Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Výluka signálu kabelové televize
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Trvání od: 25. ledna 2012 02:00
Trvání do: 25. ledna 2012 06:00

Vážení účastníci,

upozorňujeme vás, že v noci z úterý na středu 25. 1. a znovu v noci ze středy na čtvrtek 26. 1. v čase mezi 02.00 - 06.00 hodin budou naši technici provádět nasazení nového záložního zdroje pro napájení hlavní stanice kabelového rozvodu v Č. Budějovicích. V důsledku toho dojde k jednomu nebo několika úplným výpadkům signálu kabelové televize a rozhlasových programů v analogové i digitální nabídce v Č. Budějovicích. Zároveň dojde v tomto čase i k výpadku některých programů v analogové i digitální nabídce v ostatních městech, kam jsou tyto programy dopravovány dálkově z hlavní stanice v Č. Budějovicích.

Omlouváme se za případné potíže s touto výlukou spojené.

tisk
HD Rozšířená nabídka v Krumlově, Kaplici a Týně
Lokalita: Kaplice, Český Krumlov, Týn nad Vltavou - kab. rozvody Krumlov, Kaplice, Týn
Datum: 24. ledna 2012 16:00
Upozorňujeme naše účastníky v Českém Krumlově, Kaplici a Týně nad Vltavou, že i v těchto městech bylo tento týden dokončeno spuštění nového programového balíčku, tentokrát převážně s programy ve vysokém rozlišení (HDTV) a s jedním SD programem.
 
Do DVB-C paketu Z na tv kanálu SE 36 (426 MHz) byly nově zařazeny celkem čtyři nové HDTV programy a jeden program ve standardním (SD) rozlišení. Jedná se o tyto nové HD programy:
EUROSPORT HD, DISCOVERY HD Showcase, ANIMAL Planet HD, PRIMA HD a ANIMAL Planet SD. U tohoto paketu zároveň též byla změněna modulace z původní hodnoty QAM 128 na novou hodnotu QAM 256, aby paket měl dostatečnou kapacitu na všechny nově zařazené programy.Původní zde šířené německé HD stanice Anixe HD, QVC HD a HSE HD byly v tomto paketu zrušeny!
U DVB-C paketu I na tv kanálu SE 33 (402 MHz) s německými HD programy ARD, ZDF a ARTE HD byla změněna modulace z původní hodnoty QAM 128 na novou hodnotu QAM 256! Tato změna zvýšila kapacitu paketu a v budoucnu umožní přidání nových programů.
 
Všechny nově zařazené HDTV programy jsou šířeny v rozlišení 1080i a značnou část vysílaných pořadů šíří již v nativním (skutečném) HD rozlišení. Výjimkou je pouze program Prima HD, který z důvodu nepřizpůsobení vysílacího řetězce je zatím od provozovatele šířen pouze jako 100% upscaling standardního signálu TV Prima v SD rozlišení.
 
V tomto paketu byly nově přidané stanice rozděleny a zařazeny do digitální nabídky takto:
- programy Prima HD a Animal Planet SD jsou šířeny nekódovaně a jsou přidány volně v rámci běžné Základní programové nabídky.
- nové HDTV programy Eurosport HD, Discovery HD Showcase a Animal Planet HD budou šířeny kódovaně v nové zvlášť placené HD Rozšířené nabídce, kterou je možno si stejně jako běžnou SD Rozšířenou nabídku přikoupit ke standardní Základní nabídce. Finanční navýšení ze Základní na HD Rozšířenou nabídku činí 120,- Kč, stejně jako u obvyklé SD Rozšířené nabídky.
K přijmu nové HD Rozšířené nabídky je potřeba zařízení (televizor nebo STB) s digitálním kabelovým DVB-C tunerem a zároveň tunerem HDTV MPEG4 H.264 a dekódovací karta Conax, v případě televizoru ještě CA modul Conax. Vše máme pro zákazníky skladem.
V případě zájmu o zřízení HD Rozšířené nabídky mohou naši účastníci kontaktovat naše zákaznické oddělení v Č. Budějovicích na telefonních číslech 385524088, 385524086 a 606768856.
 
Vzhledem k tomu, že naše jarní zvýhodněná akce Elsat je již za dveřmi, bylo rozhodnuto v těchto městech již nepořádat separátní akci pouze na tuto HD Rozšířenou nabídku, jelikož vzhledem k časové tísni by již nebylo možné vše spolehlivě připravit, vytisknout letáky a informovat účastníky.
V Krumlově, Kaplici a Týně bude tedy stejně jako v ostatních městech možno využít zvýhodněné zřízení nově spuštěné HD Rozšířené nabídky v průběhu naší jarní akce, pořádané v březnu a dubnu tohoto roku.
O termínu, průběhu a podmínkách jarní akce budou naši účastníci včas informováni obvyklými cestami.
 
Do analogové televizní nabídky v Č. Krumlově, Kaplici a Týně nad Vltavou byl náhradou za dětskou stanici zařazen nově spuštěný program Animal Planet SD ve standardním rozlišení. Animal Planet je program, který divákům přináší příběhy ze života zvířat.
tisk
Výpadek Internetového připojení - Písek
Lokalita: Písek
Trvání od: 17. ledna 2012 10:30
Trvání do: 17. ledna 2012 12:00

Vážení zákazníci,

17.1.2012 dojde v době od 10:30 do 12:00h k výpadku Internetového připojení, důvodem je údržba záložního zdroje.

Půjde o jeden výpadek v délce max. 15 minut.

Omlouváme se za případné potíže a děkujeme za pochopení.

tisk
Výpadek Internetového připojení - Kaplice
Lokalita: Kaplice
Trvání od: 12. ledna 2012 09:30
Trvání do: 12. ledna 2012 10:30

Vážení zákazníci,

12.1.2012 dojde v době od 9:30 do 10:30h k výpadku Internetového připojení, důvodem je konfigurace údržba zařízení.

Omlouváme se za případné potíže a děkujeme za pochopení.

tisk
Záměna pozice u dvou programů v Kaplici
Lokalita: Kaplice - kab. rozvod Kaplice
Datum: 11. ledna 2012 08:00

Upozorňujeme naše účastníky v Kaplici, že z technických důvodů došlo včera k drobné změně v analogové nabídce. Programy Sport 5 a Óčko si vyměnily pozice v programovém multiplexu - stanice Óčko je nyní šířena na tv kanálu SE 18 - 280,25 MHz a motoristrická stanice Sport 5 je šířena na tv kanálu SE 17 - 273,25 MHz. Důvodem této nutné změny je chystaný přesun programů na distribučním satelitu, aby bylo možné oba programy dále v analogové nabídce šířit. Naši účastníci nemusí v analogové nabídce nic ladit ani měnit, nejedná se o nové tv kanály (frekvence), oba zmíněné programy se pouze objevily na jiných předvolbách na televizorech.

Za případné nepříjemnosti s touto změnou spojené se našim zákazníkům omlouváme.

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.