Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Televize Prima vyjde vstříc přáním svých diváků
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou
Datum: 14. ledna 2007 12:00

Televizní diváci Prima TV se nemusejí od února obávat, že by neměli možnost sledovat své pořady do konce. Vzhledem k tomu, že do vysílání Prima TV vstupují regionální vysílatelé sdružení v síti RTA v časech, které Prima TV považuje za neoprávněné, a televizní diváci tak v těchto regionech nemají možnost vidět pořady Prima TV nepřerušené, rozhodla se Prima TV upravit v technicky nejkratším proveditelném termínu od 3. února své vysílání tak, aby nehrozilo, že diváci neuvidí programy celé.

Přestože považujeme i nadále kroky RTA za neoprávněné, chceme alespoň tímto způsobem vyjít divákům vstříc. Naprosto chápeme, že jsou diváci rozčíleni, když je díl seriálu přerušen v polovině vysílání. Domníváme se, že právo je na naší straně, ale spokojenost našich diváků je naší prioritou, proto jsme k tomuto kroku přistoupili. V žádném případě ale nelze naše vstřícné gesto vykládat jako ústupek RTA. Momentálně čekáme na doručení rozhodnutí RRTV v celé záležitosti a pak budeme zvažovat své další kroky,“ říká generální ředitel Prima TV Aleksandras Cesnavicius.

Prima TV provede změnu, která bude pozitivní pro diváky v oblastech, kde vstupuje do vysílání RTA, alespoň v tom, že o svůj pořad nepřijdou v polovině. Pořady budou nasazeny do úseků přesně ohraničených celou hodinou. Před 16. hodinou bude nasazen pořad tak, aby skončil v 16. hodin, kdy se regiony RTA připojí. Program Prima TV ve všední den bude vypadat následovně: 15:00 – 16:00 seriál Chameleon, 16:00 – 16:55 seriál Diagnóza: Vražda, 16:55 – 17:50 Ve jménu zákona, 17:50 – 17:55 Prima televize, 17:55 – 18:00 Minuty regionu. Tyto pořady kromě Prima televize a středočeských Minut regionu, které jsou vysílány pouze v Praze a ve středních Čechách, uvidí všichni televizní diváci s výjimkou diváků, kteří žijí v oblasti vysílání regionálních studií RTA. I víkendové vysílání bude upraveno tak, aby pořady nebyly přerušeny před koncem.

Prima TV se zároveň dohodla s regiony sdruženými ve společnosti Regio media a s Genus TV na tom, že od února 2007 přesune vysílání regionálního zpravodajství z času před 19. hodinou na 11 minut před 18. hodinou.

Jana Malíková
Tisková mluvčí Prima TV
FTV Prima, spol. s r.o.

tisk
Porovnání nabídek operátorů televizního vysílání
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou
Datum: 13. ledna 2007 12:00

Porovnání nabídek operátorů televizního vysílání:  pozemní TV - kabelová TV - satelitní TV - IPTV:

Jaký přenos si vybrat   (článek - formát jpg, 300 kB)

tisk
Regionální TV mohou dál vstupovat do vysílání Primy
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou
Datum: 12. ledna 2007 08:00

Informace ze serveru novinky.cz:

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání ve středu rozhodla, že vstupy regionálních televizí do vysílání TV Prima v ranních a odpoledních časech jsou oprávněné a v souladu s udělenými licencemi. Televize vstupují do programu ráno mezi sedmou a osmou hodinou a v podvečer mezi čtvrtou a šestou hodinou. 

10.1. 2007 20:15

ČESKÁ REPUBLIKA - Vstupy se týkají jen některých krajů, například Jihomoravského, Jihočeského, Zlínského, Královéhradeckého a Pardubického. V ostatních krajích se Prima s regionálními televizemi dohodla, kdy mohou do vysílání vstupovat.

 

Televize musí upravit své programové schéma tak, aby její pořady plynule navazovaly na vysílací časy programů držitelů licencí k regionálnímu a lokálnímu televiznímu vysílání na sdílených kmitočtech. Toto již Prima udělala a časy postupně mění.

 

Rada současně uložila všem regionálním televizím sdruženým v Regionální televizní agentuře (RTA), které do vysílání Primy vstupují, aby se zdržely vysílání pořadů, které nejsou v souladu s jejich programovou specifikací. Některé televize údajně nevysílají regionální program ale například programy některých celostátních kabelových televizí.

 

"RTA šíří své programy dle platných programových specifikací," sdělil  majitel RTA Jaroslav Berka. "O obsahu vysílání jsme připraveni vést s vysílací radou diskusi, protože naše regionální studia vysílají v náběhovém schématu a plánují do programu postupně zařazovat další atraktivní formáty zaměřené nejen na regionální zpravodajství, ale i na publicistiku, kulturu, životní styl a sport," dodal Berka.

tisk
Technické opatření k řešení současného problému s přerušováním příjmu TV PRIMA
Lokalita: Týn nad Vltavou
Datum: 11. ledna 2007 08:00

Program TV PRIMA versus RTA regionální vysílání

Vzhledem k přetrvávajícímu sporu FTV PRIMA a Regionální televizní agentury (dále RTA), který má za následek dlouhodobé vstupy RTA a hudební stanice Óčko do vysílání TV Prima, se jak společnost Elsat, tak naši zákazníci stali rukojmími obou těchto subjektů, mezi nimiž probíhá mediální válka a dohoda o smíru není na obzoru.
Jelikož tato situace je dále neúnosná a zákazníci kabelové televize Elsat projevují značnou nelibost nad tím, že do vysílání TV Prima, které si předplácejí ve svých poplatcích, jim nevyžádaně vstupuje jiný subjekt (hudební vysílání), museli jsme přistoupit k operativnímu technickému řešení nastalého problému.
Distribuce programu TV Prima bude v nabídce kabelové televize Elsat zdvojena, na stávajícím tv kanálu
K 33 (567,25 MHz) je šířena jihočeská verze Primy z pozemního vysílače Týn, stereo, v audio normě D/K, pro zájemce o vstupy regionálního vysílání RTA.
A nyní nově na tv kanálu K 34 (575,25 MHz) je šířena čistá satelitní verze Primy bez přerušování, v mono audio režimu a normě B/G.
Přelaďte si své televizní přijímače!

tisk
Upozornění pro zákazníky - změna externí montážní firmy pro nové přípojky v ČB
Lokalita: České Budějovice
Datum: 10. ledna 2007 16:00

Oznamujeme našim zákazníkům, že nové přípojky kabelové televize Elsat od 10. 1. 2007 v Č. Budějovicích již nemontuje p. Timko!

Montáž nových přípojek a přihlášky pro naši společnost nyní zajišťuje firma ELBEN CB s.r.o., na telefonním čísle  774 004 033.

Na tomto telefonním čísle je možno si objednat novou přípojku kabelové televize a domluvit si s technikem termín a čas montáže.

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.