Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Změny na pozemních TV vysílačích Kleť a Mařský vrch
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 1. července 2010 16:00

Jak již bylo dříve oznámeno v médiích, dnes v noci proběhla poměrně významná změna na pozemních televizních vysílačích Kleť, Vimperk - Mařský vrch a Tábor - Radimovice. Konkrétně byly vypnuty analogové signály TV Nova - kanál R 2, R 8, ČT 1 - kanály K 39 a K 32, ČT 2 - K 47, TV Prima - K 33 a K 51 atd.
Zároveň došlo ke změně vysílacího kanálu pozemního DVB-T multiplexu 2 (Nova, Prima, Barrandov aj.) z dočasného kanálu K 50 na definitivní kanál K 39.

Pro účastníky kabelové televize Elsat těmito změnami nevznikají žádné potíže a nutnost dokupování dalších doplňkových zařízení. V průběhu dnešního dopoledne bylo našimi technickými skupinami provedeno nezbytné přeladění příslušné technologie na našich hlavních stanicích ve všech městech s kabelovými rozvody Elsat. V současné době již vše funguje tak jako dříve - tedy TV Nova a Prima v analogové nabídce na stávajících kanálech a programy z DVB-T multiplexu 2 též na stávajícícím kanálu pro DVB-C paket A (kanál SR 3, resp. SR 4 ve Vimperku).

Naši účastníci by tedy neměli být nuceni některé programy a kanály na svých televizorech a kabelových Set Top Boxech přelaďovat ani dělat žádné jiné změny, vše běží stejně jako dříve. Drobný zádrhel by mohl nastat jen u některých televizorů s DVB-C tunery - může se stát, že televizor chybně interpretuje interní NIT a PMT tabulku, a paket A bude na TV nutno znovu naladit. To už ale nemůžeme ovlivnit, záleží to na verzi software v konkrétním televizoru. Každopádně - všechny vnější ladicí parametry pro všechny analogové i digitální programy a kanály jsou stejné jako doposud.

Jiná situace může nastat v domech se společnými televizními anténami (STA), kde tyto STA dále přijímají původní (dočasný) vysílací kanál K 50 a naopak nepřijímají aktuální kanál K 39 pro DVB-T multiplex 2 s programy TV Nova, TV Prima, Nova Cinema, Prima Cool a TV Barrandov. Tyto programy tudíž divákům v těchto STA na televizorech a Set Top Boxech zmizí. Přeladění STA bude vyžadovat manuální zásah anténáře, což při počtu STA může být otázka dlouhých týdnů. Pro postižené diváky je tedy nejlepším a nejrychlejším řešením připojení na kabelovou TV Elsat, protože kabelová televize na rozdíl od satelitního nebo internetového příjmu bez problémů nakrmí televizním a rozhlasovým signálem všechny televizory, videa, rekordéry a stereo zařízení, i když jsou již staršího data a nemají v sobě zabudován digitální DVB tuner.

 

 


tisk
Výpadek Internetového připojení - Č. Budějovice, Písek, Vimperk
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Písek
Trvání od: 28. června 2010 01:00
Trvání do: 28. června 2010 05:00

Dobrý den,
dovolujeme si Vás informovat o plánovaných pracích na IP síti ČDT, které
proběhnou dne 28.6.2010 od 00:01 do 05:00.

Důvodem je přepojení hlavních přenosových tras IP sítě na novou technologii.
V některých případech může během prací dojít ke kratším výpadkům služeb
(max. cca 5 min). Budeme se samozřejmě snažit o bezvýpadkový průběh, popř.
jejich minimalizaci.


Omlouváme se za způsobené komplikace.

tisk
Výpadek všech služeb ve Vimperku
Lokalita: Vimperk - kab. rozvod Vimperk
Trvání od: 24. června 2010 07:30
Trvání do: 24. června 2010 11:30

Upozorňujeme naše účastníky ve Vimperku, že ve čtvrtek 24. 6. v době mezi 7.30 - 11.30 hod. dojde k úplnému výpadku všech námi poskytovaných služeb (KT a Internet) v celém kabelovém rozvodu Vimperk. Důvodem výpadku je výluka napájení elektrickou energií od společnosti E.ON a.s. v místě hlavní stanice kabelového rozvodu.
Omlouváme se za případné potíže s tímto výpadkem spojené.

Původní zpráva o výluce od E.ON Energie a.s.:

Vážený zákazníku, uživateli služby E.ON Energie24,
Energetická společnost E.ON Energie, a.s., Vás upozorňuje, že z  důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy - rekonstrukce, oprava, údržbové a revizní práce - bude dočasně přerušena dodávka elektrické energie do Vašeho místa spotřeby:

Číslo místa spotřeby 3500055999
Mírová, /458
385 01 Vimperk

Přerušení dodávky elektřiny je plánováno od 24.06.2010 07:30:00 hod. do 24.06.2010 11:30:00 hod. Číslo odstávky O1011204.

Děkujeme za pochopení důvodů, které vedou k provedení tohoto  kroku.
Úpravy na zařízení distribuční soustavy mají za cíl zlepšení a zkvalitnění dodávek elektřiny.

E.ON Energie, a.s.
F. A. Gerstnera 2151/6
CZ-370 49 České Budějovice
www.eon.cz

tisk
Změna u DVB-C HDTV paketu G (ARD, ZDF, ARTE HD)
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 22. června 2010 16:00
Změna u DVB-C HDTV paketu G  (ARD, ZDF, ARTE HD)

Upozorňujeme naše účastníky, že kabelový digitální HDTV paket H s programy ARD, ZDF a ARTE HD byl nebo v nejbližší době bude v rámci optimalizace obsazení kanálového multiplexu přesunut z původního tv kanálu SE 31 na nový tv kanál SE 33 (402,00 MHz). Na původní kanál SE 31 byl zařazen další (již třetí) vlastní skládaný digitální paket Elsat.
Účastníkům s televizory s DVB-C tunery naladění paketu na nové pozici proběhne automaticky v rámci průběžné aktualizace programů a kanálů na přijímači. Na kabelových STB je potřeba paket G na novém kanálu SE 33 znovu naladit Automatickým nebo Manuálním laděním obvyklým způsobem. Připomínáme, že HDTV paket G je šířen s modulací QAM 128!

Změna se týká všech kabelových rozvodů Elsat. V rozvodu Trhové Sviny byla změna provedena již dříve.
V úterý 22. 6. byla změna provedena v rozvodech Č. Budějovice, Písek a Týn nad Vltavou. Ve Vimperku ke změně dojde ve čtvrtek 24. 6., v rozvodech Č. Krumlov a Kaplice též v nejbližší době.
Přelaďte si prosím své HDTV přijímače .
tisk
Vyjádření k výpadkům programů TV Nova
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 21. června 2010 16:00

Dnes jsme obdrželi toto sdělení z technického oddělení TV Nova.
Považujeme za vhodné s ním seznámit i naše zákazníky:

Vážení obchodní přátelé,

omlouváme se Vám za občasné výpadky signálu či zvuku našich programů NOVA, NOVA CINEMA, MTV, NOVA Sport v posledních dnech. Problém vzniká na trase mezi předávacím bodem na Barrandově a uplinkovou stanicí v Usingenu, odkud se programy vysílají na satelit ASTRA. Vypadá to, že nejde o jednoduše zjistitelnou závadu, nicméně Vás chceme ubezpečit, že problém intenzivně řeší dodavatelské společnosti, které pro nás transport datového toku zajišťují.

S pozdravem
Martin Rajman

Vedoucí distribuce kabelových TV

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.