Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Regionální DVB-T multiplex RS 8
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 2. dubna 2020 16:00
Regionální DVB-T multiplex RS 8


V pondělí 30. 3. 2020 byla provedena technická změna na pozemním televizním vysílači České Budějovice - Včelná. Konkrétně se jedná o regionální DVB-T multiplex RS 8, který byl přeladěn ze stávajícího vysílacího kanálu K 34 (578 MHz) na nový kanál K 50 (706 MHz).
V případě vysílače Včelná (a multiplexu RS 8) se jedná o vysílač malého výkonu, jehož dosah je určen pouze pro město České Budějovice a přilehlé okolí. V ostatních městech Jihočeského kraje je tedy signál velmi těžko dostupný nebo zde není dostupný vůbec. A nyní, s přechodem na vyšší vysílací kanál a tím i vyšší frekvenci se jeho dosah bohužel ještě snížil.
Multiplex RS 8 jsme doposud nabírali do naší pozemní/Omezené nabídky v kabelových rozvodech České Budějovice, Písek a Týn nad Vltavou. V ostatních našich kabelových rozvodech (Kaplice, Krumlov, Vimperk) mux RS 8 již dříve zachytitelný nebyl. Zatímco v Č. Budějovicích po přeladění na nový kanál s příjmem RS 8 problém není, v Písku a Týně provedená měření bohužel ukázala, že signál RS 8 v těchto městech prakticky již není zachytitelný v potřebné kvalitě, aby nedocházelo k výpadkům a fragmentaci.

Ještě provedeme nějaké pokusy s případným vylepšením přijímaného signálu, ale situace v Písku a Týně s dalším šířením tohoto muxu nevypadá příliš nadějně.
Pokud tomu tak bude, budou programy v tomto muxu RS 8 obsažené (TV Noe, Sport 5, Šlágr 2, Retro, CNN Prima aj.) dále dosažitelné v Základní nabídce ve formátu DVB-C/DVB-T2 a v Omezené nabídce pouze v novém pozemním formátu DVB-T2.
Připomínáme, že regionální tv multiplexy ve starším formátu DVB-T mají zatím od ČTÚ povolení k provozu pouze do 30. 6. 2020.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.