Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Výpadek Internetového připojení - Týn nad Vltavou
Lokalita: Týn nad Vltavou
Trvání od: 1. srpna 2012 07:00
Trvání do: 1. srpna 2012 09:00

Vážení zákazníci,

zítra 1.8.2012 dojde v době od 7:00h do 9:00h k výpadku internetového připojení.

Důvodem je údržba záložního zdroje a konfigurace zařízení.

Omlouváme se za potíže s tím spojené.

 

tisk
ČT HD se proměnil na olympijský kanál ČT2 HD
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 28. července 2012 08:00

ČT HD se proměnil na olympijský kanál ČT 2 HD

Česká televize (ČT) dnes ráno provedla plánovanou dočasnou úpravu ve své HD distribuci. Na programové pozici CT HD se po dobu olympiády místo ČT 1 HD vysílá ČT 2 HD.

Změna se projevila automaticky ve všech sítích - tedy vedle kabelových a IPTV operátorů, DVB-T/DVB-T2 i v satelitních platformách CS Link, Skylink, T-Mobile Televize a Freesat.

Po dobu LOH 2012 není program ČT 1 k dispozici v HD rozlišení.

tisk
Nový program TV Fanda
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 13. července 2012 08:00

Nový program TV Fanda

V kabelových rozvodech Elsat tento týden bude spuštěn nový televizní program z portfolia TV NOVA s názvem TV Fanda.
Oficiální start programu Fanda je v sobotu 14. 7. v 16.00 hodin.
Další informace o programu na webu TV Fanda:
http://fanda.nova.cz/

Tento nový program bude zařazen do digitální nabídky (vyjma rozvodu T. Sviny) do DVB-C paketu K na tv kanál SE 35 – frekvence 418 MHz (v Týně paralelně i kanál K 35 – 586 MHz) s modulací QAM 256, z kapacitních důvodů místo programu STV 2.

Zároveň bude nový program TV Fanda zařazen i do analogové nabídky, jakožto nový tv kanál, který bude nutno si nově naladit.
V kabelových rozvodech Č. Budějovice, Písek a Vimperk bude program zařazen na tv kanál E 7 – 189,25 MHz, v rozvodech Týn nad Vltavou, Český Krumlov a Kaplice na tv kanál SE 15 – 259,25 MHz, v T. Svinech pravděpodobně na již stávající tv kanál SE 17 – 273,25 MHz.
tisk
Výluka programů ČT z vysílače Kleť
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 11. července 2012 06:00
Trvání do: 11. července 2012 15:00

Dnes 11. 7. v čase od 06.00 do 15.00 hod. je hlášena výluka pozemního vysílače Kleť - DVB-T muxy 1 až 3 na tv kanálech K 22, 39 a 49.
Z tohoto pozemního vysílače nabíráme některé programy v SD rozlišení do kabelových rozvodů Elsat v analogové i digitální nabídce. Všech těchto programů se výluka týká.

Důvodem výluky je pravidelná údržba a měření.

 

tisk
Výpadky programů v důsledku silných bouřek
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 10. července 2012 08:45
Výpadky programů v důsledku silných bouřek.
 
Silné bouřky, které zasáhly Českou republiku v minulém týdnu, způsobily i problémy na našich hlavních stanicích a následné výpadky některých programů v analogové i digitální nabídce v některých městech. V těchto případech se vždy snažíme dle možností po odeznění bouřky všechny vypadlé či zaseklé programy co nejdřívě opět zprovoznit, stejně tomu bylo i koncem uplynulého týdne.
V Českém Krumlově navíc v důsledku zásahu blesku došlo k poškození části přijímací satelitní technologie, která způsobila výpadek a nefunkčnost většího množství digitálních i analogových programů. Na odstranění poruchy a výměně zničené technologie pracovala naše technická skupina v pátek i v sobotu, všechny programy kromě jednoho by již měly být opět funkční, Eurosport v analogu bude znovu spuštěn v průběhu tohoto týdne.
 
Včera od odpoledne až do nočních hodin byly nefunkční všechny programy AXN v analogu i v digitálu ve všech našich rozvodech. Tato závada však nebyla takříkajíc „na našem přijímači“, jednalo se o výpadek signálu přímo na distribučním satelitu Eutelsat W3C. Signál se obnovil až v pozdních nočních hodinách, nyní již programy AXN opět fungují.
 
A konečně od neděle až do pondělního odpoledne docházelo k nepravidelným výpadkům programů CS Film, Eurosport, F&H a Sport 5 v digitálu a v některých městech Eurosport a Sport 5 i v analogu. Tyto potíže způsobila změna kódovacích parametrů u satelitního providera, na niž jsme museli reagovat úpravou a jiným nastavením přijímací technologie.
I zde by již měly všechny tyto programy být opět funkční.
 
Za všechny tyto výpadky a potíže s nimi spojené, způsobené vnějšími vlivy a počasím, se našim zákazníkům omlouváme.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.