Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Digitální nabídka pozemních programů ve formátu DVB-T
Lokalita: Vimperk - kab. rozvod Vimperk
Datum: 10. června 2010 10:00

Digitální nabídka pozemních programů ve formátu DVB-T ve Vimperku

Společnost Elsat se rozhodla vyjít vstříc i divákům - našim účastníkům, kteří si zakoupili nový LCD nebo PDP televizor vybavený pouze pro příjem pozemních digitálních programů v pozemním formátu DVB-T.  Programy z pozemních multiplexů 1 a 2, tedy ČT 1, ČT 2, ČT 24, ČT 4 Sport, NOVA, NOVA Cinema, PRIMA, PRIMA Cool, TV Barrandov a digitální rozhlasové programy šíříme nyní v našich kabelových rozvodech navíc i ve formátu DVB-T. Jedná se o značně nestandardní technické řešení. Vycházíme tím však vstříc těm zákazníkům, kteří byli často v obchodech uvedeni v omyl při nákupu nového televizoru a nemají jej vybaven potřebným kabelovým digitálním tunerem pro formát DVB-C.

Vimperk:
DVB-T multiplex 1 – K 37 (602,0 MHz), multiplex 2 – K 38 (610,0 MHz)

tisk
Ugpgrade software v DVB-C Set Top Boxech KAON SD a HD
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 8. června 2010 10:00
Informace pro majitele kabelových digitálních Set Top Boxů KAON v SD i HD verzi:
 
Vzhledem k tomu, že na těchto SD i HD STB s dosavadními verzemi software (firmware) docházelo opakovaně k problému s mazáním naladěných programů při provádění automatické  programové aktualizace, dodal nám korejský výrobce nové verze software (dále SW), které by měly tento problém řešit a odstranit.
 
Nové verze SW pro SD i HD STB byly vloženy do digitálního datového streamu a je proto možné provést upgrade SW dálkově přímo na STB v bytě u uživatele. Aktualizační soubory jsou vloženy do streamu na tv kanálu SE 30 – 378,0 MHz, kde se nachází programy z Rozšířené nabídky a dále tři programy volně šířené (AXN, CS Film a Disney).
V okamžiku, kdy uživatel zapne STB a najede na některý z těchto programů (nejlépe AXN Czech), STB za několik sekund ohlásí přítomnost nového SW (tabulka na obrazovce) a zeptá se, zda aktualizovat. Pokud uživatel potvrdí aktualizaci tlačítkem OK, celý proces upgrade proběhne automaticky, trvá přibližně několik minut. Po úspěšně provedeném upgrade se STB restartuje a podle toho, jaká verze byla předchozí verze SW se buď vrátí do běžného provozního stavu bez ztráty naladěných programů, nebo se provede reset do továrního nastavení a STB je nutno znovu nastavit a naladit. Nastaví se jazyk čeština, požadovaný výstupní formát obrazu a zvolí se položka Automatické hledání, kde se nastaví tyto hodnoty: Počáteční frekvence – 130000, Koncová frekvence – 426000, Symbolová rychlost – 6900,
Konst – Auto. Po úspěšném naladění všech programů se tyto uloží do paměti a následně opustí Menu opakovaným stiskem tlačítka OK.
 
Aktuální verze software v položce Nastavení systému – Systémové informace je u SD verze SW: V01.01.13 a u HD verze SW: 00.13.05.03.
Pokud budou v budoucnu k dispozici další novější verze SW, ohlásí se a upgrade se provede stejným způsobem jako v tomto případě.
tisk
Česká televize bude vysílat fotbalový šampionát v HD a s prostorovým zvukem
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 1. června 2010 08:00

Česká televize zaslala rozvrh fotbalového šampionátu v období 11. 6. - 11. 7. 2010 ve vztahu k přepínání HD distribuce. Nakonec bylo rozhodnuto (k radosti mnoha sportovních fanoušků, přestože reprezentace ČR, na rozdíl od Slovenska tam bude chybět), že se bude distribuovat i signál ve vysokém rozlišení (HD) a navíc s prostorovým zvukem.
Tento rozpis najdete zde:
http://web.elsatnet.cz/panek/sdeleni/ct_fotbal0610.pdf

Mistrovství světa změní dosavadní systém pravidelného přepínání jednotlivých stanic ČT na HD kanálu. Ve dny, které v rozpisu nejsou uvedeny bude v HD distribuci vysílán tento program: st 30. 6., čt 1. 7., ne 4. 7., po 5. 7. a čt. 8. 7. program ČT 1, v pá 9. 7. pak ČT 2. Od pondělí 12. 7. se systém přepínání vrátí na vysílání podle současného pravidla, tj. so - čt ČT 1, pá ČT 2. Není-li v rozpisu jinak uvedeno, distribuce se přepíná vždy v 5.00 ráno. Přenosy budou vysílány s prostorovým zvukem.

Program ČT HD je v kabelových rozvodech Elsat šířen v rámci DVB-C paketu J na tv kanálu SE 35 - 418,0 MHz.

tisk
Červnové filmové lahůdky na Cinemaxu
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Písek, Týn nad Vltavou - kab. rozvod Č. Budějovice, Písek, Vimperk, Týn
Datum: 31. května 2010 08:00
Cinemax uvede v červnu řadu zajímavých filmových titulů, například thriller Perníkový dědek, švédskou komedii připomínající úspěšné snímky Do naha! a Dohola Krasoplavci, slavné americké drama s Robertem Redfordem Elektrický jezdec, krimi První velká vlaková loupež, oceněné drama o komunitě Maďarů v Rumunsku Katalin Varga, romantickou komedii Gigantický, nezávislý film Není to tak snadné, politické drama Finální hra, a film o vztahu otce s jedenáctiletým synem Vím, že víš...

Perníkový dědek
Hlavní postavou thrilleru v režii rutinovaného Roberta Altmana je prosperující advokát (Kenneth Branagh), který má slabost pro hezké slečny. Zdánlivě banální avantýra se servírkou Mallory rozpoutá sérii tajuplných událostí. Klíčové role v nich hrají dívčin pomatený otec (Robert Duvall), parta jeho zpustlých kumpánů a hrůzný sen o perníkovém dědkovi. Zlověstná hra, v níž se činorodý právník stává zmanipulovanou obětí, kulminuje v okamžiku, kdy jsou uneseny jeho děti. Mysterium, obestřené temnotou a deštěm, vzniklo podle předlohy Johna Grishama.
Premiéra: pátek, 4. června ve 20:00 hod.

Katalin Varga
Titulní hrdinka dramatu režiséra Petera Stricklanda patří do komunity Maďarů, jež žijí v Rumunsku. Katalin Varga čelí bolestnému dilematu, souvisejícímu s dávnou minulostí. Po jedenácti letech partnerského soužití vyjde najevo, že její manžel není otcem jejich syna Orbána. Krutě ponížená žena, zavržená celou vesnicí, se rozhodne najít muže, který ji kdysi brutálně znásilnil... Autorův debut, realizovaný v rumunsko-britsko maďarské koprodukci, byl oceněn Stříbrným lvem na Berlinale a Evropskou filmovou cenou za největší objev roku 2009.
Premiéra: sobota, 5. června ve 20:00 hod.

Elektrický jezdec
Robert Redford si ve slavném americkém dramatu z roku 1979 zahrál rozháraného jezdce rodea, který v blyštivém kostýmu vystupuje v bombastické show. Když jednoho dne zjistí, že jeho kůň byl nadopován, odhodlá se k razantní změně své zmarněné existence a s ohroženým zvířetem ujede do neznáma. Po stopách uprchlého muže se vydá ambiciózní televizní reportérka (Jane Fondová). Firma, jež Sonnyho zaměstnávala, však rozpoutá skandální protikampaň... Podobenství o odstrašujícím rubu pop-kultury režíroval Sydney Pollack.
Premiéra: pondělí, 7. června ve 20:00 hod.

Vím, že víš
Britské drama režiséra Justina Kerrigana, situované do osmdesátých let minulého století, líčí kontroverzní vztah otce s jeho jedenáctiletým synem. Původní idylka se začne měnit po jejich prázdninovém pobytu v Amsterdamu. Otec a syn (hrají je Robert Carlyle a Arron Fuller) se přestěhují do neútulného staromládeneckého bytu. Charlie se začne scházet s podivnými lidmi v čele s neznámým panem Fischerem. Citlivý kluk u něj objeví zbraň a pojme podezření, že se zapletl do nebezpečné hry tajných služeb. Pravda je ale zcela jiná...
Premiéra: sobota, 12. června ve 20:00 hod.

Krasoplavci
Hlavní postavou švédské komedie je nezaměstnaný Fredrik, který rád hraje florbal. Jednoho dne se díky kuriózní sázce dostane k novému sportu, kterým je synchronizované plavání. Hrdina v něm projeví nevšední talent a k nové vášni se rozhodne přilákat bývalé spoluhráče. V jeho hlavě se navíc zrodí troufalý nápad: s novým týmem hodlá zvítězit na nadcházejícím mezinárodním šampionátu... Hlavní roli úsměvného příběhu, jenž připomíná britské hity Do naha! a Dohola, ztvárnil pupulární švédský herec Jonas Inde.
Premiéra: neděle, 13. června ve 20:00 hod.

První velká vlaková loupež
Rekonstrukce proslulého zločinu z roku 1855, při němž bylo ukradeno 25 tisíc liber ve zlatě. Přepadení vlaku, který převážel žold pro britské vojáky na Krymu, provede tlupa dobrodruhů v čele s noblesním Edwardem Piercem (Sean Connery). Bandité se nejdřív zmocní čtyř klíčů, kterými jsou uzamčeny převážené trezory. Ze svědectví jednoho z kompliců se o chystané akci dozví policie a podnikne razantní protiopatření. Lupiči se však přesto vloudí do odjíždějící soupravy... Režii britské kriminální komedie měl Michael Crichton.
Premiéra: pátek, 18. června ve 20:00 hod.

Gigantický
Americká romantická komedie, kterou jako svůj debut natočil režisér Matt Aselton, vypráví o osmadvacetiletém Brianovi. Upozaděný mladík, který má dva úspěšné sourozence, se živí jako prodavač kvalitních matrací. Rozporuplný hrdina (hraje ho Paul Dano, známý z kroniky Až na krev), kterého nebaví jeho práce, se upne na myšlenku adoptovat čínské dítě. Jednoho dne se však v jeho obchodě objeví atraktivní Harriet (Zooey Deschanelová), do níž se Brian okamžitě zamiluje. Neodradí ho ani dívčiny odmítavé názory na plánovanou adopci cizokrajného mimina.
Premiéra: sobota, 19. června ve 20:00 hod.

Finální hra
Britské politické drama, nominované na Zlatý glóbus, se vrací do poloviny osmdesátých let minulého století, kdy v Jihoafrické republice přetrvával takzvaný apartheid. V oněch neklidných dobách se v honosné venkovské vile na jihovýchodě Anglie tajně schází skupinka lidí, jež chce vyřešit nejistou budoucnost JAR. Figurují v ní dosavadní vládci z afrikánské Národní strany i údajní zločinci z Afrického národního kongresu... Režii měl Pete Travis, hlavní role zosobnili William Hurt a Chiwetel Ejiofor.
Premiéra: sobota, 26. června ve 20:00 hod.

Není to tak snadné
Mladý spisovatel Davy, který dokončil svůj první román, hledá vhodného nakladatele. Idealistický literát se vydá na propagační cestu, při níž chce pořádat autorské čtení. Během putování, poznamenaného neurovnanými vztahy s mladším bratrem, dojde ke kuriózní konverzaci prostřednictvím mobilu. Neznámá Nicole mu nabídne sex po telefonu, což pro unaveného mladíka znamená nečekanou vzpruhu... Americké nezávislé drama, inspirované reálnými zážitky novináře Daveyho Rothbarta, režíroval Kyle Patrick Alvarez.
Premiéra: neděle, 27. června ve 20:00 hod.
tisk
Programové tipy HBO a HBO HD na červen
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - kab. rozvody Elsat
Datum: 27. května 2010 15:00
V červnu začne placený filmový kanál HBO a HBO HD vysílat nový historický seriál o legendárním gladiátoru Spartakus. Nedělní premiéry budou patřit hořce-úsměvnému retro snímku Lekce neslušného chování, filmu Austrálie, mnohavrstevné kronice Podivuhodný případ Benjamina Buttona a thrilleru Andělé a démoni. Dále HBO odvysílá dokumenty Pravá Amerika: Hlasy kampaně - pocit křivdy a Jsem díky vám z chudé Malawi. Nabídku doplní drama z produkce HBO Psí rok, teenagerská komedie Charlie Bartlett, americko-kanadské úsměvné drama Manželská klec a sci-fi Push.

Tip měsíce

Spartakus: Krev a písek
Třináctidílný historický seriál oživuje legendární příběh thráckého bojovníka, který se po svém zajetí Římany stal slavným gladiátorem. Spartakus, odtržený od své vlasti i milované ženy Sury, je vržen do nemilosrdného světa krvavých bojů o přežití. Statečný, odolný a vytrvalý muž čelí i zradám a intrikám, jež vystavují zásadním zkouškám jeho charakter...

Na výkonné produkci seriálu s řadou drsných soubojů i otevřených erotických scén se podílel slavný režisér a producent Sam Raimi, autor veleúspěšné série Spider-Man. Titulní roli ztvárnil australský herec Andy Whitfield, známý například ze seriálu McLeodovy dcery. Poživačnou Lukrécii ztělesnila Lucy Lawlessová, která je známá především jako Xena, ze stejnojmenného seriálu a jejího muže Batiata zosobnil John Hannah, známý například z dobrodružství Mumie...

Na režii úvodní řady se podílelo sedm tvůrců: Rick Jacobson (epizody 1, 2 a 6), Jesse Warn (epizody 4, 7 a 13), Michael Hurst (epizody 5, 9 a 12), Grady Hall (epizoda 3), Rowan Woods (epizoda 8), Chris Martin-Jones (epizoda 10) a Glenn Sandring (epizoda 11).

Epizoda 1:
Úvod vyprávění se odehrává v gladiátorské aréně, kde neznámý thrácký vězeň sleduje krutou smrt svého druha. Z vyprahlého písku v Capui se v myšlenkách vrací domů, do thráckých lesů. Před několika měsíci se rozloučil se svou ženou Surou a připojil se k římské armádě. Když však po bitvě zjistí, že k jeho vesnici míří horda barbarů, rozhodne se Suru zachránit. Je ale považován za zběha a skončí v zajetí. V prvním boji však zvítězí a octne se ve gladiátorské škole, kterou vlastní Batiat a jeho žena Lukrécie.
Premiéra: úterý, 1. června ve 22:00 hod.

Epizoda 2:
Spartakus je zasvěcován do nového života plného násilí. Hlavní trenér gladiátorů Doktor jej přinutí, aby bojoval s Crixem. Školu navštíví legát Glaber, který Spartakovi oznámí, že znásilnil jeho ženu. Hrdina se navíc dozví, že Sura byla prodána do otroctví. Zoufalý Spartakus překypuje nenávistí a Doktor se domnívá, že se nedá vycvičit. Batiat je ale přesvědčen, že má šanci stát se velkým gladiátorem. Slíbí Spartakovi, že najde jeho ženu, pokud přijme svůj úděl. Hrdina souhlasí.
Premiéra: úterý, 8. června ve 22:00 hod.

Epizoda 3:
Jsou ohlášeny nové gladiátorské hry a Spartakus zjistí, že má bojovat v podřadném zápase. Jeho rival Crixus se má předvést v prestižním souboji. Ashur ho varuje, aby nepodceňoval Crixovy schopnosti, a vypráví mu o jeho nejslavnějším souboji. Spartakus se nejdřív marně snaží vyprovokovat Crixova protivníka Gnaea a posléze zaútočí přímo na Crixe. Vyzve ho, aby se příštího dne utkali v aréně. Crixus, který se snaží získat lásku krásné otrokyně jménem Naevia, jej snadno přemůže.
Premiéra: úterý, 15. června ve 22:00 hod.

Epizoda 4:
Spartakus se po prohraném boji s Crixem ocitá v pozici outsidera, o něhož nikdo nestojí. Zadlužený Batiat mu poskytne poslední šanci. Doufá, že za peníze, které mu zápasník vydělá, koupí vodu. Lukrécie posílá svou otrokyni za Crixem. Naevia mu vysvětlí, že své city musí přísně tajit, protože Lukrécie gladiátora tajně miluje. Spartakus mezitím zvítězí v rozhodujícím souboji. Všimne si, že na Batiata chtějí zaútočit dva úkladní vrazi, a zachrání mu život. Ten ho za to přijme zpátky mezi gladiátory.
Premiéra: úterý, 22. června ve 22:00 hod.

Epizoda 5:
Spartakus znovu trénuje. Batiat ho spolu s Crixem nasadí do zápasu proti legendárnímu gladiátorovi jménem Theokles, přezdívanému Stín smrti. Znepřátelená dvojice se musí naučit spolupracovat, aby v boji s neporazitelným mužem měla šanci na vítězství. Batiat se obává o osudy svých nejlepších bojovníků. Mezitím zjistí, kdo ho chtěl zabít, a vůči intrikánům chystá nemilosrdnou pomstu. O Crixe se bojí Lukrécie i jeho milá Naevia. Nad arénou se stahují mračna a krutý boj začíná...
Premiéra: úterý, 29. června ve 22:00 hod.


Nedělní premiéry

Lekce neslušného chování
Hořce-úsměvné retro v režii Stephana Elliotta se odehrává koncem dvacátých let minulého století na staroanglickém panství. Do sídla rodiny Whitakerových přijede syn John (Ben Barnes) se svou novomanželkou Laritou, která předtím vyhrála automobilový závod v Monte Carlu. Volnomyšlenkářská Američanka se stane trnem v oku mladíkově konzervativní matce (Kristin Scott-Thomasová). Série vzájemných naschválů i nechtěných trapasů (k jednomu z nich dojde při večírku, kde se tančí kankán) přeroste v odhalování bolestných tajemství. Johnova apatického otce (Colin Firth) sužuje válečné trauma, panovačná matka se strachuje o pozemky, kterým hrozí rozparcelování. Utajené trápení, související se smrtí jejího prvního manžela, má i zdánlivě bezstarostná Larita (Jessica Bielová)... Dobový příběh o úskalích partnerství i sváru různorodých mentalit rámuje jazzová muzika, včetně netradičně zaranžovaného hitu Sex Bomb.
Premiéra: neděle, 6. června ve 20:00 hod.


Austrálie
Hlavní postavou nejdražšího australského filmu všech dob je upjatá britská aristokratka, jež se koncem třicátých let minulého století vypraví na sever země, aby přesvědčila svého muže o prodeji ranče. Svého manžela však najde zavražděného a ranč je zruinován podlým správcem. Kvůli záchraně farmy se hrdinka rozhodne přehnat stádo krav do Darwinu, kde je hodlá prodat. Při realizaci troufalého plánu jí pomáhá svobodomilovný muž zvaný Honák (Hugh Jackman). Lady Ashleyová (Nicole Kidmanová) se ujme domorodého kluka a ze snobské madam se mění v bytost činorodou a vstřícnou. Další zvraty vyprávění souvisejí s japonským bombardováním Darwinu v únoru 1942... Režii velkolepé podívané měl Baz Luhrmann, do jehož filmografie patří například postmoderní muzikál Moulin Rouge.
Premiéra: neděle, 13. června ve 20:00 hod.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona
Mnohavrstevná kronika režiséra Davida Finchera, inspirovaná stejnojmennou povídkou F.S. Fitzgeralda, vychází z časového paradoxu. Titulní hrdina se koncem první světové války narodí s vizáží scvrklého stařečka a postupně mládne do podoby bezmocného mimina. Mezitím prochází různými dějinnými epochami, včetně druhé světové války, nástupu Elvise v padesátých letech a beatlemánie v následující dekádě. Benjamin Button (Brad Pitt) prožije ve středním věku pár šťastných let po boku bývalé tanečnice Daisy (Cate Blanchett). Se svou životní láskou však nemůže zestárnout ani vychovat dceru, protože čas pracuje na každém z nich jinak... Ságu s pozoruhodnými triky rámují vzpomínky zestárlé Daisy, které líčí své dospělé dceři. Právě v době její zpovědi je New Orleans ohrožován hurikánem Katrina. Technicky i obsahově unikátní retro, mapující dějiny dvacátého století, získalo tři Oscary: za výpravu, masky a vizuální efekty.
Premiéra: neděle, 20. června ve 20:00 hod.

Andělé a démoni
Americký thriller, realizovaný podle stejnojmenné knihy Dana Browna, pracuje s podobnými prvky jako hit Šifra mistra Leonarda. Odehrává se během několika hodin ve Vatikánu, kde probíhá konkláve. Kolem volby nového papeže dojde k sérii tajuplných událostí, včetně vražd několika kardinálů. Po jejich motivech pátrá profesor náboženské symbologie Robert Langdon (Tom Hanks) ve spolupráci se sympatickou biofyzičkou (Ayelet Zurerová), vatikánskou policií a členy švýcarské gardy. Zločiny souvisejí s připravovanou explozí antihmoty a s tajnou organizací iluminátů, jež se mstí za dávná příkoří... Turbulentní dobrodružství s řadou kryptogramů, falešných stop a historických odkazů režíroval Ron Howard.
Premiéra: neděle, 27. června ve 20:00 hod.


Zvláštní tipy

Pravá Amerika: Hlasy kampaně - pocit křivdy
Pozoruhodný dokument, který jako svůj pátý projekt pro společnost HBO natočila režisérka Alexandra Pelosiová, přináší pohled na konzervativní část americké veřejnosti. Ta nevolila Baracka Obamu, ale přála si, aby se americkým prezidentem stal John McCain. Republikánskému kandidátovi odevzdala víc než 58 milionů hlasů. Autorka snímku se vydala na cestu po osmadvaceti amerických státech a zachytila názory konzervativních voličů označovaných za mlčící většinu... Alexandra Pelosiová je dcerou kalifornské kongresmanky, jež se v roce 2007 stala první ženou v pozici mluvčí Bílého domu. Začínala v televizi, kde se věnovala politickým tématům, několik let pracovala jako produkční ve zpravodajství a za svůj první dokument pro HBO s názvem Journeys with George získala cenu Emmy.
Premiéra: čtvrtek, 10. června ve 22:05 hod.

Jsem díky vám
Americký dokument přibližuje poměry v chudé africké zemi Malawi. Přes milion tamějších dětí jsou sirotci, jejichž rodiče zemřeli na AIDS. V roce 2006 se do této zaostalé země vydala zpěvačka Madonna a rozhodla se, že osiřelým dětem pomůže. Využila své popularity k tomu, aby na bezútěšnou situaci v Malawi upozornila. Pomohla financovat stavbu domova pro sirotky, založila organizaci, jež se o ně stará, a spolu se svým manželem adoptovala chlapce, který ztratil matku. Tři roky poté napsala scénář a stala se producentkou dokumentu, který režíroval Nathan Rissman. Dokument obsahuje rozhovory s řadou dalších osobností, jež se snaží o zlepšení poměrů v Malawi, včetně amerického ex-prezidenta Billa Clintona, či arcibiskupa Desmonda Tutu.
Premiéra: čtvrtek, 17. června ve 22:20 hod.


Nenechte si ujít
 
Psí rok
Hrdinou úsměvného dramatu z produkce HBO, inspirovaného memoáry spisovatele Jona Katze, je literát uvízlý v beznadějné tvůrčí krizi. Frustrovaný Jon (Jeff Bridges) se ujme opuštěného psa, záhy však zjistí, že zvládnout nového čtyřnohého kamaráda je nad jeho síly. Po řadě malérů se proto přestěhuje na venkovskou farmu. Tamější údržbář mu dohodí ženu, která to se psy umí a mohla by mu pomoci s jeho převýchovou... Příběh o překonávání samoty natočil George LaVoo.
Premiéra: sobota, 5. června ve 20:00 hod.

Charlie Bartlett
Teenager Charlie Bartlett (Anton Yelchin), který žije s neurotickou matkou, byl vyhozen ze soukromé střední školy. Po příchodu na novou školu zjistí, že problémy jeho spolužáků se podobají těm, co už zná z dřívějška. Začne si hrát na jejich psychiatra a otevře si neoficiální kancelář na pánských záchodcích, kde radí svým vrstevníkům. Zároveň se zahledí do dívky, která je dcerou přísného ředitele. Americkou komedii o zmatcích dospívání režíroval Jon Poll.
Premiéra: sobota, 12. června ve 20:00 hod.

Manželská klec
Americko-kanadské úsměvné drama, jež v roce 2007 natočil režisér Ira Sachs, vychází z předpokladu, že ve čtyřicátých letech minulého století byl rozvod společensky nepřijatelný. Harry Allen (Chris Cooper) proto vede dvojí život po boku své ženy (Patricia Clarksonová) i mladé milenky. Prekérní situaci se rozhodne vyřešit tím, že se svou manželku rozhodne zabít. Právě v té době však vstoupí do hry jeho dlouholetý přítel, džentlmenský Richard (Pierce Brosnan).
Premiéra: sobota, 19. června ve 20:00 hod.

Push
Americký sci-fi thriller režiséra Paula McGuigana vypráví o skupince agentů s nadpřirozenými schopnostmi. Točí se kolem honby za pohádkově cenným kufříkem. Jednou z hrdinek je mladičká Cassie (Dakota Fanningová), jež vidí do budoucnosti. Další klíčovou postavou je Nick (Chris Evans), který vládne telekinetickými schopnostmi a po smrti otce žije v anonymitě v Hongkongu. Do troufalé akce je zasvěcena i Kira (Camilla Bellová), jež dokáže ovládat cizí myšlenky...
Premiéra: pátek, 25. června ve 20:00 hod.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.