Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Navýšení přenosové kapacity a rozšíření programové nabídky v Týně nad Vltavou
Lokalita: Týn nad Vltavou - Kab. rozvod Týn
Datum: 15. října 2013 16:00

Navýšení přenosové kapacity a rozšíření programové nabídky v Týně nad Vltavou

V návaznosti na předchozí informace, zveřejněné v Infoservisu Elsat, oznamujeme našim účastníkům, že v pondělí 14. 10. bylo úspěšně dokončeno navýšení přenosové digitální kapacity z centrály v Č. Budějovicích do Týna nad Vltavou. V této souvislosti zároveň bylo realizováno rozšíření počtu programů v DVB-C paketu L na kanálu SE 34 - 410 MHz a též malá změna v přenosových parametrech DVB-C paketu M kanálu SE 33 - 402 MHz.

DVB-C paket L - kanál SE 34 v Týně nyní obsahuje tyto programy:
TELKA, POHODA RELAX, POHODA REBEL, ENGLISH CLUB, UNIVERSAL a SPEKTRUM HD

Obsazení DVB-C paketu M - kanál SE 33:
ČT 1 HD, ČT 2 HD, ČT 4 HD, ČT :D/ČT art, RETRO MUSIC

Vzhledem k tomu, že u některých programů v paketu M (typicky ČT 1 a ČT 4 HD, ČT :D aj.) došlo k drobným úpravám identifikátorů SID a PID, mohlo u některých televizorů či Set Top boxů dojít k určitým potížím s příjmem těchto TV stanic - výpadek obrazu, výpadek zvuku atp. V takovém případě je potřeba konkrétní paket znovu na televizoru proladit, aby se programy opět rozběhly. Ostatní modely televizorů a STB si se změnami poradí automaticky, bez nutnosti zásahu uživatele.

tisk
Výpadek Internetového připojení a některých digitálních programů - Týn nad Vltavou
Lokalita: Týn nad Vltavou
Trvání od: 14. října 2013 09:00
Trvání do: 14. října 2013 10:00
Vážení zákazníci,
v pondělí 14.10.2013 v době od 9 do 10 h bude v Týně nad
Vltavou probíhat  modernizace mikrovlných tras. Z tohoto důvodu
nebude funkční Internet a některé televizní stanice. Předpokládaná délka výpadku  je asi 15 minut.
Omlouváme se za potíže s tím spojené.
tisk
Aktualizace software u HD STB INTEK
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 10. října 2013 12:00

Oznamujeme účastníkům, využívajícím kabelový HD Set Top Box Intek, že byla  zprovozněna dálková aktualizace software těchto STB.
Aktualizační soubor je vysílán v DVB-C paketu Y na kanálu SE 30 – frekvence 378 Mhz, modulace QAM 64, kde jsou šířeny volně např. programy AXN Czech, Spektrum, Jim Jam.

Postup aktualizace:
1. Nastavte box na program AXN Czech.
2. Po chvíli se naskočí výzva „Aktualizovat nebo Odložit“.
3. Potvrďte „Aktualizovat“.
4. Začne se stahovat nový SW, box nevypínat, akce trvá asi 5 minut.
5. Následně se box sám restartuje a tím je aktualizace hotova.
(Úplně nové boxy vyndané z krabice je třeba nejdříve naladit a pak je teprve aktualizovat).

Stará verze SW je 5.5rc1
Nová verze SW je 5.6rc2

Nová verze SW řeší drobné problémy typu občasné přečíslovávání programů ve vlastním favoritním seznamu, připočítávání 1 k číslu programu ve vlastním seznamu atp.
Doporučujeme proto aktualizaci na svém boxu provést.

tisk
Nové programy v nabídce, změna názvu některých stanic
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 9. října 2013 16:00

Nové programy v nabídce, změna názvu některých stanic

Do nabídky KT Elsat byly zařazeny nové programy Pohoda – Rebel a English Club. Programy AXN byly svým provozovatelem rebrandovány a přejmenovány a název změnily též stanice Prima a Pohoda.

 

Digitální nabídka:

Nové programy Pohoda – Rebel a English Club byly zařazeny do DVB-C paketu L na kanálu SE 34 – frekvence 410 MHz, modulace QAM 256, symbolrate 6900. Vyjma rozvodu Trhové Sviny. V Týně budou nové programy spuštěny v příštím týdnu.


Analogová nabídka:
Nový program English Club je/bude zařazen do analogové nabídky na tyto tv kanály:

Město/Kabelový rozvod

TV kanál

Frekvence

České Budějovice

K 29

535,25

Písek

K 26

511,25

Vimperk

K 32

559,25

Český Krumlov

SE 10

168,25

Kaplice

K 24

496,25

Týn nad Vltavou

SE 9

161,25

Trhové Sviny

K 35

583,25

 

V některých městech bude English Club do analogu zařazen ještě tento týden ve čtvrtek a v pátek, v ostatních městech v průběhu příštího týdne.

V Č. Budějovicích a Písku bude English Club zařazen do analogu na místo programu Cartoon Network/TCM, který bude tímto v naší nabídce zrušen. V ostatních městech se jedná o nové tv kanály, které bude nutno nově naladit na televizoru.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Televizní stanice skupiny AXN – AXN Sci-fi a AXN Crime, šířené v naší kódované Rozšířené nabídce v DVB-C paketu Y na tv kanálu SE 30 – 378 MHz, byly svým provozovatelem rebrandovány a

přejmenovány na nové názvy AXN Black a AXN White.

 

TV stanice Prima Family byla svým provozovatelem též zpětně přejmenována na původní název PRIMA TV, resp. PRIMA HD.

 

Původní hudební tv stanice TV POHODA se klonovala na dvě nové tv stanice - POHODA RELAX a POHODA REBEL. Obě jsou šířeny volně v naší DVB-C nabídce v paketu L na kanálu SE 34.

Pohoda Relax je rodinný typ televize pro všechny členy rodiny (= blbost), Pohoda Rebel je svým zaměřením typická rocková televize.

 

Výukový program English Club TV produkuje a vysílá kombinaci vzdělávacího a zábavného obsahu věnovaného vzdělávání v anglickém jazyce. Diváci jsou zcela ponořeni v jazykovém prostředí. Obohacují si slovní zásobu a zlepšují své dovednosti. Neexistují žádná věková omezení, děti i dospělí mohou kurzy sledovat současně a společně si zlepšit svou angličtinu. Veškerý obsah je rozdělen do různých témat a úrovní jazykových znalostí, od začátečníků až po pokročilé. Diváci English Club Tv jsou neustále v kontaktu prostřednictvím webu, kde mohou sdílet své zážitky a pokroky ve vzdělávání. Diváci jsou součástí kurzu z pohodlí svého domova. Naučný televizní kanál English Club TV vysílá 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

 

tisk
Výpadek Internetového připojení a digitálních programů - Písek, Hradiště
Lokalita: Písek
Trvání od: 8. října 2013 10:00
Trvání do: 8. října 2013 12:00
Vážení zákazníci,
v úterý 8.10.2013 v době od 10 do 12 h bude v Písku na Hradišti probíhat  modernizace a nastavování kabelového rozvodu. Z tohoto důvodu nebudou na Hradišti funkční všechny námi poskytované služby.
Omlouváme se za potíže s tím spojené.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.