Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Program NOVA HD v Č. Budějovicích
Lokalita: České Budějovice - kab. rozvod Č. Budějovice
Datum: 1. prosince 2009 09:00
Upozorňujeme naše účastníky v Č. Budějovicích, přijímající program NOVA HD pomocí HD STB nebo televizoru s DVB-C HD tunerem, že došlo k dílčí změně vnitřních identifikátorů (audio a video PIDs) u tohoto programu. 
Ke změně došlo z technických důvodů.
Pokud některým účastníkům neproběhla na jejich přijímacím zařízení automatická aktualizace parametrů a program NOVA HD jim přestal fungovat, je potřeba jej znovu naskenovat do paměti přístroje. Pomocí automatického nebo manuálního ladění v menu zařízení. Vnější ladicí parametry programu zůstaly stejné – frekvence 418,0 MHz, modulace QAM 64, symbolrate 6900.
tisk
Výpadek Internetového připojení - Písek
Lokalita: Písek
Trvání od: 19. listopadu 2009 09:30
Trvání do: 19. listopadu 2009 11:00

Vážení zákazníci,

ozmamujeme vám tímto, že ve čtvrtek 19.11.2009 dojde k výpadku internetového připojení v Písku v lokalitě Logry a na sídlišti Dr. Horákové. Výpadek bude od 9:30h a může trvat až do 11:00h.

Důvodem je konfigurace vf části rozvodu.

Děkujeme za pochopení.

 

tisk
Kabelová televize je cestou budoucnosti – může kombinovat analog i IPTV
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 19. listopadu 2009 08:00

Převzato z Internetu:

Kabelová televize je cestou budoucnosti – může kombinovat analog i IPTV

Kabelová televize může v budoucnosti přinést divákovi nejvíce výhod ve srovnání s jinými platformami, a to zejména díky tomu, že dokáže kombinovat několik platforem současně. Kromě analogového vysílání se může do jedné účastnické zásuvky šířit i DVB-C nebo IPTV, případně kabelový operátor může nabídnout stovky dalších programů pro jednotlivé diváky ze všech dostupných satelitů. V rozhovoru pro Digizone.cz to tvrdí odborník společnosti Cisco na kabelové systémy a IPTV Nick Fielibert, který byl jedním z panelistů na nedávné konferenci IPTV World Forum 2009 v Praze.

"Kabelová televize nabízí výhodu v tom, že dokáže kombinovat několik platforem. Pod tím si mnoho lidí představí kombinaci analogu a digitálu. Jenže dnes je možné dokonce udělat i virtuální IPTV síť v rámci kabelové DVB-C. Můžete část kabelové sítě zpřístupnit pro analogové programy, část může fungovat jako standardní DVB-C síť a další část by mohla sloužit těm, kteří chtějí mít k dispozici plnohodnotnou IPTV se všemi službami, které tato technologie nabízí a se vší interaktivitou," řekl Fielibert.

I proto tuto platformu vidí jako nejvhodnější pro příjem televizního vysílání v budoucnosti, byť má značná omezení zejména v dostupnosti a v nutnosti značných investic do budování a rekonstrukce kabelových sítí. Kabelová televize může do značné míry propojit diváka i s obsahem na internetu. "Technologie v tomto ohledu nijak nezaostává, nabídka vysílání na internetu je spíš otázkou vypořádání autorských práv, ale to není problém technologie. A funguje to i obráceně – koncové zařízení pro příjem kabelové nebo satelitní televize je možné propojit s internetem a sledovat obsah stažený z internetu, i když kvalita bude samozřejmě nižší. Ale pro kabelové operátory může být internet zajímavou výzvou protože poskytuje dodatečný obsah, který můžou zpřístupnit svým abonentům jako bonus k celkové nabídce," dodal Nick Fielibert.

tisk
Výpadek signálu kabelové TV v Otavské ulici
Lokalita: České Budějovice - kab. rozvod Č. Budějovice
Trvání od: 17. listopadu 2009 14:00
Trvání do: 18. listopadu 2009 09:00

Včera (v úterý) po poledni bohužel došlo k přerušení podzemního přívodního televizního kabelu pro oblast ulice Otavská. Toto přerušení přívodního kabelu následně způsobilo výpadek dodávky signálu kabelové televize a připojení k Internetu v této oblasti.

Přerušení způsobila firma, která v tomto místě kopala výkop. Cikáni nejenže náš kabel neopatrnou manipulací překopli, ale tuto havárii nám ani nenahlásili, výkop zasypali, místo zamaskovali a utekli. Náš technik po zjištění výpadku signálu v Otavské ulici následně přesné místo přerušení zjišťoval až do setmění a naše technická skupina provedla opravu (výměnu) poškozeného kabelu dnes dopoledne.

Za tuto námi nezaviněnou nepříjemnost a výpadek signálu se našim zákazníkům v postižené oblasti velice omlouváme, momentálně by signál KT měl již bez problémů fungovat.

tisk
Výpadek Internetového připojení a digitálních paketů - Vimperk
Lokalita: Vimperk
Trvání od: 17. listopadu 2009 08:30
Trvání do: 17. listopadu 2009 10:00
Začátek: 17.11.2009 08:30 hod.
Konec: 17.11.2009 10:00 hod.

Shrnutí: Plánovaný výpadek služby IP Vimperk

Popis: Vážený zákazníku,
dovolujeme si Vám oznámit plánovaný výpadek námi poskytované služby:

Typ služby: IP Konektivita

Popis: upgrade paterni linky
Odhadovaná sumární doba výpadku: 3 vypadky v trvani jednotek minut
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.