Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
ARD HD a ZDF HD zahajují pravidelné vysílání
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 11. února 2010 09:00
Trvání do: 12. února 2010 09:00

Německé veřejnoprávní televize ARD a ZDF zahajují ostré vysílání ve vysokém rozlišení obrazu HDTV. Již zítra 12.2.2010 v 5 hodin a 30 minut ráno bude v Německu slavnostně odstartováno pravidelné vysílání dalších kanálů v high-definition TV.
Oba kanály startují novou éru vysílání v den slavnostního zahájení zimních olympijských her v kanadském Vancouveru, kterou budou střídavě vysílat kanály ARD a ZDF.

ARD HD a ZDF HD (včetně SD verzí ARD a ZDF) budou střídavě přinášet rozsáhlé množství přímých přenosů a záznamů z významné sportovní události. Po skončení Olympiády ve Vancouveru televize slibují další skvělou podívanou v HD kvalitě - zprávy, dokumentární filmy, celovečerní filmy a také sportovní přenosy. Takovou nabídku v HD zcela volně nenabízí žádný vysílatel v Evropě.

"Od vynálezu barevné televize je to největší technická inovace," prohlásil předseda ARD Peter Boudgoust před zahájením provozu ARD HD.
ARD HD a ZDF HD budou využívat rozlišení 1280x720p - tedy jiný formát než využívá například česká Nova HD či ČT HD, které jsou šířeny v 1920x1080i.

Německo postupně objevuje kouzlo HD vysílání - po německé komerční Anixe HD, německo-francouzské stanici Arte HD se nabídka rozšířuje o programy ARD HD a ZDF HD.

Se startem Olympiády zahájí ostrý provoz ČT HD. Těžištěm tohoto jediného kanálu České televize ve vysokém rozlišení bude Olympiáda během které se na ČT HD budou střídat obsahy ČT2 a ČT4. V další části roku televize veřejné služby přinese minimum obsahu v HD kvalitě. Po skončení olympiády přinese zvláštní druh vysílání - každý den bude ČT HD šířit ten program, který bude mít ve své nabídce nejvíce nativního HD obsahu. Faktem je, že v současné době v některých dnech nebyl nativní obsah v HD žádný.

tisk
Výpadek Internetového připojení - Týn nad Vltavou
Lokalita: Týn nad Vltavou
Trvání od: 2. února 2010 05:00
Trvání do: 2. února 2010 06:00
Vážení zákazníci,
oznamuji Vám tímto, že zítra ráno dojde k neplánovanému výpadku námi poskytovaného internetového připojení v Týně nad Vltavou :
 
bližší údaje :
úterý 2.2.2010
v době : 5:00 - 6:00
délka výpadku :  max 20 minut
tisk
Zimní OH 2010 ve Vancouveru v HD rozlišení
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 1. února 2010 08:00

Zimní Olympijské hry 2010 z kanadského Vancouveru budou naši účastníci mít možnost sledovat jak ve standardním SD rozlišení na několika programech, tak i ve vyšší obrazové kvalitě ve vysokém HD rozlišení.

Česká televize bude OH 2010 přenášet v SD rozlišení na programech ČT 2 a ČT 4 a zároveň výběr z těchto dvou programů v HD rozlišení bude střídavě přenášen i na programu ČT HD. Přepínací schéma na ČT HD mezi HD signály ČT 2 a ČT 4 je našim zákazníkům k dispozici ke stažení zde:
http://web.elsatnet.cz/panek/sdeleni/CT_HD_OH.doc

Dále budou mít naši zákazníci možnost sledovat OH 2010 v HD rozlišení 720p/50 i na německých veřejnoprávních stanicích ARD HD a ZDF HD, které již jsou nebo v nejbližších dnech budou našim zákazníkům též k dispozici ve všech našich kabelových rozvodech. Vysílací schéma OH 2010 v HD rozlišení na programech ARD HD a ZDF HD ve formátu pdf (v německém jazyce) je našim zákazníkům k dispozici ke stažení zde (převzato ze serveru Digizone.cz) :
http://web.elsatnet.cz/panek/sdeleni/olympiada1-126441718573606.pdf

Program ČT HD je v našich kabelových rozvodech šířen na tv kanálu SE 33 (402,00 MHz), Symbolrate 6900, Modulace QAM 64.
Programy ARD HD a ZDF HD jsou šířeny na tv kanálu SE 31 (386,00 MHz), Symbolrate 6900, Modulace QAM 128!!

Programy šířené ve vysokém HD rozlišení mohou volně a nekódovaně sledovat všichni naši účastníci vybavení televizory nebo Set Top Boxy s kabelovými digitálními tunery DVB-C a zároveň HDTV tunery v normě MPEG4/H.264 AVC.

tisk
Výpadek programu FTV CZ
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Písek, Týn nad Vltavou - kab. rozvod Č. Budějovice, Písek, Vimperk, Týn
Datum: 30. ledna 2010 13:00
Ve středu 27. 1. 2010 ve večerních hodinách postihla těžká technická havárie dosluhující satelit Eutelsat W2 na pozici 16E. Satelit následně přestal šířit signál všech televizních a rozhlasových stanic, které z něj byly vysílány, včetně československé verze módního tv kanálu Fashion TV CZ (FTV CZ). Z tohoto důvodu došlo i k výpadku tohoto programu v analogové nabídce v kabelových rozvodech Č. Budějovice, Písek, Vimperk a Týn nad Vltavou. Protože příčina výpadku není na naší straně, nemůžeme tuto skutečnost bohužel nijak ovlivnit. Společnost Eutelsat nyní tuto situaci operativně řeší a pracuje na přesunu záložního satelitu na tuto pozici, který by měl převzít signály z postiženého satelitu W2. Spuštění zálohy by snad mělo být vyřešeno během několika dní, do této doby bude program FTV CZ v uvedených rozvodech bohužel nefunkční. Jakmile bude satelitní signál FTV CZ opět k dispozici, bude tento program znovu zprovozněn. Za vzniklou situaci a dočasnou nedostupnost programu FTV CZ se našim zákazníkům omlouváme, přestože naše společnost nenese na této situaci žádnou vinu.
tisk
Upozornění pro majitele HD STB CV-7000 HD
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 29. ledna 2010 12:00

Upozorňujeme majitele kabelových digitálních HD Set Top Boxů Handan CV-7000 HD, že pro správné naladění a funkci digitálního paketu s programy ARD, ZDF a ARTE HD je potřeba v STB mít nahrán nový firmware V2.10 nebo V2.11 z roku 2009. Na STB, kde je nainstalován starší firmware (typicky verze SW z roku 2007 a 2008), je tento paket nefunkční, resp. STB ho sice naladí, ale funkční je pouze zvuk a nikoliv obraz.

Aktualizaci firmware je možno provést buď uživatelsky dálkově - v rozvodech Č. Budějovice, Písek, Vimperk a během cca 14 dnů i v Týně nad Vltavou.
V kabelových rozvodech Č. Krumlov, Kaplice a T. Sviny  dálkovou aktualizaci firmware zatím nelze provést a tuto záležitost je možno řešit osobní návštěvou v našem zákaznickém oddělení Elsat v Č. Budějovicích v úředních hodinách a nechat si zde upgrade firmware v STB provést na počkání.

V HD STB Handan CV-7000 HD lze současnou verzi nainstalovaného firmware zjistit v menu STB v položce Systémové informace - Verze STB v řádce Verze SW. Nejnovější verze firmware (SW) je V2.11CZ (Jul 21 2009). Pokud máte v STB jakoukoliv starší verzi SW, je vhodný upgrade, i vzhledem k tomu, že novější verze SW jsou stabilnější a STB je méně náchylný k zamrzání.

Dálková aktualizace firmware (SW) v STB se provede takto: Menu - Systémové informace - Aktualizace SW. Dále je potřeba nastavit tyto položky takto:
Nastavení OTA - USER
Frekvence - 370,0 MHz
Modulace - QAM 64
Symbolrate - 6900
Dále zvolit položku Spustit, pokud STB najde novou verzi SW, zvolit Ano. Aktualizace se automaticky stáhne a provede.

Dálková aktualizace SW v STB je prozatím fuknční pouze v kabelových rozvodech Č. Budějovice, Písek, Vimperk a od poloviny února v Týně nad Vltavou!

 

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.