Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Filmový kanál ve vysokém rozlišení HBO CZ HD v Č. Budějovicích
Lokalita: České Budějovice - kab. rozvod Č. Budějovice
Datum: 14. února 2009 12:00
Filmový kanál ve vysokém rozlišení HBO CZ HD v Č. Budějovicích

Do kódované placené digitální filmové nabídky Elsat v kabelovém rozvodu Č. Budějovice byl zařazen filmový kanál HBO vysokém rozlišení HBO CZ HD. Program byl přidán do filmového paketu F na tv kanálu SE 29 (370,00 MHz). Je šířen se zvukovým doprovodem Dolby Digital (AC 3) v české a anglické verzi.

Filmový kanál HBO CZ HD je prozatím šířen ve zkušebním provozu, je kódován a je přístupný všem stávajícím předplatitelům filmového balíku HBO bez dalšího příplatku!

Pro příjem filmového kanálu HBO CZ HD i dalších programů ve vysokém rozlišení HDTV je pochopitelně nutný Set Top Box nebo televizor vybavený HD tunerem pro příjem HDTV programů ve vysokém rozlišení.

Televizor s obrazovkou HD Ready nebo Full HD je podmínka nutná, nikoliv však postačující!!
tisk
Výpadek Internetového připojení - Písek
Lokalita: Písek
Trvání od: 13. února 2009 09:00
Trvání do: 13. února 2009 12:00
Vážení zákazníci,
oznamuji Vám tímto, že v pátek 13.2.2009 - dojde v době  9.00 - 12.00 ke krátkodobému výpadku (~ 10 min.) námi poskytovaného internetového připojení v Písku.
 
Důvodem tohoto neplánovaného výpadku je provádění upgrade sítě ČDT.
Děkuji za pochopení.
tisk
Výpadek Internetového připojení - Týn nad Vltavou
Lokalita: Týn nad Vltavou
Trvání od: 12. února 2009 00:00
Trvání do: 12. února 2009 02:00
Vážení zákazníci,
oznamuji Vám tímto, že ve čtvrtek 12.2.2009 dojde v době  24.00 - 02.00 k výpadku námi poskytovaného připojení k Internetu v Týně nad Vltavou.
 
Důvodem je provádění rekonfigurace uzlového bodu u poskytovatele připojení.
Děkuji za pochopení.
 
tisk
Změny v analogové rozhlasové FM nabídce v Č. Budějovicích
Lokalita: České Budějovice - kab. rozvod Č. Budějovice
Datum: 11. února 2009 14:00
Nová rozhlasová stanice Fajn Radio, která zahájila vysílání v Českých Budějovicích, byla zařazena do analogové rozhlasové nabídky KT Elsat na novou frekvenci 89,5 MHz.
V Českých Budějovicích vysílá Fajn radio regionální program. Zpravodajství a informační servis přímo z města. A navíc program Fajn radia běží v Č. Budějovicích bez reklam.
Více informací o nové rozhlasové stanici na http://www.fajnradio.cz/index.php

Zároveň z technických důvodů došlo ke změně kabelové frekvence satelitní rozhlasové stanice RTL Oldies, která opouští frekvenci 101,1 MHz a nyní bude šířena na nové frekvenci 108,0 MHz.
tisk
Změna Symbolrate u kabelových digitálních paketů DVB-C - Č. Budějovice
Lokalita: České Budějovice - kab. rozvod Č. Budějovice
Datum: 10. února 2009 16:00

Upozorňujeme naše účastníky v Č. Budějovicích, přijímající kabelovou digitální nabídku pomocí Set Top Boxu nebo televizoru s tunerem DVB-C, že dnes byla uskutečněna dopředu avizovaná změna - sjednocení symbolové rychlosti (Symbolrate) u všech námi šířených digitálních paketů. Všechny digitální pakety v digitální nabídce Elsat používají nyní jednotnou Symbolrate 6900, místo dřívější hodnoty 6875.
Tato změna byla uskutečněna z technických důvodů a provést ji bylo nezbytně nutné.

Vzhledem k tomu, že některé pakety, dříve naladěné na Set Top Boxech, budou nyní nefunkční, doporučujeme pomocí položky v Menu - Editovat - Smazat všechny kanály a následně v Menu - Instalace - Automatické vyhledávání všechny pakety znovu naladit. Je potřeba nastavit rozsah frekvencí Od 322 MHz Do 418 MHz, Symbolrate 6900 a Spustit ladění. Programy v paketech se automaticky načtou do paměti.

Zítra (st 11. 2.) bude tato změna Symbolrate provedena v digitální nabídce v Týně, následně příští týden v pondělí (16. 2.) v Písku a Vimperku, a v dalších dnech v Č. Krumlově, Kaplici a T. Svinech. 

 

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.