Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
CNN Prima News odstartuje 3. května
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 23. dubna 2020 12:00
CNN Prima News odstartuje 3. května

Nová zpravodajská platforma CNN Prima News zahájí svůj provoz 3. května 2020 v 18:55 hodin. Jako první diváci uvidí pořad Hlavní zprávy s novou moderátorskou dvojicí. Diváci se mohou těšit na téměř 30 pořadů a 40 hlavních tváří z největšího a nejmodernějšího studia ve střední Evropě a nové online platformy.

Nový program CNN Prima News bude v kabelových rozvodech Elsat šířen v Základní nabídce v DVB-C paketu č. 17 - tv kanál K 30 - frekvence 546 MHz. A to jak v HD rozlišení v normě H.264 AVC, tak v SD rozlišení v normě MPEG2.

V Omezené nabídce bude program CNN Prima News šířen v DVB-T2 muxu M22 - tv kanál K 40 - frekvence 626 MHz, norma H.265 HEVC/AAC a v DVB-T muxu RS 8 - tv kanál K 50 - frekvence 706 MHz, norma MPEG2.
tisk
Výpadek internetového připojení
Lokalita: Písek
Trvání od: 22. dubna 2020 06:30
Trvání do: 22. dubna 2020 07:00
Vážení zákazníci, ve středu 22.4.2020 dojde v 6:30h k výpadku internetu. Délka výpadku bude přibližně 15 minut a důvodem je konfigurace řídící jednotky. Omlouváme se za potíže s tím spojené.
tisk
Spuštěn nový DVB-C paket č. 17
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 21. dubna 2020 16:00
Spuštěn nový DVB-C paket č. 17


Nový DVB-C paket č. 17 byl dnes spuštěn v Základní nabídce v kabelových rozvodech Elsat na tv kanálu K 30 - střední frekvence 546 MHz, modulace QAM 256, symbolrate 6900.

Nový paket nyní obsahuje tyto televizní programy:
1. CNN Prima News HD
2. CNN Prima News
3. Regionální televize Jižní Čechy
4. Sport 5
5. TLC


Program CNN Prima News zatím nezahájil vysílání v ostrém režimu, proto na jeho pozicích zatím běží pouze upoutávka na novou tv stanici. Až bude jeho spuštění aktuální, objeví se informace a promo v celostátních médiích a na stanici Prima TV.
Program Sport 5 byl do nového DVB-C paketu č. 17 přesunut z původní pozice v DVB-C paketu č. 7.
A stejně tak program TLC byl do nového paketu přesunut z původní pozice v DVB-C paketu č. 11.
Oba programy se tedy nyní na původních pozicích již nenacházejí a je nutno je nově naladit!
Přesun obou programů na novou pozici byl nutný z toho důvodu, že po přechodu pozemního vysílání na formát DVB-T2 a s tím souvisejících úprav byly DVB-C pakety č. 7 a 11 poslední dobou kapacitně přetížené a občas mohlo docházet k jejich přetečení a výpadkům programů. Jejich odlehčením tímto přesunem v nich vznikla dostatečná rezerva, aby k výpadkům nedocházelo.

Nový DVB-C paket 17 je nutno nově naladit na televizorech (TVP) a set top boxech (STB). Buď celou Základní nabídku v režimu automatického prohledání, nebo manuálně pouze tento nový paket. U některých TVP a STB je také možné či pravděpodobné, že si nový paket 17 naladí automaticky v rámci automatické aktualizace, pokud tuto funcionalitu obsahují a je na nich aktivována. Bohužel hlavně u novějších modelů některých značek je tato funkce poněkud kontraproduktivní a diskutabilní, protože zároveň způsobuje smazání některých naladěných programů či jejich přeházení, proto je často lepší ji raději deaktivovat a změny provádět ručně.
Upozorňujeme, že program TLC je stejně jako předtím šířen v novější kompresní normě (kodeku) H.264 AVC, proto jej dokážou zobrazit pouze TVP a STB vybavené příslušným přijímacím tunerem pro tuto normu.
tisk
Vypnutí analogového kanálu K30 a analogového programu Prima Love
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 17. dubna 2020 14:00
Vypnutí analogového kanálu K30 a analogového programu Prima Love

V návaznosti na zprávu uveřejněnou v tomto Infoservisu dne 3. 4. 2020 bylo tento týden v našich kabelových rozvodech dokončeno vypnutí analogového tv kanálu K 30, jeho frekvence bude následně využita pro jiné účely (nový DVB-C paket č. 17).
V souvislosti s tímto vypnutím byl v našich kabelových rozvodech také vypnut analogový program Prima Love. Na jeho místo byly v jednotlivých kabelových rozvodech přesunuty programy, které dříve běžely na vypnutém kanálu K 30. Tedy: Č. Budějovice - Prima Cool => SE 17
Písek - Jim Jam => SE 13
Vimperk - AXN => SE 13
Týn n. Vltavou - Eurosport => SE 16
Č. Krumlov - Nova Cinema => SE 13
Kaplice - Nova Cinema => SE 13

Program Prima Love bude samozřejmě i nadále v našich nabídkách šířen: v DVB-C formátu v HD i SD rozlišení (Základní nabídka) a v naší DVB-T i DVB-T2 nabídce (Základní a Omezená nabídka).
tisk
Černobyl ožívá na Viasat Nature
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 10. dubna 2020 13:00
Do Pripjatě se vrací život, aneb Černobyl ožívá na Viasat Nature

Znáte Pripjať? Pripjať je ukrajinské město, které bylo vysídleno po havárii v černobylské jaderné elektrárně v roce 1986. Kromě pár starousedlíků tam tehdy nikdo nezůstal a z prosperujícího sídla se stalo město duchů s vpravdě děsivou atmosférou.
Přesto je teď tohle město a celá sousedící oblast oblíbeným cílem turistů, cestovatelů, dobrodruhů a urbexerů, což jsou lidé, kteří cíleně navštěvují, poznávají a fotografují opuštěná místa a objekty stvořené člověkem a to mnohdy i přes zákaz úřadů. A právě okolí Černobylu je takovou zapovězenou oblastí. Ovšem zapovězenou pouze pro člověka.
Místa zamořená radioaktivitou, o kterých bychom si zcela logicky řekli, že se stanou pouští a oblastí bez života, se překvapivě brzy zazelenala a osídlila ji divoká zvěř, která zde má trochu paradoxně lepší podmínky než v krajině, kterou okupuje člověk.

Do oblasti postižené jadernou katastrofou se tak vrací život. Příklad Černobylu ukazuje, jak úžasně se příroda adaptuje i tam, kde většina lidí nepřežije. Místa v okolí bývalé jaderné elektrárny se tak ve velice krátké době stala útočištěm pro rostliny, ptáky i savce. Mezi nimi i pro velice vzácné a plaché druhy. O některých se přitom soudilo, že by podle všech indicií měly vyhynout, ale opak je pravdou - v lidmi opuštěném prostředí prospívají velmi dobře a těší se dobrému zdravotnímu stavu.
Kromě divokých zvířat zde žije spousta potomků domácích mazlíčků původních obyvatel, kteří se rychle adaptovali na divočinu, a vypadá to, že jim lidé ani příliš nescházejí. Z těch divokých zvířat pak nesmíme zapomenout na více než 200 druhů ptáků a na to, že u nás se oblast za chráněnou přírodní rezervaci vyhlašuje už při řádově nižší druhové rozmanitosti.

Z velkých zvířat se do oblasti Černobylu vrátili medvědi hnědí, bizoni, vlci a rysi, tedy zvířata, která se už v počtu jednoho pozorovaného kusu v našich podmínkách dostávají pomalu do hlavních zpráv. A to nehovoříme ani o vzácných koních Przewalského.
Přitom tzv. rudý les v těsné blízkosti elektrárny, ve kterém dnes bují příroda, se těsně po havárii ze dne 26. dubna 1986 stal ze dne na den prakticky pouští - zahynuly zde dokonce i stromy, převážně borovice. Vzhledem k poločasu rozpadu radioaktivních prvků se předpokládalo, že poušť zde bude převažovat ještě minimálně tisíce let.

Jenže příroda se vzepřela veškerým teoriím i lidské logice. Na to, jakým způsobem to dokázala, se můžete podívat v dokumentu Černobyl ožívá, který poběží v neděli 12. dubna ve 14:15 na kanálu Viasat Nature.

zdroj: Viasat
tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.