Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Výpadek všech služeb ve Vimperku
Lokalita: Vimperk - kab. rozvod Vimperk
Trvání od: 24. června 2010 07:30
Trvání do: 24. června 2010 11:30

Upozorňujeme naše účastníky ve Vimperku, že ve čtvrtek 24. 6. v době mezi 7.30 - 11.30 hod. dojde k úplnému výpadku všech námi poskytovaných služeb (KT a Internet) v celém kabelovém rozvodu Vimperk. Důvodem výpadku je výluka napájení elektrickou energií od společnosti E.ON a.s. v místě hlavní stanice kabelového rozvodu.
Omlouváme se za případné potíže s tímto výpadkem spojené.

Původní zpráva o výluce od E.ON Energie a.s.:

Vážený zákazníku, uživateli služby E.ON Energie24,
Energetická společnost E.ON Energie, a.s., Vás upozorňuje, že z  důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy - rekonstrukce, oprava, údržbové a revizní práce - bude dočasně přerušena dodávka elektrické energie do Vašeho místa spotřeby:

Číslo místa spotřeby 3500055999
Mírová, /458
385 01 Vimperk

Přerušení dodávky elektřiny je plánováno od 24.06.2010 07:30:00 hod. do 24.06.2010 11:30:00 hod. Číslo odstávky O1011204.

Děkujeme za pochopení důvodů, které vedou k provedení tohoto  kroku.
Úpravy na zařízení distribuční soustavy mají za cíl zlepšení a zkvalitnění dodávek elektřiny.

E.ON Energie, a.s.
F. A. Gerstnera 2151/6
CZ-370 49 České Budějovice
www.eon.cz

tisk
Změna u DVB-C HDTV paketu G (ARD, ZDF, ARTE HD)
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 22. června 2010 16:00
Změna u DVB-C HDTV paketu G  (ARD, ZDF, ARTE HD)

Upozorňujeme naše účastníky, že kabelový digitální HDTV paket H s programy ARD, ZDF a ARTE HD byl nebo v nejbližší době bude v rámci optimalizace obsazení kanálového multiplexu přesunut z původního tv kanálu SE 31 na nový tv kanál SE 33 (402,00 MHz). Na původní kanál SE 31 byl zařazen další (již třetí) vlastní skládaný digitální paket Elsat.
Účastníkům s televizory s DVB-C tunery naladění paketu na nové pozici proběhne automaticky v rámci průběžné aktualizace programů a kanálů na přijímači. Na kabelových STB je potřeba paket G na novém kanálu SE 33 znovu naladit Automatickým nebo Manuálním laděním obvyklým způsobem. Připomínáme, že HDTV paket G je šířen s modulací QAM 128!

Změna se týká všech kabelových rozvodů Elsat. V rozvodu Trhové Sviny byla změna provedena již dříve.
V úterý 22. 6. byla změna provedena v rozvodech Č. Budějovice, Písek a Týn nad Vltavou. Ve Vimperku ke změně dojde ve čtvrtek 24. 6., v rozvodech Č. Krumlov a Kaplice též v nejbližší době.
Přelaďte si prosím své HDTV přijímače .
tisk
Vyjádření k výpadkům programů TV Nova
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 21. června 2010 16:00

Dnes jsme obdrželi toto sdělení z technického oddělení TV Nova.
Považujeme za vhodné s ním seznámit i naše zákazníky:

Vážení obchodní přátelé,

omlouváme se Vám za občasné výpadky signálu či zvuku našich programů NOVA, NOVA CINEMA, MTV, NOVA Sport v posledních dnech. Problém vzniká na trase mezi předávacím bodem na Barrandově a uplinkovou stanicí v Usingenu, odkud se programy vysílají na satelit ASTRA. Vypadá to, že nejde o jednoduše zjistitelnou závadu, nicméně Vás chceme ubezpečit, že problém intenzivně řeší dodavatelské společnosti, které pro nás transport datového toku zajišťují.

S pozdravem
Martin Rajman

Vedoucí distribuce kabelových TV

tisk
Změna v DVB-C paketu F na tv kanálu SE 28 (362,0 MHz)
Lokalita: Vimperk, Písek - kab. rozvod Č. Budějovice, Písek, Vimperk
Datum: 16. června 2010 16:00
Změna v DVB-C paketu F na tv kanálu SE 28 (362,0 MHz)
 
Upozorňujeme naše účastníky, přijímající nekódovanou volně šířenou digitální nabídku Elsat pomocí kabelových Set Top Boxů nebo televizorů s DVB-C tunery, že dnes došlo ke změně programového obsazení v kabelovém digitálním paketu F na kanálu SE 28 v rozvodu Č. Budějovice. Důvodem této změny je fakt, že programy v tomto paketu doposud šířené své účinkování na satelitu Astra k 30. 6. 2010 končí!
Dosavadní programy tedy byly nahrazeny jiným satelitním vícejazyčným paketem podobného ražení. Paket F nyní obsahuje tyto programy:
Direct 8
KTO
EWTN Europe
Russia Today
Telesur
CCTV-F
CCTV-N
TV 5 Monde Europe
France 24 (en Francais)
France 24 (in English)

V ostatních městech, kde je tento DVB-C paket šířen (Písek, Vimperk) bude stejná změna provedena v následujících dnech.
Přelaďte si své televizory a Set Top Boxy.
V úterý 22. 6. byla změna provedena v Písku a ve čtvrtek 24. 6. bude provedena ve Vimperku.
tisk
Digitální nabídka pozemních programů ve formátu DVB-T
Lokalita: Vimperk - kab. rozvod Vimperk
Datum: 10. června 2010 10:00

Digitální nabídka pozemních programů ve formátu DVB-T ve Vimperku

Společnost Elsat se rozhodla vyjít vstříc i divákům - našim účastníkům, kteří si zakoupili nový LCD nebo PDP televizor vybavený pouze pro příjem pozemních digitálních programů v pozemním formátu DVB-T.  Programy z pozemních multiplexů 1 a 2, tedy ČT 1, ČT 2, ČT 24, ČT 4 Sport, NOVA, NOVA Cinema, PRIMA, PRIMA Cool, TV Barrandov a digitální rozhlasové programy šíříme nyní v našich kabelových rozvodech navíc i ve formátu DVB-T. Jedná se o značně nestandardní technické řešení. Vycházíme tím však vstříc těm zákazníkům, kteří byli často v obchodech uvedeni v omyl při nákupu nového televizoru a nemají jej vybaven potřebným kabelovým digitálním tunerem pro formát DVB-C.

Vimperk:
DVB-T multiplex 1 – K 37 (602,0 MHz), multiplex 2 – K 38 (610,0 MHz)

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.