Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Změna/přesun u programu NOVA HD
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - kab. rozvod Č. Budějovice, Písek, Vimperk, Týn
Datum: 23. února 2011 11:00
Změna/přesun u programu NOVA HD

Jak si někteří naši pozorní zákazníci, přijímající naše kabelové HDTV programy již povšimli, na programu NOVA HD zmizelo informační EPG a místo něj se objevuje informace o přeladění programu. Důvodem je skutečnost, že program NOVA HD mění svou pozici na satelitu a také poměrně významně mění technické parametry. Tato změna představuje pro nás jakožto kabelového operátora dost zásadní zásah a vyžaduje poměrně značnou úpravu přijímací a odbavovací technologie. Tyto úpravy nejsou jednoduché a vyžadují určitou přípravu a následně i změnu přímo v programové nabídce, resp. v umístění programu Nova HD v nabídce. Do doby, než bude změna připravena, poběží program Nova HD beze změny v původné podobě v DVB-C paketu J na tv kanálu SE 35 (418 MHz). Po zprovoznění Novy HD již z nové satelitní pozice je předběžný plán zatím takový, že v rozvodech Č. Budějovice, Písek, Vimperk a Týn bude NOVA HD přesunuta z paketu J na kanálu SE 35 do DVB-C paketu G na kanálu SE 31 (386 MHz) a bude přidána ke stávajícím programům Viasat, Discovery a Sport 5. Tato změna bude u některých Set Top Boxů a televizorů vyžadovat nové naladění digitálních paketů, resp. nové proladění paketu G, některé televize s DVB-C tunery si novou Novu HD přidají do paměti automaticky. V rozvodech Č. Krumlov a Kaplice bude Nova HD dočasně i nadále šířena v původním paketu J na kanálu SE 35 a přesunuta bude až v průběhu roku.
Jsme si vědomi, že pro naše zákazníky přijímající naši HDTV nabídku tato změna může znamenat určitou komplikaci, ale tato změna je vynucená a je nutná k tomu, abychom mohli program NOVA HD v našich rozvodech i nadále úspěšně šířit.
tisk
Březnové programové tipy HBO a HBO HD
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Datum: 22. února 2011 16:00
V březnu připravil placený satelitní a kabelový filmový kanál pro své abonenty premiéru slavného filmu režiséra Jamese Camerona Avatar, a dále např. historické drama Spartakus: Bohové arény, americkou komedii Slečna zamilovaná, postkatastrofickou sci-fi Kniha přežití, mysteriózní thrillery Pevné pouto a Muži, kteří nenávidí ženy, biografické drama Amelia, anebo dramata z jižní hranice USA Plot a Cesta domů...

Tip měsíce

Spartakus: Bohové arény
Hlavní postavou historického dramatu, jehož děj předchází příběhu nedávno uvedeného seriálu Spartakus: Krev a písek, je gladiátor Gannicus (Dustin Clare). Tento kurážný bojovník byl jedním z prvních šampiónů Batiatovy gladiátorské školy. Během zápasů mimořádně dovedně ovládal svůj meč, zároveň náruživě holdoval vínu a ženám... Další klíčovou postavou je samotný Batiatus (John Hannah), jenž chce svrhnout nadvládu svého otce a převzít kontrolu nad školou. Je připraven zradit kohokoli a touží po tom, aby právě jeho gladiátoři byli těmi nejžádanějšími zápasníky. Po boku mu stojí vypočítavá manželka Lucretia (Lucy Lawlessová), která bezostyšně využívá svou svůdnou přítelkyni Gaiu. Společně se nezastaví před ničím, aby oklamali davy, upevnili svou moc a získali maximální bohatství.
Premiéry: úterý, 22. a 29. března ve 22:00 hod.

Nedělní premiéry

Slečna zamilovaná
Titulní hrdinkou americké romantické komedie je potrhlá Mary (Sandra Bullocková), jež se živí vymýšlením křížovek pro lokální deník v Sacramentu. Nezadaná žena se seznámí s pohledným Stevem (Bradley Cooper), jenž pracuje jako kameraman zpravodajské televize. Hned během jejich prvního setkání zdrženlivého muže zaskočí svým erotickým atakem. Pak ho začne pronásledovat po štacích, kde natáčí. Do kontroverzního vztahu se zaplete hrdinův kolega, reportér Hartman (Thomas Haden Church), který Mary namluví, že odmítavý Steve ji ve skutečnosti miluje. Ten však svou ctitelku považuje za nebezpečného blázna... Jedna z nejdramatičtějších epizod se odehraje v Texasu, kde Mary se svými přáteli zažije řádění tornáda... Milostnou crazy, kombinovanou se satirou o senzacechtivých médiích, natočil Phil Traill.
Premiéra: neděle, 6. března ve 20:00 hod.

Kniha přežití
Americká postkatastrofická sci-fi se odehrává ve zpustošené budoucnosti, kde řádí zdivočelé bandy, jež na potkání zabíjejí a okrádají své bezmocné bližní. Proti nim bojuje osamělý poutník Eli (Denzel Washington), jenž střeží poslední výtisk Bible, skýtající jedinou naději na lepší budoucnost. K oduševnělému mstiteli se přidá mladá Solara (Mina Kunisová), sužovaná svým adoptivním otcem, jenž vládne jedné ze zvlčilých enkláv. Eli a Solara po mnoha dramatických střetech doputují do místa, jehož obyvatelé se pokoušejí o renesanci pospolitého života... Pochmurná vize s pozoruhodnou výpravou, kterou režírovali bratři Allen a Albert Hughesovi, líčí devastaci světa v důsledku neexistence mravního řádu. Ústředního padoucha, jenž chce vzácnou knihu získat kvůli upevnění vlastní moci, ztvárnil Gary Oldman.
Premiéra: neděle, 13. března ve 20:00 hod.

Avatar
V jednom z nejslavnějších dobrodružství nového milénia režisér James Cameron využil převratných počítačových technologií. S jejich pomocí propojil svět lidí s fantastickou říší na planetě Pandora, kde žijí bytosti se zcela jinou fyziognomií a harmonickým vztahem k přírodě. Pragmatičtí pozemšťané na vzdáleném teritoriu objeví vzácnou horninu a chtějí ji vytěžit. K infiltraci jim slouží umělí tvorové, kteří se navenek podobají domorodcům, mají však dálkově ovladatelné myšlení. Jedním z dokonale upravených avatarů je bývalý mariňák Jake (Sam Worthington), který se během své mise zamiluje do dcery místního náčelníka a přidá se k ohroženým pandořanům... Příběh se sugestivními akčními scénami nabízí řadu ekologických i politických analogií. Polemizuje s vykořisťováním přírodních národů, devastací krajiny a živočichů i s vojenskými zásahy v cizích zemích.
Premiéra: neděle, 20. března ve 20:00 hod.

Pevné pouto
Prolog duchařského mystéria, inspirovaného knihou Alice Seboldové, líčí zrání vnímavé Susie (Saorsie Ronanová), která zažívá typické radosti i smutky dívek svého věku. Perverzní soused ji vláká do skrýše pod kukuřičným polem, kde čtrnáctiletou Susie zavraždí. Hrdinka však nezemře, ale začne existovat ve fantaskním prostoru mezi nebem a zemí, odkud pozoruje reakce bližních. Zoufalý otec (Mark Wahlberg) se snaží vraha své dcery odhalit a usvědčit, matka (Rachel Weiszová) se dívčinu památku pokouší zakonzervovat a kvůli psychickým problémům rodinu dočasně opustí. Nejrozumněji reaguje hrdinčina svérázná babička (Susan Sarandonová)... Příběh s pozoruhodnými surrealistickými výjevy, oscilující mezi několika žánry, režíroval Peter Jackson. Na jeho výkonné produkci se podílel Steven Spielberg.
Premiéra: neděle, 27. března ve 20:00 hod.

Zvláštní tipy

Cesta domů
Svědectví režisérky Rebeccy Cammisaové o několika vynalézavých dětech, které se pokoušejí proniknout z Mexika do USA přes nepropustnou hranici, tvořenou více než tisícikilometrovým plotem. Malí emigranti překonávají bariéru v nákladním vlaku, zvaném příznačně Bestie. Dokument sleduje strastiplné putování Olgy a Freddyho, devítiletých dětí z Hondurasu, jež se zoufale snaží dostat ke svým rodinám v Minnesotě. Dalším z protagonistů je José, desetiletý kluk ze Salvadoru, který skončí v mexickém vězení. Jiným hrdinou autentické sondy je čtrnáctiletý Kevin, který cestuje do New Yorku, kde chce finančně zabezpečit svou rodinu...
Premiéra: čtvrtek, 24. března ve 22:15 hod.

Plot
Režisérka Rory Kennedyová - autorka slavného dokumentu Přízraky Abu Ghraib o týrání muslimských vězňů – se zabývá proslulou bariérou na jižní hranici USA. Existenci plotu na americko-mexickém pomezí, dlouhého víc než tisíc kilometrů, zkoumá z rozličných úhlů. Srovnává názory reprezentantů soukromých farem, chráněných krajinných oblastí a dalších zasvěcených lidí... Dokument z originální produkce HBO odkrývá také ideologické rozpory i dezinformace, které stavbu provázely. Prostřednictvím rozhovorů se strážci hranic, farmáři, ekology i přistěhovalci upozorňuje na rozpor mezi fakty a politickými proklamacemi.
Premiéra: čtvrtek, 31. března ve 22:25 hod.

Nenechte si ujít

Nezapomeň na mě
Milostné drama o jednatřicetiletém muži z bohaté rodiny, kterého poznamenala sebevražda staršího bratra a rozvod rodičů. Rozháraný Tyler (Robert Pattison) se chce za neadekvátní zákrok pomstít drsnému policistovi a prostřednictvím svého kamaráda se sblíží s jeho dcerou. Podivínská Ally (Emilie de Ravinová) jeho chandrám rozumí: sama se totiž vyrovnává s tragickou smrtí matky i s naschvály svých spolužaček. Vztah mladé dvojice prochází rozličnými peripetiemi a zasáhne do něj teroristický útok na New York z 11. září... Režii měl Allen Coulter, kontroverzní otce mladého páru zosobnili Pierce Brosnan a Chris Cooper.
Premiéra: sobota, 5. března ve 20:00 hod.

Muži, kteří nenávidí ženy
První díl trilogie, inspirované bestsellery Stiega Larssona, líčí pátrání po okolnostech dávného zmizení dívky z prominentní rodiny. Soukromého vyšetřování se na popud jejího strýce ujme novinář Mikael Blomkvist, jenž na začátku prohraje spor s vlivným politikem a musí opustit své zaměstnání. Další klíčovou postavou je mladá hackerka Lisbeth, jež umí získávat zasuté informace. Odstavený žurnalista a otrlá samotářka začnou spolupracovat. Nitky obludného případu souvisejí s ideologickým fanatismem a skrytými perverzemi uvnitř zdánlivě spořádaného rodinného klanu... Mysteriózní thriller, připomínající Fincherův hit Sedm i Vinterbergovu sondu Rodinná oslava, režíroval Niels Arden Oplev.
Premiéra: sobota, 12. března ve 22:00 hod.

Management
Americké romantické drama režiséra Stephena Belbera vypráví o hledání smysluplného citového pouta navzdory konvencím a stereotypům. Mike a Sue (Steve Zahn a Jennifer Anistonová) se náhodně sblíží v arizonském motelu, který patří Mikeovým rodičům. Mike ve snaze navázat s atraktivní ženou trvalejší vztah odcestuje do Marylandu, kde Sue pracuje. Brzy však zjistí, že do jejího pečlivě naplánovaného života se nehodí. Konzervativní Sue se vrací k bývalému příteli (Woody Harrelson), který jí slibuje možnost seberealizace v charitě. Mike se nicméně rozhodne bojovat o její přízeň.
Premiéra: sobota, 19. března ve 20:00 hod.

Amelia
Biografické drama o legendární americké pilotce Amelii Earhartové, jež ve třicátých letech minulého století jako první žena na světě přeletěla Atlantický oceán. Výpravné retro režisérky Miry Nairové rekapituluje hrdinčinu životní dráhu od dob jejího mládí, kdy uviděla letadlo nad pláněmi v rodném Kansasu. Vypráví o manželství odvážné ženy s charismatickým Georgem Putnamem (Richard Gere) i o jejím milostném poměru s Genem Vidalem (Ewan McGregor). V roce 1937, během pokusu obletět zeměkouli, však Amelia (v podání Hilary Swankové) zmizela nad Pacifikem.
Premiéra: sobota, 26. března ve 20:00 hod.
tisk
Problémy s příjmem filmového kanálu HBO HD
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Trvání od: 17. února 2011 09:00
Trvání do: 17. února 2011 08:00
Problémy s příjmem filmového kanálu HBO HD
 
V poslední době jsme zaznamenali určité problémy s příjmem, resp. kvalitou obrazu filmového kanálu HBO HD. Hlavně ve večerních hodinách dochází k občasnému rozpadu obrazu, kostičkování až úplným výpadkům signálu.
Po prověření přijímací cesty na naší hlavní stanici bylo zjištěno, že je vše v pořádku, nedošlo k žádné poruše a zdroj problému tedy není na naší straně. Věc byla proto konzultována přímo s technikem společnosti HBO ČR v Praze s tímto výsledkem (via e-mail):
 
v poslední době jsme zaznamenali potíže s příjmem HBO HD způsobené občasným vysíláním ze sousedního satelitu Atlantic Bird 3 - 5°W na blízké frekvenci. Tímto způsobené vzniklé interference bohužel ovlivňují kvalitu našeho vysílání. V současné době jedná naše centrála o změně frekvence transpondéru pro HBO HD.
 
Doufáme tedy, že se společnosti HBO podaří v co nejkratší době problém uspokojivě vyřešit tak, aby kanál HBO HD mohl být opět přijímán, šířen a sledován v bezvadné kvalitě bez výpadků a poruch.
 
Za vzniklé, námi nezaviněné potíže se našim zákazníkům omlouváme.
tisk
Výpadek části programů v digitální a analogové nabídce
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Trvání od: 8. února 2011 08:00
Trvání do: 8. února 2011 14:00
Vážení zákazníci,
oznamujeme vám tímto, že v úterý 8. 2. 2011 dojde k době mezi 08.00 – 14.00 hodin k výpadku části programů v digitální nabídce a též několika tv programů i v analogové nabídce. Výpadek se týká programů ve zvlášť placených službách (filmové kanály, Rozšířená nabídka) i některých programů volně šířených.
 
Bližší údaje:
úterý 8. 2. 2011
v době: 08.00 – 14.00
města: Č. Budějovice, Písek, Vimperk, Týn nad Vltavou, Č. Krumlov
programy:
digitální nabídka – HBO, Cinemaxy, Hustler, AXNy, ESP2, Minimax, F&H, Spektrum, Sport 1, CS Film, Film+, Extreme Sport, Jim Jam, Viasaty, Discovery, Sport 5
analogová nabídka – Sport 5, Viasat Nature, Jim Jam
důvod: výměna technologie přenosových tras a rekonfigurace nastavení za účelem navýšení přenosové kapacity

Děkujeme za pochopení.
tisk
Náhrada zaniklé televizní stanice Z1 TV
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 3. února 2011 08:00
Zkrachovalá televizní stanice Z1, která v minulém týdnu ukončila své vysílání, byla v kabelových rozvodech Elsat v analogové nabídce prozatím nahrazena slovenskou zpravodajskou stanicí podobného zaměření TA3. Tato stanice bude jako náhrada šířena po tu dobu, než bude případně rozhodnuto jinak a původní stanice Z1 bude v analogové nabídce definitivně nahrazena něčím jiným.
 
V digitální nabídce v DVB-C paketu A na tv kanálu SR3 (SR4) vzhledem k charakteru použité technologie zatím nebyla stanice Z1 nahrazena ničím. Na jejím místě se jiná (jiné) televizní stanice automaticky objeví v případě, že provozovatel pozemního DVB-T multiplexu 3 (ČRa) ji (je) začne v tomto multiplexu místo Z1 plošně šířit.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.