Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Televize Z1 dnes končí
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 24. ledna 2011 16:00

Televize Z1 dnes končí

Televizní zpravodajský kanál Z1 zkrachoval a přestane v pondělí večer vysílat. Médiím to potvrdil generální ředitel televize Zdeněk Šámal. Podle Šámala jde o rozhodnutí vlastníka a jediného akcionáře, skupiny J&T a dál se k tomu nebude vyjadřovat.

Televize prošla v posledním roce restrukturalizací s cílem snížení nákladů. Reklamní trh ale nereflektoval možnost oslovení specifické cílové skupiny za vyšší cenu na jednoho diváka, než nabízejí plnoformátové televize a jiná média. Není tak možné garantovat návratnost dalších investic do projektu, uvedl mluvčí J&T Petr Málek.
Televize Z1 vysílá digitálně od června 2008. V prvních měsících vysílala pouze v Praze, Brně, Ostravě a v Plzni, postupně vysílání rozšiřovala. Dala si za cíl získat podíl na sledovanosti tři procenta. Skupina J&T investovala do projektu stovky miliónů korun.

Sledovanost se ale pohybovala pod jedním procentem. Denně se na ni podle průzkumu, který si televize zadala v roce 2009, dívalo asi 200 000 diváků. V měření sledovanosti  televizních stanic se dostávala do kolonky "ostatní kanály".
Základem programu byly ekonomické informace, finanční zpravodajství a s byznysem související zprávy, vysílané od pondělí do pátku od 7.00 do 23.00 hodin. Stanice vysílala také zahraniční dokumenty ze všech oblastí života společnosti. Po Šámalově příchodu na podzim 2009 se snažila orientovat zejména na ekonomické zpravodajství. Předloni na podzim televize propustila dvě třetiny zaměstnanců a omezila vysílání. O víkendu například vysílala pouze reprízy. Rozhodnutí o ukončení vysílání je ale překvapivé, protože televize plánovala další investice. Od února měl na post šéfredaktora zpravodajství Z1 nastoupit dosavadní šéf zpravodajství ČT 24 Michal Petrov.

Televize svůj konec oznámila i ve svém vysílání na zpravodajské liště.

O případné náhradě zkrachovalého programu Z1 TV v našich nabídkách rozhodne společnost Elsat v následujících dnech. Naši účastníci budou informováni obvyklými cestami.

tisk
Výpadek Internetového připojení - Vimperk
Lokalita: Vimperk
Trvání od: 13. ledna 2011 08:00
Trvání do: 13. ledna 2011 10:00
 Vážení zákazníci,
oznamujeme vám tímto, že 13.1.2011 dojde k několika krátkodobým výpadkům námi poskytovaného připojení ve Vimperku :
 
 
bližší údaje :
čtvrtek 13.1.2011
v době : 08:00 - 10:00
počet výpadků : 3 až 5
souhrnná délka všech výpadků :  max. 15 minut
důvod : výměna technologie
 
Děkujeme za pochopení.
tisk
Výpadek Internetového připojení - Písek
Lokalita: Písek
Trvání od: 13. ledna 2011 06:00
Trvání do: 13. ledna 2011 07:00

Vážení zákazníci,

ve čtvrtek 13.1.2011 dojde k výpadku internetového připojení v Písku. K výpadku dojde od 6:00h do 7:00h, délka výpadku bude 30 minut.

 Důvodem je upgrade hlavní řídící jednotky.

Děkujeme za pochopení.

tisk
PF 2011
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 23. prosince 2010 09:00

Krásné prožití svátků vánočních, příjemně stráveného Silvestra a hodně štěstí, zdraví, úspěchů a spokojenosti do nového roku 2011 všem našim účastníkům přejí zaměstnanci kabelové televize Elsat.

tisk
Lednové filmové lahůdky na Cinemaxu
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 21. prosince 2010 13:30
Filmový satelitní a kabelový kanál Cinemax uvede v prvním měsíci nového roku opět kvalitní evropské filmy, doplněné několika zámořskými snímky, např. tři ranná díla režiséra Emira Kusturicy, mapující absurditu novodobých balkánských dějin, mysteriózní snímek V elektrizující mlze, politický thriller Krycí jméno: Farewell, slavný tříoskarový film Půlnoční kovboj, drama Je to i můj život. nebo horor Sirotek. A také nový seriál HBO Treme z New Orleansu, poničeného hurikánem Katrina.

Seriál
Treme
Nový seriál z produkce HBO, který měl v USA premiéru letos v dubnu, líčí trampoty obyvatel New Orleans, postižených v roce 2005 hurikánem Katrina. Soustřeďuje se na osudy hudebníků, kteří rekonstruují své poničené existence a pokoušejí se obnovit zdevastované kulturní tradice. Jedním z nich je trombonista Antoine Batiste (Wendell Pierce)...
Autory vyprávění, v jehož vedlejších rolích účinkují skuteční obyvatelé postižených oblastí, jsou David Simon a Eric Overmyer. Název seriálu odkazuje na jednu z nejstarších čtvrtí New Orleans, která je důležitým centrem afro-americké a kreolské kultury. První série začíná tři měsíce po kalamitě a kulminuje v karnevalové sezóně. Pilotní díl desetidílného dramatu režírovala renomovaná Agnieszka Hollandová, pocházející z Polska.
Premiéry: čtvrtek, 6., 13., 20. a 27. ledna, vždy ve 20:00 hod.

Zvláštní tipy
Přehlídka tří ranných děl režiséra Emira Kusturicy (nar. 1954 v Sarajevu), který studoval na pražské FAMU, ukazuje kořeny jeho tvorby, mapující absurditu novodobých balkánských dějin. Originální filmař se sklonem k magickému realismu, jehož nejznámější dílo Underground (1995) se zčásti natáčelo na Barrandově, je známý i jako nonkonformní muzikant. Kapela No Smoking Orchestra, v níž působí jako kytarista, vystoupila i na karlovarském festivalu.

Vzpomínáš na Dolly Bell?
Kusturicův pozoruhodný debut z roku 1981 se odehrává na periferii Sarajeva počátkem šedesátých let. Hlavní postavou je rozpačitý šestnáctiletý mladík, který prostřednictvím filmů objevuje rokenrol a další západní lákadla. Dino během letních prázdnin zažije první lásku i nečekanou smrt otce, propadlého alkoholu. Dívka, která si říká Dolly Bell, je ale zcela jiná, než původně doufal...
Retro, oscilující na hraně karikatury a nostalgické balady, bylo oceněno Zlatým lvem na festivalu v Benátkách.
Premiéra: pondělí, 3. ledna ve 20:00 hod.

Otec na služební cestě
Autorův slavný film z roku 1985 se vrací do počátku padesátých let, kdy takzvanými socialistickými zeměmi cloumalo totalitní bezpráví. Hrdinou příběhu je osmiletý Malik, jehož otec skončí ve vyhnanství při absurdních ideologických čistkách. Zoufalá matka, jež bojuje s existenčními obtížemi, vysvětluje nepřítomnost svého muže jeho odjezdem na služební cestu. Zdecimovaná rodina musí dokonce opustit Sarajevo...
Retro o mladických iluzích získalo Zlatou palmou v Cannes a bylo nominováno na Oscara.
Premiéra: pondělí, 10. ledna ve 20:00 hod.

Dům k pověšení
Hrdinou autorova dramatu z roku 1988 je dospívající Perhan, který vyrůstá u své romské babičky. Vzhledem k jeho výjimečným telekinetickým schopnostem se zdá, že půjde v jejích stopách. Nadaný kluk se však stane chráněncem cynického překupníka...
Originální průhled do romské komunity, vyznamenaný Cenou za režii na festivalu v Cannes, vznikl na základě skutečné kauzy. Souvisela se skupinou jugoslávských Romů, jež byla zatčena italskou policií a obviněna z nelegálních kšeftů s dětmi z chudých rodin.
Premiéra: pondělí, 17. ledna ve 20:00 hod.

Nenechte si ujít
V elektrizující mlze
Stárnoucí šerif Dave Robicheaux vyšetřuje vraždu mladé prostitutky. Indicie vedou k vlivnému podnikateli Balbonimu, který podniká v oboru dětské výživy a zároveň se podílí na financování filmu z doby americké občanské války. Od jednoho z herců se šerif dozví o lidské kostře uprostřed močálu...
Francouzsko-americký mysteriózní thriller se odehrává ve zkorumpovaném prostředí New Orleans. Zápletka se točí kolem současných i dávných tajemství, do nichž zasáhne vojsko Konfederace. Režii měl Bertrand Tavernier, hudbu zkomponoval Buddy Guy.
Premiéra: sobota, 1. ledna ve 20:00 hod.

Krycí jméno: Farewell
Politický thriller, situovaný do osmdesátých let minulého století, mapuje kauzu plukovníka KGB s občanským jménem Vladimir Vetrov. Prominentní agent, zklamaný z Brežněvovy vlády i z vlastních nenaplněných ideálů, se odhodlá k zásadnímu obratu. Vyhledá v Moskvě francouzského inženýra a předá mu řadu důvěrných dokumentů, svědčících o největší špionážní akci proti Spojeným státům v historii studené války. Zdroj s krycím jménem Farewell, který se výrazně podílel na pádu komunismu, byl za své aktivity popraven.
Premiéra: sobota, 8. ledna ve 20:00 hod.

Ježek
Hlavními postavami pozoruhodného francouzského filmu, uvedeného v sekci Variety Critics Choice na letošním karlovarském festivalu, jsou intelektuálská domovnice Renée, předčasně vyzrálá jedenáctiletá dívka a noblesní japonský gentleman. Filozoficky založená Paloma, jež skepticky pozoruje své okolí, chce během svých dvanáctých narozenin spáchat sebevraždu...
Moderní pohádka se společensko-kritickým akcentem vznikla podle bestselleru S elegancí ježka z pera Muriel Barberyové. Snímek, který jako svou prvotinu natočila Mona Achacheová, nedávno zvítězil na pražském a brněnském Festivalu francouzských filmů.
Premiéra: neděle, 16. ledna ve 20:00 hod.

Půlnoční kovboj
Titulní hrdinou slavného amerického filmu z roku 1969 je prostoduchý venkovan, který odcestuje do New Yorku, kde se chce živit jako gigolo. Během bloudění nepřátelským velkoměstem, v němž postupně ztrácí veškeré iluze, potká tuberáka zvaného Krysa (hraje ho Dustin Hoffman), který mu nabídne provizorní útočiště. Ve společnosti zdevastovaného vandráka objeví solidaritu a přátelství...
Drsné podobenství režiséra Johna Schlesingera, jež sarkasticky demystifikuje konzumní ideály, získalo tři Oscary.
Premiéra: pátek, 21. ledna ve 20:00 hod.

Je to i můj život
Americké drama, které podle stejnojmenného bestselleru Jodi Picoultové natočil režisér Nick Cassavetes, vypráví o absurdním zápasu proti smrtelné nemoci. Hlavní hrdinkou je žena (hraje ji Cameron Diaz), jejíž dceři je diagnostikována smrtelná forma leukémie. V zoufalé snaze o její záchranu hrdinka zplodí další dceru, z níž se stane ideální dárce orgánů pro starší sestru. O jedenáct let později se však mladší z dívek svému bolestnému údělu vzepře. Otázka, jak dalece se obětovat pro blízkého člověka, rozdělí rodinu na dva tábory...
Premiéra: sobota, 22. ledna ve 20:00 hod.

Sirotek
Titulní postavou americko-kanadského hororu, který režíroval Jaume Collet-Serra, je devítiletá dívka, zapletená do nevysvětlitelných tragédií. Esther v rodném Rusku osiřela a její adoptivní rodina posléze zemřela při požáru, kterému dívenka unikla jen zázrakem. Posléze ji adoptuje rodina Colemanových a podivná neštěstí pokračují. Dívčin spolužák se zraní při pádu ze skluzavky, sestra ze sirotčince je ubita k smrti. Estheřinu novou matku napadne, že ani tragický požár možná nevznikl náhodou. Hrůznému podezření však zprvu nikdo nevěří...
Premiéra: sobota, 29. ledna ve 22:00 hod.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.