Elsat logo

Informace o novinkách a chystaných opravách v kabelové síti společnosti Elsat spol. s r. o.
Nový český filmový kanál Nova Cinema
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 6. prosince 2007 08:00

 Ve středu 5. 12. 2007 bylo v kabelových rozvodech Elsat dokončeno spuštění nového českého programu – filmového a seriálového kanálu Nova Cinema.

Jak už z názvu vyplývá, tento kanál patří do rodiny programů TV NOVA. Připomínám, že pod křídla TV NOVA již nějakou dobu patří i sportovní kanál Galaxie Sport, který se má v příštím roce přejmenovat na Nova Sport.
Kanál Nova Cinema je tv stanice, která bude vysílat filmy a seriály, převážně americké produkce. Stanice vysílá denně, zatím ve všední dny od 12 hodin do přibližně 1 hodiny po půlnoci, o víkendu začíná již v 11 hodin. Po zbytek noci a dopoledne vysílá vysílá pouze monoskop a logo.
Nová česká stanice Nova Cinema je šířena v našich rozvodech plošně v analogové nabídce, byl jí nahrazen německý komerční hudební kanál VIVA TV (důvod viz níže).

Program Nova Cinema je v kabelových rozvodech Elsat šířen na těchto tv kanálech: 

Město

Tv kanál (MHz)

Náhrada za

České Budějovice

K 25 (503,25)

VIVA TV

Písek

SE 17 (273,25)

VIVA TV

Kaplice

K 30 (543,25)

VIVA TV

Český Krumlov

K 30 (543,25)

VIVA TV

Týn nad Vltavou

K 22 (479,25)

VIVA TV

Vimperk

SE 12 (238,25)

SAT 1

Trhové Sviny

K 33 (567,25)

---

Programový přehled filmového kanálu Nova Cinema bude k dispozici ve většině programových časopisů a ke stažení na webu http://www.tvcentrum.com/tvdownload/

V některých městech (kabelových rozvodech Elsat) bylo spuštění kanálu Nova Cinema a jeho zařazení do naší nabídky spojeno s dalšími kanálovými přesuny a změnami některých programů.
Konkrétní změny a přesuny budou popsány v dalším příspěvku.

Důvody, proč byl k nahrazení a výměně v plošné analogové nabídce vybrán právě hudební kanál VIVA TV, jsou v podstatě dva:
1. Hlavním důvodem je připravované zakódování doposud nekódovaných německých komerčních stanic skupin Viacom, RTL Group a ProsiebenSat1 v digitálním satelitních paketech v příštím roce a jejich vypnutí v satelitním FTA analogovém přenosu. Všechny nebo téměř všechny tyto stanice, jež dosud byly na satelitu šířeny volně, budou zakódovány, přejdou do placené platformy Dolphin entavio, určené pro německý a rakouský trh, a stanou se nedostupnými pro trh český. Z toho důvodu jsou tyto programy v našich rozvodech postupně utlumovány a nahrazovány jinými.
Naopak německých veřejnoprávních programů ARD a ZDF se tato změna netýká, budou i nadále vysílat volně pro celou Evropu.
Do doby, než k zakódování a znemožnění příjmu dojde, budou tyto německé komerční programy i nadále dostupné v naší digitální nabídce, včetně kanálu VIVA TV, který je šířen v paketu A jako večerní alternace s dětským kanálem Nick TV.

2. Druhým důvodem je to, že hudební kanál VIVA TV hlavně za poslední 1 - 2 roky velmi ztratil na kvalitě, podstatnou část jeho vysílací doby tvoří jen reklama a interaktivní hlasování a jeho další setrvání v analogové nabídce se jeví být nadbytečným luxusem.
Hudba bude v analogové nabídce i nadále šířena na stanicích Óčko, MTV, VH-1 a případně dalších.

tisk
CS Film spustil programový blok pro děti
Lokalita: České Budějovice, Vimperk, Kaplice, Český Krumlov, Písek, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou - Všechny rozvody Elsat
Datum: 5. prosince 2007 08:00

CS Film, kanál českých a slovenských filmů, spustil včera v 6:30 hodin ráno programový blok pro děti pod pracovním názvem CS Film dětem.

Blok CS Film dětem se vysílá každý den od 6:30 do 12:00 hodin na programové pozici programu CS Film. Zkušební provoz potrvá do konce února. Začátkem března bude zahájeno pravidelné vysílání a stanice se představí pod vlastním názvem.

Program „CS FILM dětem“ je věnován dětem od jednoho roku do dvanácti let. Jeho cílem je děti nejen kvalitně bavit, ale učit je poznávat okolní svět a nenásilnou formou vychovávat. Rodiče tak už nebudou mít strach nechávat své ratolesti samotné u televizní obrazovky, ale naopak s vědomím, že program splňuje jejich očekávání budou spokojeni, že nový televizní program rozvíjí dětskou osobnost na nejlepších českých a slovenských kulturních tradicích a hodnotách.

„CS FILM dětem“ postupně uvede největší české hity dětské animované a i hrané tvorby jako jsou: Pojďte pane, budeme si hrát, Povídání o pejskovi a kočičce, O kocourovi Mikešovi, Mach a Šebestová a další. Během Vánoc bude zařazen i blok nejúspěšnějších slovenských pořadů pro nejmenší děti. Autoři projektu uvedou i vlastní seriály pořadů vyráběných ve spolupráci s ostravským studiem Polar (Paci, paci, pacičky, Zpívej s námi).

Nový program je určen pro děti, které jsou ještě v předškolním věku a tráví dopolední čas většinou doma, ale také pro děti, které se ocitly z mnoha důvodů dopoledne doma.

tisk
Výpadek placených digitálních kanálů v Písku
Lokalita: Písek
Trvání od: 4. prosince 2007 00:00
Trvání do: 4. prosince 2007 04:00

Upozorňujeme naše účastníky v Písku, že 4.12. 2007 dojde v čase 0.00 - 4.00 hodin ke krátkému výpadku u placených digitálních programů (HBO, HBO 2, HBO ComedyHBO, Cinemax, Cinemax 2 a Hustler TV). Délka výpadku bude maximálně 10 minut.

Důvodem je upgrade firmware zařízení.

Omlouváme se za potíže s tím spojené.

tisk
Výpadky signálu KT a připojení k Internetu v Českých Budějovicích
Lokalita: České Budějovice - sídliště Vltava
Trvání od: 26. listopadu 2007 09:00
Trvání do: 27. listopadu 2007 15:00
Upozorňujeme naše účastníky v Českých Budějovicích, že ve dnech pondělí a úterý 26. - 27. 11. 2007 bude na sídlišti Vltava docházet v čase 9.00 - 15.00 hodin k nepravidelným výpadkům dodávky signálu kabelové televize a připojení k Internetu.
Důvodem je úprava páteřní sítě kabelového rozvodu a výměna části technologie v souvislosti se zprovozněním optické páteřní trasy.
Omlouváme se za potíže s tím spojené.
tisk
Výpadek internetového připojení
Lokalita: České Budějovice
Trvání od: 20. listopadu 2007 10:00
Trvání do: 20. listopadu 2007 11:00

Upozorňujeme naše účastníky v Českých Budějovicích, že v úterý 20. 11. 2007 může v celém kabelovém rozvodu v Č.B. docházet v čase 10.00 - 11:00 hodin k nepravidelným krátkodobým výpadkům Internetu.
Důvodem je konfigurace záložních zdrojů.
Omlouváme se za případné potíže s tímto spojené.

tisk
Copyright © 2006-2007 Elsat, spol. s r. o.