Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
54. ročník Super Bowlu na Sport1
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 23. ledna 2020 11:00
54. ročník Super Bowlu na Sport1

Datum a místo konání této oblíbené sportovní události se sice každý rok mění, letos už však víme, že 54. ročník se bude konat 2. února na stadionu Hard Rock v Miami. Jak už bývá zvykem, program Super Bowlu je udržován v přísné tajnosti, ale tradiční začátek akce zůstává stejný, tedy 18:30 hod. amerického času.
Nenechte si ujít finálový zápas dvou nejlepších týmů amerického fotbalu a sledujte živý přenos 2. února od 23:30 hod. na televizní stanici Sport1.

V tajnosti se drží i program monumentální hudební show, které je každoročně vyhrazen poločas zápasu. Loni byla hlavní hvězdou večera oblíbená americká popová skupina Maroon 5, avšak vůbec nejsledovanější vystoupení předvedla zpěvačka Katty Perry v roce 2015, kdy její performaci sledovalo přes 120 milionů diváků. Veřejnosti bylo 27. září oznámeno, že třináctiminutovou poločasovou show budou v roce 2020 otevírat dvě latinskoamerické hvězdy, Jennifer Lopez a Shakira, které potvrdily, že chtějí svým vystoupením předat světu důležitou zprávu. „Jsem nadšená, že po boku s J.Lo budeme zastupovat Latino komunitu, která je ve Spojených státech tak důležitou součástí,“ vyjádřila se Shakira. Svou účast navíc nedávno potvrdila i Lady Gaga, což znamená jediné - opravdu velkolepou show.

Loňskou sezónu ovládli fotbalisté New England Patriots, kteří si tak vybojovali v pořadí už šestý Super Bowl. V letošní sezóně vyhrál tento massachusettský klub utkání proti Steelers a Dolphins v celkovém součtu o 73 bodů ve dvou zápasech po sobě, což je čtvrtý nejvyšší bodový rozdíl ve dvou utkáních. Ačkoliv však loni New England Patriots vyhráli, letos vypadli hned v prvním kole. Nový šampion tedy nevzejde z týmu Patriots, ani z týmu Baltimore Ravens, kterého se obával jejich hlavní trenér Bill Belichick, ale z dvojice Kansas City Chiefs a San Francisco 49ers. Nenechte si ujít nejočekávanější zápas amerického fotbalu a sledujte 54. ročník Super Bowlu už 2. února od 23:30 hod. na televizní stanici Sport1.

Češi patří mezi sportovní nadšence, o čemž svědčí i fakt, že přes 40 % z nich tráví čas sledováním sportovních přenosů. Nejčastěji si pouští fotbal a hokej, následuje atletika, tenis a formule. Rok 2020 přinese spoustu atraktivních sportovních událostí a vrcholných soutěží, mezi než patří např. Formule 1, hokejové KHL, SHL, CHL i slovenská Tipsport liga, tenisové turnaje ATP250, ale také zápasy házenkářské Ligy mistrů či světových i evropských šampionátů. Všechny tyto přenosy nabízí divákům stanice Sport1.

Pokud byste chtěli sedět mezi 67 000 diváky, kteří dorazí fandit přímo na stadion, namastěte si kapsy, protože lístky začínají na 3 666 $.

zdroj: AMC
tisk
Uzavření kanceláře v Písku
Lokalita: Písek
Trvání od: 22. ledna 2020 09:04
Trvání do: 22. ledna 2020 16:00
Vážení zákazníci, z důvodu nemoci bude uzavřena naše kancelář v Písku od středy 22.1.2020 do pátku 24.1.2020. Omlouváme se za potíže.
tisk
Legendární Hahnenkamm bez zraněného Parise
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 21. ledna 2020 11:00
Legendární Hahnenkamm bez zraněného Parise

Na sjezdovce Streif se jede v sobotu 25. ledna nejslavnější sjezd kalendáře světového poháru – Hahnenkamm. Délka Streifu je 3312 metrů, start je v nadmořské výšce 1665 metrů, cíl o 860 metrů níže, tedy 805 metrů nad mořem. Přímý přenos startuje v 11:25 hod. na Eurosportu 1.

Prvním vítězem Hahnenkammu se stal v roce 1931 domácí Ferdl Friedensbacher. A posledním loni Dominik Paris, byl to už jeho třetí triumf. Pokud by vyhrál v sobotu počtvrté, opět by se posunul před Beata Feuze do čela celkového pořadí sjezdu SP. Jenže…

Paris se v tréninkové jízdě vážně zranil, přetržený přední zkřížený vaz v pravém koleni pro něj znamená konec sezony. Dramatická bitva o nejlepšího sjezdaře sezony je tak, bohužel, u konce. Beat Feuz vede po vítězství ve Wengenu před Parisem pouze o 16 bodů, jenže třetí Dreßen jich ztrácí téměř 200. Hahnenkamm Beat Feuz ještě nikdy nevyhrál. To ale neznamená, že tam nejlepší švýcarský sjezdař neumí, vždyť skončil třikrát druhý.

Pořadí sjezdu SP:
Beat Feuz 400
Dominik Paris 384
Thomas Dreßen 201
Matthias Mayer 200
Aleksander Aamodt Kilde 198

Komentátor Dominik Kárník se na Hahnenkamm každoročně těší: A extrémně, strašně. Hahnenkamm cítím v těle, vždy mi doslova rozpumpuje krev v žilách. Pro každého rakouského lyžaře je právě Hahnenkamm tím nejvýznamnějším sjezdem. Je to obrovská výzva pro všechny závodníky, komentátory i diváky. Prostě největší lyžařská sportovní akce roku.

Délka Streifu je 3312 metrů, rekordní čas na nezkrácené trati drží domácí sjezdař Fritz Strobl, který ji zajel v roce 1997 za 1:51:58 průměrnou rychlostí 106,9 km/h. Start je v nadmořské výšce 1665 metrů, cíl o 860 metrů níže, tedy 805 metrů nad mořem. Už asi 160 metrů po startu se sjezdaři vřítí do nejstrmější části trati se sklonem 85 % – Mausefalle (Myší past), což je něco jako skokanský můstek a téměř ikonické místo Streifu, do něhož najedou stovkou, skoky dosahují délky téměř osmdesát metrů.

Vysílání Eurosportu startuje v 11:25 hod. na Eurosportu 1, komentuje Dominik Kárník.

Eurosport CZ a Vít Rosenbaum
tisk
Programy regionalnitelevize.cz, NetViet, Power TV, Retro Music a JTV
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 14. ledna 2020 16:00
Programy regionalnitelevize.cz, NetViet, Power TV, Retro Music a JTV

1. Program regionalnitelevize.cz, který vysílá regionální informace a reportáže z krajů, před několika dny ukončil vysílání z pozemních vysílačů v regionálním DVB-T muxu RS7 a přechodové DVB-T2 síti PS13 (pravděpodobně z finančních důvodů), odkud jsme ho nabírali do naší pozemní a kabelové digitální nabídky. Program byl tudíž dočasně nefunkční.
V kabelové digitální nabídce byl program dnes nahrazen ze satelitního zdroje, odkud zatím stále vysílá, a v našem DVB-C paketu č. 7 na kanálu SE 24 - 330 MHz je opět v provozu.
NIcméně v této souvislosti došlo zároveň ke změně kompresní normy z původní starší MPEG2 na novější MPEG4. Regionální televizi je nyní tedy možno naladit pouze na novějších televizorech a set top boxech s tunery kompatibilními s touto novější kompresní normou.
V naší pozemní DVB-T2 nabídce program regionalnitelevize.cz skončil bez náhrady.

2. Program pro vietnamskou komunitu v Evropě NetViet změnil satelitní transpondér (frekvenci), odkud ho nabíráme do naší kabelové digitální nabídky, proto byl také několik dní nefunkční. Dnes došlo k jeho přepnutí na nový zdroj signálu a program je opět v provozu: DVB-C paket č. 14 - kanál K 33 - 570 MHz.

3. Hudební stanice Power TV, která ukočila pozemní i satelitní vysílání již před koncem roku, svůj provoz pravděpodobně též z finančních důvodů již neobnoví. V naší kabelové digitální nabídce byla proto vyřazena ze seznamu programů v DVB-C paketu č. 8 - kanál SE 23 - 322 MHz. Stejně tak skončila i v pozemním regionálním DVB-T muxu RS8.

4. Hudební stanice Retro Music naopak byla nově zařazena do pozemního televizního vysílání, a to jak do pozemního regionálního DVB-T muxu RS8, tak i do přechodové DVB-T2 sítě PS13 - v kabelovém rozvodu Elsat kanál K 42 - 642 MHz.

5. Do přechodové DVB-T2 sítě PS13 byla nově zařazena i regionální zpravodajská a reportážní stanice Jihočeská televize (JTV).
Přechodová DVB-T2 sít PS13 - v kabelovém rozvodu Elsat kanál K 42 - 642 MHz.

Stanice Retro Music a Jihočeská TV budou v brzké době zařazeny i do DVB-T ELSAT muxu E4 - kanál K 46 - 674 MHz.
tisk
Varovné piktogramy a běžící infotext na programech České televize a dalších stanic
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 13. ledna 2020 09:00
Varovné piktogramy a běžící infotext na programech České televize a dalších stanic

V poslední době se na nás obracejí někteří naši zákazníci s dotazy ohledně varovných piktogramů a běžících textů na obrazovce u programů České televize, případně i u jiných programů. Tyto piktogramy a informační texty se týkají blížícího se přechodu pozemního televizního vysílání na nový vysílací formát DVB-T2 a zároveň upozorňují na konec staršího vysílacího formátu DVB-T. Česká televize pravděpodobně vysílá tyto piktogramy a upozornění plošně pro celou republiku, čili střídavě pro různé vysílače, u ostatních programů je to nejspíš podobné.O této záležitosti bylo toho v různých médiích v uplynulých měsících řečeno a napsáno mnoho. Ale jestliže jste zákazníky naší kabelové televize Elsat, platí pro vás následující:

Pokud se vám u některých programů (např. České televize) objevuje výše zmíněný varovný piktogram či běžící lišta s textem, znamená to, že přijímáte tyto programy v naší Základní nabídce v kabelovém digitálním formátu DVB-C ve standardním (SD) rozlišení. Pro tyto programy je nám do kabelového rozvodu doposud zdrojem signálu pozemní vysílání z televizního vysílače na Kleti v dosavadním starším vysílacím formátu DVB-T. Jak víte z médií, tento starší vysílací formát bude brzy končit a bude nahrazen novějším vysílacím formátem DVB-T2. Proto je u těchto programů plošně jejich poskytovateli zobrazován onen varovný piktogram a infotext. Na technickém řešení a přechodu na nový zdroj signálu pro naši kabelovou SD DVB-C nabídku nyní pracuje naše technické oddělení. Na provedení změny je zatím času dost, ukončení DVB-T formátu proběhne v našem kraji na vysílači KJeť až ve 2. polovině února, resp. v březnu. Po provedení změny zdroje signálu z naší strany bude u našich zákazníků pouze potřeba znovu naladit televizor či kabelový seto top box, protože některé programy budou v naší nabídce přesunuty na jiné místo (kanál/frekvenci) – to je nutné udělat z technických důvodů. Varovné piktogramy a infotexty pak pochopitelně z obrazovky zmizí.
O termínu změny a nutnosti přeladění budou naši zákazníci informováni předem v našem Infoservisu Elsat:
http://info.elsat.cz/

Připomínáme, že programů, jež vysíláme ve vysokém HD rozlišení (ČT HD, Novy HD, Primy HD, Barrandovy HD atp.) se tyto změny vůbec nijak netýkají a žádné piktogramy na nich vysílány nejsou, protože využívají jiné zdroje signálu než pozemní vysílání. Tudíž je možno je dále přijímat bez omezení a nutnosti přeladění.

A pro naše zákazníky, kteří nejsou vybaveni televizory či set top boxy pro kabelový formát DVB-C, ale pouze pro pozemní formáty DVB-T či DVB-T2 šíříme v naší nabídce obvyklé pozemně vysílané programy i v těchto pozemních formátech – jak ve starším DVB-T, tak i v novějším DVB-T2. Programy ve starším formátu DVB-T jsou za svým názvem označeny přídomkem E, tyto programy si sami vyrábíme konverzí z novějšího formátu a budeme je v nabídce šířit i nadále, i po ukončení staršího DVB-T formátu na pozemních vysílačích.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.