Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Výpadek Internetového připojení - Týn nad Vltavou
Lokalita: Týn nad Vltavou
Trvání od: 23. října 2012 09:00
Trvání do: 23. října 2012 12:00

Dobrý den,

zítra 23.10.2012 bude v Týně nad Vltavou probíhat konfigurace kabelové sítě. V době od 9 do 12h bude docházet k výpadkům připojení k Inernetu.

Omlouváme se za potíže s tím spojené.

 

 

 

tisk
Nový typ kabelového DVB-C HD Set Top Boxu INTEK
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 22. října 2012 12:00
Do nabídky kabelových DVB-C Set Top Boxů (STB) pro příjem volně šířených i kódovaných programů v digitální nabídce Elsat byl zařazen nový typ STB. Jedná se o malý jednotunerový HDTV STB pro příjem programů v HD i SD rozlišení, s dekodérem Conax, HDMI výstupem, AV výstupem s redukcí, S/PDIF optickým audio výstupem, ethernetovou přípojkou RJ-45 a USB konektorem s PVR funkcí nahrávání na flash disk nebo externí HDD.
 
Aktuální ceník DVB-C STB a CAM je k dispozici ke stažení zde:
http://web.elsatnet.cz/panek/clanky/stb/CENIK_STB_2012-10.pdf
 
Manuál k tomuto STB INTEK HD-C63CX je k dispozici ke stažení zde:
http://web.elsatnet.cz/panek/clanky/stb/INTEK/Manual_HD-C63CX_v1-07-2012.pdf
 
První dodávka těchto nových STB by k nám do skladu měla dorazit tento nebo příští týden.
tisk
Piráti přerušili vysílání české verze Eurosportu
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 17. října 2012 16:00
Trvání do: 17. října 2012 15:53
Piráti přerušili vysílání české verze Eurosportu

vydáno: 17.10.2012

Krátce před polednem v úterý 16. října se přestala z centrálního stanoviště Eurosportu v Paříži vysílat skupina jazykových verzí, mezi kterými byla i ta česká. Diváci v České republice a na Slovensku tak nemohli sledovat pořady na ani na jednom ze dvou sportovních kanálů Eurosportu, důvodem byl nelegální zásah do vysílání ze strany dosud neznámých pachatelů.

Incident byl způsoben neautorizovaným zásahem do vysílání na družici HotBird, kam směřuje signál z centrálního stanoviště Eurosportu v Paříži, odkud je dále distribuován jednotlivým operátorům. Pachatel tohoto jednání začal v různě dlouhých intervalech vysílat na HotBird nespecifikovaný obsah pod stejnou frekvencí, jakou běžně používá Eurosport. Ve spolupráci se společností Eutelsat začali technici v centrálním stanovišti Eurosportu v Paříži sledovat zdroj nelegálního vysílání, do pozdních nočních hodin byl problém vyřešen.

Česká verze Eurosportu se omlouvá všem divákům za toto nepříjemné narušení vysílání, které bylo způsobené narušením trasy směrem k družici HotBird.

Majitelé účtu Eurosport Player však mohli navzdory tomuto incidentu vysílání české verze Eurosportu sledovat dál, neboť česká redakce po celou dobu výpadků pracovala ve standardním režimu, a tak díky použití jiného distribučního způsobu nebylo vysílání na této službě nijak postiženo.

Zdroj: Eurosport

tisk
Výpadek televize a Internetového připojení - Č. Budějovice - Vltava
Lokalita: České Budějovice
Trvání od: 8. října 2012 09:00
Trvání do: 8. října 2012 10:35

Vážení zákazníci,

v pondělí 8.10.2012 od 9h do 10:30h  dojde k výpadku signálu kabelové televize a Internetu. Důvodem výpadku je výměna kabelového zesilovače. Výpadek se bude týkat pouze ulic Bezdrevská,  Vodňanská a Krčínova od č.p. 44.

Omlouváme se za potíže s tím spojené a děkujeme za pochopení.

 

 

tisk
Nová česká televizní stanice PĚTKA
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 8. října 2012 08:00

Do kabelových rozvodů ELSAT byla nově zařazena nedávno vzniklá nová česká televizní stanice PĚTKA. Tato televizní stanice se od ostatních již existujících televizních stanic liší tím, že bude vysílat jen a pouze původní a vlastní českou tvorbu, především zaměřenou na oblast televizní zábavy.

Na nové stanici PĚTKA nyní běží promo vysílání, ostrý start programu je naplánován na 15. října. Programový přehled na první dva týdny vysílání je možno si stáhnout na webu TV download zde: http://www.satcentrum.cz/tvdownload/

Nový program PĚTKA byl v kabelových rozvodech ELSAT zařazen do digitální nabídky a vyjma Trhových Svinů i do analogové nabídky. V digitální nabídce se stanice PĚTKA nachází v DVB-C paketu A na tv kanálu SR3 - 130 MHz, resp. SR4 - 138 MHz ve Vimperku. V analogové nabídce stanice PĚTKA nahradila zrušený program Disney Channel - viz zpráva v tomto Infoservisu ze dne 20. září.

 

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.