Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Výluka televize a připojení k Internetu
Lokalita: Vimperk, Český Krumlov, Písek - PI - VI - ČK
Trvání od: 13. ledna 2017 00:00
Trvání do: 13. ledna 2017 06:00
Výluka televize a připojení k Internetu

Společnost ČDT oznamuje, že v pátek 13.1. 2017 v čase od 00:00 hod. do 06:00 hod. bude probíhat přepojování na nový optický kabel ČDT na trati z ČB do Strakonic. Přes tento kabel jsou naše optické linky do Písku, Vimperku a Českého Krumlova. V těchto městech v dotčené době tedy nepůjdou televizní programy centrálně šířené z HS v Č. Budějovicích. Týká se to části programů v kabelové DVB-C nabídce a také části analogových programů. A po nezbytně nutnou dobu dojde zároveň i výluce připojení k Internetu.
Předpokládáme, že pokud technikům od ČDT vše půjde dobře, výluka bude podstatně kratší, než je uvedený čas. A naopak.

Za případné potíže s touto výlukou spojené se omlouváme.
tisk
Výpadek Tv programů a internetu - Písek Hradiště
Lokalita: Písek - Hradiště + ulice Budovatelská
Trvání od: 10. ledna 2017 10:00
Trvání do: 10. ledna 2017 14:00
Vážení zákazníci, zítra v úterý 10.1.2017 bude v Písku v oblasti Hradiště a v ulici Budovatelská probíhat lokalizace poškozeného zemního kabelu. Z tohoto důvodu nepůjde v době od 10:00h do 14:00h v uvedené lokalitě kabelová televize ani Internet. Za potíže s tím spojené se omlouváme.
tisk
Výpadek signálu kabelové televize a Internetu v Písku
Lokalita: Písek - kab. rozvod Písek
Datum: 7. ledna 2017 12:00
Dnes v ranních hodinách došlo v důsledku silných mrazů k závažným závadám na technologii kabelového rozvodu v Písku v ulici Budovatelská a na sídlišti Hradiště. To má za následek výpadek signálu kabelové televize a připojení k Internetu v dotčených oblastech. Na odstranění závad pracují naše technické skupiny z Písku a Budějovic, termín znovuzprovoznění signálu zatím bohužel není znám, za výpadek se našim zákazníkům omlouváme.
tisk
Stanice Mňau TV nyní v DVB-C nabídce
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - ČB - PI - VI - TY - ČK - KA
Datum: 4. ledna 2017 14:00
Stanice Mňau TV nyní v DVB-C nabídce

Televizní stanice Mňau TV pro milovníky domácích mazlíčků je nyní šířena v kabelové digitální DVB-C nabídce v paketu D na tv kanálu SE 24 - frekvence 330 MHz místo původní gastronomické stanice Mňam TV. Změna souvisí s ukončením vysílání stanice Mňam TV v pozemním distribuci v DVB-T muxu 4, odkud je do naší kabelové nabídky nabíráme a kde byla dočasně nahrazena právě stanicí Mňau TV. Tento stav potrvá podle dostupných informací do 28. 2., kdy bude pozemní distribuce stanic Mňam i Mňau TV definitivně ukončena. Zda budeme následně nabírat jednu, druhou či obě tyto stanice na naší kabelové nabídky z jiného zdroje ještě nebylo rozhodnuto.
tisk
Program Prima Love změnil parametry
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 2. ledna 2017 10:00
Program Prima Love změnil parametry

V pondělí 2. 1. 2017 došlo ke změně vnitřních indentifikátorů u programu Prima Love v digitálních formátech DVB-T (pozemní) a DVB-C (kabelové vysílání).

Televizní skupina Prima mění parametry distribuce programu Prima Love v pozemním DVB-T multiplexu 3 u operátora Czech Digital Group (CDG). Změna parametrů souvisí s přechodem programu na novou licenci, kterou získala FTV Prima v závěru loňského roku.
Společnost CDG dnes ráno ukončila distribuci programu Prima love na původních parametrech v multiplexu 3. Na její pozici se nyní objevila statická obrazovka s následujícím infotextem:

"Vážení diváci, od 2. ledna došlo ke změně v pozemním vysílání kanálu Prima LOVE. Pokud se vám Prima LOVE automaticky nenaladí do programové nabídky, zvolte prosím režim ručního ladění. Děkujeme za pochopení."
Původní programová pozice nyní nese název "Prima love - preladte".

Se spuštěním statické obrazovky na původní pozici byla do multiplexu 3 zařazena nová pozice "Prima LOVE", která obsahuje řádné vysílání televize Prima LOVE. Prakticky tím Prima LOVE přechází na novou vysílací licenci, jež získala na konci roku 2016.

Program Prima Love je tedy potřeba na televizorech znovu naladit. A to jak v kabelovém DVB-C formátu v paketu A - kanál SE21 - frekvence 306 MHz, tak v pozemním formátu DVB-T v muxu 3 (ČB - K48 - 690 MHz; ostatní rozvody - K42 - 642 MHz, kromě rozvodu Vimperk a Trhové Sviny).

Některé televizory a set top boxy provedou znovunaladění automaticky a program Prima Love přidají do seznamu stanic automaticky buď na jeho původní pozici nebo na konec seznamu programů, ostatní TV a STB je potřeba naladit manuálně v menu zařízení.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.