Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Rakouské programy ORF v Českém Krumlově
Lokalita: Český Krumlov - Za nádražím, Domoradice
Datum: 1. září 2007 12:00

Oba programy rakouské veřejnoprávní televize ORF byly včera v kabelovém rozvodu Elsat v Českém Krumlově úspěšně a definitivně převedeny ze satelitní distribuce na pozemní digitální příjem DVB-T z vysílače Lichtenberg.

Programy ORF 1 a ORF 2 jsou našim zákazníkům nyní k dispozici v digitální kvalitě, bez duchů, párování, interferencí, intermodulací, křížových modulací a dalších rušení, často přítomných v původní analogové podobě dálkového pozemního příjmu z Rakouska. Oba programy ORF jsou v kabelovém rozvodu šířeny se stereo zvukovým doprovodem a teletextem na tv kanálech E 5 (175,25 MHz) - ORF 1 a SE 7 (147,25 MHz) - ORF 2.

Tento přechod má zároveň za následek tři menší změny na programu ORF:
1. Oba programy ORF budou nyní v kabelovém rozvodu šířeny opět se stereofonním zvukovým doprovodem.
2. Program ORF 2 bude nyní dále šířen opět plnoformátově, čili ve vysílání se již nebudou vyskytovat teletextové odstávky způsobené absencí práv televize ORF na satelitní šíření určitých pořadů.

3. Byla zrušena zdvojená distribuce programu ORF 2 v kabelovém rozvodu na tv kanálech E 2 a SE 7, program ORF 2 bude nyní dále šířen již jen na novém tv kanálu SE 7 (147,25 MHz). Původní kanál E 2 byl definitivně zrušen.

Pokud by někdo ještě přijímal ORF 2 na původním kanálu E 2, přelaďte si prosím své televizory na platný tv kanál SE 7.

Satelitní příjem obou programů ORF na naší hlavní stanici bude nadále sloužit již jen jako záloha a rezerva.

tisk
Výpadek satelitních programů v Č. Krumlově
Lokalita: Český Krumlov - Za nádražím, Domoradice
Trvání od: 31. srpna 2007 08:00
Trvání do: 31. srpna 2007 16:00

Dnes během dne dojde k výpadku části satelitních programů v kabelovém rozvodu Český Krumlov. Dochází k tomu z důvodu výměny satelitní parabolické antény pro příjem programů z družice Astra 1 na pozici 19,2°E. Jedná se zhruba o třetinu až polovinu programů v nabídce kabelové televize. Doba trvání výpadku bude minimalizována na nejkratší možnou míru. Omlouváme se za potíže s tímto výpadkem případně spojené.

tisk
Informace o digitálním vysílání, jak zapojit set top box
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 28. srpna 2007 12:00

Ke stažení ve formě obrazových souborů JPEG (cca 1,2 MB) nabízíme našim zákazníkům některé obecné informace a rady ze zákulisí digitálního příjmu v ČR, jak pozemního, tak kabelového, tak satelitního:

http://web.elsatnet.cz/panek/sdeleni/Digitalizace2.jpg

Pozn.: V článku zmiňovaná teleshoppingová stanice TOP TV zkrachovala a v srpnu ukončila vysílání, a parlamentní tv stanice 24.cz ukončuje své vysílání k 1. 9. 2007.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak zapojit set top box? Další obecné informace a rady pro naše zákazníky, jak připojit, zprovoznit, naladit, používat a ovládat digitální set top box (dále STB). Článek se primárně týká STB pozemních (terestrických) pro příjem pozemního digitálního signálu DVB-T, ovšem náš kabelový STB CINXi pro naší digitální DVB-C nabídky Elsat se od pozemního STB zas tolik neliší, zvlášť pokud se týká použitých propojovacích kabelů, konektrů, zdířek, dálkového ovládání, struktury menu a dalších obecně používaných pojmů (multiplex, EPG, STB atp.) :

http://web.elsatnet.cz/panek/sdeleni/Jak_zapojit_stb2.jpg

 

 

 

tisk
Program TV NOVA v Týně nad Vltavou
Lokalita: Týn nad Vltavou - Hlinky, Malá strana
Trvání od: 23. srpna 2007 12:00
Trvání do: 23. srpna 2007 16:00

Po dobu rekonstrukce hlavní stanice kabelového rozvodu Elsat v Týně nad Vltavou byl Informační kanál Elsat na tv kanálu SE 7 (147,25 MHz) nahrazen programem TV NOVA, přejímaným ze satelitního paketu CS Link, ve zvukové normě BG (5,5 MHz), v režimu mono.

Satelitní TV NOVA byla do nabídky KT zařazena zatím ze zkušebních a testovacích důvodů.  Vzhledem k trvale zhoršenému pozemnímu příjmu TV NOVA z vysílače Kleť v oblasti Týna n. Vlt. a přítomnosti rušení v obrazu od rozvodů VN a VVN bude po ukončení rekonstrukce HS příjem TV NOVA v nabídce kabelové televize pravděpodobně trvale převeden na satelitní distribuci, na obvyklý tv kanál E 6 (182,25 MHz), místo stávajícího nevyhovujícího pozemního příjmu z vysílače Kleť.
Tato změna bude spojena i se změnou zvukové normy z východní DK na západní BG, což bude u některých televizorů nutno provést manuálně v menu.

tisk
Filmový kanál HBO v Českém Krumlově
Lokalita: Český Krumlov - Za nádražím, Mír
Trvání od: 22. srpna 2007 12:00
Trvání do: 23. srpna 2007 16:00

Krátkodobé výpadky (cukání) v obrazu a zvuku filmového kanálu HBO v kabelovém rozvodu Český Krumlov byly způsobeny poruchou digitálního přijímače/dekodéru v systému PowerVu.
Dnes byl přijímač vyměněn za jiný kus. Dekodér zatím není autorizován, autorizace a zpřístupnění programu bude provedena dálkově přes satelit ze řídícího střediska v Budapešti během zítřka.
Děkujeme za pochopení a omlouváme se za potíže s tímto výpadkem spojené.

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.