Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
AXN v dubnu 2011
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou
Datum: 31. března 2011 08:00
Tematický kanál akčních filmů a seriálů uvede v dubnu další sérii populárního kriminálního seriálu Myšlenky zločince VI. a čerstvé pokračování Myšlenky zločince: Chování podezřelých, a další seriály Cena za lidskost, Změna je život II. a Čarodějky ze země OZ. Dále se můžeme těšit na filmy Sedm let v Tibetu, Gothika, Krásná mimozemšťanka a Detektivové z Hollywoodu.

Seriály

Myšlenky zločince: Chování podezřelých
Čerstvé pokračování populárního kriminálního seriálu sleduje dobrodružství nového týmu BAU, který se objevil už v páté řadě. Skupinu vyšetřovatelů FBI vede zvláštní agent Sam Cooper (v podání uznávaného herce a oscarového laureáta Foresta Whitakera). Jeho zkušený tým věří ve své poslání dostat nejnebezpečnější zločince v zemi před soud. Cooper je rozený šéf, který kvůli svému přesvědčení opakovaně riskuje vlastní kariéru. Při práci se vyhýbá politickým tlakům i překážkám od byrokratické mašinérie.
Uvedení: od středy, 6. dubna, každou středu ve 22:00 hod.

Myšlenky zločince VI.
Mimořádně úspěšný seriál vypráví o práci elitního týmu FBI, jenž vytváří profily zločinců. Na základě analýzy jejich myšlení se snaží předvídat jejich další postup, než znovu udeří. Každý člen jednotky BAU vytváří vlastní expertízy, v nichž se snaží analyzovat motivace útočníků. V nové řadě sériový vrah, zvaný Princ temnoty, pokračuje ve svém vražedném řádění po celé Kalifornii. Tým expertů maniaka pronásleduje, aby zachránil dceru detektiva Spicera. Musí se však vyrovnat s odchodem JJ, přeložené do jiného oddělení.
Uvedení: pondělí, 11. a 18. dubna, ve 21:00 hod. (vždy dvě epizody)

Cena za lidskost
Remake seriálu z produkce BBC, uvedený pár týdnů po jeho americké premiéře, se z neobvyklého úhlu zabývá problematikou lidské identity. Jeho hlavními postavami je trojlístek spolubydlících: jeden je upír, druhý vlkodlak a třetí duch. Vyprávění na hraně hororu a romantiky jejich očima sleduje, jaká je cena za lidskost. Aidan, Josh a Sally zjišťují, že jejich osudy jsou horší než smrt. Zároveň však odhalí, že život i život po životě nabízí víc, než si normální lidé dokáží představit.
Uvedení: od úterý, 12. dubna, každé úterý ve 22:00 hod.

Změna je život II.
Patnáctiletá Lux, jež střídá své pobyty v pěstounských rodinách, se rozhodne vzít svůj osud do vlastních rukou. Díky právnickému chaosu najde svého biologického otce, třicátníka Nate Baze Bazileho. Objeví i svou skutečnou matku Cate Cassidyovou, jež je hvězdou místního rádia. Soudce svěří dívku jejím skutečným rodičům, místo aby jí pomohl získat rovnoprávné postavení... V nové řadě populárního seriálu navštíví Cate a Baze dívčinu školu. Zjistí, že Lux propadá, a snaží se ji přimět ke zlepšení prospěchu.
Uvedení: úterý, 19. dubna ve 21:05 a úterý, 26. dubna ve 21:00 hod.

Čarodějky ze země OZ
Dospělá Dorotka Galeové se stala úspěšnou autorkou dětských knížek a stěhuje se z Kansasu do současného New Yorku. Záhy zjistí, že obliba jejích knih souvisí s potlačenými vzpomínkami na dětství a že zázraky ze země Oz jsou skutečné. Poté, co se objeví zlá čarodějnice ze Západu, musí v sobě najít dostatek odvahy, aby ji zastavila... Postavu čaroděje ze země Oz ztvárnil v této čtyřdílné sérii Christopher Llyod. Trojnásobný laureát Ceny Emmy je divákům známý jako dr. Emmet Brown ze série Návrat do budoucnosti.
Uvedení: neděle, 24. dubna a pondělí, 25. dubna ve 21:00 hod. (vždy dvě epizody)


Filmy

Sedm let v Tibetu
Adaptace autobiografické knihy rakouského horolezce Heinricha Harrera, v jejíž hlavní roli se uplatnil Brad Pitt. Příběh sebevědomého individualisty začíná v předvečer druhé světové války, kdy Harrerova expedice míří do Himalájí. Expedici na horu Nanga Parbat však provází nepřízeň počasí a další nečekané komplikace. Ty hrdinu donutí hrdinu zůstat v Tibetu mnohem déle. Režii měl Jean-Jacques Annaud, který dobrodružství s politickým podtextem obestřel exotickou krajinomalbou.
Uvedení: pátek, 1. dubna ve 21:00 hod.

Gothika
Racionálně založená psychiatrička Miranda Greyová (Halle Berryová) se setká s fantómem dívky, která před jejíma očima náhle vzplane. Vzápětí se octne ve vězení kvůli brutální vraždě vlastního manžela a čelí strašidelným atakům. Právě ty ji však přivedou k pochopení krvavých zločinů i k odhalení jejich skutečných strůjců... Americký duchařský horor z roku 2003 natočil Mathieu Kassovitz, který má na svém kontě thriller Purpurové řeky.
Uvedení: pátek, 15. dubna ve 21:00 hod.

Krásná mimozemšťanka
Nesmělý a roztržitý vědec vyšle signál, který náhodu doputuje do cizí galaxie. Díky němu přistane na Zemi létající talíř s půvabnou mimozemšťankou (hraje ji Kim Basingerová). Pohledná vyslankyně, vybavená univerzální encyklopedií, se za doktora Millse provdá. Když zjistí, že její nové útočiště má být zničeno, postaví se na stranu ohrožených pozemšťanů a začne jim pomáhat... Americkou sci-fi komedii z roku 1989 režíroval Richard Benjamin.
Uvedení: pátek, 22. dubna ve 21:00 hod.

Detektivové z Hollywoodu
Netradičně pojatá kriminální komedie vypráví o dvojici kalifornských kriminalistů, pověřených vyšetřováním brutální vraždy. Zatímco starší Joe Gavillan (Harrison Ford) je otrlý veterán s rozháraným soukromím, jeho mladší parťák K.C. Calden (Josh Hartnett) nebere svou práci jako konečnou stanici. Kromě ní působí jako soukromý učitel jógy a sní o vlastní herecké kariéře... Film v režii Rona Sheldona se prolíná s ironickým průhledem do hollywoodského zákulisí.
Uvedení: pátek, 29. dubna ve 21:00 hod.
tisk
Cinemax začne v pátek vysílat v 16:9
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 30. března 2011 08:00

Cinemax začne v pátek vysílat v 16:9

Prémiové filmové kanály Cinemax a Cinemax 2 začnou již brzy vysílat v širokoúhlém obrazovém formátu 16:9. Po několika odkladech bude vysílání obou stanic v 16:9 s WSS spuštěno v pátek 1. 4. 2011.

Nový formát bude dostupný u všech pořadů, které byly ve widescreen vyrobeny. Provozovatel stanic HBO přešel se svými stanicemi HBO, HBO2 a HBO Comedy na 16:9 na podzim loňského roku.

tisk
Výpadek Internetového připojení - Vimperk
Lokalita: Vimperk
Trvání od: 29. března 2011 09:00
Trvání do: 29. března 2011 11:30

Vážení zákazníci,

v úterý 29.3.2011 v době od 9h do 11:30h  bude probíhat výměna hlavní řídící jednotky. Z tohoto důvodu dojde k  několika výpadkům internetového připojení. Délka výpadků může být až 30 min.

Za potíže se omlouváme a děkujeme za pochopení.

tisk
Dubnové filmové lahůdky na Cinemaxu
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 28. března 2011 10:00
Filmový satelitní a kabelový kanál Cinemax uvede v dubnu opět kvalitní evropské filmy, doplněné zámořskými snímky, např. francouzskou futurologickou bajku Možná a romanci Slečna Chambonová, britské snímky Agatha a Monty Pythonův Smysl života, nebo hořkou švédskou komedii Rozumné řešení.

A také americkou romantickou komedii Baby Máma, adaptaci komiksu Neuvěřitelný Hulk, thriller Oheň, nominovaný na tři Oscary, třetí pokračování dobrodružné série Mumie: Hrob Dračího císaře, nebo akční thriller Wanted, který byl z velké části realizován v Čechách...
.

Baby Máma
Osamělá obchodnice Kate (Tina Feyová), která se dosud zabývala pouze vlastní kariérou, ve svých sedmatřiceti letech zatouží po dítěti. Zjistí, že má mizivou šanci otěhotnět, a rozhodne se proto využít služeb náhradní matky. Ta však její dosavadní existenci totálně zpřevrací. Volnomyšlenkářská dívka (Amy Poehlerová) se nastěhuje do jejího bytu a brzy se ukáže, že je pravým opakem upjaté Kate...
Vedlejší role romantické komedie, kterou podle vlastního scénáře natočil Michael McCullers, ztvárnili Greg Kinnear a Sigourney Weaverová.
Premiéra, sobota, 2. dubna ve 20:00 hod.

Možná
Francouzská futurologická bajka z roku 1999 začíná během silvestrovské oslavy v pařížském bytě. Mladík, který se svou partnerkou odmítne počít dítě, se vzápětí octne v budoucnosti, kde z všudypřítomných pískových dun čouhají pouze vršky budov metropole nad Seinou. V bizarní pouštní civilizaci žije rozvětvená rodina jeho potomků (hrdinova zestárlého syna hraje Jean-Paul Belmondo), která potřebuje, aby dávný milostný akt skončil těhotenstvím...
Režisér Cédric Klapisch svůj film zarámoval do nápaditých dekorací a využil v něm kuriózních vehiklů...
Premiéra, středa, 6. dubna ve 22:00 hod.

Agatha
Autoři britského filmu z roku 1978 se inspirovali skutečnými událostmi z prosince 1926, kdy na několik dnů zmizela proslulá spisovatelka detektivek Agatha Christie. Příběh, odehrávající se v exkluzivních lázních, si pohrává s efektní hypotézou, podle níž vynalézavá literátka zosnovala vražedný plán vůči svému nevěrnému manželovi. Smrtícím nástrojem se údajně měla stát elektroléčba...
Režisér Michael Apted vsadil na atraktivní herecké obsazení v čele s Vanessou Redgraveovou a Dustinem Hoffmanem.
Premiéra, pátek, 8. dubna ve 20:00 hod.

Neuvěřitelný Hulk
Vědec Bruce Banner (Edward Norton) doplácí na genetický experiment, kterému ho v dětství podrobil nezodpovědný otec. Při ozáření gama paprsky se v emotivně vypjatých momentech mění v nezvladatelné monstrum, jež se musí skrývat. Na straně podivné bytosti, která se učí sebekontrole, stojí jeho přítelkyně Betty (Liv Tylerová). Hulkovým protivníkem je dívčin otec, cynický generál (William Hurt), který sní o zmutovaných vojácích pro válečné cíle...
Adaptaci jednoho z nejslavnějších amerických komiksů režíroval Louis Leterrier.
Premiéra, sobota, 9. dubna ve 20:00 hod.

Oheň
Stephen (Kurt Russell) a jeho mladší bratr Brian (William Baldwin) kráčejí ve šlépějích otce, který obětoval život svému povolání požárníka. Oba pracují u elitní jednotky, nasazované na nejsložitější případy, jejich povahy jsou ale zcela rozdílné. Kurážný Stephen přiměje svého váhavějšího sourozence, aby opustil aktivní službu. Přesvědčí ho, aby po boku detektiva Rimgala (Robert De Niro) spolupracoval na vyšetřování série požárů, jež má zřejmě na svědomí jediný pachatel...
Režii thrilleru, nominovaného na tři Oscary, měl Ron Howard.
Premiéra, pátek, 15. dubna ve 20:00 hod.

Mumie: Hrob Dračího císaře
Třetí dobrodružství z populární série se odehrává v Číně a předznamenává je starověký prolog. Mocný císař, jenž touží po nesmrtelnosti, podlehne prokletí zhrzené čarodějky a promění se v mumii. Vladařovu hrobku spolu s jeho terakotovými bojovníky objeví v roce 1946 syn protagonistů předchozích dílů. Alex spolu se svými rodiči (hrají je Brendan Fraser a Maria Belloová) a krásnou čarodějnickou dcerou musí zabránit katastrofě. Dávné vojsko chce oživit zlotřilý generál...
Podívanou, vrcholící bitvou s armádou kostlivců, natočil Rob Cohen.
Premiéra, sobota, 16. dubna ve 20:00 hod.

Rozumné řešení
Dva nejlepší kamarádi žijí v malém průmyslovém městě na severu Švédska. Oba jsou šťastně ženatí a spokojení. Erland se svou ženou vede v místním kostele školu manželství, v níž své sousedy učí ideálním partnerským vztahům, založeným na respektu a otevřenosti. Jednoho dne však Sven-Erik představí příteli svou manželku a ten se do ní bláznivě zamiluje. Hříšník navrhne bizarní řešení vzniklého problému: celá čtveřice bude žít pod jednou střechou...
Švédská hořká komedie, uvedená na loňském MFF v Karlových Varech, vznikla v režii Jörgena Bergmarka.
Premiéra, neděle, 17. dubna ve 20:00 hod.

Monty Pythonův Smysl života
Mozaika od kultovní britské skupiny si utahuje z názorových a filmových klišé, zkostnatělých hodnot i z předsudků o Bohu a smrti. V prologu filmu - v režii Terryho Jonese - se osazenstvo pojišťovny vzbouří proti svému managementu a promění se v piráty. V dalších epizodách legendární šestice (spolu s režisérem ji tvořili John Cleese, Graham Chapman, Eric Idle, Terry Gilliam a Michael Palin) zkoumá zázrak zrození, taje správné výchovy, úskalí transplantací i odvrácenou stranu labužnictví. Ocitá se také v krutých válkách...
Premiéra, pátek, 22. dubna ve 20:00 hod.

Wanted
Hrdinou akčního thrilleru, který byl z velké části realizován v Čechách, je nenápadný manažer, sužovaný svou korpulentní šéfovou. Submisivní Wesley se jednoho dne připlete do přestřelky dvou zabijáků a vzápětí absolvuje divokou automobilovou honičku po boku jednoho z nich. Tím je tajuplná kráska (Angelina Jolie), která mladíka zaveze ke svému šéfovi. Šokovaný Wesley se dozví, že jeho nedávno zabitý otec byl členem utajeného spolku. Zdědil po něm nadpřirozené schopnosti, včetně umění ohýbat dráhy střel...
Režii turbulentní fantasy, zasazené do ošuntělých kulis, měl Timur Bekmambetov.
Premiéra, sobota, 23. dubna ve 22:00 hod.

Slečna Chambonová
Jean vede obyčejný život po boku milující manželky a roztomilého syna a ve své stereotypní existenci se cítí navýsost spokojený. Jednoho dne však vyzvedává Jeremyho ze školy a narazí přitom na jeho učitelku. Elegantní a sympatická slečna Chambonová se zásadně liší od všech žen, které dosud poznal. Náhodné setkání zdánlivě vyrovnaného Jeana pronikavě ovlivní. Bude jeho nová známost trvalá, nebo půjde jen o přechodný flirt?
Úsměvnou romanci o citových zmatcích natočil francouzský herec a režisér Stéphane Brizé.
Premiéra, neděle, 24. dubna ve 22:00 hod.

Zralá láska
Hlavní postavou amerického romantického dramatu je sedmaosmdesátiletý Robert (Martin Landau), který celý život strávil jako zapřísáhlý samotář. Týden před Vánocemi se však do jeho ulice nastěhuje tajuplná cizinka. Rezignovaný stařík se jednoho dne vrátí z obchodu, kde pracuje, a najde ji na zápraží svého domu. Setkání s moudrou a energickou Mary (Ellen Burstynová) se brzy promění v pozoruhodně pevný vztah...
Křehký příběh o pozdní lásce, podmalovaný působivou hudbou, režíroval Nicholas Fackler.
Premiéra, sobota, 30. dubna ve 20:00 hod.
tisk
Dubnové programové tipy HBO a HBO HD
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 24. března 2011 10:00
Na duben připravil placený satelitní a kabelový filmový kanál pro své abonenty desetidílnou ságu Hra o trůny, odehrávající se ve fiktivní říši Západozemí, komedii Exmanželka za odměnu, dobrodružnou fantasy Princ z Persie: Písky času, inspirující se čtvrtým dílem série populárních videoher, osmioscarový film Milionář z chatrče, romantické drama Manolete, anebo dokumenty Mezi dvěma světy a Teenage Paparazzo a muzikál Nine...

Tip měsíce

Hra o trůny
Desetidílná sága, natočená v produkci HBO podle bestselleru Píseň ledu a ohně z pera George R. R. Martina, se odehrává ve fiktivní říši Západozemí. Zemi, kde léta trvají desítky roků a zimy se mohou protáhnout na celý lidský život, začínají sužovat nepokoje. Královstvími Západozemí - pletichářským jihem, divokým východem i ledovým severem, ohraničeným starobylou Zdí, jež chrání království před pronikáním temnoty, zmítají boje dvou mocných rodů o nadvládu...
Producenty dobrodružství, kteří se podíleli i na jeho scénářích, jsou David Benioff a D. B. Weiss. Seriál se natáčel ve studiu Paint Hall v severoirském Belfastu a na řadě dalších míst v Severním Irsku a na Maltě. V hereckém obsazení se objevuje řada zvučných jmen: Mark Addy (král Robert Baratheon), Sean Bean (lord Eddard Stark řečený Ned), Emilia Clarkeová (Daenerys Targaryen), Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Jack Gleeson (princ Joffrey Baratheon), Iain Glen (Jorah Mormont), či Lena Headeyová (královna Cersei Lannister).
Premiéry: pondělí, 18. a 25. dubna, ve 22:00 hod.

Nedělní premiéry

Exmanželka za odměnu
Americká kriminální komedie v režii Andyho Tennata těží z osvědčeného modelu rozvedeného páru, který se znovu sbližuje pod vlivem nebezpečných situací. Bývalý policista Boyd (Gerard Butler), který se živí jako lovec lidí a potácí se v dluzích kvůli hazardu, má za úplatu najít svou ex-partnerku. Tou je reportérka Nicole (Jennifer Anistonová), jež se kvůli sledování nové kauzy nedostavila k soudu. Boyd její pobyt snadno zjistí a Nicole odchytí na dostihovém závodišti. Dozvídá se podrobnosti o vražedném spiknutí, které jeho bývalá žena šetří. Nicole mu časem uteče, vzápětí se ale octne ve zločinecké pasti a Boyd ji musí zachraňovat... Příběh o kontroverzním vztahu ozvláštňují finty ústředního páru, kterými zkoušejí vyzrát jeden na druhého.
Premiéra: neděle, 3. dubna ve 20:00 hod.

Princ z Persie: Písky času
Dobrodružnou fantasy, kterou v produkci Jerryho Bruckheimera natočil režisér Mike Newell, inspiroval čtvrtý díl stejnojmenné série populárních videoher. Perský vládce Šaraman přijme do rodiny ke dvěma synům chudého sirotka Dastana a vychová ho jako vlastního potomka. Bezelstný mladík (Jake Gyllenhaal) je po dobytí svatého města Alamút obviněn z královraždy a uprchne. Přidá se k němu princezna znepřátelené země (Gemma Artertonová), která chce získat zpět posvátnou dýku. S její pomocí lze měnit čas a ovlivňovat budoucnost. Dastan netuší, že o zázračný předmět usiluje i jeho proradný strýc (Ben Kingsley)...
Podívaná, ozvláštněná odkazy na současnost, těží z pohádkové poetiky i z dynamiky akčních sekvencí. V intencích předlohy obsahuje atraktivně stylizované rvačky a souboje.
Premiéra: neděle, 10. dubna ve 20:00 hod.

Manolete
Titulní postavou španělsko-britského romantického dramatu je slavný toreador Manuel Laureano Rodríguez Sánchez, známý pod jménem Manolete. Narodil se v roce 1917 v Cordóbě a dožil se pouhých třiceti let. Když tento populární bojovník zahynul v aréně, diktátor Franco vyhlásil tři dny národního smutku... Režisér Menno Meyjes vylíčil poslední údobí Manoletova života, kdy ve čtyřicátých letech minulého století získal celonárodní proslulost. Film začíná líčením jeho cesty do Linares, kam jede navštívit svou matku. Manolete rekapituluje mezní okamžiky svého života, včetně triumfů v aréně i vztahu s milovanou herečkou (Penélope Cruz). Zároveň přemýšlí o ukončení své kariéry. Titulní roli ztvárnil Adrien Brody, který je laureátem Oscara ze drama Pianista.
Premiéra: neděle, 17. dubna ve 20:00 hod.

Milionář z chatrče
Britský film, natočený podle stejnojmenného románu indického diplomata Vikase Swarupa, rámuje asijská verze televizní soutěže Chcete být milionářem?. Populárního klání se účastní i osmnáctiletý Džamal, který na všechny otázky odpovídá správně a má na dosah pohádkovou výhru dvaceti milionů rupií. Znalosti chudého mladíka však vzbudí podezření, že podváděl. Džamal se octne v kolotoči krutého policejního vyšetřování. Během něj rekapituluje svůj život v bombajském slumu i důvody, proč se do soutěže přihlásil. Objasňuje pozadí svých fenomenálních vědomostí a prozrazuje, že v některých momentech zafungovala šťastná náhoda...
Britský režisér Danny Boyle pojal příběh jako mix trpkého sociálního svědectví a jímavé pohádky o cestě na výsluní. Průhled do exotické společnosti, rozdělené příslušností ke kastám, získal předloni osm Oscarů: za nejlepší film, režii, kameru, adaptovaný scénář, hudbu, píseň, střih a zvuk.
Premiéra: neděle, 24. dubna ve 20:00 hod.

Zvláštní tipy

Mezi dvěma světy
Maďarský dokument z produkce HBO nahlíží do komunity sociálně nerovnoprávných azylantů a do jejich každodennosti v uprchlickém táboře. Počet registrovaných žadatelů o azyl v Maďarsku stoupl minulý rok na čtyři tisíce. V souvislosti s přísným soudním řízením je status uprchlíka přidělován pouze jednomu žadateli z deseti. Ti úspěšní jsou poté převezeni z táborů do stanice pro uprchlíky. Mohou tu žít jeden rok, ve stanovené době se setkávají se sociálními pracovníky, učí se jazyk a prostřednictvím humanitárních organizací se připravují na existenci v nové vlasti.
Premiéra: čtvrtek, 14. dubna ve 22:00 hod.

Teenage Paparazzo
Adrian Grenier - hvězda seriálu Vincentův svět - se jedné noci setká v Los Angeles s mladičkým fotografem Austinem. Je ohromen jeho řečnickými dovednostmi, která jsou stejně rychlé jako jeho schopnost mačkat spoušť. Grenier se poté rozhodne mladého lovce senzací sledovat podrobněji...
Po střetu s dětským paparazzem jsem se rozhodl otočit kameru proti bulvárním fotografům a pokusit se je prostřednictvím Austina pochopit. A najít alespoň nějaký smysl v tom šíleném světě celebrit, říká autor pozoruhodného dokumentu, který osobně představil na loňském karlovarském festivalu.
Premiéra: čtvrtek, 28. dubna ve 22:00 hod.

Nenechte si ujít

Dopisy pro Julii
Začínající americká novinářka Sophie se svým snoubencem Victorem se vypraví na předsvatební cestu do italské Verony. Victor však žije přípravami na otevření vlastní restaurace a jeho partnerka zůstane ve městě věčných milenců sama. Při toulkách městem sleduje tajuplnou ženu, jež sbírá dopisy, obsahující vzkazy pro Julii. Objeví tým místních dobrovolnic, které na ně odpovídají. Jeden z nich - starý padesát let - kuriózně zasáhne do hrdinčina života...
Romantickou road movie, rámovanou malebnou krajinou, režíroval Gary Winick.
Premiéra: sobota, 2. dubna ve 20:00 hod.

Buddenbrookovi (1.+ 2.)
Adaptace stejnojmenného románu Thomase Manna z roku 1900 líčí spletité osudy rodiny lübeckých obchodníků, jež patřila k severoněmecké aristokracii a vyznačovala se pracovitostí, pevnou vírou i úctou k vlastním kořenům. Tomas (Mark Waschke) se po otcově smrti snaží vést rodinný podnik navzdory rostoucí konkurenci i radikálním společenským změnám. Jeho bratr Christian (August Diehl) se naopak odpovědnosti vyhýbá. Rodinu se snaží udržet pohromadě jejich sestra Tony (Jessica Schwarzová), která v zájmu rodinného štěstí obětuje svou lásku...
Premiéry: pátek, 8. dubna, sobota, 9. dubna ve 20:00 hod.

Bejvalek se nezbavíš
Americká romantická komedie s mystickými prvky, kterou režíroval Mark Waters, vypráví o kuriózní nápravě notorického sukničkáře. Slavný fotograf Connor Mead (Matthew McConaughey) jede na nácvik svatby svého bratra do venkovského domu, kde potká ducha zemřelého strýce (Michael Douglas). Bývalý svůdník dá zapřísáhlému starému mládenci pádnou lekci. S pomocí trojlístku jeho bývalých přítelkyň provede nezodpovědného floutka jeho minulostí, přítomností i možnou budoucností. Ta je natolik odstrašující, že Connora přiměje k pokání.
Premiéra: sobota, 16. dubna ve 20:00 hod.

Nine
Americký muzikál v režii Roba Marshalla zpracovává jevištní verzi feérie, inspirovanou Felliniho filmem 8 1/2. Režisér Guido (Daniel Day-Lewis) si neví rady s připravovaným filmem Italia, který má v polovině šedesátých let natáčet v římských ateliérech. Je rozkolísaný mezi svou zklamanou manželkou Luisou (Marion Cotillardová) a neodbytnou milenkou Carlou (Penélope Cruzová). Jeho imaginaci ovlivňují i další ženy: hvězda jeho filmu Claudia (Nicole Kidmanová), empatická kostýmní výtvarnice Lilli (Judi Denchová), či živočišná Saraghina, jež byla dráždivou ikonou jeho klukovské party...
Koláž o nutkavých vzpomínkách, tvůrčích mukách a milostných trampotách, zpestřená odkazy na Felliniho filmy, je komponována jako sled muzikálových výstupů. V nejefektnějším z nich se vyzývavá americká novinářka (Kate Hudsonová) vyznává ze svého obdivu k italské kinematografii.
Premiéra: pátek, 22. dubna ve 20:00 hod.

Inkoustové srdce
Rodinná fantasy režiséra Iaina Softleyho, natočená podle bestselleru Cornelie Funkeové, si pohrává s prolínáním pohádek a reality. Restaurátor knížek Mortimer (Brendan Fraser) a jeho dospívající dcera Meggie mají dar zhmotňovat postavy z literárních dobrodružství. V důsledku této schopnosti však Mortimer kdysi ztratil svou manželku, unesenou padouchy z příběhu Inkoustové srdce. Při návštěvě antikvariátu jednoho dne uslyší známý hlas, pokus o vysvobození milované ženy má ale nečekané důsledky...
Hvězdné obsazení zpestřují Helen Mirrenová a Paul Bettany.
Premiéra: sobota, 23. dubna ve 20:00 hod.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.