Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Vyjádření k výpadkům programů TV Nova
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 21. června 2010 16:00

Dnes jsme obdrželi toto sdělení z technického oddělení TV Nova.
Považujeme za vhodné s ním seznámit i naše zákazníky:

Vážení obchodní přátelé,

omlouváme se Vám za občasné výpadky signálu či zvuku našich programů NOVA, NOVA CINEMA, MTV, NOVA Sport v posledních dnech. Problém vzniká na trase mezi předávacím bodem na Barrandově a uplinkovou stanicí v Usingenu, odkud se programy vysílají na satelit ASTRA. Vypadá to, že nejde o jednoduše zjistitelnou závadu, nicméně Vás chceme ubezpečit, že problém intenzivně řeší dodavatelské společnosti, které pro nás transport datového toku zajišťují.

S pozdravem
Martin Rajman

Vedoucí distribuce kabelových TV

tisk
Změna v DVB-C paketu F na tv kanálu SE 28 (362,0 MHz)
Lokalita: Vimperk, Písek - kab. rozvod Č. Budějovice, Písek, Vimperk
Datum: 16. června 2010 16:00
Změna v DVB-C paketu F na tv kanálu SE 28 (362,0 MHz)
 
Upozorňujeme naše účastníky, přijímající nekódovanou volně šířenou digitální nabídku Elsat pomocí kabelových Set Top Boxů nebo televizorů s DVB-C tunery, že dnes došlo ke změně programového obsazení v kabelovém digitálním paketu F na kanálu SE 28 v rozvodu Č. Budějovice. Důvodem této změny je fakt, že programy v tomto paketu doposud šířené své účinkování na satelitu Astra k 30. 6. 2010 končí!
Dosavadní programy tedy byly nahrazeny jiným satelitním vícejazyčným paketem podobného ražení. Paket F nyní obsahuje tyto programy:
Direct 8
KTO
EWTN Europe
Russia Today
Telesur
CCTV-F
CCTV-N
TV 5 Monde Europe
France 24 (en Francais)
France 24 (in English)

V ostatních městech, kde je tento DVB-C paket šířen (Písek, Vimperk) bude stejná změna provedena v následujících dnech.
Přelaďte si své televizory a Set Top Boxy.
V úterý 22. 6. byla změna provedena v Písku a ve čtvrtek 24. 6. bude provedena ve Vimperku.
tisk
Digitální nabídka pozemních programů ve formátu DVB-T
Lokalita: Vimperk - kab. rozvod Vimperk
Datum: 10. června 2010 10:00

Digitální nabídka pozemních programů ve formátu DVB-T ve Vimperku

Společnost Elsat se rozhodla vyjít vstříc i divákům - našim účastníkům, kteří si zakoupili nový LCD nebo PDP televizor vybavený pouze pro příjem pozemních digitálních programů v pozemním formátu DVB-T.  Programy z pozemních multiplexů 1 a 2, tedy ČT 1, ČT 2, ČT 24, ČT 4 Sport, NOVA, NOVA Cinema, PRIMA, PRIMA Cool, TV Barrandov a digitální rozhlasové programy šíříme nyní v našich kabelových rozvodech navíc i ve formátu DVB-T. Jedná se o značně nestandardní technické řešení. Vycházíme tím však vstříc těm zákazníkům, kteří byli často v obchodech uvedeni v omyl při nákupu nového televizoru a nemají jej vybaven potřebným kabelovým digitálním tunerem pro formát DVB-C.

Vimperk:
DVB-T multiplex 1 – K 37 (602,0 MHz), multiplex 2 – K 38 (610,0 MHz)

tisk
Ugpgrade software v DVB-C Set Top Boxech KAON SD a HD
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 8. června 2010 10:00
Informace pro majitele kabelových digitálních Set Top Boxů KAON v SD i HD verzi:
 
Vzhledem k tomu, že na těchto SD i HD STB s dosavadními verzemi software (firmware) docházelo opakovaně k problému s mazáním naladěných programů při provádění automatické  programové aktualizace, dodal nám korejský výrobce nové verze software (dále SW), které by měly tento problém řešit a odstranit.
 
Nové verze SW pro SD i HD STB byly vloženy do digitálního datového streamu a je proto možné provést upgrade SW dálkově přímo na STB v bytě u uživatele. Aktualizační soubory jsou vloženy do streamu na tv kanálu SE 30 – 378,0 MHz, kde se nachází programy z Rozšířené nabídky a dále tři programy volně šířené (AXN, CS Film a Disney).
V okamžiku, kdy uživatel zapne STB a najede na některý z těchto programů (nejlépe AXN Czech), STB za několik sekund ohlásí přítomnost nového SW (tabulka na obrazovce) a zeptá se, zda aktualizovat. Pokud uživatel potvrdí aktualizaci tlačítkem OK, celý proces upgrade proběhne automaticky, trvá přibližně několik minut. Po úspěšně provedeném upgrade se STB restartuje a podle toho, jaká verze byla předchozí verze SW se buď vrátí do běžného provozního stavu bez ztráty naladěných programů, nebo se provede reset do továrního nastavení a STB je nutno znovu nastavit a naladit. Nastaví se jazyk čeština, požadovaný výstupní formát obrazu a zvolí se položka Automatické hledání, kde se nastaví tyto hodnoty: Počáteční frekvence – 130000, Koncová frekvence – 426000, Symbolová rychlost – 6900,
Konst – Auto. Po úspěšném naladění všech programů se tyto uloží do paměti a následně opustí Menu opakovaným stiskem tlačítka OK.
 
Aktuální verze software v položce Nastavení systému – Systémové informace je u SD verze SW: V01.01.13 a u HD verze SW: 00.13.05.03.
Pokud budou v budoucnu k dispozici další novější verze SW, ohlásí se a upgrade se provede stejným způsobem jako v tomto případě.
tisk
Česká televize bude vysílat fotbalový šampionát v HD a s prostorovým zvukem
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 1. června 2010 08:00

Česká televize zaslala rozvrh fotbalového šampionátu v období 11. 6. - 11. 7. 2010 ve vztahu k přepínání HD distribuce. Nakonec bylo rozhodnuto (k radosti mnoha sportovních fanoušků, přestože reprezentace ČR, na rozdíl od Slovenska tam bude chybět), že se bude distribuovat i signál ve vysokém rozlišení (HD) a navíc s prostorovým zvukem.
Tento rozpis najdete zde:
http://web.elsatnet.cz/panek/sdeleni/ct_fotbal0610.pdf

Mistrovství světa změní dosavadní systém pravidelného přepínání jednotlivých stanic ČT na HD kanálu. Ve dny, které v rozpisu nejsou uvedeny bude v HD distribuci vysílán tento program: st 30. 6., čt 1. 7., ne 4. 7., po 5. 7. a čt. 8. 7. program ČT 1, v pá 9. 7. pak ČT 2. Od pondělí 12. 7. se systém přepínání vrátí na vysílání podle současného pravidla, tj. so - čt ČT 1, pá ČT 2. Není-li v rozpisu jinak uvedeno, distribuce se přepíná vždy v 5.00 ráno. Přenosy budou vysílány s prostorovým zvukem.

Program ČT HD je v kabelových rozvodech Elsat šířen v rámci DVB-C paketu J na tv kanálu SE 35 - 418,0 MHz.

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.