Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
ČT HD se proměnil na olympijský kanál ČT2 HD
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 28. července 2012 08:00

ČT HD se proměnil na olympijský kanál ČT 2 HD

Česká televize (ČT) dnes ráno provedla plánovanou dočasnou úpravu ve své HD distribuci. Na programové pozici CT HD se po dobu olympiády místo ČT 1 HD vysílá ČT 2 HD.

Změna se projevila automaticky ve všech sítích - tedy vedle kabelových a IPTV operátorů, DVB-T/DVB-T2 i v satelitních platformách CS Link, Skylink, T-Mobile Televize a Freesat.

Po dobu LOH 2012 není program ČT 1 k dispozici v HD rozlišení.

tisk
Nový program TV Fanda
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 13. července 2012 08:00

Nový program TV Fanda

V kabelových rozvodech Elsat tento týden bude spuštěn nový televizní program z portfolia TV NOVA s názvem TV Fanda.
Oficiální start programu Fanda je v sobotu 14. 7. v 16.00 hodin.
Další informace o programu na webu TV Fanda:
http://fanda.nova.cz/

Tento nový program bude zařazen do digitální nabídky (vyjma rozvodu T. Sviny) do DVB-C paketu K na tv kanál SE 35 – frekvence 418 MHz (v Týně paralelně i kanál K 35 – 586 MHz) s modulací QAM 256, z kapacitních důvodů místo programu STV 2.

Zároveň bude nový program TV Fanda zařazen i do analogové nabídky, jakožto nový tv kanál, který bude nutno si nově naladit.
V kabelových rozvodech Č. Budějovice, Písek a Vimperk bude program zařazen na tv kanál E 7 – 189,25 MHz, v rozvodech Týn nad Vltavou, Český Krumlov a Kaplice na tv kanál SE 15 – 259,25 MHz, v T. Svinech pravděpodobně na již stávající tv kanál SE 17 – 273,25 MHz.
tisk
Výluka programů ČT z vysílače Kleť
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 11. července 2012 06:00
Trvání do: 11. července 2012 15:00

Dnes 11. 7. v čase od 06.00 do 15.00 hod. je hlášena výluka pozemního vysílače Kleť - DVB-T muxy 1 až 3 na tv kanálech K 22, 39 a 49.
Z tohoto pozemního vysílače nabíráme některé programy v SD rozlišení do kabelových rozvodů Elsat v analogové i digitální nabídce. Všech těchto programů se výluka týká.

Důvodem výluky je pravidelná údržba a měření.

 

tisk
Výpadky programů v důsledku silných bouřek
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 10. července 2012 08:45
Výpadky programů v důsledku silných bouřek.
 
Silné bouřky, které zasáhly Českou republiku v minulém týdnu, způsobily i problémy na našich hlavních stanicích a následné výpadky některých programů v analogové i digitální nabídce v některých městech. V těchto případech se vždy snažíme dle možností po odeznění bouřky všechny vypadlé či zaseklé programy co nejdřívě opět zprovoznit, stejně tomu bylo i koncem uplynulého týdne.
V Českém Krumlově navíc v důsledku zásahu blesku došlo k poškození části přijímací satelitní technologie, která způsobila výpadek a nefunkčnost většího množství digitálních i analogových programů. Na odstranění poruchy a výměně zničené technologie pracovala naše technická skupina v pátek i v sobotu, všechny programy kromě jednoho by již měly být opět funkční, Eurosport v analogu bude znovu spuštěn v průběhu tohoto týdne.
 
Včera od odpoledne až do nočních hodin byly nefunkční všechny programy AXN v analogu i v digitálu ve všech našich rozvodech. Tato závada však nebyla takříkajíc „na našem přijímači“, jednalo se o výpadek signálu přímo na distribučním satelitu Eutelsat W3C. Signál se obnovil až v pozdních nočních hodinách, nyní již programy AXN opět fungují.
 
A konečně od neděle až do pondělního odpoledne docházelo k nepravidelným výpadkům programů CS Film, Eurosport, F&H a Sport 5 v digitálu a v některých městech Eurosport a Sport 5 i v analogu. Tyto potíže způsobila změna kódovacích parametrů u satelitního providera, na niž jsme museli reagovat úpravou a jiným nastavením přijímací technologie.
I zde by již měly všechny tyto programy být opět funkční.
 
Za všechny tyto výpadky a potíže s nimi spojené, způsobené vnějšími vlivy a počasím, se našim zákazníkům omlouváme.
tisk
Wimbledon na NOVA Sport
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 22. června 2012 09:00
Za dveřmi je nejslavnější grandslamový turnaj tenisové sezóny! Slavný Wimbledon začne v londýnském All England Clubu v pondělí 25. června 2012 a na dva týdny přitáhne pozornost celého sportovního světa. I letos jsou Berdych s Kvitovou nejžhavějšími českými želízky. V přímých přenosech je můžete sledovat 25. 6. – 8. 7. 2012 na NOVA SPORT.

Poslední dva ročníky nejslavnějšího turnaje světa přinesly výrazné úspěchy českému tenisu. V roce 2010 svědčila londýnská tráva Tomáši Berdychovi, který přes Federera a Djokoviče postoupil až do finále, kde ale podlehl Nadalovi. Loni zazářila Petra Kvitová, když perfektní turnaj završila finálovou výhrou nad Marií Šarapovovou a získala dosud největší titul své kariéry.

I letos jsou Berdych s Kvitovou nejžhavějšími českými želízky. Na přípravných turnajích se nejvýš postaveným Čechům příliš nevedlo, ale to ještě nic neznamená!

Okruh favoritů je letos poměrně široký. Málokdo pochybuje o tom, že mužskou dvouhru může vyhrát někdo jiný než jeden z trojice Djokovič, Nadal a Federer. Všichni už ve Wimbledonu triumfovali, Federer dokonce šestkrát. Znovu se tak příliš nepočítá s domácím Murraym, větší šance by mohli mít vzhledem ke své hře Tsonga nebo Del Potro. Na grandslamový průlom navíc čeká nepříjemný Kanaďan Raonič.

Ještě otevřenější je ovšem ženská dvouhra. Ani bookmakeři nemají úplně jasno, kdo bude plnit roli největší favoritky. Pohodu z Roland Garros si chce do Londýna přenést světová jednička Šarapovová. Své poslední slovo ale neřekla ani Serena Williamsová, která Wimbledon čtyřikrát vyhrála a na travnatém povrchu je vždy hodně nebezpečná. Počítat se musí kromě Kvitové i s Azarenkovou, Clijstersovou a v neposlední řadě i s dvojicí wimbledonských specialistek Lisická, Pironkovová.

Na Nova Sport vám nabídneme dvoutýdenní wimbledonský maratón 25. 6. – 8. 7. 2012. Až na výjimky začínáme každý den ve 12:30 a tenisové menu se zastaví až s tmou, která na areál v All England Clubu padne, tedy zhruba ve 21:45 českého času. Každý den od 23:30 pak nabídneme tradiční hodinové zpravodajství.

Irena Dvořáková, koordinátor PR
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.