnou v Infoservisu Elsat dne 12. 10. (Informace o přechodu pozemního tv vysílání na formát DVB-T2) oznamujeme našim účastníkům, že v kabelových rozvodech dojde k významné změně v týdnu od 4. 11. a případně i v dalším listopadovém týdnu. V pondělí 4. 11. bude změna provedena v Českých Budějovicích a další města (Písek, Týn atd.) budou následovat v dalších dnech v nespecifikovaném pořadí.

Účastníci, přijímající naši Omezenou nabídku nebo část Základní nabídky šířenou v pozemním vysílacím formátu si po provedení této změny nutně musí provést nové naladění svých televizorů a set top boxů! Nové kanálové/frekvenční obsazení této nabídky bude pro všechna města stejné (univerzální) dle rozpisu níže. Plus v jednotlivých městech budou ve starším pozemním formátu DVB-T šířeny ještě pozemní regionální multiplexy RS7, RS8, RS1, RS18 atd., podle toho, jak v kterém městě jsou tyto regionální muxy z pozemních vysílačů zachytitelné. A to až do té doby, do níž budou tyto muxy z pozemních vysílačů vysílat.
Bude stačit provést automatické proladění TVP a STB na novou nabídku a naladěné programy si uložit do předvoleb na svých přijímačích.
Systém ladění je pro každou značku a model trochu jiný, ale v zásadě se u televizorů vždy bude jednat o přibližně tento postup: Menu – Instalace – Digitální ladění – Automatické vyhledávání – Anténa/Pozemní – Úplné ladění – Start. Pochopitelně některé názvy a kroky se mohou pro různé modely lišit.

Tato změna je nutná a vynucená, a musíme ji provést v předstihu. Proto, aby po ukončení pozemního vysílání ve formátu DVB-T našim účastníkům, vybaveným pouze televizory set top boxy pro starší formát DVB-T úplně nezmizely tyto programy z obrazovek.

Za případné potíže s touto změnou spojené se omlouváme.


Pozemní tv multiplexy ve formátu DVB-T/T2 v kabelových rozvodech ELSAT – podzim 2019

Přechodová síť PS12 – kanál K 40 – 626 MHz – formát DVB-T2 HEVC
Prima TV, Prima Cool, Zoom, Max, Krimi, Love, Barrandov TV, Kino Barr., Barr. Krimi, Barr. News, Óčko, Óčko Star, Šlágr, Šlágr 2, TV Noe, Nova TV, Nova Cinema, Seznam TV, Rádio Proglas

Přechodová síť PS11 – kanál K 41 – 634 MHz – formát DVB-T2 HEVC
ČT 1 HD, ČT 2 HD, ČT Sport HD, ČT 24 HD, ČT Art HD, ČT :D HD
Rozhlas: Radiožurnál, Dvojka, Vltava, D-dur, Plus, Jazz, Wave, Junior

Přechodová síť PS13 – kanál K 42 – 642 MHz – formát DVB-T2 HEVC
Nova TV, Nova 2, Nova Cinema, Nova Action, Nova Gold, Relax, Rebel, KinoSvět, JOJ Family, Prima Comedy Central, regionalnitelevize.cz, ABC TV

Mux Elsat E1 – kanál K 43 – 650 MHz – formát DVB-T
ČT 1, ČT 2, ČT 24, ČT Sport, ČT :D/Art, TV NOE

Mux Elsat E2 – kanál K 44 – 658 MHz – formát DVB-T
NOVA TV, PRIMA TV, NOVA Cinema, PRIMA Cool, TV Barrandov, Kino Barrandov, Barrandov Krimi

Mux Elsat E3 – kanál K 45 – 666 MHz – formát DVB-T
PRIMA Zoom, PRIMA Max, PRIMA Krimi, PRIMA Love, SEZNAM TV, ÓČKO, ŠLÁGR

Mux Elsat E4 – kanál K 46 – 674 MHz – formát DVB-T
NOVA Action, NOVA Gold, NOVA 2, KINOSVĚT, ÓČKO Star, ŠLÁGR 2, REBEL


tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.