Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Ve čtvrtek 20. 2. výluka vysílačů Kleť a Mařský vrch
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 14. února 2020 10:00
Ve čtvrtek 20. 2. výluka vysílačů Kleť a Mařský vrch

Převzato z Internetu (server parabola.cz):

Příští čtvrtek, tj. 20. února 2020 proběhne další výluka televizního vysílání. Tentokrát se bude týkat domácností, které přijímají pozemní vysílání z vysílačů České Budějovice - Kleť a Vimperk - Mařský vrch.
Výluka na obou vysílačích bude probíhat od půlnoci do 12. hodiny. Důvodem je plánovaný přechod vysílačů na technologii DVB-T2.
V uvedeném časovém rozsahu nebude možné přijímat DVB-T multiplex 1 České televize, dále multiplex 2 a multiplex 3 (jen Kleť) s komerčními programy a také DVB-T2 přechodové multiplexy 11 a 12 (PS11 a PS12).

V uvedeném termínu budou na vysílačích Kleť a Mařský vrch zapnuty a aktivovány finální DVB-T2 sítě M21 (Česká televize), M22 a M23, provozované společností České Radikomunikace.
Zároveň v uvedeném termínu pravděpodobně dojde k výluce - vypnutí DVB-T muxu 4 a přechodové sítě PS13, provozovaných společností Digital Broadcasting. A dále k zapnutí a aktivaci finální DVB-T2 sítě M24.

Pozemní DVB-T2 multiplexy z vysílačů Kleť a Mařský vrch s českými celoplošnými programy jsou pro společnost Elsat zdrojem signálu i pro programy v naší kabelové DVB-C (některé programy v SD rozlišení) a pozemní DVB-T E a DVB-T2 nabídce.
Proto během výše uvedené výluky dojde k výpadku těchto programů i v našich nabídkách.
Po aktivaci finálních DVB-T2 sítí M21 - M24 na obou vysílačích musí naši technici provést příslušnou úpravu signálových parametrů na naší přijímací technologii a následně budou příslušné programy v naší DVB-C a DVB-T E nabídce opět zprovozněny.

Celoplošných českých programů (ČT, Novy, Primy, Barrandovy aj.), šířených v naší kabelové DVB-C nabídce v HD rozlišení, se výše uvedená výluka a výpadek programů nijak netýká!

U naší pozemní nabídky ve formátu DVB-T2 je situace trochu komplikovanější. Po zapnutí finálních DVB-T2 sítí na obou vysílačích bude nutno provést úpravu signálových parametrů na přijímací technologii manuálně na našich hlavních stanicích přímo v jednotlivých městech. Tato operace bude provedena postupně a zabere až několik dní.
Zároveň s tím dojde k částečné změně kanálového/frekvenčního rozložení sítí M21 - M24 v naší DVB-T2 nabídce. Na televizorech a set top boxech u našich účastníků bude proto nutno provést nové naladění této DVB-T2 nabídky, obvyklým způsobem.

Za případné potíže s touto výlukou a změnami spojené se omlouváme.

Nové složení a kanálové rozložení bude v pozemní DVB-T2 nabídce Elsat od 20. 2. takto:

Finální síť/mux M21 – kanál K39 – 618 MHz – formát DVB-T2 HEVC
ČT 1 HD, ČT 2 HD, ČT Sport HD, ČT 24 HD, ČT :D/Art HD, ČT 1 SM/JM HD
Rozhlas: Radiožurnál, Dvojka, Vltava, D-dur, Plus, Jazz, Wave, Junior

Finální síť/mux M22 – kanál K40 – 626 MHz – formát DVB-T2 HEVC
Prima TV, Prima Cool, Zoom, Max, Krimi, Love, Barrandov TV, Kino Barr., Barr. Krimi, Óčko, Óčko Star, Šlágr, Šlágr 2, TV Noe, Nova TV, Nova Cinema, Seznam TV, CNN Prima News, Prima +1, Rádio Proglas

Finální síť/mux M23 – kanál K41 – 634 MHz – formát DVB-T2 HEVC
Barrandov HD, Kino Barrandov, Barrandov Krimi, Šlágr, Šlágr 2, TV Noe, Seznam HD, Nova TV, Nova Cinema

Finální síť/mux M24 – kanál K42 – 642 MHz – formát DVB-T2 HEVC
Nova TV, Nova 2, Nova Action, Nova Gold, Relax, Rebel, Rebel 2, CS Mystery, JOJ Family, Prima Comedy Central, ABC TV, JTV, Klenot TV, Galerie, Retro Music
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.