Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Informace o změnách v kabelové digitální DVB-C nabídce
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 24. ledna 2020 10:00
Informace o změnách v kabelové digitální DVB-C nabídce

Vážení zákazníci, protože se již znatelně přiblížilo vypnutí stávajících DVB-T multiplexů na vysílači Kleť a přechod na finální DVB-T2 sítě (únor/březen 2020), musíme po podzimní 1. fázi změn v našich nabídkách nyní přistoupit k neméně důležité 2. fázi.
Podzimní 1. fáze se týkala naší pozemní nabídky ve formátech DVB-T/T2, včetně Omezené nabídky.
Nynější 2. fáze se bude týkat programů ve standardním SD rozlišení, v naší kabelové DVB-C nabídce šířených v paketech A a B na kanálech SE21 a SE22. Do těchto paketů se doposud pozemní programy nabíraly právě z brzy vypínaných pozemních DVB-T muxů (jsou na nich zobrazovány známé varovné piktogramy). Tím by tyto naše DVB-C pakety ztratily zdroj signálu a programy v nich by přestaly fungovat. Musíme proto včas přistoupit k vytvoření jejich náhrady, aby nám i vám naše DVB-C programová nabídka v SD rozlišení fungovala i nadále.

V následujících dvou týdnech proto budou oba DVB-C pakety A a B na kanálech SE21 a SE22 postupně vypnuty (byly zpracovávány a šířeny místně přímo z hlavních stanic v jednotlivých městech, nikoliv dálkově z ČB jako ostatní programy).
A místo nich byly vytvořeny nové dva DVB-C pakety 15 a 16, již šířené dálkově z ČB. Tyto pakety byly nově spuštěny ve všech našich kabelových rozvodech na nových tv kanálech K 31 (554 MHz) a K 32 (562 MHz). Nové pakety obsahují víceméně stejné programy jako stávající pakety A a B, pouze jsou trochu jinak uspořádány. U všech programů je přítomno EPG a u některých i teletext a HbbTV. Tyto nové pakety si tedy musí zákazníci nově naladit na televizorech a set top boxech. Bude stačit provést automatické proladění TVP a STB na novou nabídku a naladěné programy si uložit do předvoleb na svých přijímačích.
Systém ladění je pro každou značku a model trochu jiný, ale v zásadě se u televizorů vždy bude jednat o přibližně tento postup: Menu – Instalace – Digitální ladění – Automatické vyhledávání – Kabel – Úplné ladění – Start. Pochopitelně některé názvy a kroky se mohou pro různé modely lišit.

Tato změna je nutná a vynucená, a musíme ji provést takto v předstihu. Proto, aby našim účastníkům, vybaveným staršími televizory a set top boxy pro příjem kabelového digitálního formátu DVB-C pouze v SD rozlišení a kompresní normě MPEG2 dotčené programy za krátký čas úplně nezmizely z obrazovek a fungovaly i nadále.
Z technologických důvodů zároveň není možné zachovat tyto programy v původních DVB-C paketech na původních pozicích a bylo nutné spustit dva nové pakety na jiných frekvencích, jež je nutno nově naladit.

Předběžně stanovené termíny pro vypnutí stávajících DVB-C paketů A a B jsou následující:
úterý 28. 1 České Budějovice
čtvrtek 30. 1. Týn nad Vltavou
pondělí 3. 2. Vimperk
úterý 4. 2. Písek
čtvrtek 6. 2. Český Krumlov, Kaplice
Doporučujeme nově naladit televizory a STB až poté, co programy na původních pozicích budou vypnuty a zmizí z předvoleb. Zabráníte tak duplicitnímu naladění stejných programů na dvou předvolbách.

Většina programů v obou vypínaných/nově spouštěných paketech je v naší DVB-C nabídce šířena i v HD rozlišení a mohou je přijímat a sledovat všichni naši zákazníci, kteří jsou již vybaveni novějšími televizory a STB pro příjem programů v kompresní normě MPEG4.
Všech programů v HD rozlišení se výše uvedené změny nijak netýkají!

Obsazení nově spouštěných DVB-C paketů 15 a 16:
DVB-C QAM 15 - frekvence 562 MHz – QAM 256
ČT 1
ČT 2
ČT 24
ČT Sport
ČT :D/Art
TV Barrandov
Kino Barrandov
Barrandov Krimi
Seznam TV
Šlágr TV

DVB-C QAM 16 - frekvence 554 MHz – QAM 256
NOVA TV
NOVA Cinema
PRIMA TV
PRIMA Cool
PRIMA Zoom
PRIMA Max
PRIMA Krimi
PRIMA Love
ÓČKO
ÓČKO Star

Za případné potíže s těmito změnami spojené se omlouváme.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.