Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Spuštěn nový DVB-C paket č. 17
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 21. dubna 2020 16:00
Spuštěn nový DVB-C paket č. 17


Nový DVB-C paket č. 17 byl dnes spuštěn v Základní nabídce v kabelových rozvodech Elsat na tv kanálu K 30 - střední frekvence 546 MHz, modulace QAM 256, symbolrate 6900.

Nový paket nyní obsahuje tyto televizní programy:
1. CNN Prima News HD
2. CNN Prima News
3. Regionální televize Jižní Čechy
4. Sport 5
5. TLC


Program CNN Prima News zatím nezahájil vysílání v ostrém režimu, proto na jeho pozicích zatím běží pouze upoutávka na novou tv stanici. Až bude jeho spuštění aktuální, objeví se informace a promo v celostátních médiích a na stanici Prima TV.
Program Sport 5 byl do nového DVB-C paketu č. 17 přesunut z původní pozice v DVB-C paketu č. 7.
A stejně tak program TLC byl do nového paketu přesunut z původní pozice v DVB-C paketu č. 11.
Oba programy se tedy nyní na původních pozicích již nenacházejí a je nutno je nově naladit!
Přesun obou programů na novou pozici byl nutný z toho důvodu, že po přechodu pozemního vysílání na formát DVB-T2 a s tím souvisejících úprav byly DVB-C pakety č. 7 a 11 poslední dobou kapacitně přetížené a občas mohlo docházet k jejich přetečení a výpadkům programů. Jejich odlehčením tímto přesunem v nich vznikla dostatečná rezerva, aby k výpadkům nedocházelo.

Nový DVB-C paket 17 je nutno nově naladit na televizorech (TVP) a set top boxech (STB). Buď celou Základní nabídku v režimu automatického prohledání, nebo manuálně pouze tento nový paket. U některých TVP a STB je také možné či pravděpodobné, že si nový paket 17 naladí automaticky v rámci automatické aktualizace, pokud tuto funcionalitu obsahují a je na nich aktivována. Bohužel hlavně u novějších modelů některých značek je tato funkce poněkud kontraproduktivní a diskutabilní, protože zároveň způsobuje smazání některých naladěných programů či jejich přeházení, proto je často lepší ji raději deaktivovat a změny provádět ručně.
Upozorňujeme, že program TLC je stejně jako předtím šířen v novější kompresní normě (kodeku) H.264 AVC, proto jej dokážou zobrazit pouze TVP a STB vybavené příslušným přijímacím tunerem pro tuto normu.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.