Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Spuštění digitální kódované placené filmové nabídky v Písku
Lokalita: Písek - kab. rozvod Písek
Datum: 3. září 2007 08:00

Od 1. 9. 2007 spouštíme v kabelovém rozvodu Písek novou nabídku digitálně kódovaných placených televizních programů!

 

            Naše společnost jako jedna z prvních v České republice již před dvěma lety zahájila ve svých televizních kabelových rozvodech šíření televizních programů i v digitální podobě, a to ve formátu DVB-C. Toto bylo učiněno s výrazným předstihem oproti neustále se zpožďujícímu termínu spuštění pozemního digitálního vysílání v Jihočeském kraji.

            Následujícím krokem je spuštění nové nabídky nejenom volně šířených, ale i kódovaných televizních programů. V souvislosti se zvyšováním kvality a uživatelského komfortu námi poskytovaných služeb přechází naše společnost od analogového přenosu a kódování placených televizních programů k digitálnímu. Výsledkem je možnost výběru z většího množství zvlášť placených programů a větší zákaznický komfort.

Za stávající měsíční paušální poplatek 250,- Kč za příjem programu HBO budete nyní moci sledovat programy HBO, HBO 2 a od podzimu letošního roku i HBO Comedy. Budete tedy mít možnost sledovat tři programy za cenu jednoho!

Mimo rozšíření programů z produkce HBO přinášíme navíc možnost příjmu dalších filmových kanálů Cinemax a Cinemax 2 a programu pro dospělé Hustler TV, který je vysílán od 22:00 do 6:00, a lze jej chránit rodičovským zámkem. Přehled nové nabídky námi nabízených placených programů prostřednictvím televizního kabelového rozvodu v Písku je následující:

 

Přehled nabízených digitálních placených programů:

Balík

Programy v balíku

Měsíční paušál

Info

1

HBO

HBO, HBO 2, HBO Comedy*

250,--

www.hbo.cz

2

Cinemax

Cinemax, Cinemax 2

230,--

www.cinemaxtv.cz

3

Hustler TV

Hustler TV (pouze v době 22:00 – 6:00)

110,--

www.hustlertveurope.com

4

HBO + Cinemax

HBO, HBO 2, Cinemax, Cinemax 2, HBO Comedy*

390,--

- zvýhodněná cena

* Program HBO Comedy bude do nabídky zařazen na podzim 2007

 

Erotický kanál pro dospělé Hustler TV je možno si přikoupit nezávisle ke všem nabízeným variantám filmových kanálů HBO a Cinemax.

Celoměsíční programové přehledy na všechny nabízené kanály filmového paketu je možno si stáhnout z Internetu na adrese: http://www.tvcentrum.com/tvdownload/ .

Další informace o nových programech naleznete na jejich vlastních webových stránkách, uvedených v tabulce výše.

 

Digitální filmový paket Elsat je šířen na tv kanálu SE 29 (370,00 MHz) a je kódován v systému Conax.

Pro příjem digitálních kódovaných kanálů potřebujete speciální digitální Set Top Box (dále STB) a dekódovací kartu. Cena STB od naší společnosti činí 2.500,- Kč včetně DPH. Prostřednictvím tohoto STB budete moci sledovat společně s nekódovanými analogovými programy rovněž všechny nekódované digitální programy šířené v rámci naší digitální nabídky  v televizním kabelovém rozvodu Elsat, jejichž přehled je vysílán na našem Infokanálu (cca 40 zahraničních programů).

Podrobnější informace o našem STB Handan CV-5000 CINXi je možno si stáhnout z Internetu zde: http://web.elsatnet.cz/panek/sdeleni/STB-popis.doc

 

Zřizovací poplatek za zřízení této nové služby je stejný jako původní zřizovací poplatek za HBO, tedy 200,- Kč. Digitální STB dostanete přednastavený a  s českým návodem. Jeho připojení k televizoru je velmi jednoduché. Můžete si jej převzít v naší kanceláři, nebo  vám jej mohou nainstalovat u vás doma naši technici na základě telefonické objednávky. Tuto službu provádíme za režijní náklady. Poplatek činí 300,- Kč včetně DPH.

 

S ohledem na zavedení nové kvalitnější služby  končí k 30. 9. 2007 analogové šíření programu HBO na tv kanálu SE 15 v rámci našeho televizního kabelového rozvodu v Písku! Z tohoto důvodu stávajícím předplatitelům  HBO nabízíme možnost bezplatného zapůjčení STB proti vratné kauci 500,- Kč. Tuto možnost však mají pouze stávající předplatitelé HBO!

 

Šíření digitálně kódovaných placených programů je velice náročná technická záležitost. Naše společnost zavádí tuto službu jako jedna z prvních v České republice s cílem zlevnit a zkvalitnit poskytované služby v této oblasti.

 

Tato nová služba je prozatím dostupná pouze v televizním kabelovém rozvodu v Písku a v Českých Budějovicích!

 

Zároveň bychom chtěli zdůraznit, že s přechodem placené kódované nabídky na digitální šíření naše stávající běžná analogová nabídka kabelové televize v žádném případě nekončí!!! 

Analogovou nabídku budeme šířit i nadále, i po ukončení pozemního analogového vysílání v ČR, a budeme ji šířit tak dlouho, dokud o ni naši zákazníci budou mít zájem. Nikdo tedy nebude nucen ke koupi digitálního Set Top Boxu, pokud o něj a o naši digitální nabídku nebude zatím mít zájem a postačí mu stávající nabídka analogová. 

tisk
Změna kontaktu na externí montážní firmu ELBEN
Lokalita: České Budějovice - Máj, Šumava, Vltava
Datum: 2. září 2007 12:00

Upozorňujeme naše účastníky a nové zájemce o montáž přípojky kabelové televize ELSAT, že s okamžitou platností dochází ke změně kontaktního telefonního čísla na naši externí montážní firmu ELBEN s.r.o., která pro naši společnost montuje nové přípojky KT v bytech zákazníků v Českých Budějovicích.

Původní telefonní číslo 774 004 033 bylo zrušeno a nyní platné telefonní číslo, na němž je možno objednávat montáž nových přípojek, je 774 004 035.

tisk
Rakouské programy ORF v Českém Krumlově
Lokalita: Český Krumlov - Za nádražím, Domoradice
Datum: 1. září 2007 12:00

Oba programy rakouské veřejnoprávní televize ORF byly včera v kabelovém rozvodu Elsat v Českém Krumlově úspěšně a definitivně převedeny ze satelitní distribuce na pozemní digitální příjem DVB-T z vysílače Lichtenberg.

Programy ORF 1 a ORF 2 jsou našim zákazníkům nyní k dispozici v digitální kvalitě, bez duchů, párování, interferencí, intermodulací, křížových modulací a dalších rušení, často přítomných v původní analogové podobě dálkového pozemního příjmu z Rakouska. Oba programy ORF jsou v kabelovém rozvodu šířeny se stereo zvukovým doprovodem a teletextem na tv kanálech E 5 (175,25 MHz) - ORF 1 a SE 7 (147,25 MHz) - ORF 2.

Tento přechod má zároveň za následek tři menší změny na programu ORF:
1. Oba programy ORF budou nyní v kabelovém rozvodu šířeny opět se stereofonním zvukovým doprovodem.
2. Program ORF 2 bude nyní dále šířen opět plnoformátově, čili ve vysílání se již nebudou vyskytovat teletextové odstávky způsobené absencí práv televize ORF na satelitní šíření určitých pořadů.

3. Byla zrušena zdvojená distribuce programu ORF 2 v kabelovém rozvodu na tv kanálech E 2 a SE 7, program ORF 2 bude nyní dále šířen již jen na novém tv kanálu SE 7 (147,25 MHz). Původní kanál E 2 byl definitivně zrušen.

Pokud by někdo ještě přijímal ORF 2 na původním kanálu E 2, přelaďte si prosím své televizory na platný tv kanál SE 7.

Satelitní příjem obou programů ORF na naší hlavní stanici bude nadále sloužit již jen jako záloha a rezerva.

tisk
Výpadek satelitních programů v Č. Krumlově
Lokalita: Český Krumlov - Za nádražím, Domoradice
Trvání od: 31. srpna 2007 08:00
Trvání do: 31. srpna 2007 16:00

Dnes během dne dojde k výpadku části satelitních programů v kabelovém rozvodu Český Krumlov. Dochází k tomu z důvodu výměny satelitní parabolické antény pro příjem programů z družice Astra 1 na pozici 19,2°E. Jedná se zhruba o třetinu až polovinu programů v nabídce kabelové televize. Doba trvání výpadku bude minimalizována na nejkratší možnou míru. Omlouváme se za potíže s tímto výpadkem případně spojené.

tisk
Informace o digitálním vysílání, jak zapojit set top box
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 28. srpna 2007 12:00

Ke stažení ve formě obrazových souborů JPEG (cca 1,2 MB) nabízíme našim zákazníkům některé obecné informace a rady ze zákulisí digitálního příjmu v ČR, jak pozemního, tak kabelového, tak satelitního:

http://web.elsatnet.cz/panek/sdeleni/Digitalizace2.jpg

Pozn.: V článku zmiňovaná teleshoppingová stanice TOP TV zkrachovala a v srpnu ukončila vysílání, a parlamentní tv stanice 24.cz ukončuje své vysílání k 1. 9. 2007.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak zapojit set top box? Další obecné informace a rady pro naše zákazníky, jak připojit, zprovoznit, naladit, používat a ovládat digitální set top box (dále STB). Článek se primárně týká STB pozemních (terestrických) pro příjem pozemního digitálního signálu DVB-T, ovšem náš kabelový STB CINXi pro naší digitální DVB-C nabídky Elsat se od pozemního STB zas tolik neliší, zvlášť pokud se týká použitých propojovacích kabelů, konektrů, zdířek, dálkového ovládání, struktury menu a dalších obecně používaných pojmů (multiplex, EPG, STB atp.) :

http://web.elsatnet.cz/panek/sdeleni/Jak_zapojit_stb2.jpg

 

 

 

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.