Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Jarní akce se prodlužuje až do 31. 5. 2012
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 16. května 2012 08:00
Trvání do: 31. května 2012 16:00
Jarní AKCE je prodloužena do 31. 5. 2012

Pro značný zájem se naše jarní akce prodlužuje až do 31. května 2012 !

Akční nabídky a slevy platí pro připojení na kabelovou televizi (ve všech rozvodech) a pro připojení k Internetu (vyjma kab. rozvodu T. Sviny). 

V kabelových rozvodech České Budějovice, Písek, Vimperk, Týn nad Vltavou, Český Krumlov a Kaplice akce platí i pro zájemce o přechod ze Základní na naši Rozšířenou a HD Rozšířenou programovou nabídku KT Elsat.

A v kabelových rozvodech České Budějovice, Písek, Vimperk, Týn nad Vltavou, Český Krumlov a Kaplice dále i pro zájemce o naši digitální filmovou Pay TV nabídku (filmové kanály HBO a Cinemax).

Podrobnosti a další informace o naší jarní akci si můžete stáhnout zde (soubor ve formátu pdf):
web.elsatnet.cz/panek/sdeleni/AKCE_JARO_2012.pdf

Využijte našich velmi výhodných nabídek a kontaktujte naše zákaznická oddělení!

Další informace a kontakty naleznete na našem webu www.elsat.cz

tisk
Výpadek Internetového připojení - Č. Krumlov
Lokalita: Český Krumlov
Trvání od: 11. května 2012 09:00
Trvání do: 11. května 2012 10:00

Vážení zákazníci,

zítra v pátek 11.5.2012 v době od 9h do 10 h dojde k výpadku internetového přpojení. Délka výpadku bude asi 10 minut.

Za potíže se omlouváme.

 

tisk
Nový program ČT 4 HD
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 3. května 2012 15:00
Nový program ČT 4 HD
 
Dnes 3. května zahájila Česká televize nového programu ČT 4 HD. Protože ze strany ČT se jednalo o poměrně velmi narychlo realizovanou akci, neměli jsme příliš času na zajištění potřebné technologie a zajištění související logistiky. Momentálně dostupná technologie nám umožnila již dnes spustit nový program ČT 4 HD v kabelovém rozvodu Č. Budějovice. V ostatních městech však pro okamžitý start programu nyní nemáme technický prostředek, zde toto závisí na navýšení kapacity dopravních optických tras z ČB do dalších měst a provedení zátěžových testů. Na tomto všem se intenzivně pracuje spolu s našimi partnery a nové programy (včetně ČT 4 HD) spustíme ihned jakmile to situace umožní. Mělo by se tak stát v průběhu měsíce května.

V kabelovém rozvodu České Budějovice byl nový program ČT 4 HD přidán operativně do DVB-C paketu na tv kanálu SE 35 – 418 MHz, modulace zatím QAM 64, kde již je šířen i program ČT 1 HD. Program není kódován a je šířen v rámci naší Základní nabídky.
Nalaďte si své televizní přijímače a HD Set Top Boxy.
tisk
Problémy s teletextem u programů ČT 1 a ČT 2 v analogové nabídce
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 2. května 2012 16:00
Problémy s teletextem u programů ČT 1 a ČT 2 v analogové nabídce
 
Počátkem tohoto týdne změnily programy ČT satelit a přešly z Astry 3A na Astru 3B. V souvislosti s touto změnou a též v souvislosti se zahájením testů HbbTV provedla Česká televize určité změny technických parametrů v datovém toku svých programů. Tato změna měla za následek určitou nekompatibilitu s naší technologií pro převod programů z digitální do analogové podoby, v jejímž důsledku bohužel přestal v analogové nabídce u programů ČT 1 a ČT 2 fungovat teletext. Následné zkoušky a testy ukázaly, že řešením bude upgrade firmware v příslušných převodních zásuvných kazetách DVB-PAL. Tento upgrade je však nutné provést manuálně v jednotlivých městech na všech našich hlavních stanicích. Dnes byl upgrade proveden na technologii v kabelovém rozvodu České Budějovice a teletext na obou programech ČT v analogu je opět funkční. Ve všech ostatních kabelových rozvodech Elsat bude upgrade a znovuzprovoznění teletextu proveden postupně v průběhu následujích dvou týdnů. V digitální podobě ve formátu DVB-C i DVB-T (tam, kde jsou pozemní muxy 1 a 2 v tomto formátu v kab. rozvodu vysílány) je teletext na programech ČT 1 i ČT 2 trvale funkční beze změny.
 
Za případné námi nezaviněné potíže s touto změnou spojené se omlouváme.
tisk
Změna v DVB-C paketu s německými HDTV programy
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 1. května 2012 16:00
Změna v DVB-C paketu s německými HDTV programy
 
V souvislosti s definitivním ukončením analogového satelitního vysílání a se změnou obsazení transpondérů s německými programy na satelitu Astra došlo k rozdělení programů ARD HD a ZDF HD do různých satelitních DVB-S paketů. Toto rozdělení bohužel znamená, že jsme museli do kabelových rozvodů Elsat zvolit jen jeden z nově vzniklých německých HD paketů, protože dostupná technologie nám momentálně umožňuje šířit pouze jeden německý HD paket. Zvolen byl paket s programy ARD HD, ARTE HD a SWR HD, který bude prozatím šířen v digitální nabídce v DVB-C paketu na tv kanálu SE 33 – 402 MHz, modulace QAM 256. Německý program ZDF bude v nabídce kabelové televize nadále dostupný pouze v SD rozlišení v DVB-C paketu na tv kanálu SE 32 – 394 MHz, QAM 64.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.