Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Nova Cinema
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou
Datum: 15. listopadu 2007 11:55

Jestli všechno dobře půjde (technická příprava, podepsání licenční smlouvy s CME a dojednání cenových podmínek), bude nový program Nova Cinema zařazen do kabelových rozvodů Elsat v průběhu prosince, až začne vysílat přes satelit. Bude zařazen plošně do analogové nabídky, pravděpodobně jako náhrada za hudební kanál VIVA TV, jenž hlavně za poslední 1 - 2 roky velmi ztratil na kvalitě, podstatnou část jeho vysílací doby tvoří jen reklama a interaktivní hlasování a jeho další setrvání v analogové nabídce se jeví být nadbytečným luxusem. Navíc je dostupný ve večerních hodinách v digitální nabídce jako alternace s programem Nick TV.

V některých rozvodech bude zařazení programu Nova Cinema z technických důvodů spojeno s určitými kanálovými přesuny některých programů.

O spuštění programu Nova Cinema v našich rozvodech budou naši účastníci informováni v tomto Infoservisu Elsat a na našich Infokanálech.

tisk
Výpadek internetového připojení
Lokalita: České Budějovice
Trvání od: 6. listopadu 2007 09:00
Trvání do: 6. listopadu 2007 09:20

Upozorňujeme naše účastníky v Českých Budějovicích, že v úterý 6. 11. 2007 může v celém kabelovém rozvodu v Č.B. docházet v čase 9.00 - 9:20 hodin k nepravidelným výpadkům Internetu.
Důvodem je konfigurace serveru.
Omlouváme se za případné potíže s tímto spojené.

tisk
K pondělnímu výpadku vysílání Galaxie Sport
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Trvání od: 5. listopadu 2007 14:30
Trvání do: 5. listopadu 2007 22:30

Převzato z Internetu:

V pondělí po celé odpoledne a večer nebylo na všech distribucích k dispozici vysílání programu Galaxie Sport z důvodu technických problémů.

"Omlouváme se všem divákům Galaxie sport za včerejší výpadek signálu. V pondělí 5. listopadu se společnost GTS Novera potýkala s určitými technickými problémy, které způsobily výpadek signálu od 14:42 hodin," uvádí k výpadku Eva Novotná, tisková manažerka Galaxie Sport.

"Závadou se společnost začala neprodleně zabývat a signál byl opět obnoven ve 22:18 hodin. Tímto se ještě jednou omlouváme za způsobené nepříjemnosti," dodává E. Novotná.

tisk
Výpadek signálu KT a připojení na sídlišti Vltava
Lokalita: České Budějovice - Vltava
Datum: 25. října 2007 08:00

Včera v dopoledních hodinách došlo k úplnému výpadku signálu kabelové televize a připojení k Internetu na sídlišti Vltava v kabelovém rozvodu České Budějovice.
Během opravy bylo zjištěno, že příčinou byl výpadek napájecího zdroje pro páteřní trasu kabelového rozvodu na sídlišti Vltava, umístěného v ulici J. Kolářové. K výpadku došlo z neznámých příčin, tuto se bohužel nepodařilo odhalit, žádné poškození podzemního kabelu nebo jiný objektivní důvod pro výpadek nebyl zjištěn.
Pravděpodobné je tedy nějaké přepětí, napěťová špička v elektrické síti či jiný podobný problém, který způsobil výpadek zdroje.
Za přerušení signálu KT a Internetu a případné nepříjemnosti s tím spojené se omlouváme.

tisk
Problémy s programem AXN
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody
Datum: 24. října 2007 12:00

Včerejší večerní potíže s signálem akčního kanálu AXN, kdy docházelo až k několikavteřinovému zpoždění zvuku za obrazem a které přetrvávaly až do středečního dopoledne, nebyly způsobeny žádnou závadou na našem zařízení a technologii.
Problém byl řešen se zástupcem spol. HBO ČR, která vysílání AXN v Česku zaštiťuje, ale příčinu zatím také nezná.
Vzhledem k tomu, že dopoledne kolem 9.30 došlo skokově k nápravě a od té doby doposud jde obraz a zvuk normálně a synchronně, jednalo se pravděpodobně o nějaký problém přímo na odbavovacím pracovišti v Maďarsku. Je možné, že uplink na satelit pracoval přes noc v bezobslužném provozu a ráno po příchodu si technik závady všiml a odstranil ji. Ale to je jen nepotvrzená domněnka. 
Program budeme dále sledovat a pokud by se problém opět objevil, budeme ho dále řešit.

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.