Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Havárie - výpadek programů v Trhových Svinech
Lokalita: Trhové Sviny - kab. rozvod T. Sviny
Datum: 14. listopadu 2009 20:00

V sobotu v ranních hodinách došlo v kabelovém rozvodu Elsat v Trhových Svinech k vážné havárii centrálního napájecího zdroje řídící jednotky pro skupinu analogových i digitálních televizních programů. V důsledku této havárie následně došlo k výpadku části programů z celé této skupiny v analogové i digitální nabídce.

Na operativním řešení této havárie pracovala technická skupina Elsat v sobotu i v neděli. V průběhu víkendu byla část postižených programů provizorně zprovozněna ze záložní technologie, ostatní nyní nefunkční programy budou znovuzprovozněny ihned po dovezení náhradního napájecícho zdroje, pravděpodobně v průběhu pondělního odpoledne. Program ČT 2 bude v analogové nabídce po dobu opravy šířen provizorně na tv kanálu E 11, frekvence 217,25 MHz, nikoliv na svém obvyklém kanálu E 10.

Za víkendový výpadek části tv programů v analogové i digitální nabídce a případné potíže s tímto výpadkem spojené se našim zákazníkům v Trhových Svinech velice omlouváme a děkujeme za pochopení.

tisk
Filmový kanál ve vysokém rozlišení HBO CZ HD
Lokalita: Vimperk, Písek - kab. rozvod Vimperk a Písek
Datum: 10. listopadu 2009 10:00
Filmový kanál ve vysokém rozlišení HBO CZ HD

Do kódované placené (Pay TV) digitální filmové nabídky Elsat v Písku a ve Vimperku byl nově zařazen filmový kanál HBO vysokém rozlišení HBO CZ HD. Program byl přidán do filmového paketu X na tv kanálu SE 29 (370,00 MHz). Je šířen se zvukovým doprovodem Dolby Digital (AC 3) v české a anglické verzi.

Filmový kanál HBO CZ HD je prozatím šířen ve zkušebním provozu, je kódován a je přístupný všem stávajícím předplatitelům filmového balíku HBO bez dalšího příplatku.
Pro příjem filmového kanálu HBO CZ HD i dalších programů ve vysokém rozlišení HDTV je pochopitelně nutný Set Top Box nebo televizor vybavený HD tunerem pro příjem HDTV programů ve vysokém rozlišení a samozřejmě smart karta Conax.
Televizor s obrazovkou HD Ready nebo Full HD je pro příjem HD programů podmínka nutná, nikoliv však postačující!!
 
tisk
Nový tématický program Fishing & Hunting
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Písek - kab. rozvod Č. Budějovice, Písek, Vimperk
Datum: 9. listopadu 2009 16:00
Nový tématický program Fishing & Hunting

Do naší digitální kódované Rozšířené nabídky v Č. Budějovicích, Písku a Vimperku byl nově zařazen specializovaný program Fishing & Hunting.
F&H je tematický kanál pro nadšence rybolovu a lovu. S Fishing & Hunting kanálem navštívíte nejlepší světové rybářské a lovecké oblasti. Uvidíte speciální reportáže od proslulých rybářských a loveckých expertů. Ukážeme vám nejlepší a nejnovější loveckou a rybářskou výstroj a tipy jak jí nejlépe používat. Dostanete nejlepší rybářské a lovecké rady přímo od skutečných profesionálů. Naučíme vás milovat lov a rybolov! Všechny programy jsou v českém dabingu.

Program Fishing & Hunting je v rámci naší Rozšířené nabídky šířen na tv kanálu SE 30 (frekvence 378 MHz). Je kódován a je přístupný všem stávajícím předplatitelům Rozšířené nabídky bez dalšího příplatku.
K příjmu je potřeba Set Top Box nebo televizor s digitálním kabelovým tunerem DVB-C a CA modulem a smart kartou Conax.
Program F&H je v rámci Rozšířené nabídky prozatím šířen ve zkušebním provozu.
tisk
Rušení programu AXN na kanálu K 22 v Č. Budějovicích
Lokalita: České Budějovice - kab. rozvod Č. Budějovice
Datum: 6. listopadu 2009 13:00
V průběhu uplynulých dvou měsíců se v kabelovém rozvodu v Č. Budějovicích občas setkáváme se stížnostmi na kvalitu obrazu programu AXN v analogové nabídce na tv kanálu K 22. S tím, že obraz na tomto programu je najednou špatný, nekvalitní, zrnitý atd.
Rádi bychom tedy touto cestou osvětlili problém, proč k němu došlo a jak postupovat k jeho odstranění a vyřešení.
 
Jak je známo, od 1. září 2009 začaly z pozemního TV vysílače na Kleti vysílat další dva pozemní DVB-T multiplexy (muxy). Mux 2 na tv kanálu K 50 a mux 3 na kanálu K 22. Tedy na stejném tv kanálu, na kterém v naší analogové nabídce je šířen program AXN. A zde právě vzniká zmíněný problém. Špatný obraz AXN totiž způsobuje pronikání právě digitálního signálu DVB-T muxu 3 z Kleti na kanálu 22 do špatně (málo) elektromagneticky stíněných kabelů rozvodu kabelové televize v bytě u účastníka. V nepříznivých podmínkách (byty ve vyšších patrech, zvláště otočené přímým výhledem na Kleť) může v případě špatně stíněných kabelů pak docházet k značnému rušení užitečného signálu z KT tímto vzdušným digitálním signálem muxu 3 z Kleti. Rušení se pak projevuje jako hrubozrný šum v obraze a jako celkově nekvalitní obraz programu na tomto tv kanálu K 22, v KT konkrétně program AXN.

Řešením tohoto problému je kontrola celé signálové kabelové VF cesty v bytě u účastníka od TV zásuvky až k televizoru a výměna všech nekvalitních účastnických šňůr (tkaniček - tenkých nevyhovujících špatně stíněných kabelů) za kabeláž kvalitní, s pěnovým dielektrikem, plným středním vodičem, dvojitým alobalovým stíněním, zesíleným ještě drátkovým opletením. Dále IEC konektory s vnitřním stíněným plechovým tělem a rozbočovače s vnějším kovovým tělem. Tato opatření a úpravy by měly pomoci k tomu, aby se zamezilo pronikání rušivého signálu z Kleti do užitečného signálu z KT. V případě, že účastník tato opatření nezvládne svépomocí, je možné si objednat naše techniky, kteří za určitý poplatek kabeláž zkontrolují, proměří a případně vymění.
Důležité hlavně je vyměnit všechny nevyhovující VF kabely na signálové cestě od zásuvky až do televize, tedy i třeba mezi STB a rekordérem a televizí. Pokud při například prosmyčkování zůstane kdekoliv zmíněná "tkanička", je to slabé místo, do nějž může rušivý signál proniknout. Výsledkem vzájemného rušení analogového a digitálního signálu je právě onen hrubozrný šum v analogovém signálu.
 
Analogicky v některých městech může podobným způsobem dojít i k vzájemnému rušení dvou analogových signálů, pokud v místě jsou ještě v provozu místní analogové vykrývače a převáděče. V takovém případě je pak výsledné rušení ve formě interferenčních šikmých proužků nebo až křížové modulace. V případě zarušení digitálního signálu pak dochází ke zhoršení chybovosti až k úplnému rozpadu příjmu programu nebo balíku programů na příslušném tv kanálu.
tisk
Výpadek Internetového připojení a digitálních paketů - Vimperk
Lokalita: Vimperk
Trvání od: 3. listopadu 2009 09:00
Trvání do: 3. listopadu 2009 11:00
Vážení zákazníci,
oznamujeme Vám tímto, že v úterý 3.11.2009 dojde v dopoledních hodinách k neplánovanému výpadku námi poskytovaného připojení ve Vimperku.
Výpadek se bude týkat Internetového připojení a digitálních placených paketů.
 
 bližší údaje :
úterý 3.11.2009
v době : 9:00 - 11:00
počet výpadků : 1
délka výpadku :  10 - 15 minut
důvod : upgrade technologie
 
Děkujeme za pochopení.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.