Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Změna v analogové nabídce ve Vimperku – přesun programu ARD na nový kanál
Lokalita: Vimperk - kab. rozvod Vimperk
Datum: 7. září 2009 16:00
Upozorňujeme naše účastníky ve Vimperku, že v souvislosti se spuštěním nového digitálního kabelového paketu A se sloučenými programy z pozemních DVB-T muxů 2 a 3 dochází zároveň k jedné změně (přesunu) programu v analogové nabídce na nový kanál.
 
Ve Vimperku bylo nutno nový digitální paket A z technických důvodů zařadit na kanál SR 4 (138,00 MHz) (na rozdíl od ostatních měst). Aby nedocházelo k vzájemnému rušení, bylo nutno zároveň přesunout program ARD na nový kanál E 8 (196,25 MHz). Tento kanál je potřeba nově naladit na televizoru, stejně jako novou pozici programu TV Prima na kanálu E 5 (175,25 MHz). Původní kanál SE 6, kde byl dříve šířen program ARD, byl v analogové nabídce zrušen.

Na uvolněné kanály K 33 a K 34 v pásmu UHF, kde byla dříve šířena TV PRIMA, budou koncem září zařazeny jiné programy a dojde ještě k několika dalším dílčím přesunům programů mezi tv kanály.
tisk
Vysílání z jihočeské Kletě má výluku
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 26. srpna 2009 09:00
Trvání do: 26. srpna 2009 15:00

Vysílání z jihočeské Kletě má výluku

Televizní diváci, kteří přijímají digitální i analogové vysílání z jihočeského vysílače České Budějovice - Kleť, se budou muset dnes až do 15. hodiny obejít bez jeho signálu. Společnost České Radiokomunikace totiž naplánovala ve zmíněné lokalitě údržbovou přestávku. Výluka se konkrétně týká stanic České televize a Českého rozhlasu, které jsou součástí digitálního multiplexu 1 a též analogových signálů ČT 1, TV NOVA a TV PRIMA.
Ve zmíněném čase nebude dostupný ani signál rozhlasových stanic.
tisk
Anixe HD chystá do vysílání filmové trháky v HDTV
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - kab. rozvody Elsat
Datum: 7. srpna 2009 16:00

Anixe HD chystá do vysílání filmové trháky v HDTV 

TV2 Anixe HD perex

Řadu filmových trháků, které úspěšně propluly filmovými kinosály, chystá do vysílání volně šířený německý kanál Anixe HD. Jde poměrně o velké překvapení, protože stanice se zaměřuje především na starší tvorbu a seriály z 80. a 90. let. Satelitní diváci s HDTV set-top-boxy se tak mohou těšit z novějších snímků např. na film Loupež po italsku, kde se v hlavních rolích přestaví Mark Wahlberg, Edward Norton nebo Charlize Theron.

Dále diváci uvidí filmy Great Balls of Fire, House of the Long Shadows a další. Řada filmů bude přitom uvedena na volném kanálu v německé HDTV premiéře. Na Anixe HD uvidí diváci už od letošního měsíce v HD také filmy jako je Planeta opic nebo klasiku Love Boat. Majitelé satelitních set-top-boxů se mohou dále těšit také na Policejní akademii nebo Hawai 5-0. O chystaných HDTV novinkách v programu informoval německý server Satnews.de.

tisk
Výpadek služeb
Lokalita: České Budějovice - Sídliště Šumava
Trvání od: 5. srpna 2009 09:00
Trvání do: 5. srpna 2009 12:00
Vážení zákazníci,

oznamujeme, že ve středu 5. srpna 2009 dojde k plánovanému výpadku námi poskytovaných služeb na sídlišti Šumava, konkrétně v ulicích Opletala, Destinové, Branišovská, Lipová, Fleischmanna a Studentská. V době od 9:00 do 12:00 může dojde k několika kratším výpadkům.

Důvodem výpadků je upgrade sekundární technologie zemní sítě.

Děkujeme za pochopení
tisk
Proč je reklama v televizi hlasitější než ostatní program?
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 3. července 2009 09:00

Převzato z Internetu:

Proč je reklama v televizi hlasitější než ostatní program?
(článek v pdf k dispozici zde):

http://web.elsatnet.cz/panek/clanky/Reklama_hlasitost.pdf

 

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.