Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Zářijové filmové lahůdky na Cinemaxu
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 3. září 2011 14:00
Během dvou zářijových pondělků kanál Cinemax uvede čtyři ojedinělá díla, vztahující se k proslulým evropským metropolím. V prvních dvou italský mág Federico Fellini (1920 - 1994) přiblížil poměry v Římě za časů rozpadajícího se impéria i jeho proměny ve druhé polovině dvacátého století. Další dvě mozaiky jsou věnovány Paříži a svědčí o různorodém filmařském rukopisu několika francouzských klasiků.

Satyrikon
Autorova velkolepá freska z roku 1969 - inspirovaná fragmenty z Petroniova románu - líčí putování dvou mladíků (Martin Potter a Hiram Keller) zanikajícím římským impériem. Surrealistická vize prostopášných orgií a groteskních výstředností se prolíná s nadčasovým podobenstvím o úpadku tradičních hodnot a odvěkého hledání smyslu života. V jedné ze symbolických epizod hrdinové navštíví zřícený nevěstinec, v jiné pomáhají při únosu mladičkého hermafrodita, v další se setkají s tajuplným Minotaurem... Dekadentní panoptikum v mnohém připomíná Felliniho vrcholné dílo Sladký život.
Premiéra: pondělí, 12. září ve 20:00 hod.

Roma
V první polovině sedmdesátých let vznikly dva pozoruhodné snímky, věnované místům, která legendárního italského tvůrce zásadně poznamenala. Zatímco Amarcord (1973) se odehrává v přímořském letovisku Rimini, kde režisér vyrůstal, o rok starší Roma vypráví o italské metropoli. Mozaika je členěna na tři větší kapitoly, v nichž Fellini efektivně střídá dokumentární styl s magickými vizemi. Jedna z nejpůsobivějších pasáží se odehrává v římském podzemí, kde archeologové objeví starověké fresky. Krásné obrazy, jež přežily tisíce let, však vzápětí mizí působením čerstvého vzduchu.
Premiéra: pondělí, 12. září ve 22:10 hod.

Paříž očima... (Paris vu par...)
Šest povídek z poloviny šedesátých let, natočených renomovanými francouzskými tvůrci, se skládá do pestrobarevného kaleidoskopu, zrcadlícího pařížskou atmosféru věčného shonu. V ulici St. Denis si osamělý umývač nádobí přivede domů pouliční šlapku. V povídce Náměstí Etoile propadne plachý prodavač dojmu, že spáchal vraždu. Povídka od Jeana-Luca Godarda vypráví o ženě, která se obává, že omylem zaměnila dopisy pro své milence. V příběhu, který natočil Claude Chabrol, se mladý muž učí ignorovat své otravné rodiče.
Premiéra: pondělí, 26. září ve 20:00 hod.

Dostaveníčka v Paříži (Les rendez-vous de Paris)
Unikátní skládanku v režii francouzského klasika Erica Rohmera tvoří trojice romantických příběhů, jež se odehrávají na různých místech francouzské metropole. První povídka s názvem Sedmihodinové rande je plná napětí i svérázného humoru a diváky zavede na Montparnasse a Beaubourg. Druhá epizoda Břehy Paříže ukazuje řadu malebných zahrad a parků, skrytých před zraky normálních turistů. Třetí příběh Matka a dítě 1907 vypráví o vztahu dvou mladých lidí. Odehrává se v Picassově muzeu a v okolní starobylé čtvrti Marais...
Premiéra: pondělí, 26. září ve 21:25 hod.


Zvláštní tip

Treme II.
Druhá řada amerického seriálu, mapujícího svízelné životy obyvatel New Orleans po ničivém hurikánu Katrina, jež město zasáhl v roce 2005. Mozaika každodenních příhod se soustřeďuje především na jazzmany, kteří rekonstruují své poničené existence... První řada vyprávění začínala tři měsíce po Katrině a vrcholila kolem karnevalové sezóny. Druhá řada líčí události po následujících osmi měsících, kdy je život ve městě paradoxně stále složitější. Dva z klíčových hudebníků se odstěhovali do New Yorku. Ti, kteří zůstali, se musejí potýkat s vysokou kriminalitou i mizivou státní podporou. Zbytek země totiž mezitím obrátil pozornost k jiným krizím... Autory autentického vyprávění, v jejíž vedlejších rolích účinkují skuteční obyvatelé postižených oblastí, jsou David Simon a Eric Overmyer.
Premiéry: od čtvrtka, 1. září, každý čtvrtek ve 20:00 hod.Nenechte si ujít

Cartagena (Lhomme de Chevet)
Francouzské drama o dvojici vykořeněných existencí se odehrává v kolumbijské Cartageně. Bývalý šampión v boxu Léo (Christopher Lambert) se pozvolna upíjí k smrti. Kamarád rozvráceného sportsmena jej přesvědčí, aby se ucházel o práci u půvabné Muriel (Sophie Marceauová), která je upoutaná na lůžko po tragické nehodě. Léo si postupně získává její důvěru a oba si začnou být navzájem užiteční. Volnomyšlenkářská žena svého asistenta vzdělává, on jí pomáhá překonat její zranění... Režii měl Alain Monne.
Premiéra: sobota, 3. září ve 20:00 hod.

Veteráni (Oldboys)
Hrdinou úsměvné dánské road-movie v režii Nikolaje Steena je stárnoucí outsider, který vášnivě rád hraje fotbal se svými vrstevníky. Při jedné z cest na zápas do Švédska jej kamarádi zapomenou u benzínky. Dezorientovaný Vagn nastoupí do auta čerstvě propuštěného zloděje Johna, jenž se čerpací stanici pokoušel vykrást. Setkání dvou odlišných mužů předznamená sérii groteskních nedorozumění. Vagn zprvu netuší, s kým cestuje, dobrodruh John je z jeho přítomnosti otrávený. Napjaté vztahy se však radikálně mění...
Premiéra: neděle, 4. září ve 20:00 hod.

Výstřel (Blow Out)
Variace na proslulé Antonioniho drama Zvětšenina, kterou v roce 1981 natočil režisér Brian De Palma, začíná na natáčení pokleslého hororu. Hrdinou rafinovaného příběhu je specialista na zvukové efekty, který rád nahrává zvuky v přírodě. Zvídavý Terri (John Travolta) se jednoho dne náhodou stane svědkem automobilové nehody. Z havarovaného vozu se zachrání mladá dívka (Nancy Allenová) a brzy vyjde najevo, že její společník patřil k politickým prominentům. Při poslechu záznamu kritického okamžiku Terri zjistí, že údajnému neštěstí předcházel výstřel. Začne pátrat po pozadí komplotu, jehož nitky vedou do nejvyšších sfér.
Premiéra: pátek, 9. září ve 23:25 hod.

Poldové (Cop Out)
Americká kriminální komedie v režii Kevina Smithe vypráví o dvojici newyorských poldů, pátrajících po ukradené basebalové kartě. Detektiv Jimmy Monroe (Bruce Willis) z ní potřebuje získat hotovost, aby zaplatil svatbu své dcery. Jeho parťák Paul Hodges (Tracy Morgan) je posedlý žárlivostí na svou manželku, což mu brání v potřebné koncentraci. Společníkem páru svérázných ochránců zákona je vykutálený zloděj, který však Paula fatálně popuzuje. Jejich úhlavním protivníkem je nemilosrdný gangster, který má slabost pro historické kuriozity...
Premiéra: sobota, 10. září ve 20:00 hod.

West Side Story
Slavný muzikál Leonarda Bernsteina, který v roce 1961 zfilmovali Robert Wise a Jerome Robbins, obměňuje nesmrtelný příběh Romea a Julie ze slavné Shakespearovy tragédie. Místo znepřátelených rodů Monteků a Kapuletů v něm figurují dva mladistvé gangy z newyorského předměstí, zvané Žraloci a Tryskáči. Tony (Richard Beymer) se zamiluje do sestry vůdce nepřátelského klanu (Natalie Woodová) a vzájemná nevraživost obou part mezitím spěje k nesmyslnému krveprolití. Podívaná s chytlavými songy a nápaditými taneční výstupy, jež dodnes inspirují muzikálové tvůrce, získala deset Oscarů.
Premiéra: pátek, 16. září ve 20:00 hod.

Parchanti (The Losers)
Americký akční thriller líčí neblahé důsledky akce elitní jednotky, vyslané do bolivijské džungle. Misi speciálně cvičených vojáků naruší zákeřný podraz, který zosnoval tajuplný nepřítel, známý pod přezdívkou Max. Domněle mrtví členové výsadku začnou tvrdě hájit svou čest a pustí se do nerovného boje. Po jejich boku stojí tajemná agentka Aisha, jež sleduje své vlastní cíle. Společenství ohrožených musí táhnout za jeden provaz a získat výhodu vůči nemilosrdnému padouchovi, jenž chce zatáhnout svět do globální války...
Premiéra: sobota, 17. září ve 20:00 hod.

Říše stříbra (Empire of Silver)
Čínsko-tchajwanská historická sága v režii Christiny Yaové sleduje osudy bankéřské rodiny Kangů od přelomu 19. a 20. století do vzniku ČLR v roce 1949. V úvodu výpravného dramatu, situovaného do roku 1899, má bezstarostný mladý bohém převzít finanční impérium, o něž se dosud vůbec nezajímal. Idealistický mladík se rodinného podniku ujme, nesouhlasí však s panovačnými manýry svého otce ani s jeho drsnými obchodními praktikami. K jejich napjatému vztahu přispívá i náklonnost mladého Kanga k jeho nevlastní matce...
Premiéra: neděle, 18. září ve 20:00 hod.

Výměna (Changelling)
Kriminální retro podle skutečných událostí, které bez vlastní herecké účasti natočil Clint Eastwood, rekapituluje obludnou kauzu z konce dvacátých let minulého století. Pohledné šéfce telefonní ústředny se ztratí syn. Když se po několika měsících objeví, vyjde najevo, že na skutečného zmizelého kluka si pouze hraje. Policie však trvá na svém a zoufalou matku (Angelina Jolie) pošle do blázince. Do skandálního případu se zapojí tvrdohlavý pastor (John Malkovich) a zdrcený mladík, jenž utekl zabijákovi dětí... Pečlivě zinscenované drama polemizuje s mocenskou zvůlí a fandí lidské neústupnosti.
Premiéra: sobota, 24. září ve 20:00 hod.
tisk
Vimperk - výpadek signálu KT a Internetu
Lokalita: Vimperk - kab. rozvod Vimperk
Datum: 2. září 2011 08:00

Včerejší dopolední úplný výpadek signálu kabelové televize a Internetu v části kabelového rozvodu ve Vimperku (Mírová, K rokli, Pod pekárnou aj.) způsobil hlodavec, který pronikl do venkovní skříně na páteřní síti a přehryzal kabelové propojky pro primární optický zesilovač. Na místo vyrazila technická skupina z Č. Budějovic a po odhalení místa a charakteru závady provedla opravu v nejkratším možném čase. Signál KT a Internetu byl poté opět spuštěn.
Za tento výpadek a případné nepříjemnosti s tím spojené se našim zákazníkům omlouváme.

tisk
Vimperk - záměna tv kanálů stanic Nova sport a Musiq1
Lokalita: Vimperk - kab.rozvod Vimperk
Datum: 1. září 2011 12:00

Upozorňujeme naše účastníky ve Vimperku, kteří přijímají analogovou televizní nabídku Elsat, že včera došlo k drobné změně v obsazení kanálového multiplexu. Změna se týká programů Nova sport a Musiq1, které si vzájemně prohodily tv kanály, na nichž jsou v nabídce šířeny. K této vynucené změně došlo z technologických důvodů vzhledem ke změně satelitního transpondéru stanice Nova sport a změně kódovacího systému.

Nové pozice sportovní stanice Nova sport a hudební stanice Musiq1 jsou:
Nova sport - tv kanál SE 17 (273,25 MHz)
Musiq1 - tv kanál SE 7 (147,25 MHz)

Přelaďte si své televizní přijímače.

tisk
Výpadek Internetového připojení - České Budějovice
Lokalita: České Budějovice
Trvání od: 31. srpna 2011 06:00
Trvání do: 31. srpna 2011 08:00
Vážení zákazníci,
oznamujeme vám, že v Českých Budějovicích ve středu 31. 8. 2011 v čase od 6.00 do 08.00 hodin dojde k výluce připojení k Internetu. Délka výpadku bude několik desítek minut a dojde k němu několikrát.
Důvodem výpadku je upgrade hlavní řídící jednotky.
Za případné potíže s těmito výpadky spojené se našim zákazníkům omlouváme.
tisk
Výpadek signálu v Orlické ulici v Týně nad Vltavou
Lokalita: Týn nad Vltavou - Orlická 481 Týn
Trvání od: 30. srpna 2011 08:00
Trvání do: 31. srpna 2011 16:00

Omlouváme se našim zákazníkům v Týně nad Vltavou na adrese Orlická 481 za dnešní výpadek signálu kabelové televize a Internetu. Výpadek je způsoben poškozením (přerušením) našeho podzemního kabelu, který přivádí signál do postižené oblasti. Jeho poškození způsobila cizí firma, která při výkopových pracech náš kabel poničila a narušila, vzniklou škodu nám neoznámila, výkop zahrabala a zaretušovala a její pracovníci utekli. Na odhalení místa a opravě závady intezivně pracujeme, ale oprava bude bohužel dokončena až zítra.
Za tento výpadek signálu a nepříjemnosti s tím spojené se našim zákazníkům ještě jednou omlouváme. Škoda jim bude finančně kompenzována.

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.