Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Prosincové filmové lahůdky na Cinemaxu
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 23. listopadu 2010 09:00
Filmový satelitní a kabelový kanál Cinemax uvede v posledním měsíci v roce opět kvalitní evropské filmy, doplněné několika zámořskými snímky, např. švédské drama, nominované na tři Oscary a oceněné Zlatým glóbem Můj život jako pes, finsko-švédské filmy Zakázané ovoce, či Svatební fotograf, nizozemské Život v jednom dni a Rande naoko, nebo španělské Slepé slunečnice. Francouzskou klasiku tento měsíc zastoupí Severní most a Célina a Julie si vyjely na lodi.
Doporučujeme i kafkovského podobenství bratrů Coenových, oceněné Zlatou palmou v Cannes Barton Fink, nebo tříoskarový přepis divadelní hry Ernesta Thompsona Na Zlatém jezeře, v jehož hlavních rolích se sešli Henry Fonda, Katharine Hepburnová a Jane Fondová. Ze zámoří budou i mexická romantická komedie To je Angel? a americká romantická komedie s mystickými prvky Bejvalek se nezbavíš...

Můj život jako pes
Švédské drama z roku 1985, nominované na tři Oscary a oceněné Zlatým glóbem, se odehrává koncem padesátých let. Jeho ústřední postavou je dvanáctiletý Ingemar, kterému umírá matka a jehož starší bratr je nepřátelsky naladěný vůči okolí. Bezradný kluk srovnává svůj osud se psem, který byl v raketě vystřelen do vesmíru. Nový impuls přichází v momentě, kdy ve venkovské rodině svého strýce konečně poznává lásku a harmonii... Citlivý příběh, který svému tvůrci otevřel pozdější kariéru v Hollywoodu, režíroval Lasse Hallstrom.
Premiéra: pátek, 3. prosince ve 20:00 hod.

To je Angel?
Jméno Angel Flores Fuentes spojuje tři muže, kteří jinak nemají nic společného. Jejich životní dráhy se protnou kvůli zoufalé dívce, jež hledá svou životní lásku. Trojici s identickými jmény pošle na telefon stejnou zprávu a věří, že doputuje ke správnému adresátovi. Tajuplný vzkaz však způsobí sérii nepředvídatelných kompikací, souvisejících s minulostí všech zúčastněných... Mexickou romantickou komedii, plnou záměn a omylů, realizovali režiséři Rudolfo Guzmán, Héctor Rodriguez a Pancho Rodriguez.
Premiéra: sobota, 4. prosince ve 20:00 hod.

Zakázané ovoce
Finsko-švédské drama, jež v roce 2009 natočil režisér Dome Karukoski, vypráví o kontrastu dvou rozdílných světů. Líčí osudy dvojice osmnáctiletých děvčat, jež vyrůstala v uzavřené křesťanské komunitě Laestadianů a byla podrobena přísné výchově. Odvážnější Maria, která se má vdávat za mladíka z rigidního společenství, se vypraví na zkušenou do neznámého velkoměsta. Její konzervativní kamarádka Raakel, vyslaná s ní, má dohlížet na její počestnost. V polosvětě Helsinek se však jejich zásady začnou povážlivě hroutit...
Premiéra: neděle, 5. prosince ve 20:00 hod.

Rande naoko
Manželé Don a Janna (hrají je Stanley Tucci a Patricia Clarksonová) od doby, kdy zemřela jejich dcera, balancují na pokraji rozvodu. Každý večer se scházejí v nočním klubu v naději, že právě toto místo by mohlo znamenat renesanci jejich štěstí. Hrají spolu bizarní hru na rande naslepo. Předstírají, že se vzájemně neznají a setkávají se na inzerát. Jejich schůzky jsou občas plné něžností, jindy ale přerůstají v kruté vyřizování účtů. Hořce úsměvné drama v režii Stanleyho Tucciho vzniklo podle námětu kontroverzního holandského filmaře Thea van Gogha.
Premiéra: sobota, 11. prosince ve 20:00 hod.

Svatební fotograf
Obyvatelé městečka Molkolm byli závislí na práci v místní fabrice, jež však pozastavila výrobu kvůli hospodářské krizi. K existenčně postiženým patří i mladý Robin, který si vzápětí otevře vlastní živnost ve Stockholmu. Začne se živit jako fotograf v tamější nóbl čtvrti a na jedné z honosných svateb se zakouká do nevěstiny sestry. Snahy ambiciózního mladíka o sblížení se zdánlivě nedostupnou dívkou provázejí groteskní komplikace... Režii švédského snímku měl Ulf Malmros, titulní úlohu ztvárnil Bjorn Starrin.
Premiéra: neděle, 12. prosince ve 20:00 hod.

Na Zlatém jezeře
Přepis stejnojmenné divadelní hry Ernesta Thompsona, v jehož hlavních rolích se sešli Henry Fonda a Katharine Hepburnová, realizoval v roce 1981 režisér Mark Rydell. Dějištěm vyprávění je venkovský dům s přilehlým jezerem, kde tráví léto stárnoucí manželský pár. V idylické enklávě se objeví i jejich dospělá dcera (Jane Fondová). Vztahy rozvedené ženy se zahořklým otcem nejsou právě ideální... Nostalgické drama o rodinných nedorozuměních a cestě ke smíření získalo tři Oscary, včetně ocenění za oba hlavní herecké výkony.
Premiéra: pátek, 17. prosince ve 20:00 hod.

Život v jednom dni
Adaptace románu z pera Adriaana Franciskuse Theodoruse van der Heijdena vychází z existence paralelního světa, v němž lidský život trvá pouhých čtyřiadvacet hodin. Hrdinové fantaskního příběhu, který na plátno převedl nizozemský režisér Marc de Cloe, se do sebe zamilují. Benny a Ginny nechtějí, aby jejich ušlechtilé city skončily, a rozhodnou se bojovat proti své přirozenosti. Jediným útočištěm, které jim umožňuje žít déle, je ale peklo. Cestu do problematické sféry však otevírá pouze spáchání monstrózního zločinu...
Premiéra: neděle, 19. prosince ve 20:00 hod.

Barton Fink
Hlavní postavou kafkovského podobenství bratrů Coenových - oceněného v roce 1991 Zlatou palmou v Cannes - je neurotický dramatik (John Turturro), který dostane lákavou nabídku k napsání scénáře pro Hollywood. V pokoji laciného hotýlku, kde se uzavřel před světem, se trápí nad vznikajícím textem. Mezitím zažije sérii přízračných událostí, předznamenaných odchlipujícími se tapetami ze zdi jeho provizória. Z jeho hromotluckého souseda (John Goodman) se vyklube psychopatický zabiják... Bizarní retro, situované do čtyřicátých let, konfrontuje intelektuálské sny s drsnou realitou.
Premiéra: pátek, 24. prosince ve 20:00 hod.

Bejvalek se nezbavíš
Americká romantická komedie s mystickými prvky, kterou režíroval Mark Waters, vypráví o kuriózní nápravě notorického sukničkáře. Slavný fotograf Connor Mead (Matthew McConaughey) jede na nácvik svatby svého bratra do venkovského domu, kde potká ducha svého zemřelého strýce (Michael Douglas). Bývalý svůdník dá zapřísáhlému starému mládenci pádnou lekci. S pomocí trojlístku jeho bývalých přítelkyň provede nezodpovědného floutka jeho minulostí, přítomností i možnou budoucností. Ta je natolik odstrašující, že Connora přiměje k pokání.
Premiéra: sobota, 25. prosince ve 20:00 hod.

Slepé slunečnice
Španělské drama se odehrává ve čtyřicátých letech minulého století, během nechvalně proslulé Frankovy diktatury. Život zdánlivě obyčejného manželského páru poznamenává absurdita politických perzekucí. Ricardo se jako nepohodlný svědek skrývá před světem, vlastním problémům čelí i jeho dvě dospívající děti. Lorenzo čelí nátlaku od svého bigotního učitele, tajně zamilovaného do chlapcovy matky. Elenita se marně brání lásce k mladému komunistovi... Režii bizarní mozaiky, vyznamenané výroční cenou Goya za nejlepší scénář, měl José Luis Cuerda.
Premiéra: neděle, 26. prosince ve 20:00 hod.

Célina a Julie si vyjely na lodi
Titulní hrdinka jednoho z nejznámějších snímků francouzského režiséra Jacquese Rivetta se živí jako kouzelnice. Jednoho dne potká knihovnici Julii, jež se ráda noří do vzpomínek na dětství. Věčně zasněné dívky se spřátelí a společně se uchylují do staré vily, kde si vymýšlejí bizarní dobrodružství. Vstupenkou do bizarního světa je kouzelný bonbón, návrat do reality umožňuje čarovný lektvar... Úsměvné podobenství o svobodě, jež relativizuje rozdíly mezi sny a skutečností, pochází z roku 1974 a bylo oceněno na prestižním festivalu v Locarnu.
Premiéra: pondělí, 27. prosince ve 20:00 hod.

Severní most
Další ukázka z díla francouzského klasika Jacquese Rivetta nabízí netradiční průhledy do honosných pařížských bulvárů i pitoreskních zákoutí. V tajuplné metropoli nad Seinou, kde se mísí různé stavební i životní styly, se náhodou potkají dvě ženy. První z nich je Marie, která nedávno vyšla z vězení, kde si odpykávala trest za bankovní přepadení. Druhou je mladá Baptiste, která se ke starší ženě připojí a rozhodne se ji chránit... Hlavní role ztvárnily Bulle Ogierová (nar. 1939) a její skutečná dcera Pascale (1960-1984).
Premiéra: pondělí, 27. prosince ve 23:10 hod
tisk
Film+ odvysílá 2Bobule v EXKLUZIVNÍ TV premiéře již 21. listopadu
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 17. listopadu 2010 10:00
V předstihu před ostatními televizními stanicemi uvidí diváci filmového kanálu Film+ úspěšnou českou komedii 2Bobule a to již v neděli 21. listopadu ve 20.45 hod.

Téměř 1,5 milionu předplatitelů filmového kanálu Film+ má jedinečnou možnost sledovat oblíbenou českou filmovou komedii 2Bobule, a to již v neděli 21. listopadu, v hlavním večerním vysílacím bloku ve 20.45 hod. Film+ uvádí 2Bobule v exkluzivní televizní premiéře pro Česko a Slovensko, diváci tak mají vůbec poprvé šanci vidět tento film na svých televizních obrazovkách.

Podle statistiky Unie filmových distributorů (UFD) se snímek 2Bobule stal v loňském roce druhým nejnavštěvovanějším českým filmem. Vidělo jej téměř 360 tisíc diváků. V kompletním žebříčku se zařadil těsně vedle mezinárodního filmového hitu Avatar 3D.

Divákům Film+ nabízíme každý měsíc řadu filmových premiér z celého světa. Samozřejmostí jsou pak i filmy z české a slovenské produkce. Jak ukazuje měření sledovanosti, v posledním čtvrtletí sledovalo kanál Film+ více než 1,1 milionu diváků,  vysvětluje Erika Luzsicza, ředitelka IKO TV Central Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Filmový kanál Film+ v listopadu nabídne i další divácky oblíbené filmy. Mezi filmové lahůdky, na které se mohou diváci kanálu Film+ v listopadu dále těšit, patří například americký akční film Sniper, který bude uveden ve středu 17. listopadu ve 22.15. V hlavní roli se představí Wesley Snipes.

Další exkluzivní premiéra čeká diváky kanálu Film+ v pátek 19. listopadu ve 23.10. Oblíbeného Bruce Willise tentokrát uvidí ve filmové komedii Atentát na střední.

Akční komedie Můj soused zabiják 2, v hlavní roli opět s nepřekonatelným Brucem Willisem, bude uvedena ke konci týdne v sobotu 20. listopadu ve 21 hodin.

tisk
Podzimní akce se prodlužuje až do 30. 11. 2010
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 16. listopadu 2010 08:00
Trvání do: 30. listopadu 2010 16:00
PODZIMNÍ AKCE je prodloužena do 30. 11. 2010

Pro značný zájem se naše podzimní akce prodlužuje až do 30. listopadu 2010 !

Za přípojku zaplatíte jen 500,- Kč.
A navíc, první měsíční paušální poplatek budete platit až za měsíc leden 2011.

Objednejte si do 30. listopadu připojení k Internetu prostřednictvím naší kabelové televize a získáte slevu na připojovacím poplatku ve výši 500,- Kč. Připojení k Internetu vám tedy bude zřízeno zcela zdarma! (Vyjma rozvodu T. Sviny)

Nemáte-li dosud naší přípojku zavedenu, a objednáte-li si zároveň přístup k Internetu, zřídíme vám obě služby dohromady rovněž zdarma bez zřizovacích poplatků.  
 
Více informací na www.elsat.cz , na tomto Infoservisu a v Infokanálech Elsat.
tisk
Havárie a výpadek služeb v Českém Krumlově
Lokalita: Český Krumlov - kab. rozvod Č. Krumlov
Datum: 15. listopadu 2010 18:00
Dnes v ranních hodinách došlo k vážné havárii na elektrickém napájení hlavní stanice kabelového rozvodu v Českém Krumlově, který měl za následek výpadek celé televizní a rozhlasové nabídky a připojení k Internetu. V průběhu dne se postupně podařilo téměř všechny poškozené komponenty vyměnit, závadu odstranit a Internet a téměř celou analogovou i digitální programovou nabídku obnovit. Problém (výpadek) přetrvává pouze u třech programů analogové nabídky – JimJam, Viasat Nature a Sport 5, u nichž byla při havárii kompletně zničena řídící a napájecí jednotka. Tato bude vyměněna v nejbližší době (úterý nebo čtvrtek), jakmile bude fyzicky k dispozici. Zmíněné tři programy jsou nicméně stále k dispozici v digitální nekódované podobě, kde měly jen minimální krátký výpadek v dnešních ranních hodinách.
Za celý výpadek, nemožnost po jistou dobu využívat všech našich služeb a nepříjemnosti s tím spojené se našim zákazníkům omlouváme.
 
Zároveň upozorňujeme předplatitele filmového paketu HBO, že dnes byla ukončena souběžná distribuce tohoto paketu na původní frekvenci 258,0 MHz (tv kanál S 14) a programy HBO jsou a budou nadále k dispozici v digitální nabídce již pouze na nové frekvenci 370,0 MHz (tv kanál SE 29), kódované systémem Conax. Ti z našich předplatitelů filmového paketu HBO, kteří si ještě nevyzvedli potřebnou dekódovací kartu Conax do svého Set Top Boxu či televizoru, nechť tak učiní v brzké době v prodejně K+B Elektro v ulici Za nádražím – p. Růžička, p. Musil, tel. 380 711 713.
tisk
Výpadek Internetového připojení - Č. Budějovice
Lokalita: České Budějovice
Trvání od: 11. listopadu 2010 05:00
Trvání do: 11. listopadu 2010 05:30
Vážení zákazníci,
oznamujeme Vám tímto, že zítra 11.11.2010 dojde k výpadku Internetového připojení.  
 
 
bližší údaje :
dne: 11.11.2010
v době : 5:00 - 5:30h
délka výpadku :  max 10 minut
důvod: upgrade přepínače u našeho poskytovatele 
 
Za výpadek se omlouváme a děkujeme za pochopení.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.