Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Italský fotbal se vrací na stanice Sport1 a Sport2.
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 16. října 2018 12:00
Italský fotbal se vrací na stanice Sport1 a Sport2. Fotbaloví fanoušci budou moci od prosince sledovat ty největší fotbalové hvězdy v  poháru Coppa Italia a superpoháru Supercoppa Italiana.
Už brzy tak uvidí v akci třeba hvězdného Cristiana Ronalda a jeho Juventus Turín nebo italskou klubovou smetánku, do které patří SSC Neapol, římské celky AS Řím a Lazio či duo z průmyslového srdce severu Itálie AC Milán a Inter Milán. Zároveň budou mít možnost pravidelně držet palce českým a slovenským zástupcům na Apeninském poloostrově. V živých přenosech tak budou moci sledovat reprezentanty Patrika Schicka, Jakuba Jankta nebo Antonína Baráka na české straně a na té slovenské Marka Hamšíka, Davida Hancka nebo Milana Škriniara.
V Itálii se pohárová sezona dělí na dvě poloviny. V té první se v letních měsících nejprve utkají týmy z nižších soutěží Serie B, C a D a nejslabší týmy Serie A. V prosinci si to pak v živých přenosech na stanicích Sport1 a Sport 2 rozdají o osm vstupenek do bojů proti italské elitě. S tou se v rámci souboje nejlepších 16 pohárových týmů poměří v lednu. Po čtvrtfinále a semifinále je pak závěrečný boj o pohár pro vítěze Coppa Italia na programu 25. dubna na Stadio Olimpico v Římě. Fanoušky tak čeká celkem 25 přímých přenosů.
A pozor, to není vše. Vítěz poháru získá právo utkat se o prestižní italský superpohár Supercoppa Italiana. Ten se uskuteční netradičně v polovině ledna. Také tento hvězdný duel bude možné sledovat na stanicích Sport1 a Sport2 a diváci ani nebudou muset čekat do konce letošní sezony. Již v polovině ledna 2019 se mohou těšit na atraktivní konfrontaci Ronaldova Juventusu, vítěze ligy i poháru z minulé sezony s finalistou poháru AC Milán. A nejen termín bude netradiční. Hrát se totiž bude v exotickém hlavním městě Saudské Arábie Rijádu.
tisk
Ukončení vysílání soft erotického programu Spice
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 4. října 2018 18:00
Ukončení vysílání soft erotického programu Spice

Obdrželi jsme toto oznámení od zástupce společnosti Viasat Word pro střední Evropu:

Viasat World Limited s odkazom na obsahový blok "Spice", ktorý je v súčasnosti vysielaný na území medzi 00.00 a 05.00 (CET) na rovnakej frekvencii ako televízna programová služba "Viasat Explore" oznamuje, že:

s účinnosťou od 1. januára 2019 - na území - Viasat World  z a s t a v u j e  vysielanie nočného bloku SPICE a  p r e d l ž u j e  vysielanie televízneho kanálu Viasat Explore na dvadsaťštyrihodinové vysielanie (24/7).

Územie znamená Česká a Slovenská republika, Albánska republika, Bosna a Hercegovina, Bulharská republika, Chorvátsko, Cyprus, Grécko, Maďarsko, Kosovo, Malta, Čierna Hora, Macedónsko, Rumunsko, Srbsko, Slovinsko, Turecko a Ukrajina.
tisk
Konec programů České televize v regionálním DVB-T muxu RS7
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 2. října 2018 18:00
Konec programů České televize v regionálním DVB-T muxu RS7

Jak bylo v uplynulých týdnech v médiích mnohokrát avizováno, v neděli 30. září ukončila Česká televize šíření svých programů ČT 1 HD, ČT 2 HD, ČT Sport HD a ČT :D/Art v DVB-T formátu v regionálním multiplexu 1a, který byl součástí muxu RS7.
Regionální multiplex RS7 nyní obsahuje pouze programy KinoSvět a Rebel 2 a brzy v něm bude spuštěna nová tv stanice Galerie. A je možné spuštění ještě dalších tv stanic. Nicméně tak či onak, tento mux RS7, stejně jako ostatní regionální DVB-T multiplexy by měl ukončit vysílání nejpozději k 30. 6. 2019.

V kabelových rozvodech Elsat jsou programy České televize našim zákazníkům nadále k dispozici v těchto formátech:

HD rozlišení (ČT 1 HD, ČT 2 HD, ČT Sport HD, ČT 24 HD, ČT :D/Art HD)
- kabelová digitální nabídka - DVB-C pakety č. 8 (kanál SE 23 - 322 MHz) a č. 14 (kanál K 33 - 570 MHz), symbolrate 6900, modulace QAM 256
- pozemní digitální nabídka - formát DVB-T2 HEVC - mux PS11 (Č. Budějovice, Vimperk - kanál K 43 - 650 MHz; Písek, Týn, Kaplice, Č. Krumlov - kanál K45 - 666 MHz)

SD rozlišení (ČT 1, ČT 2, ČT Sport, ČT 24, ČT :D/Art)
- kabelová digitální nabídka - DVB-C paket B (kanál SE 22 - 314 MHz), symbolrate 6900, modulace QAM 256
- pozemní digitální nabídka - formát DVB-T MPEG2 - mux 1 (Č. Budějovice - kanál K 49 - 698 MHz; Vimperk, Písek, Týn, Kaplice, Č. Krumlov - kanál K40 - 626 MHz)
- analogová nabídka - příslušné tv kanály a frekvence dle konkrétního města

Dále jsou programy České televize v HD i SD rozlišení pro zákazníky dostupné i v naší službě ELSAT On-line TV (více info na našem webu
www.elsat.cz ).

K příjmu nového pozemního vysílacího formátu DVB-T2 HEVC je nutný televizor nebo set top box vybavený příslušným tunerem pro tento formát. Vhodné a certifikované boxy jsou na trhu v cenové relaci cca od 600,- Kč výše.
tisk
Výpadek internetového připojení a kabelové televize
Lokalita: Vimperk
Trvání od: 27. září 2018 12:00
Trvání do: 27. září 2018 15:00
Vážení zákazníci, ve čtvrtek 27.9.2018 dojde k výpadku Internetu a kabelové televize, důvodem jsou plánované práce na rozvodu společnosti E.ON. Délka výpadku nelze zatím přesně stanovit, záleží jak se nám podaří zajistit záložní zdroj energie. Omlouváme se za potíže s tím spojené.
tisk
Výpadek internetového připojení a kabelové televize
Lokalita: Vimperk
Trvání od: 26. září 2018 08:00
Trvání do: 26. září 2018 12:00
Vážení zákazníci, ve středu 26.9.2018 dojde k výpadku Internetu a kabelové televize, důvodem jsou plánované práce na rozvodu společnosti E.ON. Výpadek se bude týkat ulic 1. máje, Čelakovského, K. Weise, Klostermannova, Sklářská. Délka výpadku nelze zatím přesně stanovit, záleží jak se nám podaří zajistit záložní zdroj energie. Omlouváme se za potíže s tím spojené.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.