Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Nový program České televize - ČT3 pro seniory
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 20. března 2020 16:00
Nový program České televize - ČT3 pro seniory

Česká televize spouští v pondělí 23. března nový program ČT3. Důvodem je především snaha televize pomoci nejohroženější skupině - starším lidem, kteří jsou v této době nuceni zůstávat doma. Stanice bude svým laděním klidnější a podávání všech informací přizpůsobené seniorům. Vysílat bude denně od 9 do 17:25 hodin. Programová nabídka se bude opírat o výběr ze zlatého televizního fondu, tematické magazíny i základní informační servis. .
Program ČT3 bude možné naladit již od pátku 20. března od 12 hodin v terestrickém vysílání, a to v novém vysílacím standardu DVB-T2. Do startu vysílání se bude na obrazovce objevovat statická grafika. V satelitním i kabelovém vysílání bude program rovněž dostupný, k dispozici bude dle možností jednotlivých operátorů

V nabídce kabelové televize Elsat (včetně Omezené nabídky) je program ČT3 ode dneška dostupný v pozemním vysílacím formátu v DVB-T2 multiplexu M21 na tv kanálu K 39 - frekvence 618 MHz. Některé televizory a set top boxy (STB) jej naladí automaticky, na ostatních je potřeba program naladit ručně. V této nabídce bude program šířen v HD rozlišení a kompresní normě (kodeku) H-265 HEVC. K jeho příjmu je proto nutný novější televizor nebo STB s příslušným tunerem DVB-T2 HEVC.

Do naší kabelové digitální nabídky bude program ČT3 zařazen v průběhu příštího týdne, protože je nutné nejdříve připravit příslušnou potřebnou technologii, a to není tak jednoduché.
Program bude zařazen do DVB-C paketu č. 16 - tv kanál K 31 - frekvence 554 MHz.
V této nabídce bude program šířen v SD rozlišení a kompresní normě (kodeku) MPEG2, a to z toho důvodu, aby jej mohli naladit a sledovat i ti naši účastníci, kteří nejsou vybaveni televizory a STB s přijímacími tunery pro HD rozlišení v kodeku H.264 AVC a H.265 HEVC.
V analogové nabídce a ve starším digitálním formátu DVB-T nebude program ČT3 dostupný.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.