Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Filmové kanály HBO a Cinemax - vysílací formáty, příznak WSS
Lokalita: České Budějovice, Písek - kab. rozvody Č. Bud. a Písek
Datum: 17. ledna 2008 08:00

Z odpovědi technika zastoupení spol. HBO ČR na naše technické dotazy ohledně moderních vysílacích formátů a příznaku WSS pro automatické přepínání obrazu na širokoúhlých televizorech.
Odpověď technika HBO níže pod čarou.

Dotaz:
Naši zákazníci na digitální placené nabídce, kteří využívají STB Handan CINXi pro příjem filmových kanálů HBO a Cinemax a zároveň vlastní ploché širokoúhlé televizory (LCD nebo PDP), se na nás obracejí v zásadě s dvěma druhy dotazů:
 
1. Proč v těchto filmových kanálech není obsažen příznak WSS pro televizor, aby se v případě širokoúhlého filmu 16:9 obraz automaticky roztáhl na celou wide obrazovku bez toho, aby si uživatel musel ručně obraz upravit pomocí DO (například formátem ZOOM u televizí SONY). Některé tv stanice tento WSS příznak vysílají (např. ARD a ZDF v satelitním analogu a programy ORF v DVB-T).
 
2. Proč HBO vysílá své programy standardně ve formátu 4:3 (a širokoúhlé pořady jako letterbox) a nikoliv jako anamorfních 16:9 (jako jsou filmy na DVD), s tím, že uživatel by si volil až přímo na svém STB, jestli má být výstupní formát pro televizor jako 16:9, 4:3 letterbox nebo 4:3 panscan, stejně jako tuto volbu umožňují DVD přehrávače.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Odpověď:
V současnosti jsou bohužel primárně všechny pořady na našich kanálech vysílány ve formátu 4:3, fomát 16:9 je letterboxován. V průběhu prvního pololetí letošního roku dojde ke změně ve vysílání pořadů 16:9. Budou vysílány anamorfně s příznaky WSS. V současné době se nové pořady objednávají již ve formátu 16:9, pokud jsou primárně takto zaznamenány. Zároveň probíhá inventarizace a doobjednání starých pořadů tak, abychom ve chvíli, kdy dojde k přechodu na anamorfní vysílání pořadů ve formátu 16:9, mohli divákům nabídnout co možná největší počet pořadů takto zaznamenaných.

tisk
Výpadek zvuku u Galaxie sport a Nova Cinema v Písku
Lokalita: Písek - kab. rozvod Písek
Datum: 16. ledna 2008 08:00

Několikadenní výpadek zvukového doprovodu u televizních programů Galaxie sport a Nova Cinema v Písku byl způsoben velmi neobvyklou a těžko identifikovatelnou závadou na odbavovacím zařízení technologie hlavní stanice Elsat - Písek. Protože se závadu nedařilo odhalit a odstranit našemu píseckému mechanikovi, byla problém následně nalezen a opraven výjezdem technika z Č.B. v úterý v dopoledních hodinách.

Za případně vzniklé potíže a problémy s příjmem těchto dvou programů se omlouváme.

tisk
O digitalizaci
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 14. ledna 2008 12:00
OZNÁMENIE O ÚDRŽBE SATELITU SIRIUS - převzato z e-mailu
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 9. ledna 2008 00:01
Trvání do: 9. ledna 2008 03:00
Dňa 9. januára 2008 je v čase medzi 01:07 – 02:07 UTC naplánovaná údržba satelitu Sirius 2, transponder F10 ( 12.636 GHz )
 
Vážený dodávateľ,
 
Oznamujeme Vám, že vzhľadom na migráciu satelitu Sirius 2 transponder F10 ( 12.636 GHz ) na nový satelit Sirius 4 budú max. 1 hodinu nedostupné nasledovné vysielacie kanály :
 
TV1000 Balkan
Viasat Explorer/Spice
TV1000 Poland
Viasat History
 
SES Sirius sa vynasnaží ukončiť údržbu v čo najkratšom čase.
Parametre nastavenia zostávajú nezmenené.
tisk
Zpráva od provozovatele tv stanic na satelitu Sirius
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 8. ledna 2008 00:00
Trvání do: 8. ledna 2008 06:00
Upozornění pro klienty přijímající programy ze satelitu Sirius 2
 
Rádi bychom Vás informovali, že dne 8. 1. 2008 v brzkých ranních hodinách (00.00 – 06.00) dojde k plánované změně satelitu u všech programů přijímaných prostřednictvím satelitu Sirius 2 (viz níže) na satelit Sirius 4. V tomto časovém rozmezí bude částečně omezen přijem jednotlivých stanic, které jsou na satelitu Sirius 2 k dispozici.
 
Tato změna nevyžaduje žádný zásah z Vaší strany a bude provedena automaticky. 
 
Programy přijímané prostřednictím satelit Sirius 2:
Hallmark Channel
Discovery Channel
Cartoon Network/TCM
Hustler TV
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.