Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
HBO Comedy od září zdarma pro abonenty HBO
Lokalita: České Budějovice - Sídl. Máj, Šumava, Vltava
Datum: 16. června 2007 08:00

Převzato z Internetu:

HBO Comedy, nový kanál pod značkou HBO zahájí vysílání v září letošního roku. Pro abonenty HBO a HBO 2 bude kanál HBO Comedy zdarma. Pro týdeník Marketing and Media to uvedl generální ředitel HBO Česká republika Ondřej Zach.

Kanál HBO Comedy pro region střední Evropy (mimo Polsko) získal licenci v březnu u české Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV).

HBO Comedy již vysílá vlastní v Polsku. Programming středoevropské verze nové stanice se bude lišit. Stanice přinese komedie, které nabízejí ostatní stanice HBO. Celkem 20 procent vysílacího prostoru budou tvořit původní snímky. Stanice bude vysílat 18 hodin programu denně.

tisk
Rakouské programy ORF v Kaplici
Lokalita: Kaplice - sídl. 1. máje, Na vyhlídce
Datum: 15. června 2007 12:00

S potěšením oznamujeme našim zákazníkům v Kaplici, že oba rakouské veřejnoprávní programy ORF 1 a ORF 2 byly po krátké odstávce, způsobené přechodem rakouské televize ORF na digitální šíření DVB-T a vypnutím analogových vysílačů Lichtenberg, opět v nabídce kabelové televize Elsat spuštěny!

Tentokrát v digitální kvalitě, bez duchů, párování, interferencí, intermodulací, křížových modulací a dalších rušení, často přítomných v původní analogové podobě. Oba programy ORF jsou v kabelovém rozvodu šířeny se stereo zvukovým doprovodem a teletextem na původních tv kanálech, kde se nacházely dříve (ORF 1 - SE 10, ORF 2 - E 6).

tisk
Výpadek programu Viasat Explorer/Spice
Lokalita: Týn nad Vltavou - Týn
Datum: 14. června 2007 16:00

V kabelovém rozvodu Týn nad Vltavou došlo počátkem tohoto týdne k výpadku dokumentárního programu Viasat Explorer a erotického kanálu Spice. Vzniklý problém intenzivně řešíme, ale bohužel došlo k havárii profi přijímače NDS macab, používaného pro příjem tohoto programu, pravděpodobně v důsledku nedělní bouřky a krátkodobého výpadku elektřiny. Vadný přijímač byl proto poslán do servisního střediska do opravy.

Do kabelového rozvodu Týn bude po dobu opravy nasazen záložní satelitní přijímač s dekodérem Videoguard. Problém a důvod zdržení a již několikadenního výpadku programu VE je však v tom, že britský provozovatel stanic Viasat neumožňuje kabelovým operátorům držet v rezervě aktivní záložní přijímače a v případě poruch přijímačů se tyto řeší výměnným způsobem. Jakmile náhradní přijímač spárovaný s kartou Videogurd dorazí, ihned ho nasadíme do rozvodu a program bude znovuzprovozněn.

Jsme si vědomi, že tato situace a hlavně delší výpadek programu VE je pro nás a především pro naše zákazníky velmi nepříjemný, za což se velice omlouváme, ale bohužel tuto záležitost nedokážeme nijak ovlivnit či urychlit.

tisk
Výpadek internetového připojení
Lokalita: České Budějovice
Trvání od: 13. června 2007 09:00
Trvání do: 13. června 2007 09:20

Ve středu 13.6. 2007 v době od 9:00 do 9:20h v Č. Budějovicích dojde k výpadku internetového připojení.

Důvodem je pravidelná údržba a upgrade serverů na hlavní stanici.

Omlouváme se za potíže s tím spojené.

tisk
Rakouské programy ORF v Kaplici a Trhových Svinech
Lokalita: Kaplice, Trhové Sviny - TKR Kaplice a T. Sviny
Datum: 7. června 2007 08:00

Jak si někteří naši účastníci v kabelovém rozvodu Kaplice již možná povšimli, z kabelové televize i z STA antén zmizely oba programy rakouské televize ORF. Je tomu tak proto, protože rakouská televize ORF z vysílače Linz ke dni 4. 6. již ukončila analogové tv vysílání a přešla na digitální šíření DVB-T, s nímž je současná doposud využívaná analogová technologie nekompatibilní. Proto na místě programu ORF 2 není nyní žádný analogový signál a na místě programu ORF 1 pouze textová informace o přechodu na DVB-T.
V kabelovém rozvodu Trhové Sviny sice přebíráme pro příjem ORF signál z vykrývacího vysílače Weitra, z něhož analogové vysílání ještě stále běží, ale to může skončit každým dnem, a pak zde též dojde k výpadku obou analogových programů ORF.

Tato situace je nepříjemná jak pro nás, tak pro naše účastníky v Kaplici. Bohužel Rakousko provedlo přechod na digitální vysílání v oblasti Horních Rakous, odkud dochází k přesahu signálu do České republiky, velmi rychle a samozřejmě okolní státy nijak neinformovalo, protože to není jeho povinnost, proto nebylo možné se na tuto změnu efektivně připravit. Nicméně naši technici intenzivně pracují na vyhovujícím řešení, bylo provedeno úspěšné měření signálu a oba programy rakouské televize ORF budou opět v kabelovém rozvodu Kaplice a T. Sviny zprovozněny, jakmile od našeho dodavatele dorazí potřebná technologie pro digitální příjem DVB-T.

Prosíme naše účastníky v Kaplici o pochopení a trpělivost se současným výpadkem obou rakouských programů, budou znovuspuštěny ihned, jakmile to situace umožní. Kompenzací našim účastníkům budiž fakt, že v digitální podobě budou rakouské programy v kabelovém rozvodu distribuovány v mnohem lepší kvalitě než tomu bylo doposud.

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.