Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Petice STOP hlasité reklamě
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 15. června 2012 10:00
V průběhu jara 2012 byla dohodnuta spolupráce mezi zástupci petičního výboru „STOP hlasité reklamě“ ( http://www.stophlasitereklame.cz ) a Asociace provozovatelů kabelových a telekomunikačních sítí APKT ( http://www.apkt.cz ).
 
Představenstvo APKT vyzývá všechny své členy, aby v rámci svých možností uskutečnili vhodnou formou informační kampaň, při které by upozornili své koncové uživatele na existenci iniciativy v podobě petice „STOP hlasité reklamě“, a aby vyzvali k podpisu této petice. Přesto, že novela zákona o R a TV vysílání prošla dne 2.5.2012 v poslanecké sněmovně prvním čtení, začíná sílit odpor především z řad komerčních televizí a každý hlas, který se k petici připojí, může efektivně pomoci. Aktuální stav k 1.6.2012 je 13 000 podpisů.
tisk
Problémy s příjmem DVB-C paketu K na tv kanálu SE 35 v Týně nad Vltavou
Lokalita: Týn nad Vltavou - kab. rozvod Týn nad Vltavou
Trvání od: 11. června 2012 14:30
Trvání do: 12. června 2012 12:00
Problémy s příjmem DVB-C paketu K na tv kanálu SE 35 v Týně nad Vltavou
 
Po spuštění nového vlastního skládaného DVB-C paketu K na tv kanálu SE 35 (418 MHz) se v kabelovém rozvodu Týn nad Vltavou – sídliště Malá strana bohužel ukázalo, že v této lokalitě je příjem tohoto paketu rušen silným signálem z vysílače mobilního operátora UFON
na stejné vysílací frekvenci. Signál z tohoto vysílače je natolik silný, že i přes kvalitní stínění se dostává do našich televizních kabelů a způsobuje takové zhoršení kvality, že digitální signál paketu K je nepoužitelný. Bylo proto rozhodnuto, že v Týně nad Vltavou bude signál DVB-C paketu K zdvojen a kromě standardního tv kanálu SE 35 (jako ve všech ostatních kabelových rozvodech Elsat) bude šířen paralelně i na tv kanálu K 35, střední frekvence 586 MHz v pásmu UHF, též s modulací QAM 256 a Symbolrate 6900. Tento tv kanál budou následně moci využít pro naladění paketu ti naši účastníci, kterým rušení od UFONu znemožňuje paket naladit na standardních parametrech.
 
Z tohoto důvodu zároveň oznamujeme krátkou výluku digitálních paketů v Týně nad Vltavou, dálkově přenášených do Týna z hlavní stanice v Č. Budějovicích a na ně navázaných několika analogových programů. Tato krátká výluka by měla proběhnout v úterý 12. 6. v čase zhruba mezi 9.00 a 11.00 hodin. Jejím důvodem je instalace nového komponentu pro avizované spuštění DVB-C paketu K na novém paralelním kanálu.
 
Za tuto drobnou nepříjemnost se omlouváme, problém s rušením signálem UFONu nelze vyřešit jiným uspokojivým způsobem.
tisk
Výpadek Internetového připojení - Vimperk, omluva
Lokalita: Vimperk
Trvání od: 7. června 2012 08:33
Trvání do: 7. června 2012 10:00

Vážení zákazníci,

omlouváme se za včerejší odpolední až večerní výpadek Internetového připojení  a některých TV programů.

Výpadek byl způsoben částečným porušením optického kabelu společnosti ČDT,
někde u Volyně. Závada byla ihned nahlášena a řešena servisní skupinou ČDT.

 

tisk
Výpadek televize a Internetového připojení - Vimperk
Lokalita: Vimperk
Trvání od: 6. června 2012 09:00
Trvání do: 6. června 2012 12:00

Vážení zákazníci,

ve středu 6.6.2012 dojde v době od 9h do 12h k výpadku všech námi poskytovaných služeb.

Důvodem je úprava napájení celé hlavní stanice.

Omlouváme se za potíže s tím spojené.

tisk
ČT 1 HD se od 1. července změní na ČT 2 HD a s ČT 4 HD nabídnou olympiádu
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 1. června 2012 12:00

ČT 1 HD se od 1. července změní na ČT 2 HD a s ČT 4 HD nabídnou olympiádu

Po ukončení letních olympijských her v Londýně obnoví Kavčí hory vysílání ČT 1 HD a jako druhý HD kanál zůstane sportovní ČT 4. Dvojka bude přes olympiádu sportovní.

Hned dva sportovní kanály v HD kvalitě bude od 1. července provozovat Česká televize. Vedle stávající ČT 4 HD spustí i ČT 2 HD. Program Dvojky se totiž po dobu letních olympijských her v Londýně změní na sportovní a pro HD vysílání využije satelitní kapacitu nynější ČT 1 HD, která bude během olympiády vysílat jen ve standardním rozlišení obrazu. Sdělila to mluvčí ČT Michaela Fričová.
Třetinu léta tak budou programy ČT 2 a ČT 4 nabízet nepřetržité olympijské přenosy. Tradiční Večerníček se proto na danou dobu přesune zpět na ČT 1,  informovaly Kavčí hory. ČT 2 HD budou moci přijímat všichni diváci, kteří už dnes mohou sledovat program ČT 1 HD. Nebudou kvůli tomu muset ani přelaďovat své televizory nebo set-top-boxy.

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.