Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Do kabelové nabídky byla přidána krajská televize JČ1
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 21. července 2020 15:00
Nová regionální stanice JČ1 (Jihočeská televize 1) byla dnes přidána do kabelové digitální nabídky - DVB-C paket č. 17 - tv kanál K 30 - frekvence 546 MHz.

Krajská televize vznikla transformací z původní lokální Českokrumlovské televize CKTV.

„Už jako Českokrumlovská televize jsme stále častěji zpracovávali krajská témata, a původní název neodpovídal ani z hlediska dosahu vysílání. Byl to i příznivý ohlas diváků daleko za hranicemi Českokrumlovska, co nás přimělo uvažovat o expanzi a novém názvu i schématu,“ vysvětlil ředitel televize JČ1 Josef Pecl.
„Sázíme na spolupráci s místními televizemi a jinými externími spolupracovníky. V našem novém schématu společně vytvoříme jihočeský blok. Zprávy, které by svým lokálním zaměřením příliš nezaujaly diváky na druhém konci kraje, umístíme do jednotlivých okresních magazínů. Ty budou vysílány jen na tématem daných územích,“ dodal.

Kromě běžné žurnalistiky je televize JČ1 zaměřena především na dokumentární a filmovou tvorbu. Mimo rámec publicistiky spolupracuje „v nadstandardním režimu“ s městy a obcemi či jinými subjekty a institucemi na tvorbě jejich živé kroniky, propagaci služeb, zboží a výrobků či obecné marketingové prezentace. Disponuje vlastním televizním studiem.

DVB-C paket č. 17 nyní obsahuje tyto televizní programy:
CNN Prima News HD + SD, Regio TV JČ, Sport 5, TLC, JČ1
tisk
Fanoušci snookeru se dočkali – startuje kvalifikace MS
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 20. července 2020 10:00
Fanoušci snookeru se dočkali – startuje kvalifikace MS

Odložené MS ve snookeru začne poslední červencový den. Eurosport snookerovým fanouškům představí letos nejen MS, ale i kvalifikaci nejdůležitějšího turnaje sezony. Ta začíná v úterý 21. července, diváci uvidí denně dva nejméně tříhodinové bloky. Eurosport 1 vysílá kvalifikaci MS od 21. do 28. července, denně od 14:30 hod. do 18:00 hod. a od 20:00 hod. do 23:00 hod.

Pouze 16 nejlepších hráčů podle světového žebříčku má start na mistrovství světa jistý. Dalších 16 hráčů se musí na šampionát probojovat z kvalifikace. V té tak neuvidíme tuto nejlepší šestnáctku: Judd Trump, Neil Robertson, Mark Williams, Mark Allen, John Higgins, Ronnie O´Sullivan, Mark Selby, Kyren Wilson, Stephen Maguire, Shaun Murphy, Ting Ťün-chuej, David Gilbert, Jack Lisowski, Stuart Bingham, Barry Hawkins a Jen Ping-tchao. Pokud by se z kvalifikace probojovali favorité, kteří jsou v žebříčku od 17. místa, měli bychom vidět na MS jména jako Joe Perry, Allister Carter, Gary Wilson, Thepchaiya Un-Nooh, Graeme Dott atd.

Jak je od roku 1977 pravidlem, MS se bude hrát v divadle Crucible v Sheffieldu, které se díky dlouholeté tradici honosí přezdívkou Mekka snookeru. Také kvalifikace se odehraje v Sheffieldu, ovšem v English Institute of Sport. Před kvalifikací se řešila spousta problémů, mj. cestovní a případná karanténa, například čínští hráči zřejmě nepřijedou v plném počtu. Co se týká zdravotní situace, hrát se bude na jednom místě, hráči budou v jediném hotelu, karanténa po příletu již není povinná.

Každopádně platí, že svět zeleného plátna a barevných koulí je zpět. Na posledním turnaji Coral Tour Championship se předvedl ve výborné formě Stephen Maguire, který porazil v semifinále Judda Trumpa a ve finále Marka Allena, znamenalo to pro něj vzestup o pět míst na žebříčku. Během turnaje zahrál osm stovkových náběhů, nejvíce 139.

Eurosport 1 vysílá kvalifikaci MS od 21. do 28. července, denně od 14:30 do 18:00 a od 20:00 do 23:00. Na diváky se těší tradiční snookeroví komentátoři Tomáš Kejla, Eva Poskočilová, Zdeněk Míka a Michal Šíma.

Eurosport CZ a Vít Rosenbaum, Marketing & PR, Media:List CZ
tisk
F1 oznamuje dva nové závody. Uvidíte na Sport1 a Sport2
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 15. července 2020 10:00
F1 oznamuje dva nové závody. Uvidíte na Sport1 a Sport2

Mistrovství světa Formule 1 se konečně dostává do vysokých otáček a fanoušci královské disciplíny motorsportu mohou opět sledovat své oblíbené závody na stanicích Sport1 a Sport2 živě. Již v červnu byl zveřejněn kalendář úvodních osmi závodů a v den startu prvních tréninků druhého z nich, Velké ceny Štýrska, oznámila F1 další dvě velké ceny pro rok 2020.

K revidovanému kalendáři se připojují zbrusu nová Velká cena Della Toscana Ferrari 1000 na oslavu výročí ikonické italské značky v Mugellu a Velká cena Ruska v Soči. Tím se současný počet potvrzených závodů zvyšuje na deset a další budou oznámeny v následujících týdnech. Jak již bylo uvedeno dříve, vedoucí složky F1 a FIA očekávají, že revidovaná sezóna 2020 bude mít 15 až 18 závodů.

Další zveřejněné závody jsou následující:
11. - 13. září FORMULA 1 GP DELLA TOSCANA FERRARI 1000 2020 Mugello (Itálie)
25. - 27. září FORMULA 1 VTB RUSSIAN GRAND PRIX 2020 (Soči - Rusko)

Chase Carey, předseda představenstva a generální ředitel Formule 1, řekl:

S potěšením oznamujeme, že Mugello a Soči budou součástí kalendáře 2020 a chceme poděkovat všem našim partnerům za podporu v posledních týdnech. Minulý víkend jsme zažili skvělý začátek sezóny v Rakousku a naše plány na zbytek sezóny 2020 mají reálný rozměr. Těšíme se na návrat do Soči a jsme nadšení tím, že se poprvé představí závod Formule 1 také v Mugellu kvýročí 1000. Grand Prix Ferrari. Oba závody budou pro fanoušky obrovským přínosem.
tisk
Problémy s příjmem programů České televize v SD rozlišení
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 8. července 2020 16:00
Včerejší problémy s příjmem programů České televize v SD rozlišení v kabelovém DVB-C i pozemním DVB-T formátu (nesynchronní zvuk vůči obrazu atp.) byly způsobeny krátkým večerním výpadkem signálu z vysílače na Kleti a následnou softwarovou chybou na naší technologii pro další zpracování signálového řetězce. Opravu provedl náš technik dnes v dopoledních hodinách.
Programů České televize v HD rozlišení v kabelovém i pozemním DVB-T2 formátu se závada nijak netýkala.
Za případné potíže touto závadou způsobené se omlouváme.
tisk
Výpadek internetového připojení a kabelové televize
Lokalita: Písek
Trvání od: 8. července 2020 09:00
Trvání do: 8. července 2020 11:00
Vážení zákazníci, dne 8. července 2020 bude v dopoledních hodinách v Písku probíhat přepojování optických tras. Z tohoto důvodu bude docházet ke krátkým výpadkům všech našich služeb. Omlouváme se potíže s tím spojené.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.