Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Únorové programové tipy HBO a HBO HD
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 27. ledna 2011 09:00
V únoru připravil placený satelitní a kabelový filmový kanál např. druhou část tetralogie Twilight sága: Nový měsíc, nové zpracování známé knížky Alenka v Říši divů, český film režisérky Alice Nellis Mamas & Papas, anebo krimi film Morganovi. A také přímý přenos i záznam udílení nejprestižnějších filmových cen 83. Annual Academy Awards.


Tip měsíce

Doktor Smrt
Americký televizní film, realizovaný v produkci HBO, mapuje osudy skutečně existujícího lékaře Jacka Kevorkiana (nar. 1928), který proslul jako jeden z nejznámějších zastánců euthanasie. Muž, přezdívaný Doktor Smrt, podle vlastního svědectví pomohl zemřít víc než třem stovkám nevyléčitelně nemocných pacientů. Za své aktivity, hraničící se zákony, byl v roce 1997 odsouzen a strávil deset let ve vězení. V roce 2007 byl propuštěn a dál veřejně vystupuje jako zanícený obhájce práva na dobrovolnou smrt. Biografické drama, jehož titulní roli ztvárnil Al Pacino, režíroval Barry Levinson. Další klíčové role ztvárnili John Goodman a Susan Sarandonová. Film, ověnčený dvěma Cenami Emmy a dvěma nominacemi na Zlaté glóby, svým tématem připomíná dokument Výlet za sebevraždou o takzvaných asistovaných sebevraždách, který byl na HBO uveden v cyklu Bez cenzury.
Doktor Jack Kevorkian se rozhodl pomáhat postiženým lidem a smrt chápal jako součást přirozeného řádu světa. Často mluvil o právu na důstojný odchod ze života. Při svých nočních pochůzkách po nemocnici pozoroval oči umírajících. Po setkání s ochrnutým pacientem se rozhodl přejít od slov k činům a začal pracovat na přístroji, který nazval Mercitron. Pouhým stisknutím tlačítka měl umožnit pacientům důstojně ukončit svá trápení, pokud si to budou přát. Doktor Kevorkian své názory veřejně proklamoval a v oblasti euthanasie radil ostatním. Začalo to obyčejným inzerátem v novinách, pak přišla první pacientka, které pomohl zemřít. Tou se v červnu 1990 stala čtyřiapadesátiletá Janet Adkinsová, jež trpěla Alzheimerovou chorobou…
Premiéra: neděle, 6. února ve 20:00 hod.


Nedělní premiéry

Twilight sága: Nový měsíc
Ve druhé části populární série, realizované podle románové tetralogie Stephenie Meyerové, se Bella Swanová (Kristen Stewartová) chystá oslavit osmnácté narozeniny. Její přítel - upír Edward (Robert Pattison), pocházející z přizpůsobivé rodiny Cullenů, však svou milou stále odmítá proměnit v upírku. Bella se navíc při oslavě zraní a je napadena Edwardovým bratrem, jenž se neovládne při pohledu na její krev. Cullenovi proto v zájmu dívčina bezpečí opustí městečko a Bella se odchodem svého milého dlouho trápí. Pak se sblíží s indiánským mladíkem Jacobem (Taylor Lautner), jenž se má proměnit ve vlkodlaka, chránícího lidi před upíry. Hrdinka se octne v neřešitelné situaci: miluje dva muže, kteří se ale lásce k ní brání, aby jí neublížili... Pokračování romantického hororu, jehož první díl natočila Catherine Hardwickeová, režíroval Chris Weitz.
Premiéra: neděle, 13. února ve 20:00 hod.

Alenka v Říši divů
V nejnovějším zpracování proslulé knížky Lewise Carrolla je titulní hrdinkou dospívající dívka, která ve světě podivuhodných bytostí hledá východisko z vlastních snů a nejistot. Devatenáctiletá Alenka (hraje ji Mia Wasikowská) se králičí norou propadne do říše fantastických zvířat a obskurních lidí. Podle předpovědi má s pomocí vorpálového meče porazit obludu jménem Tlachapoud a osvobodit utlačované obyvatele říše, kde vládne Srdcová královna (Helena Bonham Carterová). V dobrodružství, jež vyvrcholí dívčiným soubojem se zmíněnou příšerou, figuruje řada dalších postav: kocour Šklíba, jenž umí zázračně mizet, extravagantní Kloboučník (Johnny Depp), zlověstný Pentlochňap, kterého si hrdinka ochočí, či Bílá královna (Anne Hathawayová), zosobňující opak své nelidské sestry... Koláž režiséra Tima Burtona těží z magické výtvarnosti, časových i prostorových paradoxů a škály efektních triků.
Premiéra: neděle, 20. února ve 20:00 hod.

Mamas & Papas
Český film režisérky Alice Nellis vypráví o úskalích partnerství a rodičovství v současných Čechách. Čtyři různorodé dvojice se potýkají s problémy kolem chtěných či nechtěných potomků. Veterinář Filip a jeho žena (Filip Čapka a jeho skutečná manželka Zuzana Čapková) si dítě přejí, z biologických důvodů ho ale nemohou počít. Po krkolomné anabázi vytouženého potomka adoptují. Dvojice ukrajinských imigrantů (Natalia Volková a Ivan Shvedoff) si další přírůstek do rodiny nemůže dovolit z finančních důvodů. Jiný problém řeší mladá herečka Tereza a její partner (Martha Issová a Michal Čapka): zatímco on by dítě uvítal, ona je odmítá a volí raději potrat. Další klíčovou postavou je lékařka Irena (Zuzana Bydžovská), jež ztratí dceru při silniční havárii. Svá trápení se pokouší zaplašit v přímořském sídle u kamarádky-diplomatky (Zuzana Kronerová), kde se do ní zahledí syn oné zkušené ženy... Netradičně natočená mozaika, částečně realizovaná jako herecká improvizace, osciluje mezi jízlivou satirou, sociální baladou a ozvuky antické tragédie. Důležitou roli v ní hraje voda v různých podobách.
Premiéra: neděle, 27. února ve 20:00 hod.


Zvláštní tipy

Mýtus bílé krásy: Tělo
Britský dokument z roku 2009 zkoumá nový fenomén v plastické chirurgii, který využívají hlavně movitější obyvatelé asijských či afrických zemí. Král popu Michael Jackson byl kvůli podobným praktikám často kritizován. Chirurgové ve Velké Británii jsou však v poslední době zaplavováni žádostmi o úpravu asijských očí podle západního vzhledu, zmenšování širokých černošských nosů či o zesvětlování pleti. Jejich američtí kolegové zaznamenávají vzestup zájmu o takzvanou etnickou plastickou chirurgii během celého uplynulého dvacetiletí. Pozoruhodné svědectví se zamýšlí nad příčinami a důsledky tohoto neobvyklého trendu.
Premiéra: čtvrtek, 24. února ve 22:20 hod.

83. Annual Academy Awards
Přímý přenos třiaosmdesátého ročníku udílení nejprestižnějších filmových cen, jež každoročně probíhá v Hollwyoodu. Překlad do češtiny obstarají František Fuka, Tomáš Baldýnský a Saša Michailidis.
Premiéra: neděle, 27. února v 02:00 hod.
Zkrácený záznam: pondělí, 28. února ve 20:55 hod.Nenechte si ujít

RocknRolla
Groteskní gangsterka ze současného Londýna, kterou ve svém typickém stylu natočil režisér Guy Ritchie, rozehrává řetěz komplikovaných podrazů mezi prominentními i řadovými padouchy. K těm prvním patří starosvětský boss Lenny Cole (Tom Wilkinson), který chce uvést do pochybného byznysu arogantního ruského mafiána (Karel Roden). K těm druhým tandem pouličních ranařů, zvaných One Two a Handsome Bob. Do honby za tučnou sumou a vzácným obrazem se zaplete také mazaná sekretářka (Thandie Newtonová), jež umí manipulovat okolím... Klipově komponovaná skládanka karikuje velkoměstské podsvětí.
Premiéra: pátek, 4. února ve 20:00 hod.

Baaria
Historická freska, v níž italský režisér Giuseppe Tornatore zmapoval dění v sicilské enklávě od třicátých do sedmdesátých let minulého století. Chudý pasák Cicco utíká z fádního života do mámivého světa dobrodružných románů. Jeho syn Peppino se pod vlivem bídy v rodném kraji stane stoupencem komunistických ideálů. Navzdory konzervativním rodičům získá milovanou Manninu, angažuje se v konfliktu s mafií a odejde za prací do Francie. V době, kdy se země potácí v poválečném marasmu, se zapojí do dění v místním zastupitelstvu... Titul filmu označuje městečko Bagheria nedaleko Palerma, zvané v místním dialektu Baaria.
Premiéra: sobota, 5. února ve 20:00 hod.

Až tak moc tě nežere
Romantická komedie, inspirovaná stejnojmennou knihou Grega Behrendta a Liz Tuccilloové, líčí milostné trable sedmi mužů a žen, žijících v Baltimoru. Beth a Neil (Jennifer Anistonová a Ben Affleck) se rozcházejí kvůli partnerově nechuti ke sňatku. Bethina kolegyně Gigi navazuje kontakty s muži, kteří o ni nejeví zájem, a seznámí se s cynickým Alexem. Další kolegyně Janine (Jennifer Connellyová) zjistí, že ji manžel podvádí. Nevěrný Ben nedokáže odolat přitažlivé Anně (Scarlett Johanssonová)... Režii kaleidoskopu o intimních propletencích a hledání skutečných citů měl Ken Kwapis.
Premiéra: sobota, 12. února ve 20:00 hod.

Morganovi
Titulními hrdiny americké kriminální komedie, kterou podle vlastního scénáře režíroval Marc Lawrence, je newyorský manželský pár, prožívající krizi kvůli mužově nevěře. Paul a Meryl (Hugh Grant a Sarah Jessica Parkerová) se náhodou připletou k vraždě obchodníka se zbraněmi, spáchané na objednávku vlivného mafiána. Octnou se ve smrtelném nebezpečí a v rámci programu na ochranu svědků jsou přemístěni do zapadlého městečka ve Wyomingu. V něm se setkávají se samorostlým šerifem a jeho ráznou manželkou, urovnávají své pošramocené vztahy a čelí útoku najatého zabijáka...
Premiéra: sobota, 19. února ve 20:00 hod.

500 dní se Summer
Celovečerní debut režiséra Marca Webba, uvedený na loňském Febiofestu, úsměvně rekapituluje kontroverzní milostný vztah mezi mladým reklamním textařem Tomem (Joseph Gordon-Levitt) a jeho novou kolegyní Summer (Zooey Deschanelová). Skládanka, jež se stala diváckým hitem festivalu v Sundance, potáčí tradiční schémata romantických komedií. Vypráví o soužití dvou bytostí s totálně odlišnými přístupy ke světu i k lásce. Hrdina a vypravěč v jedné osobě vzpomíná na pět set dní v Los Angeles, plných příslibů i nejistot, okouzlení i hněvu, opojné vášně i pochybných trapností.
Premiéra: sobota, 26. února ve 20:00 hod.
tisk
AXN v únoru 2011
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 26. ledna 2011 09:00
Tematický kanál akčních filmů a seriálů uvede v únoru závěrečné epizody třetí řady krimi seriálu Námořní vyšetřovací služba a finále druhé řady populárního seriálu True Blood - Pravá krev, jehož třetí řada je právě uváděna na kanálu HBO. Dále uvede známé filmy: Italské námluvy, Kdopak to mluví, Kdopak to mluví 2 a Hitch: Lék pro moderního muže.


Seriály

Námořní vyšetřovací služba III.
Závěrečné epizody třetí řady jednoho z nejslavnějších kriminálních seriálů, nominovaného na dvě Ceny Emmy, líčí další dobrodružství agenta Gibbse (Mark Harmon) a jeho spolupracovníků. V jednom z posledních příběhů Gibbs utrpí dočasnou ztrátu paměti, zatímco jeho tým pracuje na nebezpečném případu. Záhy se však ukáže, že hrdina má jako jediný důležité informace o plánech teroristů. Proto se musí uzdravit dřív, než dojde k jejich útoku.
Uvedení: pátek, 4. a 11. února ve 21:00 hod.

True Blood - Pravá krev II.
Finále druhé řady populárního seriálu, jehož třetí řada právě vrcholí na kanálu HBO, souvisí se záhadnou mecenáškou Maryann. Tato zlovolná bytost manipuluje s obyvateli městečka Bon Temps, kteří pod jejím vlivem propadají erotickému třeštění i násilnickým choutkám. Do ohrožené enklávy dorazí servírka Sookie (Anna Paquinová) a charismatický upír Bill (Stephen Moyer). Pokoušejí se zabránit rozkladu místního společenství a odhalit nepříčetného vraha několika lidí.
Uvedení: od soboty, 5. února, každou sobotu ve 23:00 hod.

Filmy

Italské námluvy
V prologu úsměvné romance si jedenáctiletá hrdinka a její bratr hrají na vyvolávání duchů. Po čtrnácti letech má Faith (Marisa Tomeiová) těsně před svatbou. Právě tehdy jí zatelefonuje muž, který se představí jako Damon Bradley. V domnění, že jde o jejího dávného vyvoleného, Faith nasedne do letadla a zamíří do Itálie... Americkou komedii z roku 1994, jež připomíná legendární Wylerův snímek Prázdniny v Římě, natočil Norman Jewison. Hlavní mužský part zosobnil Robert Downey mladší.
Uvedení: pondělí, 7. února ve 21:00 hod.

Kdopak to mluví
Emancipovaná revizorka (Kirstie Alleyová) po rozchodu s ženatým milencem porodí dítě a hledá pro něj vhodného otce. Ideálním kandidátem se ukáže sympatický taxikář (John Travolta), který ji přivezl do porodnice. Po groteskních peripetiích se právě on stane hrdinčiným novým partnerem... Triková veselohra, kterou v roce 1989 realizovala Amy Heckerlingová, těží z vděčného nápadu. Kojenec Mikey v ní dospělým hlasem komentuje dění kolem sebe.
Uvedení: neděle, 13. února ve 22:00 hod.

Hitch: Lék pro moderního muže
Pětatřicetiletý Alex zvaný Hitch (Will Smith) se živí tím, že radí zamilovaným mužům, jak získat ženy jejich snů. Jedním z jeho klientů se stane obtloustlý účetní, který touží po bohaté krásce z bulvárních magazínů... Hitch ve vlastním životě zachovává zdrženlivost. Pak se ale náhodou setká s půvabnou novinářkou (Eva Mendesová) a jeho zásady se začnou hroutit... Americkou romantickou komedii, uváděnou u příležitosti Dne svatého Valentýna, natočil Andy Tennant.
Uvedení: pondělí, 14. února ve 21:00 hod.

Kdopak to mluví 2
Pokračování rodinné komedie, sarkasticky komentované hlasem všímavého batolete, znovu režírovala Amy Heckerlingová. Pár, který se v prvním příběhu seznámil (John Travolta a Kirstie Alleyová), čeká vlastní dítě a malého Mikeyho připravuje na příchod sourozence. Po narození malé Julie se dospělí točí pouze okolo ní, což její bratříček nese značně nelibě. Neurotickou atmosféru zkomplikuje i otec, který se začne cítit odstrčený a zneuznaný...
Uvedení: neděle, 20. února ve 22:00 hod.
tisk
Televize Z1 dnes končí
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 24. ledna 2011 16:00

Televize Z1 dnes končí

Televizní zpravodajský kanál Z1 zkrachoval a přestane v pondělí večer vysílat. Médiím to potvrdil generální ředitel televize Zdeněk Šámal. Podle Šámala jde o rozhodnutí vlastníka a jediného akcionáře, skupiny J&T a dál se k tomu nebude vyjadřovat.

Televize prošla v posledním roce restrukturalizací s cílem snížení nákladů. Reklamní trh ale nereflektoval možnost oslovení specifické cílové skupiny za vyšší cenu na jednoho diváka, než nabízejí plnoformátové televize a jiná média. Není tak možné garantovat návratnost dalších investic do projektu, uvedl mluvčí J&T Petr Málek.
Televize Z1 vysílá digitálně od června 2008. V prvních měsících vysílala pouze v Praze, Brně, Ostravě a v Plzni, postupně vysílání rozšiřovala. Dala si za cíl získat podíl na sledovanosti tři procenta. Skupina J&T investovala do projektu stovky miliónů korun.

Sledovanost se ale pohybovala pod jedním procentem. Denně se na ni podle průzkumu, který si televize zadala v roce 2009, dívalo asi 200 000 diváků. V měření sledovanosti  televizních stanic se dostávala do kolonky "ostatní kanály".
Základem programu byly ekonomické informace, finanční zpravodajství a s byznysem související zprávy, vysílané od pondělí do pátku od 7.00 do 23.00 hodin. Stanice vysílala také zahraniční dokumenty ze všech oblastí života společnosti. Po Šámalově příchodu na podzim 2009 se snažila orientovat zejména na ekonomické zpravodajství. Předloni na podzim televize propustila dvě třetiny zaměstnanců a omezila vysílání. O víkendu například vysílala pouze reprízy. Rozhodnutí o ukončení vysílání je ale překvapivé, protože televize plánovala další investice. Od února měl na post šéfredaktora zpravodajství Z1 nastoupit dosavadní šéf zpravodajství ČT 24 Michal Petrov.

Televize svůj konec oznámila i ve svém vysílání na zpravodajské liště.

O případné náhradě zkrachovalého programu Z1 TV v našich nabídkách rozhodne společnost Elsat v následujících dnech. Naši účastníci budou informováni obvyklými cestami.

tisk
Výpadek Internetového připojení - Vimperk
Lokalita: Vimperk
Trvání od: 13. ledna 2011 08:00
Trvání do: 13. ledna 2011 10:00
 Vážení zákazníci,
oznamujeme vám tímto, že 13.1.2011 dojde k několika krátkodobým výpadkům námi poskytovaného připojení ve Vimperku :
 
 
bližší údaje :
čtvrtek 13.1.2011
v době : 08:00 - 10:00
počet výpadků : 3 až 5
souhrnná délka všech výpadků :  max. 15 minut
důvod : výměna technologie
 
Děkujeme za pochopení.
tisk
Výpadek Internetového připojení - Písek
Lokalita: Písek
Trvání od: 13. ledna 2011 06:00
Trvání do: 13. ledna 2011 07:00

Vážení zákazníci,

ve čtvrtek 13.1.2011 dojde k výpadku internetového připojení v Písku. K výpadku dojde od 6:00h do 7:00h, délka výpadku bude 30 minut.

 Důvodem je upgrade hlavní řídící jednotky.

Děkujeme za pochopení.

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.