Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Nový DVB-C paket a vypnutí analogové Prima Love
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 3. dubna 2020 12:00
Nový DVB-C paket a vypnutí analogové Prima Love


Televize Prima na druhou polovinu dubna avizuje spuštění nové televizní stanice CNN Prima News. Tato stanice bude v HD i SD rozlišení zařazena do naší Základní kabelové digitální DVB-C nabídky, a také do naší pozemní/Omezené nabídky ve formátu DVB-T2 (obrazové rozlišení zatím není známo).

Protože ve stávajících DVB-C paketech již nemáme na Primu CNN volné místo, bude zařazena do nového DVB-C paketu č. 17, který bude za tímto účelem spuštěn. Protože však na jeho spuštění nemáme aktuálně žádný volný tv kanál/frekvenci, musíme si ho nejdříve vytvořit vypnutím analogového programu na něm šířeného. Vypnut bude tv kanál K 30 (stř. frekvence 546 MHz) a analogový program Prima Love. Protože však v jednotlivých kabelových rozvodech jsou na kanálu K 30 šířeny různé programy, bude tento kanál a analogový program vypnut s „mezistupněm“. A to tak, že nejdříve bude program Prima Love na svých stávajících pozicích vypnut a následně na tyto pozice budou přesunuty programy z kanálu K 30. Třetí fází pak bude vlastní spuštění nového DVB-C paketu 17 na kanálu K 30.
Tím se sníží počet analogových programů, dosud šířených v kabelových rozvodech Elsat, na 27.
V novém DVB-C paketu 17 budou prozatím šířeny tyto televizní programy: CNN Prima News HD i SD, Regionální televize Jižní Čechy a také sem bude přesunut program Sport 5, aby se odlehčilo přetíženému paketu č. 7, kde je Sport 5 dosud šířen.
Program Prima Love bude samozřejmě i nadále v našich nabídkách šířen: v DVB-C formátu v HD i SD rozlišení a v naší DVB-T i DVB-T2 nabídce.

Upozorňujeme, že nemá smysl tento postup nějakým způsobem reklamovat. Analogová nabídka je již 10 let historická záležitost a bude i nadále v našich kabelových rozvodech postupně utlumována a redukována, s tím, jak se budou objevovat požadavky na rozšíření digitální nabídky a zrychlení připojení k Internetu.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.