Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Změna DNS serveru Týn nad Vltavou
Lokalita: Týn nad Vltavou
Trvání od: 7. března 2011 14:53
Trvání do: 31. března 2011 14:53

Vážení zákazníci,

z důvodu modernizace datových tras a hlavní řídící jednotky pro službu Internet je nutné, abyste si pro správnou funkčnost změnili adresu upřednostňovaného DNS serveru ve Vašem počítači ze stávající adresy 10.72.10.1 na novou 10.72.250.10.

Změna se týká všech zákazníků. Nastavení se provádí na příslušném adaptéru (u připojení přes ETH nebo USB), pokud je počítač připojen přes domácí router, je třeba změnu provést na tomto routeru. Přechodné období, po které budou fungovat obě adresy potrvá až do 31. března 2011. Po tomto dni bude stará adresa zrušena a připojení k Internetu by se stalo nefunkčním, doporučujeme tedy změnu provést co nejdříve.

Návod na nastavení síťového rozhraní počítače naleznete na stránkách http://help.elsatnet.cz.

Děkujeme za pochopení

tisk
Výpadek programu Fishing & Hunting
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Trvání od: 2. března 2011 08:00
Trvání do: 2. března 2011 20:00
Středeční výpadek programu Fishing & Hunting v Rozšířené nabídce Elsat
- informace od dodavatele signálu:
 
Vážení obchodní partneři,
Nepředvidatelné technické potíže na optické trase Budapešť - Bratislava v tuto chvíli komplikují příjem signálu našich televizních stanic (Film+, F&H a DoQ) pro uplinkování tohoto signálu společností CS Link na satelitní pozici Astra 23,5. Vzhledem k tomu, že v rámci naší obchodní spolupráce odebíráte tento signál prostřednictvím dekódovacích karet CS Link / Gital i Vy, je naší povinností Vás o této záležitosti informovat.

Na odstranění potíží intenzivně pracujeme a věříme, že se vše v co nejkratší době vyřeší. Rádi bychom Vás informovali, že signál Film+ je již v pořádku a nyní dále intenzivně pracujeme na odstranění potíží s výpadkem pro kanály F&H a DOQ. V případě potřeby Vám rádi obratem pošleme omluvné vyjádření naší společnosti k tomuto výpadku, které můžete dále komunikovat ke svým předplatitelům / našim divákům.
Předem Vám děkujeme za pochopení a spolupráci.
 
Se srdečným pozdravem,
IKO Cable s.r.o.
tisk
Přesun programu NOVA HD do jiného DVB-C paketu
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 28. února 2011 11:00
Přesun programu NOVA HD do jiného DVB-C paketu   
 
oznamujeme našim účastníkům, přijímajícím naši HDTV digitální nabídku v kabelových rozvodech Č. Budějovice, Písek, Vimperk a Týn nad Vltavou, že od 28. 2. 2011 dochází k přesunu programu NOVA HD do jiného digitálního kabelového DVB-C paketu. Důvodem pro tuto změnu je přesun programu Nova na jinou frekvenci na distribučním satelitu a změna technických parametrů signálu, které si změnu v naší nabídce vynutily.
Program NOVA HD je nyní ve výše zmíněných kabelových rozvodech šířen v DVB-C paketu G na tv kanálu SE 31 (386 MHz) – Symbolrate 6900, Modulace QAM 64. Nova HD z původní satelitní pozice v původním DVB-C paketu J na kanálu SE 35 (418 MHz) (v Týně SE 28) bude šířena souběžně až do 6. 3., kdy bude její šíření na původní kabelové pozici ukončeno.
 
Naopak v kabelových rozvodech Český Krumlov a Kaplice bude v nejbližších dnech program NOVA HD z nové satelitní pozice tzv. „střihem“ zařazen do původního stávajícího DVB-C paketu J na kanálu SE 35 (418 MHz) a původní Nova HD bude zároveň odpojena. Toto umístění „nové“ Novy HD je v těchto dvou městech pouze dočasné a jakmile dojde k posílení (Č. Krumlov), resp. zapojení (Kaplice) přenosových optických tras z Č. Budejovic do těchto dvou měst, bude NOVA HD též přesunuta na novou kabelovou pozici v DVB-C paketu G na kanálu SE 31, tak jako v ostatních kabelových rozvodech Elsat.
 
DVB-C paket G (SE 31 – 386 MHz) obsahuje nyní kromě nově zařazeného programu NOVA HD i stávající SD programy Viasat Explorer, History a Nature, Discovery a Sport 5.
Některé televizory s DVB-C HD tunery a DVB-C HD Set Top Boxy Handan si novou Novu HD načtou do paměti automaticky (u televizorů pokud je menu povolena funkce automatické aktualizace programů, u STB Handan pokud uživatel navolí některý ze stávajících programů v paketu G a vyčká na aktivaci a provedení automatické aktualizace).
U televizorů bez automatické aktualizace a u HD STB Kaon je nutné provést nové naskenování DVB-C paketu G, aby došlo k uložení Novy HD v tomto paketu do paměti. Je možné použít buď automatické naladění celé kabelové digitální nabídky nebo ručním laděním načíst (aktualizovat) pouze paket G – kanál SE 31, frekvence 386000 kHz, symbolrate 6900, modulace QAM 64.
 
Za tuto změnu a komplikace s ní spojené se našim zákazníkům omlouváme, nicméně změna byla vynucena přesunem na distribučním satelitu a je nutná k tomu, abychom mohli program Nova HD i nadále v našich kabelových rozvodech úspěšně šířit.
tisk
AXN v březnu 2011
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 27. února 2011 11:00
Tematický kanál akčních filmů a seriálů uvede v březnu závěrečné epizody desetidílné série Sestra Hawthornová, šestou řadu seriálu Dr. House a sedmou řadu kriminálek CSI: New York. Dále se můžeme těšit na oscarovou Julii Robertsovou ve filmu Erin Brockovich a Antonia Banderase s Johnnym Deppem ve snímku Tenkrát v Mexiku. A také na thriller Sběratel kostí, romantickou komedii Svatba mého nejlepšího přítele a úsměvnou moralitu Velký táta...

Seriály

Sestra Hawthornová
Závěrečné epizody desetidílného seriálu o obětavé vrchní sestře z richmondské nemocnice (hraje ji Jada Pinkett Smithová), jež se kromě své profese zajímá i o soukromé problémy postižených. Doktor Morrissey přijme nové pacienty, aniž by své rozhodnutí konzultoval se starostlivou hrdinkou. Mezitím do nemocnice přivezou muže se srdečními problémy a Isabellin chlapeček je umístěn do náhradní rodiny...
Uvedení: od úterý, 1. března, každé úterý ve 21:00 hod.

Dr. House VI.
Šestá řada populárních příběhů z lékařského prostředí, jejichž titulní hrdina (Hugh Laurie) šokuje okolí svým neurvalým jednáním i kuriózními metodami léčby. Excentrický hrdina se octne ve zcela nové situaci: musí zůstat na psychiatrii jako pacient, jinak přijde o licenci. Bojuje s lékaři, personálem i ostatními pacienty, později se vrací domů do Princetonu, kde pokračuje se své rekonvalescenci.
Uvedení: od čtvrtka, 3. března, každý čtvrtek, vždy ve 22:00 hod.

CSI: New York VII.
Sedmá řada slavného seriálu o newyorských kriminalistech, kteří v boji s novodobým zločinem využívají nejmodernější techniku. V jejich čele stojí detektiv Taylor (Gary Sinise), novou členkou týmu se stává bývalá agentka FBI (Sela Wardová). Ta v jedné ze svých prvních kauz narazí na tělo mladé ženy, která byla zavražděna v budově, kde sídlí kriminalistická laboratoř...
Uvedení: středa, 9. března ve 21:00 hod. (dvě epizody), každou další středu ve 21:00 hod. (jedna epizoda)

Filmy

Erin Brockovich
Rozvedená Erin (oscarová Julia Robertsová) se stará o tři děti a je bez peněz i bez práce. Poté, co se marně snaží získat odškodné kvůli zranění při autonehodě, začne pracovat jako sekretářka u právnické firmy. V ní narazí na stopy skandální kauzy a shromáždí důkazy o zamoření podzemních vod jedovatými odpady. Mezi postiženými lidmi a všemocnou továrnou propukne vleklý soudní spor... Slavné drama režiséra Stevena Soderbergha, inspirované skutečnými událostmi, vypráví o boji se zpupnou institucí, jež spoléhá na svou nedotknutelnost.
Uvedení: neděle, 6. března ve 22:05 hod.

Tenkrát v Mexiku
V poslední části volné trilogie režiséra Roberta Rodrigueze se na scénu vrací potulný kytarista a pistolník El Mariachi (Antonio Banderas). V rámci zakázky od cynického agenta FBI (Johnny Depp) má zastřelit generála Marqueze, který připravuje atentát na mexického prezidenta. El Mariachi tak získá příležitost k pomstě vůči muži, jenž zlikvidoval jeho ženu a dcerku. V pozadí celé akce stojí všemocný boss drogového kartelu (Willem Dafoe). Muzikální dobrodruh ve zkorumpované džungli znovu osvědčí své dovednosti i smysl pro čest...
Uvedení: neděle, 13. března ve 22:00 hod.

Velký táta
Dvaatřicetiletý budižkničemu se začne starat o nevlastního pětiletého kluka, který se jednoho dne objeví v jeho bytě. Historka o jejich sbližování kulminuje soudní dohrou. Nezodpovědný chlapík, který pod tíhou nové role dozraje k větší toleranci, si při ní vyjasní i svůj vztah s vlastním otcem... Úsměvnou moralitu, jejíž zápletka připomíná Svěrákův hit Kolja, režíroval Dennis Dugan. Svéráznou figurku zanedbaného bezdomovce si zahrál Steve Buscemi.
Uvedení: neděle, 20. března ve 22:05 hod.

Sběratel kostí
Americký thriller, který režisér Phillip Noyce realizoval podle románu Jefferyho Deavera, líčí napínavé pátrání po pachateli série obludných vražd. Protihráčem inteligentního maniaka je ochrnutý detektiv (Denzel Washington), který záhadu luští ze svého lůžka. Na místa činu posílá mladou policistku (Angelina Jolie), která má výjimečný talent, ale také nezvladatelný strach. Klíč ke strašidelné hádance se skrývá v brakové detektivce a poslední vrahovou obětí se má stát právě handicapovaný kriminalista...
Uvedení: pátek, 25. března ve 21:00 hod.

Svatba mého nejlepšího přítele
Pohledná autorka kuchařek (Julia Robertsová) chce zabránit v ženitbě sympatickému sportovnímu reportérovi. S Michaelem kdysi chodila a vzájemně si slíbili, že se vezmou, pokud se mladý muž neožení do svých osmadvacetin. Do stanoveného data zbývá pouze pár týdnů, když Michael bývalé přítelkyni oznámí, že chystá sňatek. Zklamaná žena má při svatbě asistovat, zjistí však, že někdejšího partnera stále miluje... Slavnou romantickou komedii z roku 1997 režíroval P.J. Hogan.
Uvedení: neděle, 27. března ve 22:05 hod.
tisk
Březnové filmové lahůdky na Cinemaxu
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 25. února 2011 14:00
Filmový satelitní a kabelový kanál Cinemax uvede v březnu opět kvalitní evropské filmy, doplněné zámořskými snímky, např. dánské drama Potlesk, krimi Informátor!, komedie Tvrdé palice ,a Určitě, možná, anebo drama Auto Focus - Muži uprostřed svého kruhu a Lymelife. A také přehlídku několika klíčových děl amerického režiséra Johna Cassavetese a mexicko-americký seriál v produkci HBO, odehrávající se ve fiktivní ženské věznici Věznice Capadocia...

Seriál
Věznice Capadocia
Mexicko-americký seriál, realizovaný v roce 2008 v produkci HBO, se odehrává ve fiktivní ženské věznici s rozbujelou korupcí. Advokátka Teresa Lagosová (Dolores Herediaová), jež hájí práva odsouzených vězenkyň, usiluje o zavedení rehabilitačního programu. Její úsilí maří chamtivý byznysmen, který chce zařízení zprivatizovat a trestankyně hodlá využít jako levnou pracovní sílu. Ve vězení si odpykává svůj trest i zámožná Lorena (Ana de la Reguerová), která nešťastnou náhodou zabila milenku svého manžela a obtížně se přizpůsobuje životu za mřížemi. Další klíčovou postavou je šéfka vězeňské mafie Regina, kterou z pomyslného trůnu svrhne její dřívější podřízená...
Premiéry: čtvrtek, 17., 24. a 31. března, vždy ve 22:00 hod.

Zvláštní tipy

Přehlídka několika klíčových děl režiséra Johna Cassavetese (1929 - 1989), který do americké nezávislé kinematografie vstoupil dramatem Stíny (Shadows, 1961). Nekonvenční filmař, orientovaný na drsné sondy partnerských vztahů, byl známý rovněž jako herec. Svou nejpopulárnější roli ztvárnil v Polanského hororu Rosemary má děťátko (1968). K jeho nejznámějším režijním počinům patří gangsterské drama Gloria (1980), jehož titulní úlohu zosobnila jeho manželka Gena Rowlandsová.

Tváře
Autorova typická anamnéza partnerské deziluze, realizovaná v roce 1968 a nominovaná na tři Oscary (za scénář a za oba vedlejší herecké výkony) se odehrává během čtrnáctého roku uvadajícího vztahu. Maria (Gena Rowlandsová) se po vzoru svých přátel rozhodne hledat uspokojení jinde, zatímco Richard (John Marley) si platí prostitutku. Maria stráví noc s volnomyšlenkářským hipíkem, po této avantýře se však cítí stejně vyhořelá jako ve svém skomírajícím manželství.
Premiéra: pondělí, 7. března ve 20:00 hod.

Žena pod vlivem
Citově labilní Mabel (Gena Rowlandsová) žije v manželství se stavebním předákem Nickem (Peter Falk), který pracuje pro město Los Angeles. Všechny tři děti pošle k matce, aby se svým mužem mohla strávit volný večer. Když její partner schůzku zruší, Mabel se propadne do deprese a začne se chovat velmi podivně... Drásavá analýza citových spletitostí a psychické vykolejenosti byla nominována na Oscary za režii a ženský herecký výkon v hlavní roli.
Premiéra: pondělí, 14. března ve 20:00 hod.

Zavraždění čínského bookmakera
Hlavní postavou sarkastické studie rozkladu mužské identity, pocházející z roku 1976, je šarmantní Cosmo Vitelli (Ben Gazzara), který vlastní pánský klub a navenek je ztělesněním vyrovnanosti a duchapřítomnosti. Neřešitelné dluhy z hazardu však předznamenají jeho konflikt s tlupou nemilosrdných gangsterů. Aby zachránil svůj podnik i nóbl životní styl, Cosmo musí spáchat surový zločin...
Premiéra: pondělí, 21. března ve 20:00 hod.

Premiéra
Stárnoucí divadelní herečka Myrtle Gordonová (Gena Rowlandsová) na sklonku kariéry studuje hru od své dlouholeté přítelkyně. Ostře sledovanou produkci i její protagonistku ohrožují různé nezdary. Pak jeden z hereččiných fanoušků zemře při nehodě a odkvétající hvězda se octne na pokraji psychického zhroucení... Průhled do zákulisí divadla, prolínající se s rekapitulací hrdinčina působení v showbyznysu, vznikl v roce 1977.
Premiéra: pondělí, 28. března ve 20:00 hod.

Nenechte si ujít

Určitě, možná
Manhattanský třicátník Will (Ryan Reynolds) se právě rozvádí a jeho desetiletá dcera Maya (Abigail Breslinová) se vyptává na jeho intimní život před svatbou. Otec jí vypraví o svých milostných úspěších i selháních - sousedce Emily (Elizabeth Banksová), důvěrné přítelkyni April (Isla Fisherová) i o volnomyšlenkářské Summer (Rachel Weiszová). Maya si skládá segmenty otcovy minulosti a začíná chápat vrtkavost citů. Will si díky své dceři uvědomí, že má stále naději na perspektivní vztah... Americkou romantickou komedii režíroval Adam Brooks.
Premiéra: sobota, 5. března ve 20:00 hod.

Lymelife
Drama režiséra Dericka Martiniho se odehrává v osmdesátých letech a sonduje odvrácenou stranu zdánlivého ráje na typickém americkém předměstí. Hlavní postavou je patnáctiletý Scott Bartlett (Rory Culkin), jehož rodina zažívá nečekané zvraty. Komunitu zasáhne zvláštní typ boreliózy, která se rychle šíří. Scottovi rodiče - workoholický otec (Alec Baldwin) a přehnaně pečlivá matka (Jill Hennessyová) - jsou navíc na pokraji rozvodu. Dezorientovaný Scott se zahledí do své sympatické sousedky...
Premiéra: sobota, 12. března ve 20:00 hod.

Auto Focus - Muži uprostřed svého kruhu
Kontroverzním hrdinou biografického dramatu z roku 2002, které režisér Paul Schrader natočil podle knihy Roberta Graysmithe, je kontroverzní herec a úspěšný rozhlasový moderátor Bob Crane (Greg Kinnear). Poživačný muž, jenž propadl erotickým lákadlům, byl posléze za nejasných okolností zavražděn. Do polosvěta striptérek a pikantních povyražení jej zatáhl poživačný expert na videotechniku (Willem Defoe), který si liboval v novátorských aparátech.
Premiéra: pátek, 18. března ve 23:25 hod.

Tvrdé palice
Kapitán upadajícího fotbalového mužstva (George Clooney) najme vyhlášeného hráče, aby jeho týmu pomohl získat ztracenou slávu. Spolu s populárním sportovcem se však objeví i novinářka Lexie (Renée Zellwegerová), která má za úkol pošramotit Carterovu pověst. Žurnalistka oběma mužům učaruje, její srdce však může patřit jen jednomu z nich... Nekonvenční veselohra ze sportovního prostředí vznikla v režii jejího protagonisty George Clooneyho.
Premiéra: sobota, 19. března ve 20:00 hod.

Potlesk
Dánské drama režiséra Martina Pietera Zandvlieta, uvedené v předloňské karlovarské soutěži, konfrontuje reálný život s vypjatou divadelní fikcí. Hlavní postavou je populární herečka, která se po protialkoholní léčbě a rozvodu snaží o sblížení se svými dvěma syny. Thea účinkuje ve slavné Albeeho hře Kdo se bojí Virginie Woolfové? (protagonistka snímku Paprika Steenová v ní skutečně hraje) a role rozvrácené Marty se promítá do jejího neuspořádaného soukromí. Hrdinka zjišťuje, že cesta k zodpovědné péči o potomky je klopotnější, než si původně představovala...
Premiéra: neděle, 20. března ve 20:00 hod.

Informátor!
Všetečný sympaťák Mark Whitacre (hraje ho Matt Damon) si tajně nahrává schůze podnikových šéfů, kteří nelegálně stanovují ceny potravinářských přísad. Inteligentní slídil pořizuje jeden záznam za druhým a doufá, že zveřejnění explozivních materiálů jej vynese na post amerického hrdiny. Jeho troufalé plány se však začnou hroutit... Satirická krimi v režii Stevena Soderbergha, inspirovaná skutečnou kauzou, polemizuje s praktikami prominentů ve vrcholném byznysu.
Premiéra: sobota, 26. března ve 20:00 hod.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.