Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Satelitní rádio RTL Oldies v Týně
Lokalita: Týn nad Vltavou - kab. rozvod Týn nad Vltavou
Datum: 25. května 2010 10:00

Upozorňujeme naše účastníky v Týně nad Vltavou, že došlo k vážné závadě na vestavné kazetě pro satelitní příjem a zpracování satelitní rozhlasové stanice RTL Oldies. Kazeta je nyní v opravě a po dobu opravy bude tato rozhlasová stanice nefunkční. Jakmile bude kazeta opravena, bude stanice RTL Oldies ihned znovuzprovozněna.
Omlouváme se za případné potíže s tímto výpadkem spojené.

tisk
Změna zpracování rozhlasových programů v Písku
Lokalita: Písek - kab. rozvod Písek
Datum: 24. května 2010 16:00

Upozorňujeme naše účastníky v Písku, že společnost Elsat provedla poměrně významnou změnu v analogové rozhlasové programové nabídce. Přešli jsme z kanálového zpracování vybraných rozhlasových stanic na komplexní pásmové zpracování. Přínosem této změny je, že přibylo několik nových rozhlasových stanic, šířených z lokálních píseckých vysílačů. Další výhodou je to, že pokud nějaká další stanice spustí v Písku místní vysílač, objeví se v naší nabídce automaticky. Z nabídky zmizely pouze slaboučké signály R. Blaník a Evropa 2 ze vzdáleného vysílače Votice, které byly stejně dlouhodobě neperspektivní, vzhledem k postupnému zahlcování vzdušného elektromagnetického spektra a nárůstu rušení. 
Všechny stanice jsou nyní šířeny na svých původních vzdušných pozemních frekvencích. Některé stanice je možno při ladění FM tuneru zachytit v dobré kvalitě dvakrát - jednak z místního píseckého vysílače a též z krajového vysílače velkého výkonu na Kleti.
Přelaďte si prosím vaše rozhlasové přijímače, AV receivery a jiné FM tunery. Spolehlivě zachytitelné rozhlasové stanice a jejich frekvence jsou uvedeny v následujícím přehledu. Je samozřejmě možné, že na kvalitních citlivých FM tunerech se podaří zachytit a naladit ještě další jiné rozhlasové stanice s nižší signálovou úrovní, ale jejich kvalitu již nemůžeme zaručit.
Za případné potíže s touto změnou související se omlouváme.

Analogově šířené rozhlasové programy v pásmu VKV FM II – KT ELSAT PÍSEK
 
87,9 MHz                                Fajn Radio
89,0 MHz                                Rock Radio Prácheň
89,5 MHz                                Radio Proglas
91,1 MHz                                ČRo 1 Radiožurnál ČB
92,6 MHz                                Radio KISS
93,6 MHz                                Radio Faktor Písek
94,6 MHz                                Frekvence 1
96,6 MHz                                Radio Beat (plán.)
97,0 MHz                                ČRo 1 Radiožurnál Písek
98,9 MHz                                ČRo 2 Praha
99,4 MHz                                Radio Orlík
102,9 MHz                              Radio Impuls             
104,3 MHz                              Radio Faktor ČB
105,2 MHz                              ČRo 3 Vltava
106,4 MHz                              ČRo 5 ČB Regina
 
100,7 MHz                              SAT RTL Oldies
tisk
Jarní akce se prodlužuje až do 21. 5. 2010
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 17. května 2010 08:00
Trvání do: 21. května 2010 16:00
JARNÍ AKCE je prodloužena do 21. 5. 2010

Pro značný zájem se naše jarní akce prodlužuje až do 21. května 2010 !

Za přípojku zaplatíte jen 500,- Kč.
A navíc, první měsíční paušální poplatek budete platit až za měsíc červenec 2010.

Objednejte si do 21. května připojení k Internetu prostřednictvím naší kabelové televize a získáte slevu na připojovacím poplatku ve výši 500,- Kč. Připojení k Internetu vám tedy bude zřízeno zcela zdarma! (Vyjma rozvodu T. Sviny)

Nemáte-li dosud naší přípojku zavedenu, a objednáte-li si zároveň přístup k Internetu, zřídíme vám obě služby dohromady rovněž zdarma bez zřizovacích poplatků.  
 
Více informací na www.elsat.cz , na tomto Infoservisu a v Infokanálech Elsat.
tisk
Změna u programu ČT HD
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 14. května 2010 16:00
Upozorňujeme naše účastníky ve všech kabelových rozvodech Elsat, přijímající program ČT HD pomocí HD STB nebo televizoru s DVB-C HD tunerem, že došlo nebo v nejbližších dnech dojde k dílčí změně vnitřních identifikátorů (audio a video PIDs) u tohoto programu. Ke změně došlo z technických důvodů - přesunu programu ČT HD na jiný distribuční satelitní transpondér. Tato změna se pak bohužel projeví i při překladu programu ze satelitu do digitálního DVB-C paketu v kabelovém rozvodu. 
Pokud některým účastníkům neproběhla na jejich přijímacím zařízení automatická aktualizace parametrů a program ČT HD jim přestal fungovat, je potřeba jej znovu naskenovat do paměti přístroje. Pomocí automatického nebo manuálního ladění v menu zařízení. Vnější ladicí parametry programu zůstaly stejné – frekvence 418,0 MHz - kanál SE 35, modulace QAM 64, symbolrate 6900, v Týně frekvence 362,0 MHz - kanál SE 28.
Zároveň upozorňujeme, že v kabelovém rozvodu Trhové Sviny bude program ČT HD v nejbližší době přesunut z tv kanálu SE 33 na kanál SE 35 (418,0 MHz).
tisk
Výpadek Internetového připojení - Č. Budějovice
Lokalita: České Budějovice
Trvání od: 12. května 2010 10:00
Trvání do: 12. května 2010 13:00

Vážení zákazníci,

zítra 12.5.2010 dojde k výpadku všech námi poskytovaných služeb. Výpadek se bude týkat ulic A. Barcala, K. Chocholy, M. Chlajna, V. Volfa, N. Frýda, K. Štěcha a J. Bendy.

Důvodem výpadku je přepojování zemní sítě.

Děkujeme za pochopení.

 

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.