Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Jarní akce se prodlužuje až do 21. 5. 2010
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 17. května 2010 08:00
Trvání do: 21. května 2010 16:00
JARNÍ AKCE je prodloužena do 21. 5. 2010

Pro značný zájem se naše jarní akce prodlužuje až do 21. května 2010 !

Za přípojku zaplatíte jen 500,- Kč.
A navíc, první měsíční paušální poplatek budete platit až za měsíc červenec 2010.

Objednejte si do 21. května připojení k Internetu prostřednictvím naší kabelové televize a získáte slevu na připojovacím poplatku ve výši 500,- Kč. Připojení k Internetu vám tedy bude zřízeno zcela zdarma! (Vyjma rozvodu T. Sviny)

Nemáte-li dosud naší přípojku zavedenu, a objednáte-li si zároveň přístup k Internetu, zřídíme vám obě služby dohromady rovněž zdarma bez zřizovacích poplatků.  
 
Více informací na www.elsat.cz , na tomto Infoservisu a v Infokanálech Elsat.
tisk
Změna u programu ČT HD
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 14. května 2010 16:00
Upozorňujeme naše účastníky ve všech kabelových rozvodech Elsat, přijímající program ČT HD pomocí HD STB nebo televizoru s DVB-C HD tunerem, že došlo nebo v nejbližších dnech dojde k dílčí změně vnitřních identifikátorů (audio a video PIDs) u tohoto programu. Ke změně došlo z technických důvodů - přesunu programu ČT HD na jiný distribuční satelitní transpondér. Tato změna se pak bohužel projeví i při překladu programu ze satelitu do digitálního DVB-C paketu v kabelovém rozvodu. 
Pokud některým účastníkům neproběhla na jejich přijímacím zařízení automatická aktualizace parametrů a program ČT HD jim přestal fungovat, je potřeba jej znovu naskenovat do paměti přístroje. Pomocí automatického nebo manuálního ladění v menu zařízení. Vnější ladicí parametry programu zůstaly stejné – frekvence 418,0 MHz - kanál SE 35, modulace QAM 64, symbolrate 6900, v Týně frekvence 362,0 MHz - kanál SE 28.
Zároveň upozorňujeme, že v kabelovém rozvodu Trhové Sviny bude program ČT HD v nejbližší době přesunut z tv kanálu SE 33 na kanál SE 35 (418,0 MHz).
tisk
Výpadek Internetového připojení - Č. Budějovice
Lokalita: České Budějovice
Trvání od: 12. května 2010 10:00
Trvání do: 12. května 2010 13:00

Vážení zákazníci,

zítra 12.5.2010 dojde k výpadku všech námi poskytovaných služeb. Výpadek se bude týkat ulic A. Barcala, K. Chocholy, M. Chlajna, V. Volfa, N. Frýda, K. Štěcha a J. Bendy.

Důvodem výpadku je přepojování zemní sítě.

Děkujeme za pochopení.

 

tisk
Výpadek Internetového připojení - Kaplice
Lokalita: Kaplice
Trvání od: 10. května 2010 09:00
Trvání do: 10. května 2010 11:00

Vážení zákazníci,

v pondělí 10.5.2010 bude docházet k výpadkům internetového připojení.

Důvodem výpadků je konfigurace a údržba zařízení.

Děkujeme za pochopení.

tisk
Informace pro majitele nových DVB-C Set Top Boxů KAON
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 6. května 2010 10:00
Informace pro majitele nových DVB-C Set Top Boxů KAON
 
Jak již byli naši zákazníci dříve informováni, kabelové digitální Set Top Boxy (dále STB) typů CV-5000, 6000 a 7000 HD, které naše společnost dříve distribuovala pro příjem digitální nabídky Elsat, již nejsou na trhu k dipozici, protože jejich výrobce – korejská společnost Handan ukončila jejich výrobu ke konci roku 2009.
Generální dodavatel kabelových STB pro kabelové operátory v ČR – spol Lica s.r.o. proto urychleně zajistil náhradu – kabelové DVB-C STB od firmy KAON MEDIA ve verzích SD, HD a HD PVR. Tyto nové STB by měly nahradit předchozí STB Handan se stejnými funkcionalitami. Protože však STB a zvláště jeho řídící program – software (dále SW) je poměrně složitá věc, musí se jeho SW postupně vyladit a „vychytat mouchy“ tak, aby STB správně a bez chyb pracoval v sítích konkrétních kabelových operátorů. Postupné vylaďování SW je poměrně náročný a komplikovaný postup v součinnosti s korejským výrobcem, proto již od prosince u dodavatele (spol. Lica) a následně i u nás jakožto kabelového operátora probíhá testování jednotlivých modelů STB a následné opravy SW. Postupně byly odhaleny a opraveny některé chyby v SW a odstraněny některé problémy a počátkem dubna se po provedených testech již zdálo, že STB by měly být v síti funkční a provozuschopné. Též náš dodavatel STB nás ujistil, že SW v STB by již měl být v pořádku a bez závažnějších chyb. Proto v polovině dubna jsme první dodávky STB konečně uvolnili do distribuce zákazníkům.
Následně po určité době ostrého nasazení v kabelové síti se však ukázalo, že poslední verze SW, která již měla být v pořádku, obsahuje závažnou chybu, která se bohužel navíc projevuje nepravidelně, až po určité době a bez nějaké zákonitosti a návaznosti na určitou konkrétní činnost. Problém se týká toho, že STB po uvedení do provozu a naladění programové nabídky nahodile a někdy až po několika dnech vymaže naladěné programy tím způsobem, že v seznamu programů zůstanou jen některé nebo vůbec žádné stanice a STB je nutno resetovat do továrního nastavení a znovu ho naladit. Tento problém se týká SD i HD modelů STB. Pro zákazníka je toto pochopitelně velmi nepříjemné a obtěžující a STB je v tomto stavu v podstatě nepoužitelný.
Na vzniklý problém jsme okamžitě upozornili našeho dodavatele STB – spol Lica, která následně ihned kontaktovala výrobce a bylo přislíbeno, že v nejbližších dnech přiletí do ČR softwarový specialista fy KAON, aby urychleně došlo k opravě SW a odstranění této chyby tak, aby STB byly funkční a mohly být plnohodnotně využívány zákazníky. SD STB by měly být dle dostupných informací vyřešeny do poloviny května a HD STB do konce měsíce května, s tím, že dle dřívějších zkušeností je tyto termíny nutno brát s jistou rezervou.
Jakmile budou nové verze sofware k dispozici, budou přidány do digitálního streamu na frekvenci 378 MHz - paket Y naší Rozšířené kódované zvlášť placené nabídky. Naši zákazníci budou prostřednictvím našeho Infoservisu Elsat následně informováni o tom, že nový software pro STB je již k dispozici. Po zapnutí STB a jeho nastavení na některou předvolbu (program) z Rozšířené nabídky (i v kódované podobě) STB automaticky nalezne nový SW a po potvrzení uživatelem provede aktualizaci SW ve své paměti. Po provední aktualizace se STB následně přepne do továrního nastavení a bude jej potřeba znovu nastavit a naladit.
 
Do doby, než budou nové verze SW k dispozici, jsme prozatím pozastavili distribuci a prodej nových STB KAON zákazníkům. Našim účastníkům, kteří si již nové STB v uplynulých 14ti dnech zakoupili, se velice omlouváme za způsobené nepříjemnosti. Jsme si vědomi, že se jedná o značně nepříjemnou a obtěžujícící záležitost a velmi nás mrzí, že k ní vůbec došlo. Všechny takto postižené uživatele STB KAON prosíme o strpení do doby, než bude k dispozici nový SW a STB po provedené aktualizaci budou nadále pracovat již bez závad a výpadků.
 
Přikládáme vyjádření dodavatele spol. Lica k vzniklé situaci:
http://web.elsatnet.cz/panek/clanky/stb/Vyjadreni_k_STB_KAON.pdf
 
                                                                                              ELSAT spol. s r.o.
                                                                                              kabelová televize
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.