Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Programy regionalnitelevize.cz, NetViet, Power TV, Retro Music a JTV
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 14. ledna 2020 16:00
Programy regionalnitelevize.cz, NetViet, Power TV, Retro Music a JTV

1. Program regionalnitelevize.cz, který vysílá regionální informace a reportáže z krajů, před několika dny ukončil vysílání z pozemních vysílačů v regionálním DVB-T muxu RS7 a přechodové DVB-T2 síti PS13 (pravděpodobně z finančních důvodů), odkud jsme ho nabírali do naší pozemní a kabelové digitální nabídky. Program byl tudíž dočasně nefunkční.
V kabelové digitální nabídce byl program dnes nahrazen ze satelitního zdroje, odkud zatím stále vysílá, a v našem DVB-C paketu č. 7 na kanálu SE 24 - 330 MHz je opět v provozu.
NIcméně v této souvislosti došlo zároveň ke změně kompresní normy z původní starší MPEG2 na novější MPEG4. Regionální televizi je nyní tedy možno naladit pouze na novějších televizorech a set top boxech s tunery kompatibilními s touto novější kompresní normou.
V naší pozemní DVB-T2 nabídce program regionalnitelevize.cz skončil bez náhrady.

2. Program pro vietnamskou komunitu v Evropě NetViet změnil satelitní transpondér (frekvenci), odkud ho nabíráme do naší kabelové digitální nabídky, proto byl také několik dní nefunkční. Dnes došlo k jeho přepnutí na nový zdroj signálu a program je opět v provozu: DVB-C paket č. 14 - kanál K 33 - 570 MHz.

3. Hudební stanice Power TV, která ukočila pozemní i satelitní vysílání již před koncem roku, svůj provoz pravděpodobně též z finančních důvodů již neobnoví. V naší kabelové digitální nabídce byla proto vyřazena ze seznamu programů v DVB-C paketu č. 8 - kanál SE 23 - 322 MHz. Stejně tak skončila i v pozemním regionálním DVB-T muxu RS8.

4. Hudební stanice Retro Music naopak byla nově zařazena do pozemního televizního vysílání, a to jak do pozemního regionálního DVB-T muxu RS8, tak i do přechodové DVB-T2 sítě PS13 - v kabelovém rozvodu Elsat kanál K 42 - 642 MHz.

5. Do přechodové DVB-T2 sítě PS13 byla nově zařazena i regionální zpravodajská a reportážní stanice Jihočeská televize (JTV).
Přechodová DVB-T2 sít PS13 - v kabelovém rozvodu Elsat kanál K 42 - 642 MHz.

Stanice Retro Music a Jihočeská TV budou v brzké době zařazeny i do DVB-T ELSAT muxu E4 - kanál K 46 - 674 MHz.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.