Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Spuštění digitální kódované placené filmové nabídky v Č. Krumlově, Kaplici a Týně
Lokalita: Kaplice, Český Krumlov, Týn nad Vltavou - kab. rozvody ČK, Kaplice, Týn
Datum: 2. června 2008 08:00
Od 2. 6. 2008 spouštíme v kabelových rozvodech Český Krumlov, Kaplice a Týn nad Vltavou novou nabídku digitálně kódovaných placených filmových kanálů - Pay TV!
 
            Naše společnost jako jedna z prvních v České republice již před dvěma lety zahájila ve svých televizních kabelových rozvodech šíření televizních programů i v digitální podobě, a to ve formátu DVB-C. Toto bylo učiněno s výrazným předstihem oproti neustále se zpožďujícímu termínu spuštění pozemního digitálního vysílání v Jihočeském kraji.
            Následujícím krokem je spuštění nové nabídky nejenom volně šířených, ale i kódovaných televizních programů. V souvislosti se zvyšováním kvality a uživatelského komfortu námi poskytovaných služeb přechází naše společnost od analogového přenosu a kódování placených televizních programů k digitálnímu. Výsledkem je možnost výběru z většího množství zvlášť placených programů a větší zákaznický komfort.
Za stávající měsíční paušální poplatek 250,- Kč za příjem programu HBO budete nyní moci sledovat programy HBO, HBO 2 a HBO Comedy. Budete tedy mít možnost sledovat tři programy za cenu jednoho!
 
Přehled placené digitální kódované filmové nabídky
Balík
Programy v balíku
Měsíční paušál
Info
 
   HBO
HBO, HBO 2, HBO Comedy
250,-
www.hbo.cz
 
Celoměsíční programové přehledy na všechny nabízené kanály filmového paketu HBO je možno si stáhnout z Internetu na adrese: www.hbo.cz .
 
Digitální filmový paket Elsat je šířen na tv kanálu SE 15 (262,00 MHz) a je kódován!
 
Pro příjem digitálních kódovaných kanálů potřebujete speciální digitální Set Top Box (dále STB). Cena STB od naší společnosti činí 2.500,- Kč včetně DPH. Prostřednictvím tohoto STB budete moci sledovat společně s nekódovanými analogovými programy rovněž všechny nekódované digitální programy šířené v rámci naší digitální nabídky v televizních kabelových rozvodech Elsat, jejichž přehled je vysílán na našich Infokanálech (cca 14 zahraničních programů).
Navíc při objednání placené kódované filmové nabídky na dobu minimálně jednoho roku získáte digitální kabelový DVB-C Set Top Box za zvýhodněnou cenu 1.500,- Kč (včetně DPH).
            Při objednání na dobu minimálně dvou let pak získáte Set Top Box pouze za 500,- Kč (včetně DPH).
Prostřednictvím stejného Set Top Boxu budete pochopitelně moci sledovat i veškeré námi volně šířené digitální programy.
Podrobnější informace o našem STB Handan CV-5000 CINXi je možno si stáhnout z Internetu zde: http://web.elsatnet.cz/panek/sdeleni/STB-popis.doc
 
Zřizovací poplatek za zřízení této nové služby je stejný jako původní zřizovací poplatek za HBO, tedy 200,- Kč. Digitální STB dostanete přednastavený a s českým návodem. Jeho připojení k televizoru je velmi jednoduché. Set Top Box Vám předá náš zástupce na základě telefonické domluvy. Set Top Box Vám rovněž můžeme nainstalovat přímo u Vás doma  na základě telefonické objednávky. Instalaci doma provádíme za režijní náklady. Poplatek činí 300,- Kč včetně DPH. Pro sjednání termínu předání Set Top Boxu či jeho instalaci ve Vašem bytě kontaktujte prosím naše zákaznické oddělení na telefonních číslech 385 524 088, nebo 385 524 086 pro rozvody Kaplice a Týn nad Vltavou, a na tel. 380 711 713 (p. Musil, p. Růžička) pro rozvod Český Krumlov.
 
S ohledem na zavedení nové kvalitnější služby  končí k 2. 6. 2008 analogové šíření programu HBO na tv kanálu SE 15 v rámci našich televizních kabelových rozvodů v Českém Krumlově, Kaplici a Týně nad Vltavou. Z tohoto důvodu stávajícím předplatitelům HBO nabízíme možnost bezplatného zapůjčení STB proti vratné kauci 500,- Kč. Tuto možnost však mají pouze stávající předplatitelé HBO!
 
Šíření digitálně kódovaných placených programů je velice náročná technická záležitost. Naše společnost zavádí tuto službu jako jedna z prvních v České republice s cílem zlevnit a zkvalitnit poskytované služby v této oblasti.
Zájemci o propojení a přivedení signálu z digitálního Set Top Boxu (STB) k dalším televizorům a zařízením si mohou potřebné informace a tipy stáhnout zde: http://web.elsatnet.cz/panek/sdeleni/Propojeni_STB.doc
 
 
Zároveň bychom chtěli zdůraznit, že s přechodem placené kódované nabídky na digitální šíření naše stávající běžná analogová nabídka kabelové televize v žádném případě nekončí!!! 
Analogovou nabídku budeme šířit i nadále, i po ukončení pozemního analogového vysílání v ČR, a budeme ji šířit tak dlouho, dokud o ni naši zákazníci budou mít zájem. Nikdo tedy nebude nucen ke koupi digitálního Set Top Boxu, pokud o něj a o naši digitální nabídku nebude zatím mít zájem a postačí mu stávající nabídka analogová. 
Po spuštění pozemního digitálního vysílání bude i toto postupně šířeno prostřednictvím našich rozvodů přímo v digitální kabelové podobě a bude možno jej sledovat i pomocí kabelových Set Top Boxů, spolu s dalšími digitálně šířenými programy, přijímanými ze satelitu a dalších zdrojů.
tisk
Porucha programu AXN v Č. Budějovicích
Lokalita: České Budějovice - kab. rozvod Č. Budějovice
Datum: 28. května 2008 12:00

Včera (úterý) ve večerních hodinách bohužel došlo k havárii satelitního přijímače/dekodéru pro program AXN (závada ve zdroji a program nyní nefunguje (pouze černá obrazovka). Protože se jedná o speciální jednoúčelové zařízení amerického výrobce, které nám dodává přímo provozovatel programu a nelze je držet náhradní skladem, bylo provozovatelem přislíbeno zaslání náhradního přijímače obratem kurýrem, měl by být dodán zítra nebo nejdéle pozítří a program pak hned opět zprovozníme.
Omlouváme se za případné potíže s tímto výpadkem spojené, je to nepříjemné, AXN je jeden z nejlepších programů, ale bohužel tuto věc nelze nijak více urychlit.

tisk
Rozhlasová stanice Rádio Beat v Týně
Lokalita: Týn nad Vltavou - kab. rozvod Týn
Datum: 28. května 2008 08:00
NOVÁ ROZHLASOVÁ STANICE RÁDIO BEAT

Nová česká rocková rozhlasová stanice Rádio Beat, která začala od listopadu 2007 vysílat v Č. Budějovicích na vzdušné frekvenci 101,2 MHz, byla včera nově zařazena do rozhlasové nabídky kabelového rozvodu Elsat v Týně nad Vltavou. Stanice bude v rozvodu šířena na kabelové frekvenci 87,7 MHz, náhradou za plzeňskou stanici FM Plus, jež byla v naší nabídce zrušena a krátce byla na této frekvenci nahrazena stanicí Evropa 2.
 
Vzhledem k ukončení pozemního vysílání rozhlasové stanice Eldorádio a jejímu nahrazení stanicí Rádio Blaník Jižní Čechy došlo v rozhlasové nabídce kabelové televize Elsat v Týně ke zdvojení šíření stanice Rádio Blaník. Bylo proto provedeno několik změn a přesunů v obsazení stanic a jejich kabelových frekvencí:
1. Na frekvenci 97,2 MHz pokračuje místo Eldorádia stanice Rádio Blaník JČ.
2. Na frekvenci 102,3 MHz byla přesunuta stanice Rádio Evropa 2 (z původní frekvence 87,7 MHz), přebíraná z pozemního vysílače v Č. Budějovicích.
3. Na frekvenci 87,7 MHz byla nově zařazena rocková rozhlasová stanice Rádio Beat.
tisk
Výpadek internetového připojení - Týn nad Vltavou
Lokalita: Týn nad Vltavou
Trvání od: 27. května 2008 09:00
Trvání do: 27. května 2008 11:00

Upozorňujeme naše účastníky v kabelovém rozvodu v Týně nad Vltavou, že v úterý 27.5.2008 od 9:00 do 11:00h dojde k výpadku Internetového připojení.


Důvodem je upgrade trasy do Internetu.

Omlouváme se za potíže s tím spojené.

tisk
Film+ prochází zásadní proměnou – nasazuje atraktivní filmy
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Písek - kab. rozvody Č.B., Písek, Vimperk
Datum: 26. května 2008 08:00
 
Film+ prochází zásadní proměnou – nasazuje atraktivní filmy
 
Kabelový a satelitní placený filmový kanál Film+ společnosti IKO Cable prochází v těchto týdnech poměrně zásadní proměnou – televize, která doposud vsázela na méně známé filmy, přichází nyní k divákům s atraktivními filmovými tituly v exkluzivní české televizní premiéře.

Jako novinku jsme od jara vložili do našeho vysílání exklusivní televizní premiéry vybraných a dobře známých kinotitulů, například “Apokalypto” od Mel Gibsona, “Iluzionistu” s Edwardem Nortonem, “Sólokapra” se Scarlett Johnson a Woody Allenem, nebo “Warholka” o múze Andy Warhola, “Vášeň a cit” ze života Jane Austinové, “Skandál” s Richardem Gerem, “Tygr a sníh” s Robertem Begninim. To jsou pouze některé z premiérových filmů, na které se mohou naši diváci těšit v nejbližší době,“ přibližuje serveru parabola.cz nové tituly Film+ Andras Enyedi, jednatel společnosti IKO Cable s.r.o. CR, CEO IKO Cable CEE.

Diváci Film+ budou první, kdo jej na českých a slovenských obrazovkách najdou. „Tyto nedávné kinopremiéry uvádíme jako první v televizi před všemi ostatními televizními stanicemi v Čechách i na Slovensku,“ upozorňuje Andras Enyedi.

Film+ bude i nadále přinášet nejenom to nejlepší z nových filmových titulů ale i starší a úspěšné snímky. „Dále si diváci budou moci vybrat i ze “starších”, ale stále populárních filmových titulů, jako jsou například “Podzim v New Yorku” s Richardem Gerem,”Bílý oleander” s Michelle Pfeiffer, “Nevěsta na útěku” s Julií Roberts, “Intermission” s Colinem Farrelem, “Údolí stínů” s Melem Gibsonem, “V moci snů” s Demi Moore a z mnoha dalších skvělých filmových titulů. Věřím tomu, že si z naší filmové nabídky dokáže vybrat každý divák ke své naprosté spokojenosti,“ uzavírá pro server parabola.cz Andras Enyedi z IKO Cable TV.

Řada nových filmových titulů bude na programu Film+ v exkluzivní TV premiéře a dokonce uvedeny před nasazením na prémiovém filmovém kanálu HBO. Provozovatel stanice Film+ naplánoval premiérové tituly ve větším rozsahu na jaro a poté na podzim letošního roku, kdy začíná pravidelný souboj televizí o diváckou přízeň.

Balíček atraktivních filmových titulů hodlá Film+ doplnit úspěšnými českými filmy. V příštím roce Film+ do vysílání zařadí i balíček vybraných domácích filmů. Konkurovat CS Filmu – Film+ se zaměří na české filmy z posledních několika málo let. O jaké tituly půjde, zatím z konkurenčních důvodů nechce Film+ upřesnit.

Film+ nabízí filmy různých žánrů – akční filmy, komedie, detektivky, vědecko-fantastické filmy, thrillery, dramata, filmy pro děti, rodinné filmy, muzikály, horrory a také eroticky laděné filmy.
 
Filmový kanál Film+ naleznou účastníci kabelové televize Elsat v naší digitální Rozšířené nabídce – prozatím v rozvodech České Budějovice, Písek a Vimperk.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.