Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Česká televize nabídne divákům od pátku hokejové mistrovství světa
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 5. května 2010 08:00

Již tento pátek začíná v Německu hokejové mistrovství světa a připravuje se na něj pochopitelně také Česká televize. Ta prezentovala novinářům a prostřednictvím kanálu ČT 4 také divákům, jak bude toto významná sportovní událost veřejnoprávním médiem pojata. Česká televize odvysílá celkem 32 přenosů na Dvojce a Čtyřce, které budou jako obvykle nabízeny také s hokejovým studiem.

Jak konstatoval šéfkomentátor Robert Záruba, pro ČT jde o zakončení mimořádné hokejové sezóny, během níž bylo odvysíláno celkem 203 zápasů. Dění přímo v Kolíně nad Rýnem budou komentovat Michal Dusík a David Pospíšil, reportáže obstará Ondřej Zamazal. V hokejovém studiu pak budou Jiří Hölzel a Josef Zajíc. I protentokrát se mohou diváci těšit na trik Arabela, kdy je pomocí televizní techniky přenesen hráč opticky přímo do studia. Toto "kouzlo" by se však mělo dočkat svého vylepšení.

Jako speciální podsekce zpravodajského kanálu ČT 24 již byly spuštěny webové stránky na adrese www.mshokej.cz . Zde najdou zájemci veškeré aktuální zpravodajství včetně sekcí, které jsou podle vlaječek věnovány jednotlivým týmům. Pravá část stránky je pak věnovaná programu šampionátu. Sportovní fanoušci zde najdou také statistiky, videa a diskusní fórum. Chybět nebude ani anketa a aktuality budou umístěny do dolní části stránky. První přenos hokejového mistrovství nabídne ČT v pátek od 20:15.

Přehled zápasů MS 2010 v hokeji na kanálech ČT 2 a ČT 4 (PDF, 900 kB):
http://web.elsatnet.cz/panek/sdeleni/MS_2010-hokej-imp-127297774406662.pdf

tisk
Výpadky všech služeb - Týn nad Vltavou
Lokalita: Týn nad Vltavou
Trvání od: 3. května 2010 09:00
Trvání do: 3. května 2010 13:00

Vážení zákazníci,

v pondělí 3.5.2010 bude docházek k občasným, krátkodobým výpadkům všech našich služeb.

Důvodem výpadků bude inovace distribuční sítě a výměna komponentů.

Děkujeme za pochopení.

tisk
Výpadek Internetového připojení - Č. Budějovice, Písek, Vimperk
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Písek
Trvání od: 28. dubna 2010 01:00
Trvání do: 28. dubna 2010 05:00

Dobrý den,
dovolujeme si Vás informovat o plánovaných pracech na IP síti ČDT, během které může dojít ke kratším či delším výpadkům služeb.
Počátek je plánován na 28.4.2010 1:00 a konec na 5:00. Celková délka případných vypadků nepřekročí 90 min.

 Důvodem jsou přípravné práce a testy v souvislosti s upgradem IP sítě ČDT.

tisk
Výpadek Internetového připojení - Písek, Vimperk
Lokalita: Vimperk, Písek
Trvání od: 28. dubna 2010 01:00
Trvání do: 28. dubna 2010 05:00
Vážení zákazníci,
oznamuji Vám tímto, že příští týden dojde k několika neplánovaným výpadkům námi poskytovaného připojení v následujících lokalitách:
 
    Písek
    Vimperk
   
 
bližší údaje :
středa  28.4.2010
v době :  01:00 - 05:00
délka jednotlivého výpadku :  2 - 10 minut
počet výpadků :  3 - 4
důvod :   "přípravné práce a testy v souvislosti s upgradem IP sítě ČDT"
 
tisk
Květnové filmové lahůdky na cinemaxu
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 27. dubna 2010 09:28

Placený filmový kanál Cinemax v květnu uvede řadu zajímavých filmových titulů, jakými jsou například politický thriller v režii Ridleyho Scotta Labyrint lží, americký western Appaloosa, katastrofická klasika Rozpoutané peklo anebo americko-německé kriminální drama Hrdost a sláva.

Appaloosa
Americký western z roku 2008 se odehrává koncem 19. století v zapadlém hornickém městečku v Novém Mexiku, které s pomocí svých nohsledů terorizuje bezohledný rančer Randall Bragg (Jeremy Irons). Do komunity, rozvrácené strachem, přijede Virgil Code (Ed Harris) a jeho kamarád Everett Hitch (Viggo Mortensen) a zahájí nekompromisní boj se zdejším bezprávím. Ve střetu s bandou hrdlořezů jim pomáhá tajuplná cizinka (Renée Zellwegerová)... Příběh s klasickými atributy režíroval představitel jedné z hlavních rolí Ed Harris.
Premiéra: sobota, 1. května ve 20:00 hod.

Rozpoutané peklo
Katastrofická klasika, kterou v roce 1997 natočil režisér Roger Donaldson, je situována do městečka Dantes Peak, ležícího na úpatí zdánlivě nečinné sopky. Zdejší obyvatelé proto nereagují na varování seismologů, že vulkán se začíná znovu probouzet k životu. Výjimku tvoří pouze zodpovědná starostka (Linda Hamiltonová), které se však nepodaří zalarmovat městskou radu. V nastalé katastrofě se spolu s ní angažuje zkušený vulkanolog Harry Dalton (Pierce Brosnan). Oba statečně zápasí s rozbouřeným živlem a pomáhají svým bližním...
Premiéra: pátek, 7. května ve 20:00 hod.

Stažení
Koprodukční drama izraelského režiséra Amose Gitaie zobrazuje dramatické události, související s násilným vyklizením židovských osad v pásmu Gazy v roce 2005. Slavná francouzská herečka Juliette Binocheová v něm zosobnila ženu s palestinskými kořeny, jež žije v Avignonu. Kvůli smrti jejich otce ji navštíví adoptivní bratr Uli, který má z pracovních důvodů namířeno právě do Gazy. Vyjde najevo, že v jedné z tamějších osad žije hrdinčina dospělá dcera. Čerstvě rozvedená hrdinka se ji vydá hledat…
Premiéra: sobota, 8. května ve 20:00 hod.

Alicin restaurant
Úsměvné drama z roku 1969, které podle stejnojmenného protest-songu natočil Arthur Penn, evokuje atmosféru "golden sixties" s jejich svobodomyslnými výboji a uvolněnou morálkou. Hippie Arlo (hraje ho autor titulní písně Arlo Guthrie) navštíví v nemocnici svého otce a vydá se na toulky napříč Amerikou. Zakotví u kamarádky Alice a jejího manžela Raye, kteří si nedaleko města Stockbrige koupili odsvěcený kostel. V něm vybudovali restauraci, kde nabízejí azyl nejrůznějším exotům. Právě v této idylické komunitě se však hrdina dostane do absurdního konfliktu se zákonem...
Premiéra: pondělí, 10. května ve 20:00 hod.

Hrdost a sláva
Hlavní postavou americko-německého kriminálního dramatu je newyorský detektiv (Edward Norton), který vyšetřuje kauzu neúspěšného zátahu na drogové dealery, při němž zahynuli dva policisté. Ray Tierney (Edward Norton), jehož bratr zpackanému zásahu velel, má na vyřešení případu osobní zájem. Proniká do jeho zákulisí, mezitím se ale stupňuje jeho podezření, že operaci prozradil zrádce z policejních řad... Napínavý příběh o osudovém selhání, jehož další klíčové role zosobnili Jon Voight a Colin Farrell, režíroval Gavin OConnor.
Premiéra: sobota, 15. května ve 20:00 hod.

Nejistota
V americkém dramatu ze současnosti (režie: Scott McGehee a David Siegel) se mladý milenecký pár ocitá na osudové křižovatce. Během 4. července, kdy se slaví Den nezávislosti, se Bobby a Kate mají objevit na party u dívčiných rodičů. Kate však svého partnera překvapí informací, že čeká dítě. Během zastávky na brooklynském mostě se dvojice musí rozhodnout, jakou budoucnost si zvolí. Dá přednost původním plánům, nebo riskantnímu životu ve svobodě? Hlavní role příběhu o zodpovědnosti i významu náhod ztvárnili Lynn Collinsová a Joseph Gordon-Levitt.
Premiéra: sobota, 22. května ve 20:00 hod.

Cesta do země snů
Americko-kolumbijské drama vypráví o mladém páru z kolumbijského Medellinu, který se ilegálně vydá do USA a doufá v báječnou budoucnost. Reina chce navíc nalézt svou ztracenou matku, jež se do USA kdysi odstěhovala. Brzy po příjezdu do New Yorku se ale dívka ztratí. Marlon, který opustil bezpečí domova jen kvůli ní, se ve velkoměstském mraveništi orientuje velmi obtížně. Pátrání po milované partnerce jej zavede do zpustlých klubů, pochybných striptýzových barů a ubytoven pro chudé. Bezradného cizince se ujme nevyzpytatelný podivín...
Premiéra: neděle, 23. května ve 20:00 hod.

Labyrint lží
Politický thriller v režii renomovaného Ridleyho Scotta konfrontuje dva rozdílné přístupy amerických tajných služeb vůči současným teroristickým hrozbám. První reprezentuje agent Roger Ferris (Leonardo DiCaprio), který sází na osobní kontakty a dokonalou znalost prostředí, odkud útočníci pocházejí. Druhý zosobňuje jeho cynický šéf Ed Hoffman (Russell Crowe), který neváhá sáhnout k jakýmkoli podrazům a ze vzdáleného centra CIA intrikuje prostřednictvím satelitů a počítačů... Ferris se při stíhání nepolapitelných protivníků spojí s šéfem jordánské tajné služby (Mark Strong) a zorganizuje troufalou protiakci. Nechá zinscenovat teroristický útok na opuštěná kasárna a za jeho původce označí bezúhonného architekta. Cílem je vyprovokovat skutečného šéfa extrémistických bojůvek a zachytit jeho stopu prostřednictvím mobilu...
Premiéra: sobota, 29. května ve 20:00 hod.

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.