Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Česká televize nahradila ČT HD programem ČT1 HD
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 14. března 2012 08:00
Česká televize nahradila ČT HD programem ČT1 HD
(převzato z Internetu)

Česká televize (ČT) ukončila o půlnoci na 1. 3. 2012 přepínání na kanálu ČT HD a na její pozici se nově vysílá kanál ČT1 HD. Původně ČT HD přepínala mezi kanály ČT1, ČT2 a ČT4 podle toho, který kanál měl k dispozici HD obsah. Nyní na pozici HD kanálu ČT vidí diváci stále Jedničku.

ČT se rozhodla upravit vysílání HD distribuce na základě ohlasu diváků, kteří kritizovali zejména nešťastné přepínání mezi programy ČT během vysílaného pořadu.

Veřejnoprávní televize má v úmyslu spustit další kanál v HD kvalitě. Měl by jim být ČT HD, který vznikne kombinací obsahu stanic ČT2 a ČT4 podle toho, která stanice má k dispozici nativní obsah v HD.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
ČT HD od 1. 3. 2012 přestává přepínat mezi programovými okruhy ČT1, ČT2 a ČT4. Natrvalo bude vysílat Jedničku ve vysokém rozlišení. Informovala dnes o tom Česká televize.

Česká televize vychází vstříc divákům, kteří preferují vysoké rozlišení obrazu. Na základě jejich ohlasů se od začátku března upraví systém ČT HD, distribuční cesty pro vysílání České televize v HD kvalitě.

Aktuálně je ČT HD společnou platformou pro vysílání Jedničky, Dvojky a sportovní Čtyřky ve vysokém rozlišení, přičemž mezi zmíněnými programovými okruhy přepíná podle toho, který z nich zrovna nabízí pořad v nativním vysokém rozlišení. O půlnoci z 29. 2. 2012 na 1. 3. 2012 nastane změna a ČT HD bude natrvalo vyhrazené Jedničce.

Úprava znamená pro diváky především zpřehlednění. Z ČT HD se tak prakticky stane ČT1 HD. Pokud lidé tento kanál naladí na svých přijímačích, mohou si jej bez obav uložit na předvolbu, na níž očekávají příjem Jedničky České televize. Od začátku března pak pod daným číslem předvolby najdou ČT1 neustále, trvale ve vysokém rozlišení.
tisk
Výpadky programů - informace pro účastníky
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 13. března 2012 17:50
Informace pro účastníky
 
V současné době se vyskytl technický problém v digitální DVB-C nabídce s programem Prima HD, v menší míře s Novou HD a Novou sport HD, případně s některými dalšími programy, především v HD rozlišení. Jedná se o občasné mžikové výpadky obrazu nebo i zvuku nebo o krátkodobý rozpad obrazu nebo části obrazu.
O problému víme a velmi intenzivně ho řešíme. Bohužel se jedná o natolik technologicky složitý proces, na cestě digitálního signálu od zdroje až k zákazníkovi, že je velmi obtížné příčinu potíží odhalit, jelikož možností, kde může vznikat, je mnoho a je nesnadné je všechny nasimulovat a ověřit. Navíc různá koncová zařízení (televize a STB) reagují na tento problém různě, na některých se neprojevuje v podstatě vůbec, na jiných velmi intenzivně.
Zatím jsme bohužel nebyli příliš úspěšní, navíc se zdá, že v kabelovém rozvodu Písek se na výše zmíněný problém nakumulovala ještě další, paralelní závada, která se projevuje i na digitálních programech, zpracovávaných zcela jiným způsobem a jinde než výše zmíněné programy.
Prosím proto o trpělivost, než se problém podaří uspokojivě vyřešit, odhalit příčinu a výpadky eliminovat.
tisk
Výpadek Internetového připojení - Vimperk
Lokalita: Vimperk
Trvání od: 7. března 2012 09:00
Trvání do: 7. března 2012 11:00
Vážení zákazníci,

zítra, 7. března 2012 dojde mezi devátou a jedenáctou hodinou ve Vimperku k výpadkům připojení k Internetu. Důvodem je výměna části technologie na hlavní stanici.

Za případné potíže se omlouváme.

tisk
Výpadek televize a Internetového připojení - Kaplice
Lokalita: Kaplice
Trvání od: 6. března 2012 09:00
Trvání do: 6. března 2012 14:00

Vážení zákazníci,

zítra 6.3.2012 bude docházet v Kaplici v ulici Na Vyhlídce k výpadkům kabelové televize a Internetu. Důvodem je rekonstrukce primárního kabelového rozvodu.

K různě dlouhým výpadkům bude docházet od 9:00 do 14:00h.

Za případné potíže se omlouváme.

tisk
Modernizace technologie - upozornění na výpadky programů
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Trvání od: 14. února 2012 08:00
Trvání do: 15. února 2012 16:00

Upozorňujeme naše účastníky, že v úterý a středu 14. a 15. února v čase 08.00 - 16.00 hodin bude probíhat modernizace části technologie na centrální hlavní stanici kabelové televize v Č. Budějovicích. Konkrétně se jedná o nasazení záložní DCM a rozšíření skupinového DVB-C modulátoru.

V důsledku toho bude v uvedených dnech a čase docházet k nepravidelným krátkodobým výpadkům a jedné centrální výluce programů v našich skládaných DVB-C paketech na tv kanálech SE 29, SE 30, SE 31, SE 32 a SE 36 - programy z Pay TV nabídky (HBO, Cinemax), Rozšířená nabídka, HD Rozšířená nabídka a některé volně šířené digitální programy.  Výpadky a výluka se dále budou týkat také některých programů v analogové nabídce.

Důvodem této akce a krátké výluky je navýšení digitální kapacity pro budoucí další rozšiřování HD i SD programové digitální nabídky.
Avizované výpadky a výluka se týkají kabelových rozvodů Č. Budějovice, Písek, Vimperk, Týn nad Vltavou, Č. Krumlov a Kaplice.

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.