Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Zpráva z technického oddělení České televize
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 7. ledna 2008 08:00

Vážení kolegové,
 
jak jsme již předběžně informovali, od zítřka, t.j. od soboty 6. 1. 2008 zahajujeme na programu ČT24 vysílání ve formátu 16:9 (zatím u vybraných pořadů). Od 1. 1. 2008 takto vysíláme i na ČT4 Sport. Upozorňujeme proto u těchto relací na potřebu nastavení vhodného obrazového formátu (t.j. letter boxu) do analogových rozvodů.

Ing. Lubor Otáhal
Česká televize
vysílací technika        

tisk
Porucha zemního kabelu v Labské 1 - Č.B.
Lokalita: České Budějovice - kab. rozvod Č. Budějovice
Trvání od: 4. ledna 2008 08:00
Trvání do: 4. ledna 2008 13:00

Několikadenní problémy s kvalitou signálu kabelové televize a připojením k Internetu, spojené s výpadky připojení a šumem a rušením na televizních programech v objektu Labská 1 v Č. Budějovicích byly způsobeny skrytou závadou na zemním přípojném kabelu pro tento objekt. Závada vznikla pravděpodobně v letních měsích při výkopových pracech na výměně teplovodu pro Teplárnu a.s. a projevila se natržením kabelu v současných mrazech vlivem silné dilatace.

Oprava byla technickou skupinou Elsat provedena v pátek 4. 1. dopoledne, terénní úprava a začištění zahrnutého výkopu bude dokončena na jaře po rozmrznutí zmrzlé zeminy, až to počasí umožní.

Našim účastníkům v Labské 1 se za několikadenní potíže s příjmem omlouváme, závada nebyla způsobena naším zaviněním a oprava byla vzhledem k současnému počasí a totálně zmrzlé zemině velice náročná a komplikovaná.

tisk
ČT 4 Sport bude vysílat 24 hodin denně - převzato z Internetu
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou
Datum: 2. ledna 2008 08:00

Novinkou redakce sportu ČT je rozšíření vysílání programu ČT4 SPORT na plných 24 hodin denně. Šéfredaktor Redakce sportu ČT Otakar Černý k tomu říká:
„Redakce sportu ČT rozšiřuje své vysílání na programu ČT4 SPORT na 24 hodin v podstatě na společenskou objednávku. Množí se totiž divácký zájem o noční vysílání. Dobu mezi 0.00 a 8.00, dosud pokrývanou monoskopem, vyplníme přímými přenosy ze zemí v jiných časových pásmech, především při MS v ledním hokeji z Kanady a OH z Pekingu. Nabídneme ale také například přímé přenosy z golfu. Dále v tomto časovém rozměru budeme vysílat reprízy velkých přímých přenosů předchozího dne, či dnů. Redakce sportu ČT tím rozšiřuje službu divákům a těší se z jejich zájmu.“

tisk
PF 2008
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 23. prosince 2007 08:00
Trvání do: 1. ledna 2008 23:59


Krásné prožití svátků vánočních, příjemně stráveného Silvestra a hodně štěstí, zdraví, úspěchů a spokojenosti do nového roku 2008 všem našim účastníkům přejí zaměstnanci kabelové televize Elsat.

tisk
Spektrum od ledna 24 hodiny denně - převzato z Internetu
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou
Trvání od: 18. prosince 2007 20:00
Trvání do: 22. prosince 2007 16:00
Dokumentární kanál Spektrum bude od ledna 2008 vysílat 24 hodiny denně. Spektrum v současné době vysílá od šesté do druhé hodiny ranní. Na oficiálních stránkách stanice www.spektrumtv.cz je dokonce mylně uvedeno, že Spektrum vysílá jen 18 hodin denně (od 8:00 do 2:00 hod.), což aktuálně není pravda.

Spektrum zahájil vysílání v České republice v roce 1994 jako placený kabelový kanál, o tři roky později i na Slovensku pod původním názvem MAX 1. V březnu 2001 byla stanice pro region střední Evropy sjednocena a vysílá se pod jednotným názvem: Spektrum. V současné době se vysílá nejen v Česku, na Slovensku a v Maďarsku ale také v Polsku.

Program se vysílá ve většině kabelových sítí v ČR i na Slovensku. Zákazníkům platforem v ČR, SR a Maďarsku je nabízena společná česko-maďarská verze, která obsahuje reklamní spoty a texty v češtině a v maďarštině.

Televize se charakterizuje jako dokumentární kanál se zábavně-vzdělávacím charakterem. Spektrum vysílá dokumenty renomovaných světových tvůrců a dnes patří tato stanice mezi nejoblíbenější dokumentární stanice lokalizované do češtiny. Program Spektrum je rozdělen do šesti žánrových bloků - příroda, věda, styl, dějiny, cestování a armáda.
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.