Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Změny v analogové rozhlasové FM nabídce v Č. Budějovicích
Lokalita: České Budějovice - kab. rozvod Č. Budějovice
Datum: 11. února 2009 14:00
Nová rozhlasová stanice Fajn Radio, která zahájila vysílání v Českých Budějovicích, byla zařazena do analogové rozhlasové nabídky KT Elsat na novou frekvenci 89,5 MHz.
V Českých Budějovicích vysílá Fajn radio regionální program. Zpravodajství a informační servis přímo z města. A navíc program Fajn radia běží v Č. Budějovicích bez reklam.
Více informací o nové rozhlasové stanici na http://www.fajnradio.cz/index.php

Zároveň z technických důvodů došlo ke změně kabelové frekvence satelitní rozhlasové stanice RTL Oldies, která opouští frekvenci 101,1 MHz a nyní bude šířena na nové frekvenci 108,0 MHz.
tisk
Změna Symbolrate u kabelových digitálních paketů DVB-C - Č. Budějovice
Lokalita: České Budějovice - kab. rozvod Č. Budějovice
Datum: 10. února 2009 16:00

Upozorňujeme naše účastníky v Č. Budějovicích, přijímající kabelovou digitální nabídku pomocí Set Top Boxu nebo televizoru s tunerem DVB-C, že dnes byla uskutečněna dopředu avizovaná změna - sjednocení symbolové rychlosti (Symbolrate) u všech námi šířených digitálních paketů. Všechny digitální pakety v digitální nabídce Elsat používají nyní jednotnou Symbolrate 6900, místo dřívější hodnoty 6875.
Tato změna byla uskutečněna z technických důvodů a provést ji bylo nezbytně nutné.

Vzhledem k tomu, že některé pakety, dříve naladěné na Set Top Boxech, budou nyní nefunkční, doporučujeme pomocí položky v Menu - Editovat - Smazat všechny kanály a následně v Menu - Instalace - Automatické vyhledávání všechny pakety znovu naladit. Je potřeba nastavit rozsah frekvencí Od 322 MHz Do 418 MHz, Symbolrate 6900 a Spustit ladění. Programy v paketech se automaticky načtou do paměti.

Zítra (st 11. 2.) bude tato změna Symbolrate provedena v digitální nabídce v Týně, následně příští týden v pondělí (16. 2.) v Písku a Vimperku, a v dalších dnech v Č. Krumlově, Kaplici a T. Svinech. 

 

tisk
Výpadek programu Nova Sport v Kaplici
Lokalita: Kaplice - kab. rozvod Kaplice
Datum: 9. února 2009 12:00
O uplynulém víkendu došlo v kabelovém rozvodu Kaplice k výpadku sportovního kanálu Nova Sport.
K výpadku došlo v důsledku havárie dekódovací karty pro příjem tohoto programu ze satelitu. Tuto poruchu bohužel nemohl hned o víkendu odstranit náš místní spolupracovník, proto byla karta vyměněna až dnes výjezdem technika z Č. Budějovic.
Za vzniklou nepříjemnost způsobenou nefunkčností programu Nova sport se zákazníkům omlouváme.
tisk
Výpadek programu ČT 4 Sport v Písku
Lokalita: Písek - kab. rozvod Písek
Datum: 9. února 2009 08:00
O uplynulém víkendu došlo v kabelovém rozvodu Písek k výpadku sportovního kanálu ČT 4 Sport.
K výpadku došlo v důsledku havárie výstupního modulátoru na tv kanál SE 9, kde je tento program v kabelovém rozvodu šířen.
Tuto vážnou poruchu bohužel nemohl hned o víkendu odstranit náš místní písecký technik, protože náhradní modulátor bylo nutno dovézt od výrobce z Prahy. Program byl proto opět zprovozněn v pondělí ve večerních hodinách.
Za vzniklou nepříjemnost způsobenou víkendovou nefunkčností programu ČT 4 Sport se zákazníkům omlouváme.
tisk
Změna zvukové normy u programů ČT 1 a ČT 2 ve Vimperku a Písku (a NOVA v Písku)
Lokalita: Vimperk, Písek - Vimperk, Písek
Datum: 6. února 2009 08:00
Změna zvukové normy u programů ČT 1 a ČT 2 ve Vimperku a Písku (a NOVA v Písku)

Z technických důvodů v souvislosti s nastupující pozemní digitalizací byly programy ČT 1 a ČT 2 ve Vimperku a v Písku přepojeny na digitální zdroj pozemního signálu z vysílače Kleť. Z tohoto důvodu budou tyto programy v kabelových rozvodech Elsat nadále šířeny již nikoliv se stávajícím zvukovým doprovodem v audio normě D/K (tzv. „východní norma“ – pozůstatek z totalitních dob před rokem 1989), nýbrž v „západní“ (nyní standardní) audio normě B/G, tak jako všechny ostatní programy. V kabelovém rozvodu Písek se tato změna zvukové normy týká i programu TV Nova, který vzhledem k častému rušení obrazu od rozvodů vysokého napětí je nyní přebírán ze satelitu, aby došlo ke zvýšení kvality obrazu.
 
Tuto změnu zvukové normy někteří účastníci u svých televizorů ani nepoznají, protože televizor provede změnu automaticky. Druhá část účastníků bude muset změnu zvukové normy u programů ČT 1 a ČT 2 (plus Nova v Písku) provést ručně v menu televizoru. Nejedná se však o nic složitého, pouze je potřeba najít v menu televizoru režim ručního ladění a u příslušných programů přepnout normu z DK na BG. U různých značek a modelů televizorů se může postup a popis položek v menu částečně lišit, ale princip je vždy tentýž.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.